صفحه 1 از 2 12 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: خرافات یا واقعیت!؟

نوشته
    2
    حضور
    4 ساعت 10 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    8

خرافات یا واقعیت!؟

سلام به همگی... واقعا مونده بودم سوالم رو از کی بپرسم که نه مسخرم کنه و نه اینکه جواب الکی بده بهم
    حقیقتش اینه که من حدود یک سال و هفت هشت ماهه که عقد کردم و هنوز سر خونه زندگیم نیستم تو این مدت عقد مشکلات زیادی داشتیم که تا حدیش حل شد ولی خوب هنوز هم مشکلات هست.
    مساله ای که ذهنم رو مشغول کرده شاید به نظر مسخره بیاد ولی خوب واقعا بعضی وقتا ناراحت و افسردم میکنه. نمیدونم شما به خواب چقدر اهمیت میدین من که تا قبل ازدواج خیلی برام مهم نبود خواب دیدن ... ولی راستش چند وقت پیش مامانم خوابی دید که خودش تعبیر بر این کرد که خانمت ازت جدا میشه و با یکی دیگه ازدواج میکنه.
    چند وقت پیش هم خودم خوابی دیدم که تعبیرش جدایی از همسر میشد البته از کتاب تعبیر خواب پیدا کردم و به کسی هم نگفتم برا همین اینجا هم مطرح نمیکنم.
    میخوام بدونم من باید چکار کنم که این افکار ازم دور بشه و ایا واقعا این خواب ها میتونه درست بشه؟
    ممنون میشم جواب تخصصی بدین

2. صلوات ها 5

3.  

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,525
    حضور
    175 روز 5 ساعت 15 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58322

با نام و یاد دوست

خرافات یا واقعیت!؟

کارشناس بحث: استاد امیدوار

5. صلوات ها 5

نوشته
    1,353
    حضور
    30 روز 9 ساعت 4 دقیقه
    دریافت
    16
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    12339

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad2015 نمایش پست ها
    سلام به همگی... واقعا مونده بودم سوالم رو از کی بپرسم که نه مسخرم کنه و نه اینکه جواب الکی بده بهم
    حقیقتش اینه که من حدود یک سال و هفت هشت ماهه که عقد کردم و هنوز سر خونه زندگیم نیستم تو این مدت عقد مشکلات زیادی داشتیم که تا حدیش حل شد ولی خوب هنوز هم مشکلات هست.
    مساله ای که ذهنم رو مشغول کرده شاید به نظر مسخره بیاد ولی خوب واقعا بعضی وقتا ناراحت و افسردم میکنه. نمیدونم شما به خواب چقدر اهمیت میدین من که تا قبل ازدواج خیلی برام مهم نبود خواب دیدن ... ولی راستش چند وقت پیش مامانم خوابی دید که خودش تعبیر بر این کرد که خانمت ازت جدا میشه و با یکی دیگه ازدواج میکنه.
    چند وقت پیش هم خودم خوابی دیدم که تعبیرش جدایی از همسر میشد البته از کتاب تعبیر خواب پیدا کردم و به کسی هم نگفتم برا همین اینجا هم مطرح نمیکنم.
    میخوام بدونم من باید چکار کنم که این افکار ازم دور بشه و ایا واقعا این خواب ها میتونه درست بشه؟
    ممنون میشم جواب تخصصی بدین
    بسمه تعالی
    با سلام و عرض تحیت محضر جنابعالی
    بر پایه روایات رویا چند قسم است که تنها یک قسم آن رویای صادقه است و این گونه نیست که هر خوابی دارای تعبیر باشد زیرا بیشتر رویاها بازخورد تجارب روزانه و یا خوابهای پریشان و آشفته هستند.
    ضمن اینکه اینطور نیست که هر کسی صلاحیت تعبیر خواب را داشته باشد. کتب تعبیر خواب هم چندان قابل اتکاء نیستند! چون بر فرض صحت سند، قابل تعمیم به همه افراد نیستند. چرا که ممکن است دو نفر خواب واحدی ببیند، اما برای هر یک تعبیر جداگانه ای داشته باشد.
    چیزی که ممکن است سبب طلاق و جدایی زوجین شود، فقدان اشتراکات لازم و وجود اختلافات اساسی است و نه رویا و خواب! بنابراین بی جهت خود را نگران و آشفته نکنید، به خدا توکل کنید و با ابزار تدبیر و مشورت با متخصصین، به حل اختلافات باقی مانده اقدام کنید.

در پناه خدای متعال موفق باشید

و آخر دعوانا ان الحمدالله رب العالمین
    خرافات یا واقعیت!؟
    مقام معظم رهبری:
    ✔ باید كاری كنیم كه فرزندان،حتما دست مادر را ببوسند . . .
    . . . اسلام به دنبال این است.
    .
    .
    .
    مرحوم حاج اسماعیل دولابی:
    مادرت را ببوس،
    پایش را ببوس تا به گریه بیفتد، خودت هم به گریه می افتی،
    آن وقت کارت روی غلتک می افتد و همه درهایی که به روی خود بسته ای، خدا باز می کند.
    این که فرمود بهشت زیر پای مادر است یعنی تواضع کن.

7. صلوات ها 8

علاقه
    موتور سنگین-ارتش
    نوشته
    436
    حضور
    11 روز 16 ساعت 10 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    2
    گالری
    27
    صلوات
    1492

من به تعبیر خواب اعتقادی ندارم.البته نظر شخصیه
    شبهای درازِ بی عبادت چه کنم؟
    قلبم به گناه کرده عادت چه کنم؟
    گویند کریم است و گنه میبخشد
    گیرم که ببخشید،ز خجالت چه کنم؟

9. صلوات

نوشته
    2
    حضور
    4 ساعت 10 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    8

ممنون از پاسختون...
    مختصر ولی مفید بود.

تا خدا هست تنهایی را باور نکنیم..

11. صلوات ها 3

نوشته
    929
    حضور
    15 روز 17 ساعت 37 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    13
    صلوات
    2409

هوالعالم

علاوه بر اینها
    به هر حال عواملی شرایط هر رویایی رو بوجود میاره که با نظر به اونها باید خواب رو رد یا قبول کرد .
    هر چند حتی در حد رویای صادقه این میتونه فقط یک نشانه یا هشدار باشه تا در پی دلیل این امر باشید یا برای عبور ازین مانع خود رو اماده کنید ...

متاسفانه توی این امور احتمال وجود پای حسود و عاشق دوم یا اول و تظاهر به دوست داشتن زیاده و
    یکی دو تا ازین موارد که دست به دست هم میدن کلی مشکل به وجود میاد و متاسفانه زمان حل مشکلات ما سرگرم زندگی ساخته نشده ایم و برای همین رکب میخوریم .

خوبه که یه دو دو تا چهار تای خداپسندانه داشته باشیم و ببینیم ایا این عشق و علاقه واقعی بوده
    و اگر واقعی ست ایا رضایت خانواده دو طرف مخصوصا دختر برای ازدواج جلب شده ؟

رضایت اولیا یا میل قلبی اونها به این وصلت میتونه استارت حمایت و هدایت اونها و سعادت برای زوج باشه

محبت واقعی همیشه بعد از رضایت باطنی به وجود میاد و اعجاز میکنه
    همین محبتی که در موردش گفتن از محبت خارها گل می شود ...

------------------
    میدونم ربط چندانی به بحث نداره اما با اجازه دوستان برای دیگران مینویسم
    بلا تشبیه جمع خیلی از دختر پسرهای جوون که عشق و زندگی و سعادت خودشون رو در خانه دعانویس و جادوگر و رمال میبینند و با زور و مسموم کردن دیگران تلاش میکنن به هر چیزی که میخوان برسن و متاسفانه 5 سال بعد به سیاه بختی که ازون توکل به غیر خدا نصیت شده هیچ توجهی نمیکنند .چون یا بقدری از نظر ایمان ضعیف شدن که به خواب شیطانی و غفلت (مثل خواب مغناطیسی اجباری) رفتن و هوشیار نیستن یا از اون شخص ترس دارن و یا .............

مشکل اکثر جماعت گرفتار فقط به دست و نفس دعاگو حل میشه و این دعاگو میتونه مادر ادم باشه
    میتونه پدر و مردم اطراف ما باشند ...

البته اسم دعا و عشق دعانویسی از قران حرمت داره و اون کیفیتی که در دعای صادقانه و عاشقانه دعاگو جماعت وجود داره در خانه دعانویسی با هزار و یک مشکل اخلاقی و اعتقادی وجود نداره و متاسفانه با مراجعه به این افرادی که شاید خودشون در خواب غفلت و در بند شیطان باشن یک شبه راه صد ساله رو نمیشه طی کرد و نباید خودمون رو گول بزنیم .
    يا علی جان در بند دنیا نیستم ** بنده ی هر لبخند دنیا نیستم

| با اذن خدای رحمان بشکن پیمان با شیط!ن
    برای دوری از زنا نه حمار را! عشق مرغ عشق و نجابت حیوان به ظاهر پست را مثال بزن که به حکم و حکمت خداوند خیانت به جفت نداشته و گاها در غم فراق یار دق می کنند.به حبشی ها بگو ! سحر نزدیک است وبانگ اذان عشق و بام مساجد دنیا برازنده شما!اگر امروز حرکت کنید!

چشمي كه با طمع به خورشيد مي نگرد عاقبت كار كور مي شودحتي.دربرنورازودورميشود.

13. صلوات ها 2

نوشته
    1,843
    حضور
    51 روز 12 ساعت 31 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    4099

سلام
    در حديث معتبر ديگر فرمود كه زنى در زمان حضرت رسول صلّى اللّه عليه وآله وسلّم شوهرش در سفر بود خواب ديد كه ستون خانه اش ‍ شكست ، بحضرت عرض كرد حضرت فرمود، كه شوهر ميآيد بسلامت پس چنان شد، بار ديگر شوهرش بسفر رفت و او چون خوابى ديد حضرت چنين تعبير فرمود، و شوهرش آمد، باز مرتبه ديگر شوهرش بسفر رفت او چنين خوابى ديد، بمرد شومى برخورد و اين خواب را نقل كرد، و او گفت كه شوهرت ميميرد چنان شد اين خبر بآن حضرت رسيد فرمود كه چرا تعبير خوب براى او نكرد.
    حلیه المتقین ، ص 186

15. صلوات ها 4

نوشته
    562
    حضور
    82 روز 9 ساعت 35 دقیقه
    دریافت
    19
    آپلود
    0
    گالری
    1
    صلوات
    2001

سلام علیکم
    نقل قول نوشته اصلی توسط ملاصدرا نمایش پست ها
    سلام
    در حديث معتبر ديگر فرمود كه زنى در زمان حضرت رسول صلّى اللّه عليه وآله وسلّم شوهرش در سفر بود خواب ديد كه ستون خانه اش ‍ شكست ، بحضرت عرض كرد حضرت فرمود، كه شوهر ميآيد بسلامت پس چنان شد، بار ديگر شوهرش بسفر رفت و او چون خوابى ديد حضرت چنين تعبير فرمود، و شوهرش آمد، باز مرتبه ديگر شوهرش بسفر رفت او چنين خوابى ديد، بمرد شومى برخورد و اين خواب را نقل كرد، و او گفت كه شوهرت ميميرد چنان شد اين خبر بآن حضرت رسيد فرمود كه چرا تعبير خوب براى او نكرد.
    حلیه المتقین ، ص 186
    یعنی خواب یک حقیقت مشخص ندارد و هر تعبیری بشود همان اتفاق می افتد؟

17. صلوات ها 2

علاقه
    مسائل دینی و اعتقادی
    نوشته
    104
    حضور
    3 روز 14 ساعت 54 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    334

نقل قول نوشته اصلی توسط عشق فقط پسر فاطمه نمایش پست ها
    من به تعبیر خواب اعتقادی ندارم.البته نظر شخصیه
    دوست گرامی پس ماجرای حضرت یوسف و آن دو نفر در زندان رو کلاً بردید زیر سوال؟؟ داستانی که خدا به اون احسن القصص اطلاق میکنه؟

کارشناس گرامی درست فرمودند. خواب باید حتما رویای صادقه باشه تا تعبیرش به حقیقت بپیونده. خواب های ما بیشتر اصغاص احلام است ( یعنی خواب های آشفته )

19. صلوات ها 2

نوشته
    892
    حضور
    16 روز 10 ساعت 29 دقیقه
    دریافت
    10
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1567

نقل قول نوشته اصلی توسط ملاصدرا نمایش پست ها
    سلام
    حلیه المتقین ، ص 186
    آیا نتیجه باید گرفت تعبیر خواب را هرچه گویند همان شود؟با عقل جور در نمیاد
    آیا این نتیجه من ، اثبات دینی داره؟

21. صلوات ها 2

صفحه 1 از 2 12 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 0

هیچ کاربری در لیست وجود ندارد.

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری