جمع بندی سوال در مورد شهادتین

تب‌های اولیه

4 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
سوال در مورد شهادتین

سلام میکنم به همگی
راستش چند روزیه که یکی از عموهام دار فانی رو وداع گفتن و عمرشون رو دادن به شما و من هم وقتی موقع تشییع جنازه به بهشت زهرا رفتم فضای اونجا و داخل قبر منو خیلی تحت تاثیر قرار داد ، خودم هم تعجب کردم که اصلا این حس ترس و وحضت نبود ولی قابل توصیف هم نیست که چه حسی داشتم .
حالا سوالی که دارم اینه که ایشون قبل از مرگ به بیماری سرطان مبتلا شده بودن و حدود دوهفته قبل از مرگ کاملا قدرت تکلم ازشون گرفته شده بود و حتی یه کلام هم نمیتونستن صحبت کنن ولی من که خودم اونجا نبودم ، پسرش به من گفت که یکدفعه زبونش باز شد و شهادتین خودش رو گفت و چشمانش باز و بسته شد و از دنیا رفت ، میخواستم بدونم که چطوری شده که این اتفاق افتاده؟؟
یعنی آدم مومن در هر حالی که باشه در لحظه ی حضور عزرائیل میتونه شهادتین خودش رو بگه؟؟
یه سوال دیگه اینکه دقیقا شهادتین که قبل از مرگ گفته میشه چی هست و چی باید بگیم ؟؟ و اینکه میشه این جمله رو در طول زندگی عادی هم به کار برد؟؟
ممنون از پاسخ هاتون:Gol:

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد صادق

.:majid:.;542322 نوشت:
سلام میکنم به همگی
راستش چند روزیه که یکی از عموهام دار فانی رو وداع گفتن و عمرشون رو دادن به شما و من هم وقتی موقع تشییع جنازه به بهشت زهرا رفتم فضای اونجا و داخل قبر منو خیلی تحت تاثیر قرار داد ، خودم هم تعجب کردم که اصلا این حس ترس و وحضت نبود ولی قابل توصیف هم نیست که چه حسی داشتم .
حالا سوالی که دارم اینه که ایشون قبل از مرگ به بیماری سرطان مبتلا شده بودن و حدود دوهفته قبل از مرگ کاملا قدرت تکلم ازشون گرفته شده بود و حتی یه کلام هم نمیتونستن صحبت کنن ولی من که خودم اونجا نبودم ، پسرش به من گفت که یکدفعه زبونش باز شد و شهادتین خودش رو گفت و چشمانش باز و بسته شد و از دنیا رفت ، میخواستم بدونم که چطوری شده که این اتفاق افتاده؟؟
یعنی آدم مومن در هر حالی که باشه در لحظه ی حضور عزرائیل میتونه شهادتین خودش رو بگه؟؟
یه سوال دیگه اینکه دقیقا شهادتین که قبل از مرگ گفته میشه چی هست و چی باید بگیم ؟؟ و اینکه میشه این جمله رو در طول زندگی عادی هم به کار برد؟؟

باسلام وتشکر از شما .
بلی مومن در حال نزع وجان کندن کلمه شهاتین را بر زبانش جاری می شود .
کلمه شهاتین همان شهادت به توحید ونبوت است :
که انسان با گفتن آن مسلمان می شود :
اشهد ان لا اله ال الله واشهد ان محمد رسول الله .
بلی انسان در همه حال باید این ذکر شریف را برا برزبان داشته باشد .

سوال :
....حالا سوالی که دارم اینه که ایشون قبل از مرگ به بیماری سرطان مبتلا شده بودن و حدود دوهفته قبل از مرگ کاملا قدرت تکلم ازشون گرفته شده بود و حتی یه کلام هم نمیتونستن صحبت کنن ولی من که خودم اونجا نبودم ، پسرش به من گفت که یکدفعه زبونش باز شد و شهادتین خودش رو گفت و چشمانش باز و بسته شد و از دنیا رفت ، میخواستم بدونم که چطوری شده که این اتفاق افتاده؟؟

پاسخ :
بلی مومن در حال نزع وجان کندن کلمه شهاتین را بر زبانش جاری می شود .
کلمه شهاتین همان شهادت به توحید ونبوت است :
که انسان با گفتن آن مسلمان می شود :
اشهد ان لا اله ال الله واشهد ان محمد رسول الله .
بلی انسان در همه حال باید این ذکر شریف را برا برزبان داشته باشد .

موضوع قفل شده است