نماز با فکر گناه باطل است؟

تب‌های اولیه

5 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
نماز با فکر گناه باطل است؟

سلام
یه سوال داشتم.اگه نمازمم رو حالا تا اونجا که میشه بعد اذان و به موقع بخونی
اما موقع نماز هرچقدرم تلاش کنی و به یوره ای که میخونی دقت کنی اما هم باز یه چیزایی بیاد ذهنت اعم از فیلم و حرف و چیزی که خوندی و... و واقعا دست خودتم نباشه این نماز قبول نیست؟
و در مورد تند خوندن بر فرض مثال من نماز ظهر و عصر رو تو 12 دقیقه بخونم بمیرم مرگ جاهلیته؟
اخه چجوری طولش بدم؟اگه هم خیلی با مکث بخونم ذهنم فراره کلا من همیشه چون عادت دارم چندین کار رو برای صرفه جویی در وقت همزمان انجام بدم وقتی یه کار هست ذهنم به سختی متمرکز میشه مخصوصا کاری که نیاز به تفکر ومحاسبه و... نداره
ضمنا قاری و تلاوت هم خوب نیست کش دار بخونم نمازمطولانی شه
حکم این نماز چیه؟
مرجع هم ایت الله خامنه ای

[=arial]

با نام الله

[=arial]

[=arial] کارشناس بحث: استاد نور

با سلام و عرض ادب

از نظرشرعی درصورتی که اذکار و افعال نماز را صحیح بجا آورید نمازتان صحیح است و قضا ندارد حتی اگر سریع خوانده شود یا حضورقلب لازم را نداشته باشید اما برای اطلاع بیشتر از قبولی نماز و راهکارهای حضور قلب در نماز بهتر است سوال خود را در انجمن اخلاق پیگیری نمایید.

همواره به سلامت باشید

سلام
ببخشید من چند وقت نبودم یه سوال داشتم
حضور قلب لازم یعنی چی؟
من منظورم از تیکه فیلم و حرف و موزیک و کتاب و...منظورم سینمای ایران نیست
ببخشید فکر کنید با رده +24
بالاخره یه سریاله چندین ساله دارم پیگیریش میکنم یا کتابه و کلا یه بخش ذهنت مشغوله
مخصوصا هرچه رده هوشی بیشتر باشه موضوعاتی که در یک زمان میتونی روش تمرکز کنی بیشتره
من پرسیدم از یه خانم(ایشون تحصیلات حوزوی داشتن)گفت نخونی بهتره و...و...و... یعنی انگار اینجور نماز خوندن گناهم داره
و اینکه من این مسائل رو بزارم کنار نمیشه حوصله ام سر میره بالاخره چند ساعتی همه پای نت و تی وی هستن
حالا بخونم بهتره یا نخونم؟چون اگه اینجور میگن گنهام داشته باشه خوب نخونم که سنگین ترم
فقط خواهشا من دنبال بحث و نقد نیستم این شیوه زندگی منه پس توهین نکنید
فقط میخوام حضور خدا هم باشه حالا چه با نماز چه هر روش دیگه برای یاد خدا

آیرینا;553885 نوشت:
سلام
ببخشید من چند وقت نبودم یه سوال داشتم
حضور قلب لازم یعنی چی؟
من منظورم از تیکه فیلم و حرف و موزیک و کتاب و...منظورم سینمای ایران نیست
ببخشید فکر کنید با رده +24
بالاخره یه سریاله چندین ساله دارم پیگیریش میکنم یا کتابه و کلا یه بخش ذهنت مشغوله
مخصوصا هرچه رده هوشی بیشتر باشه موضوعاتی که در یک زمان میتونی روش تمرکز کنی بیشتره
من پرسیدم از یه خانم(ایشون تحصیلات حوزوی داشتن)گفت نخونی بهتره و...و...و... یعنی انگار اینجور نماز خوندن گناهم داره
و اینکه من این مسائل رو بزارم کنار نمیشه حوصله ام سر میره بالاخره چند ساعتی همه پای نت و تی وی هستن
حالا بخونم بهتره یا نخونم؟چون اگه اینجور میگن گنهام داشته باشه خوب نخونم که سنگین ترم
فقط خواهشا من دنبال بحث و نقد نیستم این شیوه زندگی منه پس توهین نکنید
فقط میخوام حضور خدا هم باشه حالا چه با نماز چه هر روش دیگه برای یاد خدا

با سلام و عرض ادب

هرقدر هم در نماز تمرکز نداشته باشید بازهم نمازخواندن ساقط نمی شود و این مساله دلیلی بر ترک نماز نیست نماز از واجباتی است که در هیچ حالتی از انسان رفع تکلیف نمی شود بنابراین همانطور که عرض شد اگر با افکاری هم که دارید اذکار و افعال نماز را صحیح انجام دهید نمازتان صحیح است.

همواره به سلامت باشید

موضوع قفل شده است