صفحه 1 از 8 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: سوال در مورد وجود یک آیه

نوشته
    23
    حضور
    1 روز 6 ساعت 53 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    33

اشاره سوال در مورد وجود یک آیه

سلام

در یک کتابی که اخیراً داشتم میخوندم ، به ترجمه یکی از آیات قرآن اشاره شده بود و ننوشته بود که این آیه در کدام سوره از قرآن کریم قرار داره.

آیه مذکور :

«اگر آنها که به خدا ایمان ندارند، شایستگی بقا و کسب قدرت و سیادت در زمین را داشته باشند، خدا به آنان آنچه را که صلاحیتش را دارند می دهد و اگر شما که ایمان به خدا دارید، در عمل خود را تسلیم ذلت و ضعف و زوال کردید، خدا به شما، آنچه را که صلاحیتش را ندارید، نمی دهد.»

سوال من اینه که اصلاً چنین آیه ای در قرآن وجود داره یا نه؟

و اگر وجود داره میشه بگید کدام سوره و کدام آیه است؟

با تشکر

ویرایش توسط یا عالی : ۱۳۹۴/۰۳/۱۳ در ساعت ۱۹:۱۰

2. صلوات ها 5

3.  

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,545
    حضور
    175 روز 7 ساعت 32 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58331

با نام و یاد دوست

سوال در مورد وجود یک آیه

کارشناس بحث: استاد میقات

5. صلوات ها 4

نوشته
    2,247
    حضور
    53 روز 22 ساعت 41 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    6125

نقل قول نوشته اصلی توسط 2fun نمایش پست ها
    سلام

در یک کتابی که اخیراً داشتم میخوندم ، به ترجمه یکی از آیات قرآن اشاره شده بود و ننوشته بود که این آیه در کدام سوره از قرآن کریم قرار داره.

آیه مذکور :

«اگر آنها که به خدا ایمان ندارند، شایستگی بقا و کسب قدرت و سیادت در زمین را داشته باشند، خدا به آنان آنچه را که صلاحیتش را دارند می دهد و اگر شما که ایمان به خدا دارید، در عمل خود را تسلیم ذلت و ضعف و زوال کردید، خدا به شما، آنچه را که صلاحیتش را ندارید، نمی دهد.»

سوال من اینه که اصلاً چنین آیه ای در قرآن وجود داره یا نه؟

و اگر وجود داره میشه بگید کدام سوره و کدام آیه است؟

با تشکر

با سلام و درود

در جستجویی که انجام دادم چنین آیه ای و با این ترجمه پیدا نکردم. ممکن است برداشت خود شخص از آیات متعدد باشد نه یک آیه و ترجمه آن.

تاپیک را باز می کنم شاید دوستان دیگر بتوانند کمک کنند.

سوال در مورد وجود یک آیه

عَنِ النَّبِيِّ(ص)، عَنْ جَبْرَئِيلَ، عَنْ مِيكَائِيلَ، عَنْ إِسْرَافِيلَ، عَنِ اللَّوْحِ، عَنِ الْقَلَمِ، قَالَ: يَقُولُ اللَّهُ تَبَارَكَ وَ تَعَالَى:

«وَلَايَةُ عَلِيِّ بْنِ أَبِي طَالِبٍ حِصْنِي، فَمَنْ دَخَلَ حِصْنِي أَمِنَ نَارِي»

(أمالي الصدوق، ص 235‏)

7. صلوات ها 5

نوشته
    23
    حضور
    1 روز 6 ساعت 53 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    33

نقل قول نوشته اصلی توسط میقات نمایش پست ها
    ممکن است برداشت خود شخص از آیات متعدد باشد نه یک آیه و ترجمه آن.
    با تشکر از جوابتون. آیا اصلاً آیه یا آیه هایی به این مضمون در قرآن وجود داره؟

9. صلوات ها 2

نوشته
    968
    حضور
    16 روز 10 ساعت 59 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1947

این ایات قران نیست و سخنان اشتباه برداشت شده ی انسانی است که مطالبی را اشتباه برداشت کرده و از خودش مطلبی رو بخدا نسبت داده که اشتباه هم هست این کتابی که اخیرا می خوندید احیانا مورد دار نیست مثلا توسط یک فرد بی خدا نوشته نشده/ خلاصه اینا اشتباه اند و ایات قران هم نیستند خودت بدون چی گفته دیگه حرف شیطانی رو از حرف خدا چگونه تشخیص ندایدی شما.... داره می گه کسانی که ایمان ندارند اگر شایستگی خود را برای بقا و قدرت در زمین داشته باشند خدا انان را به انچه صلاحیتشان دارند می رساند/درصورتی که خدا در قران عکس چنین چیزی رو گفته که وارثان زمین اهل ایمان اند که بخدا ایمان دارند...اخه کسی که ایمان نداره رو خدا نمیاد بگه شایسته قدرت و بقا در زمین هست دیگه از این واضح تر شیطانی بودن جمله ای که به قران نسبت داده شده رو نمی تونم بگم.... اگرم بگیم طرف کافر نبوده و هیچ عمدی در این نوشته نداشته حداقل شک ندارم که اشتباه بدی برداشت کرده وگرنه اینکه صددرصد ایه قران نیست...اما جمله دوم هم تناقض داره/کسی که ایمان داره به خدا...وقتی خدا در قران قرار باشه مخاطب قرارش بده دیگه ویزگی غیر مومن رو بهش نمی چسبونه یعنی مومن بودن با زیر بار ظلم و خفت و خواری رفتن تناقض داره....خدا در قران هرجا می خواد از مومن بگه تا اونجا که من یادمه گفته ای کسانی که ایمان اوردید مثلا زکات دهید و خدا را بسیار یاد کنید یعنی بعدش کار خوبشونو تشویق می کنه و دستور می ده...حتی برای کار بد نیز گفته مثلا هرگز مومنی را نرسد که مومن دیگر را بعمد بقتل برساند مگر از روی اشتباه...این یعنی معنای مومن را می رساند که هرگز مومن سمت ذلت و زوال و تسلیم زور نمیشه....موفق باشید

11. صلوات

نوشته
    23
    حضور
    1 روز 6 ساعت 53 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    33

برای اینکه در جریان موضوع کتاب قرار بگیرید بخشی از کتاب رو که درش به این آیه اشاره شده رو با اجازتون اینجا تایپ می کنم :

"...سرنوشت کنونی جهان و طبقه بندی جامعه های بشری، از نظر اعتقادی، حقیقتی شگرف و باورنکردنی را به ما می آموزد، زیرا اگر گروه های اعتقادی بشری را به سه بخش کنیم: ملحدها که اساساً به خدا ایمان ندارند، مشرکان که خدا پرست اند، اما ایمانشان به خدا، آلوده ی شرک است و موحدان که ایمان به خدای یگانه دارند، از نظر تمدّن، فرهنگ، قدرت، عزّت، برکت، وحدت اجتماعی، تسخیر طبیعت، رشد فکری، علم، صنعت، هنر، حقوق انسانی، آزادی های بشری، درجه ی عدالت، امکان رشد استعدادها و برخورداری از حق و به طور کلی، بهره مندی از نعمت های مادّی و معنوی و امکاناتی که خداوند برای بندگانش خلق کرده است و تحقق استعدادهایی که در نهاد انسان نهاده است، ترتیبی کاملاً معکوس وجود دارد! و مسلماً، مومنان و پرستندگان خدای واحد، از هر دو صف دیگر ملحدان و مشرکان عقب مانده تر، از نعمت های الهی بی نصیب تر، فقیرتر، اسیرتر، نادان ترند... و چه می گویم؟ اساسً این اوصاف در انحصار همین مومنان به خدا است! وسرنوشتشان غالباً بازیچه ی دست الحاد و شرک است و برای بخور و نمیرشان محتاج آنها؟
    ماتریالیست ها، یهودی ها و نصرانی ها غرق نعمت اند و بر زمین و زمان حتّی ماه و مریخ مسلّط و مسلمانان؟ هنوز از رنچ های انسان اوّلیه رنج می برند: آب، نان، آزادی، سواد!
    این یک واقعیت تلخ و هولناک، اما صریح است! و پاسخ درست بدان دشوار!
    روشنفکران غیر مسلمان و یا غیر مذهبی می گویند، این خود دلیل عینی است بر اثبات این اصل که اسلام، مذهب فناتیسم است و فلج کننده ی اراده و اصالت انسان. دین قضا و قدری است و نتیجه اش و یا این خود دلیل عینی بر اثبات این اصل کلّی که اساساً دین تریاک توده هاست و مغایر علم و پیشرفت و تکیه کردن بر اصالت انسان و زندگی.
    و از این اتهام ها خوشمزه تر، توجیه های بعضی مومنین مسلمان است که چون عزّت و قدرت و سعادت و نعمت و پیشرفت و علم و صنعت و تمدّن را در آن سو و برعکس، ذلّت و ضعف و نکبت و نقمت و انحطاط و جهل و عقب ماندگی را در این سو نمی توانند انکار کنند، اساساً آمده اند و خیال خود و همه ی امت را پاک راحت کرده اند و به نام دین! همه ی آن موهبت های خدایی را تحقیر می کنند و همه ی این نکبت های انسانی را تجلیل و حتّی تقدیس!
    آن ها همه مادّیات است، همه لذّات جسم است، همه جیفه های دنیا است، هوس و گناه و غفلت از یاد خدا و فرداست و برعکس، این ها همه آزمایش الهی است، نعمت حقیقی و توفیق خدایی است، عامل تزکیه ی نفس، تصفیه ی روح، کسب معنویت، اجر صبر، پاداش سختی و قلّت گناه و عدم استطاعت بر معصیت و موجب توجّه یافتن به خدا، ایمان و امید بستن به خدا، ذکر خدا، تقویت فضایل معنوی و مراتب روحانی و درجه ی طاعت و کسب ریاضت و سعادت آخرت...! دنیا زندان مومن است و بهشت کافر.
    و عدّه ای هم زحمت همین اندازه تحقیقات خیلی فلسفی و اجتهادات فوق دینی را هم به خود نمی دهند، با لحنی فیلسوفانه تر و حالتی روحانی تر که حکایت از کمال ایمان و درجه ی تفویض و تسلیم و رضای در برابر مشیّت حضرت حق می کند، خلاصه اش کرده اند که: بله، ولی حکمت بالغه ی الهی چنین اقتضا دارد و سرّ آن بر ما پوشیده است!
    در این شک نیست که این واقعیّت است و در عین حال، شک نیست که هم توجیه ضدّ اسلامی آنها تهمت است و هم توجیه شبه مذهبی و شبه اسلامی این ها خرافه!
    پس علّت چیست؟ می بینیم که پاسخ بدان ساده نیست. و شگفتا که این قرآن چگونه حرف می زند؟ و چه ها می آموزد؟ آه اگر این کتاب را از ما نمی گرفتند! یک کتاب آسمانی، سخن وحی از زبان یک پیامبر، یک شخصیّت مطلق الهی و در عین حال، یک مرد اُمّی. مگر ممکن است؟ و آنگاه در ارزیابی مسائل اجتماعی، تحلیل تاریخی و تضادهای انسانی با نگاهی این چنین علمی، بینشی مطلقاً عقلی، تحلیلی صرفاً منطقی و با چنین تکیه ای بر واقعیات عینی، عملی، عوامل مادی، علل طبیعی، این همه رآلیست!
    «اگر آن ها که به خدا ایمان ندارند، شایستگی بقا و کسب قدرت و سیادت در زمین را داشته باشند، خدا به آنان آنچه را که صلاحیتش را دارند می دهد و اگر شما که ایمان به خدا دارید، در عمل خود را تسلیم ذلّت و ضعف و زوال کردید، خدا به شما آنچه را که صلاحیتش را ندارید، نمیدهد»!
    قومی که از نظر فکری و روانی خود را دگرگون نساخت و شایستگی نعمت و قدرت را در خویش پدید نیاورد، در راه کسب معروف تلاش ننمود، در راه طرد منکر مبارزه نکرد، خدا هرگز سرنوشت وی را که به دگرگونی خویش دست نزده است و شایستگی نعمت و قدرت در خویش ایجاد نکرده است و در برابر معروف و منکر مسئولیّت احساس نمی کند، به عنوان پاداشی در ازای ایمان به خویش، دگرگون نخواهد کرد!
    در یک کلمه، پیشرفت و عزّت، حاصل عمل است و رستگاری حیات و سیادت یک اجتماع، در گرو جهد برای معروف و جهاد علیه منکر است و آنها که ایمان به خدا دارند، اما در عمل عاجزند و از مسئولیّت امر و نهی اجتماعی، گریزان، ایمان به خدا آنان را سودی نمی بخشد! و سرنوشت کنونی دنیا، این درس را به تلخی به ما می آموزد!..."

دکتر شریعتی، سخنرانی در تالار حسینیه ارشاد، به تاریخ دوم آبان ماه 1351
    کتاب «شیعه»، دکتر شریعتی، انتشارات «حکایت قلم نوین»، چاپ اول 1392، صفحه 84-88

13. صلوات

نوشته
    968
    حضور
    16 روز 10 ساعت 59 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1947

خدا در قران فرموده جالبه به پیامبر صلوات الله علیه و اله نیز فرموده یعنی مخاطبش کسیه که ایمان داره و کلی هم تلاش و جهاد کرده و یک کلام برترین مخلوق است خدا مستقیم داره به برترین مخلوقش در قران میگه ای پیامبر کافران بسبب فقر مومنان را مسخره می کنند و از طرفی گفته که ای پیامبر مبادا مال دنیایی که به کافران دادم تو را به شگفت اورد و از اخرت دور کند خلاصه چنین ایه هایی بیان گر این است که هرقدر هم ایمان داشته باشی بازهم شرایط مومن نسبت به کافر در دنیا بسیار سخت تر است چون دنیا هیچه پیش اخرت...اما در مورد اینکه گفته شده مومنان بویزه مسلمانان عقب افتاده ترین اند از هر نظر باید بگم حالت کلی اگرم اینگونه است باز در ظاهر کاره وگرنه مسلمانان عاقل ترین باهوش ترین تکامل یافته ترین و دارا ترین و برترین مخلوقات خداوند هستند که رو نمی کنند و خدا اجاز رو کردن نمی دهد وگرنه فقط و فقط یک مسلمان می تواند با یک اشاره تمامی بساط کافران و خودشان را بیکباره جمع کند و نابود کند از طرفی تمامی علوم و قدرت هایی که کافران دارند از مسلمانان است که خود بی خبرند دقیقا مثل این می مونه که من مسلمانی رو میشناسم که یک اختراع کرده الان چند میلیون نفر در دنیا دارن استفاده می کنن و چند میلیارد تومان پول این اختراع اوست نه نامی از خودش نوشته نه پولی دریافت کرده و تمامش برای رضای خدا و کمک به فقرا بوده خب امثال این فرد کم نیستند... تمام هر انچه هست و نیست در دنیا و اخرت است از مومنان و خداست و برای خدا و مومنان است و برای این دنیای کافر را اباد تر کردند چون انان میل به حق خواری و ظلم دارند و چون به انان خدا اراده داده پس در این حق خواری و دزدی علم و همه چیز مومنان به کافران می دهیم تا هیزم اتش انها شود پس وقتی به کافر دنیا را بیشتر می دهیم بخاطر شایستگی ان نیست بلکه بخاطر قدرت اراده ای است که به انان دادیم و همین موجب می شود وقتی علوم و اموال مومنان را می دزدند و می خورند بنام خودشان و برای خودشان تمام شود

نوشته
    23
    حضور
    1 روز 6 ساعت 53 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    33

قبل از همه چیز عرض کنم که من خودم هم با تمام حرف های دکتر شریعتی موافق نیستم و نقدهایی بر فرمایشاتشون دارم و همین وجود این تاپیک هم نشون دهنده ی اینه که به دنبال سند گفته های ایشون میگردم. اما با این وجود با گفته های شما هم موافق نیستم چون به نظرم بسیاری از فرمایشاتتون منطقی نیست و با عقل ناقص من جور در نمیاد.

نقل قول نوشته اصلی توسط nothing نمایش پست ها
    خدا در قران فرموده جالبه به پیامبر صلوات الله علیه و اله نیز فرموده یعنی مخاطبش کسیه که ایمان داره و کلی هم تلاش و جهاد کرده و یک کلام برترین مخلوق است خدا مستقیم داره به برترین مخلوقش در قران میگه ای پیامبر کافران بسبب فقر مومنان را مسخره می کنند و از طرفی گفته که ای پیامبر مبادا مال دنیایی که به کافران دادم تو را به شگفت اورد و از اخرت دور کند خلاصه چنین ایه هایی بیان گر این است که هرقدر هم ایمان داشته باشی بازهم شرایط مومن نسبت به کافر در دنیا بسیار سخت تر است چون دنیا هیچه پیش اخرت...

اولاً اینکه این آیات لزوماً به این معنی نیست که شرایط مومن نسبت به کافر در دنیا بسیار سخت تر است. ثانیاً فرض می کنیم که فرمایش شما قبول اما آیا این آیه و آیات از این دست به این معنی است که مسلمانان باید تا ابد نسبت به کافران فقیرتر و ضعیفتر زندگی کنند؟؟

اما در مورد اینکه گفته شده مومنان بویزه مسلمانان عقب افتاده ترین اند از هر نظر باید بگم حالت کلی اگرم اینگونه است باز در ظاهر کاره وگرنه مسلمانان عاقل ترین باهوش ترین تکامل یافته ترین و دارا ترین و برترین مخلوقات خداوند هستند که رو نمی کنند و خدا اجاز رو کردن نمی دهد وگرنه فقط و فقط یک مسلمان می تواند با یک اشاره تمامی بساط کافران و خودشان را بیکباره جمع کند و نابود کند
    جسارتاً با این قسمت از نوشته ی شما به هیچ وجه موافق نیستم چون نه تنها فکر نمی کنم هیچ آیه قرآنی در مورد صحت ادعای شما وجود داشته باشه ، بلکه با عقل هم سازگار نیست. شما براساس چه منطقی می فرمایید که مسلمانان باهوش ترین مخلوقات خداوند هستند؟ جالب اینجاست که نگفتید مومنان و فرمودید مسلمانان در حالی که از نظر منطق قرآن هم بین این دو فرق وجود داره. مگر خدا در قرآن نگفته که از نعمت هایی که بهتون داده شده استفاده کنید؟ پس چطور ممکنه مسلمانان رو عاقل ترین ، باهوش ترین ، تکامل یافته ترین ، و برترین مخلوقاتش قرار بده ولی به اون ها اجازه ی استفاده از این نعمت ها را نداده باشه و به این زندگی ذلّت باری که اکثر مسلمانان دارند رضایت بده؟ به نظر من این نظر شما شباهت زیادی به عقاید تحریف شده ی یهود یا عقاید منحرف و فاشیستی نژادپرستان داره که هرکدومشون قوم خودشون رو برترین مخلوقات خدا میدونستند در حالی که این مخالف آیات قرآن است. و در قرآن ملاک برتری تقوا معرفی شده، نه مسلمان بودن!

از طرفی تمامی علوم و قدرت هایی که کافران دارند از مسلمانان است که خود بی خبرند دقیقا مثل این می مونه که من مسلمانی رو میشناسم که یک اختراع کرده الان چند میلیون نفر در دنیا دارن استفاده می کنن و چند میلیارد تومان پول این اختراع اوست نه نامی از خودش نوشته نه پولی دریافت کرده و تمامش برای رضای خدا و کمک به فقرا بوده خب امثال این فرد کم نیستند...
    باز هم یک ادعای بی پایه و اساس! شما بر اساس چه دلیلی می فرمایید که "تمامی علوم و قدرت هایی که کافران دارند از مسلمانان است"؟؟؟ این که شما یک مسلمانی رو میشناسید که یک کار خیری کرده دلیل بر چنین ادعای بزرگی نمیتونه بشه چه بسا این که من به جرئت ادعا میکنم که بخش قابل توجه ای از علوم و قدرت هایی که مسلمانان دارند از کافران است. و این کافران نه تنها کافران و مشرکان خارجی هستند (که بیشتر از 70 درصد تمام وسایل آسایش و رفاه ما از جمله موبایل و اتومبیل و وسایل الکترونیکی و ... از علم و قدرت آنها سرچشمه گرفته) بلکه چه بسیارند دکتران و مهندسانی که در داخل همین کشور اسلامی خودمان دارند به پیشرفت علم و قدرت و آسایش و رفاه ملت مسلمان ما خدمت می کنند ولی خودشان هیچ اعتقادی به خدا و دین ندارند!

تمام هر انچه هست و نیست در دنیا و اخرت است از مومنان و خداست و برای خدا و مومنان است و برای این دنیای کافر را اباد تر کردند چون انان میل به حق خواری و ظلم دارند و چون به انان خدا اراده داده پس در این حق خواری و دزدی علم و همه چیز مومنان به کافران می دهیم تا هیزم اتش انها شود پس وقتی به کافر دنیا را بیشتر می دهیم بخاطر شایستگی ان نیست بلکه بخاطر قدرت اراده ای است که به انان دادیم و همین موجب می شود وقتی علوم و اموال مومنان را می دزدند و می خورند بنام خودشان و برای خودشان تمام شود

اگر تمام هر آنچه هست و نیست از مومنان است (که نیست!) و برای مومنان است ، پس چرا کافران بیشترین بهره را از این هست و نیست می برند و مومنان بی بهره ترین اقوام اند؟؟ این قسمتی از فرمایش شما که با رنگ نارنجی مشخص کردم تناسب زیادی به این قسمت از فرمایشات دکتر شریعتی دارد که قبلاً عرض کردم :

"و از این اتهام ها خوشمزه تر، توجیه های بعضی مومنین مسلمان است که چون عزّت و قدرت و سعادت و نعمت و پیشرفت و علم و صنعت و تمدّن را در آن سو و برعکس، ذلّت و ضعف و نکبت و نقمت و انحطاط و جهل و عقب ماندگی را در این سو نمی توانند انکار کنند، اساساً آمده اند و خیال خود و همه ی امت را پاک راحت کرده اند و به نام دین! همه ی آن موهبت های خدایی را تحقیر می کنند و همه ی این نکبت های انسانی را تجلیل و حتّی تقدیس!
    آن ها همه مادّیات است، همه لذّات جسم است، همه جیفه های دنیا است، هوس و گناه و غفلت از یاد خدا و فرداست و برعکس، این ها همه آزمایش الهی است، نعمت حقیقی و توفیق خدایی است، عامل تزکیه ی نفس، تصفیه ی روح، کسب معنویت، اجر صبر، پاداش سختی و قلّت گناه و عدم استطاعت بر معصیت و موجب توجّه یافتن به خدا، ایمان و امید بستن به خدا، ذکر خدا، تقویت فضایل معنوی و مراتب روحانی و درجه ی طاعت و کسب ریاضت و سعادت آخرت...! دنیا زندان مومن است و بهشت کافر."

و جالب اینجاست که شما می فرمایید "وقتی به کافر دنیا را بیشتر می دهیم بخاطر شایستگی ان نیست بلکه بخاطر قدرت اراده ای است که به انان دادیم" از این قسمت از فرمایش شما این نتیجه می شود که کافران دارای قدرت اراده هستند و به واسطه ی همین قدرت تسلط بیشتر بر دنیا دارند. پس یعنی مومنان قدرت اراده ندارند؟ یعنی اگر کافران حق مومنان را می خورند مومنان کاری نمی کنند و نباید بکنند؟
    متاسفانه این قسمت از صحبت های شما هم بی شباهت به تفکرات مسیحیت تحریف شده نیست که می گویند همیشه باید تسلیم بود!
    اگر واقعاً دارایی هایی کافران به خاطر اراده ی آنهاست پس آنها شایستگی این دارایی ها را هم دارند!

و از طرفی اینطور نیست که مومنان باید دنیا را به کافران بدهند تا هیزم آتش آنها شود. کما این که در تاریخ هم اینگونه نبوده و در اوایل ظهور اسلام و تا چند قرن بعد مسلمانان از داراترین ملت ها ، چه از نظر قدرت و ثروت و چه از نظر علم و دانش و سواد بودند و این کافران بودند که خوار و ذلیل زندگی می کردند. پس مومنان هم توانایی زندگی در قدرت و عزّت را دارند و دلیل این که در چند قرن اخیر به این اندازه ضعیف و حقیر شده اند میتونه همون حرف دکتر شریعتی باشه که می فرمایند:

"در یک کلمه، پیشرفت و عزّت، حاصل عمل است و رستگاری حیات و سیادت یک اجتماع، در گرو جهد برای معروف و جهاد علیه منکر است و آنها که ایمان به خدا دارند، اما در عمل عاجزند و از مسئولیّت امر و نهی اجتماعی، گریزان، ایمان به خدا آنان را سودی نمی بخشد! و سرنوشت کنونی دنیا، این درس را به تلخی به ما می آموزد!..."

نوشته
    968
    حضور
    16 روز 10 ساعت 59 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1947

پس یعنی مومنان قدرت اراده ندارند؟
    من نگفتم مومن اراده نداره اگه دقت کنی گفتم کافر هرچه داره هم از مومنه یعنی همین ایمانش اراده رو هم از مومن داره....من گفتم بخاطر اینکه دنیا محل گذر و امتحانه خدا بسبب بد بودن کافران در این دنیا جهنم رو براشون رقم نخواهد زد.......در قران داریم هرکس دنیا را بخواهد به اندازه تلاشش به او می دهیم...این یعنی اینکه چه کافر باشی چه مومن باشی با توجه به تلاشت این خداست که به مومن و کافر به هرکه بخواهد طبق ایات قران می دهد....و چون در همون قران داریم خدا یار مومنین است و دشمن کافران یعنی در اصل کافران هرچه دارند از خدا و مومنین است لذا دلایل من قرانی است و اگر شما بقران ایمان ندارید یه بحث دیگر است که می گویید حرفای من بی دلیل است چون من نه تنها بقران ایمان دارم بلکه بمرحله یقین رسیدم و اونقدر که عظمت های علمی و مادی و معنوی و پیشرفت در هر زمینه ای رو در مومن و بخصوص مسلمان دیدم در هیچ موجود دیگری ندیدم در ضمن این جمله رو هم در نظر بگیر مسلمان و مومن واقعی خیلی کم هستند....کافران بسیارند....من خودم فردی رو بدون نام و نشان می شناسم که تمام کافران جمع شوند علمشان به اندازه قطره ای در برابر دریا به این فرد مسلمان شیعه نمی رسه...همونطور که گفتم دنیا و کافران نماد ظاهر ماجرا رو دارند و مومن نماد باطن رو داره چون دنیا ارزشش رو نداره....یه پولدار وقتی ران مرغ رو خورد تکه گوشت چسبیده به ران را می اندازد جلوی سگش و دنیا مثل اون اضافات گوشت هست

نوشته
    968
    حضور
    16 روز 10 ساعت 59 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1947

در یک کلمه، پیشرفت و عزّت، حاصل عمل است و رستگاری حیات و سیادت یک اجتماع، در گرو جهد برای معروف و جهاد علیه منکر است و آنها که ایمان به خدا دارند، اما در عمل عاجزند و از مسئولیّت امر و نهی اجتماعی، گریزان، ایمان به خدا آنان را سودی نمی بخشد! و سرنوشت کنونی دنیا، این درس را به تلخی به ما می آموزد!.
    درضمن حقیقت تلخی دیگر هست که میگه/اکثر کسانی که بخدا ایمان می اورند انسان هایی هستند که دچار بدبختی شدند و یا دم مرگ یاد خدا افتادند دم پیری لذا چون سمت شرارت ها اسان تر است و زیبایی ظاهری بیشتری دارد بیشترین انسان ها جذب غیر خدا می شوند لذا اینگونه فقط در ظاهر کافران برتر از مومنان شدند اونم فقط در زمینه مادی نه عقلی و معنوی اما در کل هیچ عالمی به علمی نمی رسد مگر اینکه....هیچ کاشفی به کشفی نمی رسد مگر اینکه....هیچ مخترعی به اختراعی دست پیدا نمی کند مگر اینکه از دروازه علم یعنی حضرت علی عبور می کند و خواه نا خواه داخل شهر علم یعنی وارد دانش بی کران حضرت محمد می شود....من بشما حق می دم دنیا ررو دست کافران ببینی چون واقعا در ظاهر چنین نمایانه اما من خیلی بد پاسخ دادم چون من خودم یقین دارم همه چیز دست حضرت محمد و مومنانه خاص اوست بشما هم گفتم در صورتی گویا شما بچنین حقیقتی از باطن کار نرسیدی....اما در پاسخ قبلم با قران ثابت کردم که همه طبق قران خدا به هرکس مومن و کافر بخواهد می دهیم و چون خدا دوست مومن و دشمن کافر است این جمع می دهیم جمع مومنین خاص خدا و خداست نه جمع کافر و خدا لیکن ادیسون و برق برای مثال خدا نعمت اختراعشو در عقل ادیسون الهام کرده چون ادیسون سمت این اختراع تلاش کرده خدا و مومنین هم تلاششو رو در دنیا بی پاسخ نمی گذارند شما اگه قرانو قبول داری باید طبق این دلایل من بپذیری کافران هرچه دارند در باطن کار واقعا از مومنین و پیامبران و خدا دارند....علم مومن در برابر کافر در دنیا شکل این مثاله/مثلا کافر تلوزیون کامپیوتر و غیره و هزار چیزه دیگه درست کرد اما مومن فقط با کمک خدا مثلا یک پشه چلاق و بال شکسته ی زنده خلق کرد....درسته در ظاهر کافر در این مثال البته...در این مثال هزاران چیز اختراع کرده و بسیار پیچیده و جذاب اند اما مومنه یک موجود هر چند درب و داغون اما دارای حیات خلق کرده با قدرت خدا البته...خب در این مثال فرض رو بر این می گیریم که کسی معنای خلق کردن رو نمی دونه اونوقت تمام کافران مثلا به این اختراع مومن که خلق کردن یک پشه باشه می خندند چون واقعا باطن کار رو نمی بینند و خلق کردن رو نمی دونن چیه و فقط ظاهر کار رو دیدند که یک پشه بی خود درست کرده....جدای این مثال واقعا مومنین به این درجه علم می رسند که به کمک خدا موجودی را خلق کنند و به هرچه می خواهند با اشاره ای بشود و می رسند....در کل معذرت که بسیار بد منظورمو رسوندم طبق ایات قران خدا گفته مبادا از اینکه به کافر زیاد بخشیدم غم بخوری و غیره ما بزودی بتو فضل و بخشش فراوان عطا می کنیم تا راضی شوی ....ما دنیا را برای کافران زینت دادیم...هرچه مومن تر بشی در دنیا فقیر تر میشی ولی پرده ها برات کنار زده میشه و اخرت رو می بینی و کلی عجایب می بینی که به همه دنیا می ارزه من چون خودم دیدم می دونم یعنی چی...کلا انسان دوست داره سمت راحتی باشه حالا کاری نداره خدا بهش بده یا غیر خدا لذا از این روست که مومنان واقعی بسیار کمند و اکثر بدبخت بیچاره ها که دیگه کاری نمی تونن کنن میان سمت خدا یا دم پیری میان.....یکی از دلایلی که من بدرجه یقین رسیدم این بود که در دنیا همه چیز داشتم و از هرچیزی بهترینشو داشتم با این حال سمت خدا بودم بیش از حد که خدا هم واقعا منت گذاشتو و منو بیقین بی شک نسبت بخودش و اخرت و اسلام رسوند طوری که اگر تمام عالم کافر بشوند و غرق هرگونه لذت و اسایش شوند من غرق ذلت و هرگونه بدبختی شوم باز هم خدا رو دوست داشته باشم و برایش بمیرم

صفحه 1 از 8 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع رو مطالعه کرده اند از ۱۳۹۳/۰۹/۰۹, ۰۶:۰۹ : 1

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری