سگ داشتن در خانه یا قهقرای انسانیت

تب‌های اولیه

147 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
سگ داشتن در خانه یا قهقرای انسانیت

بنام خدا
رشد نگهداری سگ در خانه ها یکی از معضلات امروز جامعه ما شده . نگاهی به علل این موضوع یک عامل اصلی را نشان میدهد .

کاهش عواطف انسانها

یادش به خیر . اون موقع ها که هنوز فامیلامون پول دار نشده بودن چقدر را بطه هامون نزدیک بود . چقدر همدیگر رو میدیدیم . چقدر مهمونی میرفتیم . این برای 20 سال پیش است . اما هر چقدر پول دار شدن روابط کمتر شد . خونه ها ساده بود مهمانی کردن و رفتن ساده بود . الان زلمبو زیمبو پیدا کردیم اما روابط کم شده . میخوایم بریم خونه یکی کلی حساب کتاب میکنیم میخوایم مهمونی کنیم کلی فکر و خیال میکنیم . الان هم که دیگه تو مهمونی ها حواسشون به موبایلاشونه.

این کاهش عواطف بین انسانها باعث شده که انسان به سگ پناه ببره . درسته که سگ خصوصیات بسیار خوبی داره اما سگ کجا و آدم کجا
آدمها همدیگر رو ول میکنن میرن سراغ سگ . آیا این کار عقلائی است؟ آیا آدم با سگ قابل مقایسه است ؟ ایا این به قهقرا رفتن آدم نیست ؟

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد امیدوار

بپاخیزیم;540779 نوشت:
بنام خدا
رشد نگهداری سگ در خانه ها یکی از معضلات امروز جامعه ما شده . نگاهی به علل این موضوع یک عامل اصلی را نشان میدهد .
کاهش عواطف انسانها

یادش به خیر . اون موقع ها که هنوز فامیلامون پول دار نشده بودن چقدر را بطه هامون نزدیک بود . چقدر همدیگر رو میدیدیم . چقدر مهمونی میرفتیم . این برای 20 سال پیش است . اما هر چقدر پول دار شدن روابط کمتر شد . خونه ها ساده بود مهمانی کردن و رفتن ساده بود . الان زلمبو زیمبو پیدا کردیم اما روابط کم شده . میخوایم بریم خونه یکی کلی حساب کتاب میکنیم میخوایم مهمونی کنیم کلی فکر و خیال میکنیم . الان هم که دیگه تو مهمونی ها حواسشون به موبایلاشونه.

این کاهش عواطف بین انسانها باعث شده که انسان به سگ پناه ببره . درسته که سگ خصوصیات بسیار خوبی داره اما سگ کجا و آدم کجا
آدمها همدیگر رو ول میکنن میرن سراغ سگ . آیا این کار عقلائی است؟ آیا آدم با سگ قابل مقایسه است ؟ ایا این به قهقرا رفتن آدم نیست ؟

بسمه تعالی
با سلام و تحیت و عرض تشکر
در تایید فرمایشات شما لازم است به این نکته توجه شود که از نگاه روان شناسی بزرگسالانی که خود را با حیوانات سرگرم می کنند، افرادی هستند که دوران تحول را به خوبی سیر نکرده اند، و به مرحله هیومنستیک وارد نشده اند. به تعبیری بازی و سرگرم شدن با حیوانات از اختصاصات دوره کودکی است.
قطع نظر از این موضوع و عوامل اجتماعی و سیاسی، عواملی نظیر افسردگی و بدبینی نیز می تواند در این رفتار دخیل باشد.

شما یه طرفه به قاضی رفتی عزیز دل...
اینکه روابط کمتر شده, احساسات سرکوب شده, اینا درسته,,دلیلشم اینه که جامعه پیشرفت کرده و فشار روی افراد زیاد شده,,,نسبت به قبل وقت خیلی با ارزشتر شده...
اینی که افرادی که با حیوانات سرگرم میشن تکامل روانیو کامل یا درست طی نکردن از نظر علمی خیلی درست نیست...
ضمنا: یکی از توجیهات این افراد میتونه این باشه که آدمها احساساتشون واقعی نیست, نمیتونی واقعا بفهمی این کار اون آدم یا این حرفش واقعا برگرفته از احساساتشه...اما مثلا یه گربه از رو حالات بدنیش میشه فهمید الان بهش خوش میگذره یا نه! اینکه سریع بودوئه بیاد طرفت یعنی فرق تورو از بقیه میدونه و بهت وابسته شده...
در کل اینکه هر کاری لذت خودشو داره که با کارای دیگه قابل مقایسه و جایگزینی نیست...:Gol:

[="DarkSlateGray"]بله هرکاری لذت داره ...گناه هم لذت داره ولی دراسلام نهی شده...پس هر لذتی انسان رو نباید مجبور کن که تجربش کنه....

وقتی خدا فرموده سگ نجسه ونباید باشه پس من نوعی نباید ازش استفاده کنم....
ما متاسفانه توفامیلمون داریم که هم سگ دارن وهم گربه....

جدا ازبیماری ها...وقتی که ما انسانها باید برای هم بذاریم باید برای حیوان بذاریم...مورد داشتیم تو دامپزشکی طرف به خاطر مرگ سگش چنان گریه ای کرده که ادم فکرمیکنه پدر یا مادرش مردن...خب این یعنی اینکه وابسته شده...بهش علاقه پیدا کرده....شما این رو میپسندید؟به نظرتون این خلاف انسانیت نیست؟محبت ودادن غذا به حیوانات سفارش شده ولی نه این طوری...[/]

با سلام و عرض ادب

متاسفانه منم این بدبختی رو دارم که عاشق حیوانات مخصوصا پرنده ها هستم حتی یه رتیل هم باشه در سدد رام کردنش و خو گرفتن با اینا هستم نمیدونم این یه مرضیه که از بچگی دچارش بودم یادم میاد یه بار زنبورو نوازش میکرم هی دعوام میکرن که ولش کن نیشت میزنه !!

واقعا جوری علاقه دارم که مثلا وقتی یه طوطی رو از نزدیک میبینم جوری عقلم از سرم میپره که دیگه ادمای دورو اطرافمو صداها رو دیگه نمیشنوم حتی خودمو هم فراموش میکنم و جذب اون طوطی میشم

mahdieh71;542572 نوشت:
بله هرکاری لذت داره ...گناه هم لذت داره ولی دراسلام نهی شده...پس هر لذتی انسان رو نباید مجبور کن که تجربش کنه....

ربطی به متن نظر من نداشت...خواهشا مغلطه نکنید...

mahdieh71;542572 نوشت:
وقتی خدا فرموده سگ نجسه ونباید باشه پس من نوعی نباید ازش استفاده کنم....

اسلام این مواردو به خاطر جنبه پاکیزگی و سلامتش معمولا مطرح کرده, وقتی کاملا واکسیناسیون میشن, آموزش میبینن کجا ادرار یا مدفوع کنن دیگه از نظر سلامتی هم خطرناک نیستن...

mahdieh71;542572 نوشت:
ما متاسفانه توفامیلمون داریم که هم سگ دارن وهم گربه....

الان خیلی زیادن مهدیه خانوم...مخصوصا فامیلهای تهرانی ما...رسما میان اردبیل اینجا میشه باغ وحش..!

mahdieh71;542572 نوشت:
جدا ازبیماری ها...وقتی که ما انسانها باید برای هم بذاریم باید برای حیوان بذاریم...

ساده ترین دلیلشو بالا گفتم...

mahdieh71;542572 نوشت:
مورد داشتیم تو دامپزشکی طرف به خاطر مرگ سگش چنان گریه ای کرده که ادم فکرمیکنه پدر یا مادرش مردن...خب این یعنی اینکه وابسته شده...بهش علاقه پیدا کرده....شما این رو میپسندید؟به نظرتون این خلاف انسانیت نیست؟محبت ودادن غذا به حیوانات سفارش شده ولی نه این طوری...

من نمیپسندم اما خوب اون فرد وابسته اون حیوون شده و این ابراز احساسات دست خودش نیست...یادم نمیاد جایی تو اسلام خونده باشم که حدو مرزی رو برای میزان وابستگی به حیوانات مطرح کرده باشه...

*شیوا*;542575 نوشت:
با سلام و عرض ادب

متاسفانه منم این بدبختی رو دارم که عاشق حیوانات مخصوصا پرنده ها هستم حتی یه رتیل هم باشه در سدد رام کردنش و خو گرفتن با اینا هستم نمیدونم این یه مرضیه که از بچگی دچارش بودم یادم میاد یه بار زنبورو نوازش میکرم هی دعوام میکرن که ولش کن نیشت میزنه !!

واقعا جوری علاقه دارم که مثلا وقتی یه طوطی رو از نزدیک میبینم جوری عقلم از سرم میپره که دیگه ادمای دورو اطرافمو صداها رو دیگه نمیشنوم حتی خودمو هم فراموش میکنم و جذب اون طوطی میشم

چرا بدبختی؟؟؟؟
خیلی حس خوبیه و شما باید سپاسگذار خدا باشی که این توانایی رو بهت داده که از بودن با حیوانات لذت ببری در حالی که خیلیا این توانایی رو ندارن...

درسته ولی نبودنشون در کنارم اذیتم میکنه

مثلا قبلا یه طوطی داشتم موقعی که بهش غذا میدادم با پاش میگرفت میخورد و موقعی که گشنه نبود غذارو میگرفت و منتظر میموند من برم بعد مینداخت زمین تا من نبینم و ناراحت نشم

میدونید حیوونا از نظرمن واقعا فوق العاده هستن اونا تمام فکرای ادم رو با تمامیه جزعیات میفهمن و درک میکنن پس چطور میتونم نبود این موجودات رو تحمل کنم سخته واقعا یه خصوصیتی تو وجودت باشه و ازش دور باشی

*شیوا*;542587 نوشت:

مثلا قبلا یه طوطی داشتم موقعی که بهش غذا میدادم با پاش میگرفت میخورد و موقعی که گشنه نبود غذارو میگرفت و منتظر میموند من برم بعد مینداخت زمین تا من نبینم و ناراحت نشم

میدونید حیوونا از نظرمن واقعا فوق العاده هستن اونا تمام فکرای ادم رو با تمامیه جزعیات میفهمن و درک میکنن پس چطور میتونم نبود این موجودات رو تحمل کنم سخته واقعا یه خصوصیتی تو وجودت باشه و ازش دور باشی

این لذتو نمیشه با در کنار یه آدم دیگه بودن به دست آورد...این یه لذتی داره, اون یه لذت دیگه...

[="DarkSlateGray"]"در کل اینکه هر کاری لذت خودشو داره که با کارای دیگه قابل مقایسه و جایگزینی نیست.."

جواب من درجهت این متنتون بود...

اشتباه ما اینجاست که فکرمیکنیم اسلام سگ رو فقط به خاطر مسایل پاکی گفته..خب اگر فقط این بود درقران یا دراحادیث می فرمودند سگ نجس است مگر انکه نجسیش گرفته شود یا جیزی بااین مضمون شما موردی دارید؟
سگ وحیواناتی که حرام هستن بر روی خلقیات طرف تاثیر میذارن....

چرا درخارج این قدر بی مهری است ...چرا ازدواج ها کم شده ومحبت زن وشوهر دیگر تجربه نمیشه....چرا قتل دسته وجمعه وخودکشی هست...شاید بگید توایران هم هست بله هست اون هم به خاطر بی مهری وکم عاطفی هست...

شما ازنظر عقلی کدوم رو میپسندید؟رابطه با انسانها ...رابطه با حیوانات...وابسته انسان شدن...یا وابسته حیوان شدن....

می دونید وقتی خدا رو قبول کنیم وقتی قران رو قبول کنیم وقتی اهل بیت رو قبول کنیم دیگه چرا نمیاریم...میگیم حتما چیزی بوده که فرمودن اون وقت میریم دنبال چراییش...نه دنبال رد اون موضوع...مشکل ریشه ایه..به نظرم[/]

mahdieh71;542605 نوشت:
"در کل اینکه هر کاری لذت خودشو داره که با کارای دیگه قابل مقایسه و جایگزینی نیست.."

جواب من درجهت این متنتون بود...

اشتباه ما اینجاست که فکرمیکنیم اسلام سگ رو فقط به خاطر مسایل پاکی گفته..خب اگر فقط این بود درقران یا دراحادیث می فرمودند سگ نجس است مگر انکه نجسیش گرفته شود یا جیزی بااین مضمون شما موردی دارید؟
سگ وحیواناتی که حرام هستن بر روی خلقیات طرف تاثیر میذارن....

چرا درخارج این قدر بی مهری است ...چرا ازدواج ها کم شده ومحبت زن وشوهر دیگر تجربه نمیشه....چرا قتل دسته وجمعه وخودکشی هست...شاید بگید توایران هم هست بله هست اون هم به خاطر بی مهری وکم عاطفی هست...

شما ازنظر عقلی کدوم رو میپسندید؟رابطه با انسانها ...رابطه با حیوانات...وابسته انسان شدن...یا وابسته حیوان شدن....

می دونید وقتی خدا رو قبول کنیم وقتی قران رو قبول کنیم وقتی اهل بیت رو قبول کنیم دیگه چرا نمیاریم...میگیم حتما چیزی بوده که فرمودن اون وقت میریم دنبال چراییش...نه دنبال رد اون موضوع...مشکل ریشه ایه..به نظرم

قصد توهین ندارم. ولی چرا از خودتون فتوا میدید؟ کدوم مرجعی گفته که دلیلش اینه!؟
اینجوری که شما استدلال کردید، این نتیجه رو هم میشه گرفت.
اروپایی ها سگ دارن. فوتبالشون هم خوبه. پس دلیل خوب بودن فوتبالشون سگ داشتنه!

کاشکی فقط بند اخر متنتون رو میاوردید.

NaKayama;542599 نوشت:
این لذتو نمیشه با در کنار یه آدم دیگه بودن به دست آورد...این یه لذتی داره, اون یه لذت دیگه...

بله نمیشه

ولی بابام غیر مستقیم به من میگه که تو نیاز به یه ادم دیگه ای داری به خاطر همینه !! در حالی نخیر! من اصلا یه احساس دیگه ای به حیوانات دارم این عشق و علاقه با عشق علاقه به یه انسان دیگه فرق داره ولی کیه که قبول کنه و درک کنه!!

*شیوا*;542684 نوشت:
بله نمیشه

ولی بابام غیر مستقیم به من میگه که تو نیاز به یه ادم دیگه ای داری به خاطر همینه !! در حالی نخیر! من اصلا یه احساس دیگه ای به حیوانات دارم این عشق و علاقه با عشق علاقه به یه انسان دیگه فرق داره ولی کیه که قبول کنه و درک کنه!!

اگه شما دو تا پست قبلیو هم بخونی میبینی که خیلیا متوجه این حس نیستن...تجربش نکردنو نمیفهمون این حس رو...هر کاریم بکنی نمیتونی قانعشون کنی...:Sham:

NaKayama;542689 نوشت:
اگه شما دو تا پست قبلیو هم بخونی میبینی که خیلیا متوجه این حس نیستن...تجربش نکردنو نمیفهمون این حس رو...هر کاریم بکنی نمیتونی قانعشون کنی...:Sham:

بنده حرف شمارو تایید میکنم ولی پاک بودن حیوون هم مهم هست بلاخره یه سگ رو که نمیشه اورد تو خونه نگه داشت حتی حدیث هست که تو خونه ای سگ باشه فرشته ها نمیان این درست

ولی دلیل هم نمیشه ما از سگ ها متنفر باشیم یا اذیتشون بکنیم..

تازه یکی از دوستان هم که فرمودن سگ باعث عوض شدن خلق و خوی انسان میشه و باعث میشه مردم به سمت سگها برن به جای ازدواج باید در جوابش گفت که حتی اگه اینطور هم باشه این

از ناچاریه قصد توهین ندارم ولی مزیتهایی که یه سگ خریدن نسبت به ازدواج داره اینه که نیازی به مهریه نیست نیازی به خریدن خونه نیست نیازی به ناز کشیدن و هزار جور دردسر نیست

این فرهنگ ازدواج هست که گند زده به اجتماعمون و همه و همه

مثل اینکه دوستان خدای نکرده، یک کم لوس تشریف دارند. نباید چیزی گفت که به کسی بر بخوره. اما در جواب این نوشته:

نقل قول:

شما خودتون اون بالا گفتید : این تفکر که نجس بودن سگ، بخاطر تمیز و کثیفی هستش، تفکر غلطیه.
پس چرا میاید و یک ایده جدید میدید و میگید بخاطر مهر و محبت و اینجور چیزاست؟ کدوم مرجع این حرف رو زده؟
میگید خارجی ها سگ دارن، برای همین هم مهر و محبت اونها بهم ریخته. اگر اینجوری باشه، خارجی ها سگ دارن. فوتبالشون هم خوبه. پس دلیل خوب بودن فوتبالشون، اون سگه هست!
بازم ببخشید اگر قراره به کسی بر بخوره یا ناراحت بشه. شرمنده.

به این نکته توجه کنید:

سگ عامل یکی از خطرناک ترین بیماری ها به نام هاری است و علاوه بر این حیوانی است که زود با انسان مانوس می شود و انس و مجالست با حیوانات (مخصوصا بعضی از آنها مثل سگ) روح حیوانی را در انسان تقویت می کند.اکنون که سگ و خوک به عنوان دو حیوان نجس العین توسط احکام شریعت معرفی شده اند باز هم می بینیم که بسیاری از افراد با سگ و خوک انس فراوان دارند آنقدر که گاه رفتار و بازی با سگ برای آنان شیرین تر از هم نشینی با اعضای خانواده شان می باشد. .
اکنون فرض می کنیم که این حکم اسلامی نبود، آن وقت پیامد آن این بود که بسیاری از انسانها حتی اهل ایمان سگی در خانه داشته باشند و فرزندان آنها با آنان انس بگیرند و با خود آنان با آن سر گرم شوند، با کمی دقت می یابیم برای کاری که هیچ ارزش معنوی و حتی مادی ندارد تا چه اندازه وقت و هزینه های فراوان صرف می شد و انسانها را غافل از کارهای مفید خویش می ساخت و در مقابل آن خوی حیوانی آنان به دلیل انس با حیوانی چون سگ رشد می کرد و از انسانیت دور می گشتند..مثل انسانهای اولیه....هدف ما ازخلقت عبادته «ما خلقت الجن و الانس الا لیعبدون»این حرفها رو درسایتهاهم می تونید ببینیدhttp://www.doostiha.ir/

پس این ازجواب شما که فقط میگید به خاطر میکروبهاشه...

دوم شما فوتبال رو با روابط خانوادگی مرتبط می دونید؟حرف من رو تحرف نکنید...خیلی واضح هست که وجود سگ روابط خانوادگی رو کاهش میده ...این کجاش به فوتبال ربط داره ه ربطش میدید.....

بسمه تعالی
با سلام و تحیت

طبعا مهربانی و توجه به حیوانات نه تنها ایرادی ندارد بلکه برخاسته از عواطف انسانی و مورد تاکید آموزه های دینی است، به نحوی که در روایات اهل بیت علیهم السلام به نگهداری برخی حیوانات مانند خروس سفید و کبوتر توصیه شده است، در مکتب اسلام حیوانات دارای حقوقی هستند که لازم است مراعات شود و از طرفی آزار و اذیت حیوانات نیز سبب خشم الهی خواهد شد!
http://rasekhoon.net/article/show/123519
اما این بدان معنا نیست که ارتباط با حیوانات جای روابط انسانی را بگیرد، چرا که همانطور که گفته شد این رفتار نه تنها مورد نهی است بلکه از نگاه روانشناختی نیز بیانگر نوعی آسیب عاطفی است، که از جمله این عوامل رشدنایافتگی و احساس تنهایی است.
روان شناسان وابستگی یک انسان را به انسانی دیگر نشانه ای از ناکامی ها، تعارضات درونی، شخصیتی نا ایمن داشتن و...می دانند، وقتی وضعیت وابستگی به هم نوع اینچنین است پس وابسته شدن به حیوانات چگونه است؟!

توضیح: وابستگی یعنی اینکه فردی آرامش و زندگی خود را به موضوع محبوب گره بزند، قدرت جایگزینی نداشته باشد و تصور از دست دادن موضوع محبوب وی را آشفته کند. فرد وابسته ارتباط را برای ارتباط می خواهد بر خلاف دلبستگی که چنین ویژگیهایی در ان یافت نمی شود.

و آخر دعوانا ان الحمدالله رب العالمین

شاید منتظر...;542910 نوشت:
به این نکته توجه کنید:

سگ عامل یکی از خطرناک ترین بیماری ها به نام هاری است و علاوه بر این حیوانی است که زود با انسان مانوس می شود و انس و مجالست با حیوانات (مخصوصا بعضی از آنها مثل سگ) روح حیوانی را در انسان تقویت می کند.اکنون که سگ و خوک به عنوان دو حیوان نجس العین توسط احکام شریعت معرفی شده اند باز هم می بینیم که بسیاری از افراد با سگ و خوک انس فراوان دارند آنقدر که گاه رفتار و بازی با سگ برای آنان شیرین تر از هم نشینی با اعضای خانواده شان می باشد. .
اکنون فرض می کنیم که این حکم اسلامی نبود، آن وقت پیامد آن این بود که بسیاری از انسانها حتی اهل ایمان سگی در خانه داشته باشند و فرزندان آنها با آنان انس بگیرند و با خود آنان با آن سر گرم شوند، با کمی دقت می یابیم برای کاری که هیچ ارزش معنوی و حتی مادی ندارد تا چه اندازه وقت و هزینه های فراوان صرف می شد و انسانها را غافل از کارهای مفید خویش می ساخت و در مقابل آن خوی حیوانی آنان به دلیل انس با حیوانی چون سگ رشد می کرد و از انسانیت دور می گشتند..مثل انسانهای اولیه....هدف ما ازخلقت عبادته «ما خلقت الجن و الانس الا لیعبدون»این حرفها رو درسایتهاهم می تونید ببینیدhttp://www.doostiha.ir/

پس این ازجواب شما که فقط میگید به خاطر میکروبهاشه...

دوم شما فوتبال رو با روابط خانوادگی مرتبط می دونید؟حرف من رو تحرف نکنید...خیلی واضح هست که وجود سگ روابط خانوادگی رو کاهش میده ...این کجاش به فوتبال ربط داره ه ربطش میدید.....

بله. خیلی واضح هستش که سگ روابط خانوادگی رو کاهش میده. اما حرف من اینه شما از کجا میدونید دلیل نجاست سگ اینه؟

مرجعی گفته یا وحی شده؟؟

NaKayama;542581 نوشت:

اسلام این مواردو به خاطر جنبه پاکیزگی و سلامتش معمولا مطرح کرده, وقتی کاملا واکسیناسیون میشن, آموزش میبینن کجا ادرار یا مدفوع کنن دیگه از نظر سلامتی هم خطرناک نیستن...

سلام علیکم مؤمن،
از کجا متوجه شدید که این موارد فقط بخاطر پاکیزگی و سلامتی است؟ البته خودتان هم نوشته‌اید «معمولاً» ولی به نظر می‌رسد که نظرتان روی «همیشه» است!
در مورد یک عمل ساده‌ی حضرت محمد صل‌الله‌علیه‌وآله و حضرت علی علیه‌السلام در زمان فتح مکه از امام صادق علیه‌السلام سؤال شد امام چندین و چند دلیلی برایش آوردند ... بعد آن سؤال پرسنده پرسید آیا دلیل دیگری هم دارد؟ امام فرمودند دارد ولی تو ظرفیت فهمیدنش را نداری و اگر بگویم خواهی گفت جعفربن‌محمد دیوانه شده! آن مرد هم میان دو ابروی امام را بوسه زد و گفت «اللَّـهُ أَعْلَمُ حَيْثُ يَجْعَلُ رِ‌سَالَتَهُ».
درباره‌ی حکمت پشت احکام خداوند عالمی اینطور توضیح می‌دادند که دو نظر وجود دارد:

• اینکه تمامی احکام ناظر بر سود و ضررهای حقیقی هستند
  • اینکه چون انسان موجودی مختار است که هدایت تشریعی هم به او رسیده است امکان دارد برخی دستورها و احکام فقط برای این باشد که او از خداوند اطاعت کند بدون اینکه دلیل خاصی داشته باشد، البته این خودش دلیل است چون در رابطه با اصلاح رابطه‌ی خالق و مخلوقی و مالک و مملوکی است

حقیر قائل به نظر اول هستم، چون در مواردی که حکمت حکم خدا ندانیم خود اطاعت از حکمی که حکمتش را نمی‌دانیم نکته‌ی مورد نظر مورد دوم را هم در خود دارد. اما مطابق با فرمایشات آن عالم بزرگوار سود و ضررهای حقیقی لزوماً فقط ناظر بر سود و زیان‌های جسمانی انسان لازم نیست که باشند و می‌توانند ناظر بر سود و زیان‌های روانی و روحی ان هم باشند، به هر حال انسان که فقط همین جسم چندکیلویی نیست که همه چیز برای آن باشد ... از این نظر کارکرد احکام به سه دسته تقسیم خواهد شد:

• آنهایی که تنها ناظر بر سود و زیان جسم انسان هستند
  • آنهایی که تنها ناظر بر سود و زیان روحی و روانی انسان هستند
  • آنهایی که ناظر بر سود و زیان هم جسم و هم روح و روان انسان هستند

و این علاوه بر تقسیم‌بندی احکام فردی و اجتماعی است که سلامت اعتقادی یا اجتماعی افراد را می‌خواهد تضمین نماید.
در مورد سگ بخصوص هیچ لزومی ندارد که حکم نجاست آن تنها جسمی باشد ... چه بسا بخش اصلی آن بحث روحی و روانی باشد ... مگر کافران که در اسلام نجس هستند همه بدنشان کثیف است که خداوند فرموده ایشان نجس هستند و از تعامل با ایشان جز در ضرورت بپرهیزید؟ بعضی از کفار هر روز هم حمام می‌روند و بیماری جسمی خاصی هم ندارند و بدنشان هم در نهایت سلامت و قوت است و حتی شاید هوششان هم زیاد باشد (مثل معاویه و امرعاص که نابغه بودند) ... نجاست ایشان نجاست ذاتی است ...
و اتفاقا در مورد سگ هم داریم که اینها عین نجاست هستند و نجاست ذاتی هستند ...
در روایتی آمده که همانطور که انسان از خاک خلق شده است سگ هم از آب دهان ابلیس خلق شد برای محافظت از انسان در مقابل حیوانات وحشی که ابلیس آنها را برای کشتن آدم علیه‌السلام گسیل داده بود، درست بعد از هبوط حضرت آدم علیه‌السلام به زمین ... نجاست سگ هم از آنجا شروع شد که منشأ خلقتش نجس بوده است ...
اما این یک بحث است، بحث‌های دیگری هم می‌شود کرد ... مثل اینکه وقتی خداوند سگ را برای انسان خلق کرد و سگ هم بدون توجه به اینکه صاحبش مؤمن است یا کافر در خدمت انسان است و وفادار به صاحبش است این انسان ممکن است کم‌کم دلبسته‌ی به این موجود شود که گاهی وفاداری‌اش و محبتش از وفاداری و محبت اعضای خانواده‌ی او بیشتر است ... اگر گرسنه باشد و یک تکه گوشت جلویش بگذاری و به او بگویی نخور نخواهد خورد تا به او اجازه دهی ... در حالیکه اگر به بچه‌ات همین کار را کنی آن غذای لذیذ را ریز ریز و قایمکی شروع می‌کند به خوردن و خلاصه آنقدر که سگ از انسان حرف‌گوش می‌دهد خود انسان حقوقی را که خداوند برایش واجب کرده به جا نمی‌آورد ... همین مسلله ممکن است باعث شود، کما اینکه باعث شده است، که برخی انسان‌ها بگویید ز انسان دیو و دد ملولم و موجودی مثل سگم را آرزوست. بعد هم این سگ برایش می‌شود پدر و مادر و همسر و فرزند و نوه و نتیجه ... این می‌شود که نسل انسان با خطر انقطاع روبرو می‌شود ... پس یک حکمت در حکم نجاست سگ می‌تواند همین خیلی خوب بودن سگ باشد ...
به عبارت دیگر حکم نجاست یک چیز لزوماً به معنای بد بودن یک چیز نیست ... بلکه به معنای بد بودن آن چیز برای انسان است
سگ خودش خیلی موجود خوبی است ولی انسان باید در ارتباط با آن حد را نگه دارد ... به طور خاص سگ برای نگهبانی حلال است (همان منظوری که خداوند هم سگ را برای آن خلق نمود، به همین خاطر هم صدایش خیلی بلندتر و ترسناک‌تر از جثه‌اش است) و در غیر این صورت استفاده‌ی نابجا از سگ شده است که باید از آن جلوگیری شود.

NaKayama;542581 نوشت:

من نمیپسندم اما خوب اون فرد وابسته اون حیوون شده و این ابراز احساسات دست خودش نیست...یادم نمیاد جایی تو اسلام خونده باشم که حدو مرزی رو برای میزان وابستگی به حیوانات مطرح کرده باشه...

البته در روایت مبارکه داریم که انسان در قیامت با هر چه که دوستش داشته باشد برانگیخته می‌شود، بعضی‌ها با خلفا و اولیاء خدا و شهدا و صدیقین «وَ حَسُنَ أُولَـٰئِكَ رَ‌فِيقًا»، برخی با ائمه‌ای که به سوی آتش دعوت می‌کنند «أَئِمَّةً يَدْعُونَ إِلَى النَّارِ‌»، برخی هم با سنگ و حیوانات و ...

دل باید برای خدا خالی نگه داشته شود، دل حریم خداست، دنیا برای استفاده در دست باشد و به دل وارد نشود اما اشکالی ندارد ...

یا علی

[="DarkSlateGray"]نه ازمرجعی نشنیدم/...اینهایی که گفتم ازاثر مجالست باسگه...بحث ما سراینه که چرا میگیم سگ نه....

البته چیزهایی که حرام هست حتما دلیل علمی داره...شاید این هم یکی ازدلایل حرام بودنش باشه...بازم میگم شاید ...بعدا نگید ازخودم فتوا دادم...

مهم اینه که چرا سگ نباید باشه...یکی ازاثراتش اینه...

وقتی خدا گفته سگ نه....ماکه بنده ایم باید بگیم نه...مگر اینه که دنبال راه دررو باشیم که اون بحثش جداست...[/]

*شیوا*;542587 نوشت:

انسانها علایق متفاوت دارند . بعضی آدمها ذاتا احساسی اند بعضی ذاتا فنی هستند و... . اصل علاقه به طبیعت حیوانات و .... چیز بدی نیست و چه بسا اگر درست هدایت شود خوب است .
اما مطلب بنده درباره چیز دیگری است . مطلب بنده درباره علاقه به حیوانات نیست . مطلب بنده اینست که چرا انسانها انسانها را رها میکنند میرن سراغ حیوان .
بله علاقه به حیوان سر جایش محترم . منتهی امروزه دیده میشود انسانها اصل زندگی رو ول کردن رفتن سراغ فرع .
برای اینکه بدانید بنده که نظر میدم خیلی از این مقوله پرت نیستم این مطلب رو اضافه میکنم . همسرم دوتا مرغ عشق خریده بود . حدود 3 یا 4 سال داشتیمشون . چند بار یک مسائل جالبی پیش آمد که نشان میداد اینها واقعا به حق اسم مرغ عشق روشون گذاشتن که یکی را میگم . یک بار خواب دیدم که من بهشون کم محبتی میکنم و اونها پریدن رفتن . یکی دو روز بعد دیدم هردو شون مردن . بنده در طول اون چند سال که اونها رو داشتم فقط همین یک بار خوابشون رو دیدم . ( البته این مو.ضوع هم واقعیت داشت چون خانمم بار دار بود و توجهم به آنها کمتر شده بود )

NaKayama;542599 نوشت:

واقعا شناخت شما از انسان اینقدر است .

*شیوا*;542684 نوشت:
بله نمیشه

راستش وقتی پستهای اولتون رو خوندم میخواست ازتون سوال کنم شما برادر خواهر هم سن و سال ، دوست همسایه و... داشتین و اینطور بودین ؟ این پست رو که خوندم گفتم بگم

*شیوا*;542697 نوشت:
بنده حرف شمارو تایید میکنم ولی پاک بودن حیوون هم مهم هست بلاخره یه سگ رو که نمیشه اورد تو خونه نگه داشت حتی حدیث هست که تو خونه ای سگ باشه فرشته ها نمیان این درست

ولی دلیل هم نمیشه ما از سگ ها متنفر باشیم یا اذیتشون بکنیم..

تازه یکی از دوستان هم که فرمودن سگ باعث عوض شدن خلق و خوی انسان میشه و باعث میشه مردم به سمت سگها برن به جای ازدواج باید در جوابش گفت که حتی اگه اینطور هم باشه این

از ناچاریه قصد توهین ندارم ولی مزیتهایی که یه سگ خریدن نسبت به ازدواج داره اینه که نیازی به مهریه نیست نیازی به خریدن خونه نیست نیازی به ناز کشیدن و هزار جور دردسر نیست

این فرهنگ ازدواج هست که گند زده به اجتماعمون و همه و همه

اول اینکه سگ حیوان بسیار خوبی است و هیچ کس حق اذیت کردن سگ و هیچ موجود دیگری را ندارد .

شما به دلیل ترسی که از زندگی دارین سگ داشتن را با ازدواج مقایسه میکنید و البته این مربوط به تربیت است . متاسفانه یکی از مشکلات بزرگ جامعه ما تربیت نا مسئولانه فرزندان است . پدر مادر همه چیز میارن تو خونه سفره رو پهن میکنن از بچه ها التماس میکنن بفرمایین غذا بخورین .
اکگر پدر مادر از بچه ها مسئولیت بخوان بچه ها مرد بار میان و اینقدر از زندگی نمیترسن .

بنده موفق ترین آدم های مجرد را دیده ام که افسرده اند .

برای ازدواج صحیح باید تحقیق و مشورت کرد نه اینکه از آن فرار کرد .

برای فائق آمدن بر مشکلات اقتصادی باید تلاش و مدیریت کرد

بپاخیزیم;543638 نوشت:
انسانها علایق متفاوت دارند . بعضی آدمها ذاتا احساسی اند بعضی ذاتا فنی هستند و... . اصل علاقه به طبیعت حیوانات و .... چیز بدی نیست و چه بسا اگر درست هدایت شود خوب است .
اما مطلب بنده درباره چیز دیگری است . مطلب بنده درباره علاقه به حیوانات نیست . مطلب بنده اینست که چرا انسانها انسانها را رها میکنند میرن سراغ حیوان .
بله علاقه به حیوان سر جایش محترم . منتهی امروزه دیده میشود انسانها اصل زندگی رو ول کردن رفتن سراغ فرع .
برای اینکه بدانید بنده که نظر میدم خیلی از این مقوله پرت نیستم این مطلب رو اضافه میکنم . همسرم دوتا مرغ عشق خریده بود . حدود 3 یا 4 سال داشتیمشون . چند بار یک مسائل جالبی پیش آمد که نشان میداد اینها واقعا به حق اسم مرغ عشق روشون گذاشتن که یکی را میگم . یک بار خواب دیدم که من بهشون کم محبتی میکنم و اونها پریدن رفتن . یکی دو روز بعد دیدم هردو شون مردن . بنده در طول اون چند سال که اونها رو داشتم فقط همین یک بار خوابشون رو دیدم . ( البته این مو.ضوع هم واقعیت داشت چون خانمم بار دار بود و توجهم به آنها کمتر شده بود )

من هم اخرین بار مرغ مینا خریده بودیم خیلی دوسش داشتم یه شب تو خواب دیدم مرغ مینا با دوستاش اومده بود ازم اجازه میخواست که بره گفت: اجازه بده من برم قول میدم گهگاهی بیام بهت سر بزنم...

فرداش مرد... اون میدونست چقدر دوسش داشتم جالبه

میدونید ادم ها مثل پرنده ها نیستند پس طبیعی هست که علاقه به انسان با علاقه به یه پرنده هم تفاوت داشته باشه.

*شیوا*;543650 نوشت:
من هم اخرین بار مرغ مینا خریده بودیم خیلی دوسش داشتم یه شب تو خواب دیدم مرغ مینا با دوستاش اومده بود ازم اجازه میخواست که بره گفت: اجازه بده من برم قول میدم گهگاهی بیام بهت سر بزنم...

فرداش مرد... اون میدونست چقدر دوسش داشتم جالبه

میدونید ادم ها مثل پرنده ها نیستند پس طبیعی هست که علاقه به انسان با علاقه به یه پرنده هم تفاوت داشته باشه.

آدم کجا حیوان کجا !
آدم غیر از روح حیوانی که دارد خدا از روجش در او دمیده .
این چیزا که من و شما خواب دیدیم که چیز با ارزشی نیست .

رسد آدمی به جایی که بجز خدا نبیند

این آدم است که میتواند به جایی برسد که فرشته نمیتواند برسد . خدا به انسان مباهات کرده

بپاخیزیم;543648 نوشت:
اول اینکه سگ حیوان بسیار خوبی است و هیچ کس حق اذیت کردن سگ و هیچ موجود دیگری را ندارد .

شما به دلیل ترسی که از زندگی دارین سگ داشتن را با ازدواج مقایسه میکنید و البته این مربوط به تربیت است . متاسفانه یکی از مشکلات بزرگ جامعه ما تربیت نا مسئولانه فرزندان است . پدر مادر همه چیز میارن تو خونه سفره رو پهن میکنن از بچه ها التماس میکنن بفرمایین غذا بخورین .
اکگر پدر مادر از بچه ها مسئولیت بخوان بچه ها مرد بار میان و اینقدر از زندگی نمیترسن .

بنده موفق ترین آدم های مجرد را دیده ام که افسرده اند .

برای ازدواج صحیح باید تحقیق و مشورت کرد نه اینکه از آن فرار کرد .

برای فائق آمدن بر مشکلات اقتصادی باید تلاش و مدیریت کرد

حرف شما کاملا درسته باز پدر مادر ها روی دختراشون نظارت دارند ولی پسرها بصورت دیمی تربیت میشن:khaneh: کسی به پسرا نمیتونه چیزی بگه چون جز ناموس حساب نمیشه انگار:Gig:

و ترس من هم از جنس مخالف هست نه خود ازدواج

ازدواج هم اجباری نیست چه لزومی داره ادم خودشو درگیر این چیزا بکنه به خاطر کسی که واقعا معلوم نیست ارزششو داره یا نه!!!

بپاخیزیم;543652 نوشت:
آدم کجا حیوان کجا !

این آدم است که میتواند به جایی برسد که فرشته نمیتواند برسد . خدا به انسان مباهات کرده

چرا مساعل به ربط به هم ربط میدید؟! خب علاقه به حیوانات چه ربطی به رسیدن انسان به خدا داره؟!

من انسان رو با حیوان مقایسه نمیکنم اگه تو این زمان انسان واقعی پیدا بشه بله حرف شما درست ولی مشکل اینجاست که من اون چیزی که تو یه پرنده دیدم تو هیچ انسانی ندیدم شایدم دیدم ولی خیلی به ندرت

*شیوا*;543653 نوشت:
حرف شما کاملا درسته باز پدر مادر ها روی دختراشون نظارت دارند ولی پسرها بصورت دیمی تربیت میشن:khaneh: کسی به پسرا نمیتونه چیزی بگه چون جز ناموس حساب نمیشه انگار:Gig:

و ترس من هم از جنس مخالف هست نه خود ازدواج

ازدواج هم اجباری نیست چه لزومی داره ادم خودشو درگیر این چیزا بکنه به خاطر کسی که واقعا معلوم نیست ارزششو داره یا نه!!!

انسان بخواهد یا نخواهد باید زندگی کند . انسان بخواهد یا نخواهد خواهد مرد . چاره ای نیست زندگی این است .
این زندگی هم لوازمی دارد و باید لوازمش فراهم شود تا بصورت صحیح و در مسیر درست بیفتد . ازدواج هم یکی از مراحل است .
انسان همیشه جوان و مستعد ازد.اج نیست . همیشه پدر مادر بالا سر آدم نیستند . ازدواج یکی از مراحل تکامل است .
برای ازدواج صحیح باید تحقیق مطالعه و مشورت کرد . نباید احساسی عمل کرد . باید دعا کرد و نهایتا باید توکل بر خدا کرد .

*شیوا*;543656 نوشت:
چرا مساعل به ربط به هم ربط میدید؟! خب علاقه به حیوانات چه ربطی به رسیدن انسان به خدا داره؟!

من انسان رو با حیوان مقایسه نمیکنم اگه تو این زمان انسان واقعی پیدا بشه بله حرف شما درست ولی مشکل اینجاست که من اون چیزی که تو یه پرنده دیدم تو هیچ انسانی ندیدم شایدم دیدم ولی خیلی به ندرت

مطلب اینست که دوست داشتن حیوان باید در جایگاه خودش باشد و نباید به عنوان بر طرف کردن نیازهای عاطفی انسان که باید توسط انسان پر شود باشد . منظورم اینست که چون انسان قابل مقایسه با حیوان نیست بنابراین رابطه با حیوان جای رابطه با انسان را بگیرد .

برای پیدا کردن انسان تلاش کنید دعا کنید

بپاخیزیم;543661 نوشت:
مطلب اینست که دوست داشتن حیوان باید در جایگاه خودش باشد و نباید به عنوان بر طرف کردن نیازهای عاطفی انسان که باید توسط انسان پر شود باشد . منظورم اینست که چون انسان قابل مقایسه با حیوان نیست بنابراین رابطه با حیوان جای رابطه با انسان را بگیرد .

برای پیدا کردن انسان تلاش کنید دعا کنید

خب پدر مادر انسان که نمیتونن ادم رو درک کنن چون همسن نیسن
دخترا هم حسودن و مریض ..همکلاسی های من اکثرا منو اذیت میکردن

در مورد مردها هم که هیچوقت دختر نمیتونه دنبال پسر باشه چون پسر هست که باید انتخاب کنه

ولی خدا شاهده یه طوطی اگرچه جای پدر مادرو نمیگیره ولی خیلی بهتر از دوست و غیره هست

دوستی که اینقدر از انسان ها تعریف میکنی و بیخیال هم نمیشی!
همون خدا بود که میگفت انسان میتونه از بدترین حیوانات هم بدتر باشه. درسته؟
شاید این بنده، مثل خیلیا، اون ادمهایی که شما دربارشون صحبت میکنید دور و برشون نباشن. باید چیکار کنه!؟
انتخاب بین بد و بدتر هستش دیگه.

به قول شیوا خانوم، پدر مادر که هیچی. دوست هم که هیچی. همسر هم که بگذریم!
شاید مزیت بزرگ حیوانات اینه که صحبت نمیکنن و آدم باهاشون راحته. تازه خیلیا هم به جای حیوان میرن سمت گل و گیاه. مثل خانوم نگاریان که با شوهرش، سر گل و گیاه دعواش میشه!

[="DarkSlateGray"]واقعا هر لذتی رو باید چشید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟به چه قیمتی...

به نظرم بعضیا دارن تعصبی برخورد میکنند و فقط می خوان حرف خودشونو به کرسی بنشونن....وباعقل ومنطق جلونمیرن...

ودراین شرایط حرف زدن بی فایدس...[/]

*شیوا*;543664 نوشت:
خب پدر مادر انسان که نمیتونن ادم رو درک کنن چون همسن نیسن
دخترا هم حسودن و مریض ..همکلاسی های من اکثرا منو اذیت میکردن

در مورد مردها هم که هیچوقت دختر نمیتونه دنبال پسر باشه چون پسر هست که باید انتخاب کنه

ولی خدا شاهده یه طوطی اگرچه جای پدر مادرو نمیگیره ولی خیلی بهتر از دوست و غیره هست

طوطی داشتن اشکالی ندارد . نگرانی بنده چیز دیگر است .
نگرانی بنده با توجه به انچه که در جامعه میبینم است .
این مطلبی است که بنده چندی پیش در تاپیک معرفت نفس گذاشتم :
http://www.askdin.com/thread21314-87.html#post532024
بنده آشنایی با بحث معرفت نفس ندارم اما مطلبی دارم که چون جگرم را خون کرده میگویم .
یکی از بستگان بنده سالیان طولانی است طلبه است و کلاسهای مختلف معرفت نفس دارد و درس میدهد . نگاهی به حوزه علمیه که ایشان میرود نشان میدهد که تعداد خانم های مجرد در بینشان زیاد است .
مسئول حوزه فردی است بزرگ که وجود ایشان برای شهر مان نعمت است و استاد اصلی ایشان مسئول حوزه است و البته بنده به ایشان ارادت دارم و ایشان را صاحب مقام میدانم .
اما چرا باید این دخترها مجرد بمانند ؟ بنده در مجرد ماندن این فامیلم خودش را مقصر میدانم و با توجه به شرائط خانوادگی که داریم نباید این دختر مجرد میماند . در نسل او در فامیل ما همه ازدواج کردند .
در جواب اینکه بعضی میگویند ازدواج نکرده باشد این چه ربطی به معرفت نفسو دین داره شاید این دختر و آن دختران مجرد در آن حوزه همتا نداشته اند و تازه مگر تنها راه تکامل ازدواج است میگویم دقیقا نکته همین است بنده که در جریان کار این فامیلم هستم میدانم که با تمام کلاسهایی که دارد ، با تمام شاگردانی که دارد کامل نیست . چون دارم زندگی اش را میبینم .
به دلیل اینکه احتمال میدهم که اگر توضیح دهم افرادی بشناسند نمیتوانم توضیح دهم اما نقص مجردی در او کاملا مشهود است .

این نگرانی بنده است . نگران اینم که بقیه دختران در آن حوزه علمیه به سرنوشت فامیلم دچار شوند .

بنده در جامعه میبینم که برای رفع افسردگی به اموری مثل سگ داشتن پناه میبرن . این نگرانی دارد . به جنگ مشکلات نمیروند بلکه مشکلات را فراموش میکنند . زندگی نامه پروفسور حسابی را از اینترنت بگیرین و بخونین . ببینین چقدر آدم بدبختی بوده ببینید در چه گرفتاری زندگی میکرده . اما تسلیم نشده تلاش کرده دعا کرده . اگر پروفسور حسابی میخواست تسلیم شود هرگز هرگز به هیچ وجه اسمی از حسابی نبود .

بپاخیزیم;547317 نوشت:
طوطی داشتن اشکالی ندارد . نگرانی بنده چیز دیگر است .
نگرانی بنده با توجه به انچه که در جامعه میبینم است .
این مطلبی است که بنده چندی پیش در تاپیک معرفت نفس گذاشتم :
http://www.askdin.com/thread21314-87.html#post532024
بنده آشنایی با بحث معرفت نفس ندارم اما مطلبی دارم که چون جگرم را خون کرده میگویم .
یکی از بستگان بنده سالیان طولانی است طلبه است و کلاسهای مختلف معرفت نفس دارد و درس میدهد . نگاهی به حوزه علمیه که ایشان میرود نشان میدهد که تعداد خانم های مجرد در بینشان زیاد است .
مسئول حوزه فردی است بزرگ که وجود ایشان برای شهر مان نعمت است و استاد اصلی ایشان مسئول حوزه است و البته بنده به ایشان ارادت دارم و ایشان را صاحب مقام میدانم .
اما چرا باید این دخترها مجرد بمانند ؟ بنده در مجرد ماندن این فامیلم خودش را مقصر میدانم و با توجه به شرائط خانوادگی که داریم نباید این دختر مجرد میماند . در نسل او در فامیل ما همه ازدواج کردند .
در جواب اینکه بعضی میگویند ازدواج نکرده باشد این چه ربطی به معرفت نفسو دین داره شاید این دختر و آن دختران مجرد در آن حوزه همتا نداشته اند و تازه مگر تنها راه تکامل ازدواج است میگویم دقیقا نکته همین است بنده که در جریان کار این فامیلم هستم میدانم که با تمام کلاسهایی که دارد ، با تمام شاگردانی که دارد کامل نیست . چون دارم زندگی اش را میبینم .
به دلیل اینکه احتمال میدهم که اگر توضیح دهم افرادی بشناسند نمیتوانم توضیح دهم اما نقص مجردی در او کاملا مشهود است .

این نگرانی بنده است . نگران اینم که بقیه دختران در آن حوزه علمیه به سرنوشت فامیلم دچار شوند .

بنده در جامعه میبینم که برای رفع افسردگی به اموری مثل سگ داشتن پناه میبرن . این نگرانی دارد . به جنگ مشکلات نمیروند بلکه مشکلات را فراموش میکنند . زندگی نامه پروفسور حسابی را از اینترنت بگیرین و بخونین . ببینین چقدر آدم بدبختی بوده ببینید در چه گرفتاری زندگی میکرده . اما تسلیم نشده تلاش کرده دعا کرده . اگر پروفسور حسابی میخواست تسلیم شود هرگز هرگز به هیچ وجه اسمی از حسابی نبود .

این موضوعی که مطرح کردین مشکلش مسعول اون حوزه هست اون مقصر هست به جای اینکه تشویق به ازدواج کنه یا حتی واسطه بشه میگه ازدواج نکرده باشه !!!!!!!!

ولی مشکل من و امثال من چیز دیگریست انسان ذاتا به محبت شدن و محبت کردن احتیاج داره وقتی هیچ کس حاضر نیست به نظر شما افسردگی بهتر هست یا اینکه حداقل یکی باشه که

ادم دلش به اون خوش باشه؟؟

ببینید ازدواج زمانی صورت میگیره که یا واسطه باشه یا شناخت باشه {مثلا تو بین فامیل بیشتر ازدواج صورت میگیره چون اعتماد هست شناخت هست} ولی بیرون چی ؟؟ اولا نمیشه اعتماد

کرد دوما تا بخوای یکی رو بشناسی مردمی که از دور میبینن چی میگین؟ الانم هیچکس حاضر نیست خودشو به خاطر کسی کوچیک کنه و خانواده ها رو در جریان بذاره

ببینید محدودیت های زیادی تو این جامعه هست بعضی هاشون به خاطر مذهب بعضیاشون به خاطر سنت و هزاران هزار مصیبت دیگه ادم بهتره ساکته اروم یه گوشه محترمانه و شرافتمندانه

عمر بگذرونه وبه ادما نزدیک نشه.

بپاخیزیم;543652 نوشت:
آدم کجا حیوان کجا !

جانوران، از همان ابتدای آفرینش، به آدمی درس داده‌اند:
تهمورت (طهمورث) شاه پیشدادی ایران، به مردمش می‌گوید: «از خروس بیاموزید که وی به ما می‌آموزد، چگونه بامدادان خدا را ستایش کنیم؛ سپاس خروس را که به ما راه را آموخت» (نُمایش: سرمشق):
width: 700

[/TD]
[TD="align: left"]چنین گفت کین را نمایش کنید
[/TD]
[TD]جهان آفرین را ستایش کنید
[/TD]
[TD="align: left"]که او دادمان بر دَده دستگاه
[/TD]
[TD]ستایش مرو را، که بنمود راه

در فرهنگ ایران، جانوران بسیار محترم هستند؛ زیرا از آنان، درس‌های بسیاری آموخته و می‌آموزیم. جانورانی همچون خروس سفید (که البته این فرهنگ را به اسلام نسبت داده‌اند!) که گیومرت، پادشاه ایران، از جنگ خروس و مار، درس‌های بسیاری می‌آموزد و ...
پس همان‌گونه که آدمی می‌تواند از آدمِ دیگری درس بیاموزد و به کمال برسد، از جانوران نیز می‌تواند:
(مائده/31): «سپس خداوند زاغی را فرستاد که در زمین کندوکاو می‌کرد؛ تا به او (قابیل) بیاموزد که چگونه برادر خود را خاک کند ...»
برترین مشاور و هم‌نشین حضرت سلیمان، یک پرنده بود.
و ...

[="Black"]

بپاخیزیم;540779 نوشت:
دمها همدیگر رو ول میکنن میرن سراغ سگ

سلام.داداش ببخشید ببخشید

ولی یه سگ بعضی وقتا از ما ادما ادم تره

یه سگ به کسی که بهش نون داده خیانت نمیکنه ولی ما ادماا....
[/]

شاید منتظر...;542572 نوشت:
وقتی خدا فرموده سگ نجسه ونباید باشه پس من نوعی نباید ازش استفاده کنم...

سلام.یعنی چی ک نباید باشه؟ نباید ازش استفاده کنیم؟یعنی بی خاصیته؟اگه ب دردی نمیخوره ؟خدا چرا اونو افرید؟عایا؟:Gig::Moteajeb!:
ممنون میشم اگه پستمو پاک نکنید:Khandidan!:

سگ در خانه و در تماس با انسان مضره از لحاظ اینکه بیماریهایی رو وارد میکنه و اگر به نوعی بیماری مواجه باشه ممکنه اصلا بصورتی حمله ور بشه.یا اصلا ممکنه یک فرد رو اونقدر به خودش سرگرم کننده و عادت بده که از انسانها دور بشه چیزی که در غرب مد شده.خیلی دلایل دیگه که بیشتر بنظرم بیماریش باشه هزاران واکسنم بزنید باز بدنش مستعد ایجاد انواع بیماریهاست حتی ناشناخته.البته ممکنه دلایل دیگه ای هم باشه که بی خبر باشیم.
اما همین سگ میتونه در بیرون از خانه و دورتر از انسان خیلی مفید باشه مثل تنظیم جمعیت گربه ها.یا نگهبانی از گله و موارد دیگه.

و باید گفت خداوند حکیم و داناست.و هر چه آفریده بی حکمت نبوده. و هر چه منع شده و هرچه بر انجامش تاکید داشته به نفع ماست

*شیوا*;542684 نوشت:

سلام .منم با شما موافقم اخه خود من هم مثل شمام .من عاشق سگم اخه ی صفت هایی تو سگ ها هست ک توی یک هزارم ادم های امروزی هم نیست .سگ ها عمرا بهت بی وفایی کنن.عمرا بهت نارو بزنن عمرا بهت خیانت کنن عمرا دلتو بشکنن تازه ازت مراقبت هم میکنه.بعضیا میگن سگ بهترین دوست انسان شایدم راس میگن:Gig:

[="Black"]

دخترک کبریت فروش;547639 نوشت:
سلام .منم با شما موافقم اخه خود من هم مثل شمام .من عاشق سگم اخه ی صفت هایی تو سگ ها هست ک توی یک هزارم ادم های امروزی هم نیست .سگ ها عمرا بهت بی وفایی کنن.عمرا بهت نارو بزنن عمرا بهت خیانت کنن عمرا دلتو بشکنن تازه ازت مراقبت هم میکنه.بعضیا میگن سگ بهترین دوست انسان شایدم راس میگن:Gig:

کلا ما پسرا فاز سگ داریم؟؟[/]

عشق فقط پسر فاطمه;547640 نوشت:
کلا ما پسرا فاز سگ داریم؟؟

وا مگه تو پسری؟:Khandidan!:
:khandeh!:ن اصلا

عشق فقط پسر فاطمه;547640 نوشت:
کلا ما پسرا فاز سگ داریم؟؟

[=arial]کلا؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!
[=arial]نه عزیزم توهم برت نداره! به هیچ وجه اینطور نیست:ok:

[="Black"]

دخترک کبریت فروش;547643 نوشت:
وا مگه تو پسری؟:Khandidan!:

بله پسرم.....[/]

سلام .منم با شما موافقم اخه خود من هم مثل شمام .من عاشق سگم اخه ی صفت هایی تو سگ ها هست ک توی یک هزارم ادم های امروزی هم نیست .سگ ها عمرا بهت بی وفایی کنن.عمرا بهت نارو بزنن عمرا بهت خیانت کنن عمرا دلتو بشکنن تازه ازت مراقبت هم میکنه.بعضیا میگن سگ بهترین دوست انسان شایدم راس میگن

درسته که سگ صفات خوبی داره و تربیت پذیری بسیار زیاد داره اما این حرف شما که میگین صفتهایی تو سگها هست که تو یک هزارم آدمها نیست اشتباهه .
آدم بواسطه روح الهی که از روح خود در آن دمیده امکانات بسیار بیشتری برای رابطه دارد .
شناختتان نسبت به آدم را باید عوض کنید تا بدانید انسان کجا و سگ کجا

[="DarkSlateGray"]

دخترک کبریت فروش;547585 نوشت:
سلام.یعنی چی ک نباید باشه؟ نباید ازش استفاده کنیم؟یعنی بی خاصیته؟اگه ب دردی نمیخوره ؟خدا چرا اونو افرید؟عایا؟:Gig::Moteajeb!:
ممنون میشم اگه پستمو پاک نکنید:Khandidan!:

سلام منظور بنده این بود که درخانه نباشه...نه این که کلا نباشه...والا نفع خوبی داره...اگر نباشه که چرخه طبیعت بهم می خوره اما هرچیزی جایی داره....مثل نوع حرف زدن شما...[/]

شاید منتظر...;547932 نوشت:
سلام منظور بنده این بود که درخانه نباشه...نه این که کلا نباشه...والا نفع خوبی داره...اگر نباشه که چرخه طبیعت بهم می خوره اما هرچیزی جایی داره....مثل نوع حرف زدن شما...

حتی تو حیاط خونمون هم نمیتونیم نگه داری کنیم؟:tajob:
حرف زدن من؟وا مگه چشه؟من همیشه اینجوریم .:yes:مگه ی رنگی بده؟:Gig:

پیامبر(ص) فرمود: خانه ای که سگ در آن باشد، ملائکه الهی به آن در نمی آیند.
امیرمومنان علی (ع) فرمود: از نگهداری سگ در خانه بپرهیزید.
امیر مومنان فرمود: در نگهداری سگ خیری نیست، مگر در سگ شکاری برای نگهبانی و سگ همراه گله گوسفندان
این احادیث برای یک مسلمان کفایت میکند !
ولی به نظر من دلیل نکوهش نگهداری سگ این بوده که انسان رو از یاد خدا غافل میکنه
محبتی که نه برای دنیامون مفید باشه نه آخرت به چه درد میخوره ؟
طبق احكام اسلام سگ عین نجاسته و اگه یه تار موی بدنش به لباس یا بدنت چسبیده باشه نمازتو باطل میكنه
موفق باشید

[="DarkSlateGray"]

دخترک کبریت فروش;547933 نوشت:
حتی تو حیاط خونمون هم نمیتونیم نگه داری کنیم؟:tajob:
حرف زدن من؟وا مگه چشه؟من همیشه اینجوریم .:yes:مگه ی رنگی بده؟:Gig:

ماهرچی بگیم انگار قبول نمی کنید به جای این کار زنگ بزنید مرجعتون هرچی سوال دارید بپرسید....یاعلی[/]

[="Black"]اعوذ بالله السمیع العلیم من الشیطان اللعین الرجیم
بسم الله الرحمن الرحیم

اخه ی صفت هایی تو سگ ها هست ک توی یک هزارم ادم های امروزی هم نیست

این فقط یک ادعاست که باید ثابت بشود.با منطق و دلیل.و اینگونه سخن گفتن بی احترامی به واژه انسانیت است.

سگ ها عمرا بهت بی وفایی کنن

اتفاقا وقتی سگ هار بشود صاحب خودش را نیز گاز میگیرد.

عمرا بهت نارو بزنن عمرا بهت خیانت کنن

اگر شما در حیاط خود سگی را نگه دارید که با آمدن دزدی پارس کند و شما را مطلع کند.
اگر دزد به سگ یک تکه گوشت بدهد ان سگ ساکت میشود.

[/]
موضوع قفل شده است