صفحه 1 از 15 12311 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: سگ داشتن در خانه یا قهقرای انسانیت

نوشته
    619
    حضور
    12 روز 13 ساعت 1 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1766

سگ داشتن در خانه یا قهقرای انسانیت

بنام خدا
    رشد نگهداری سگ در خانه ها یکی از معضلات امروز جامعه ما شده . نگاهی به علل این موضوع یک عامل اصلی را نشان میدهد .
    کاهش عواطف انسانها
    یادش به خیر . اون موقع ها که هنوز فامیلامون پول دار نشده بودن چقدر را بطه هامون نزدیک بود . چقدر همدیگر رو میدیدیم . چقدر مهمونی میرفتیم . این برای 20 سال پیش است . اما هر چقدر پول دار شدن روابط کمتر شد . خونه ها ساده بود مهمانی کردن و رفتن ساده بود . الان زلمبو زیمبو پیدا کردیم اما روابط کم شده . میخوایم بریم خونه یکی کلی حساب کتاب میکنیم میخوایم مهمونی کنیم کلی فکر و خیال میکنیم . الان هم که دیگه تو مهمونی ها حواسشون به موبایلاشونه.

این کاهش عواطف بین انسانها باعث شده که انسان به سگ پناه ببره . درسته که سگ خصوصیات بسیار خوبی داره اما سگ کجا و آدم کجا
    آدمها همدیگر رو ول میکنن میرن سراغ سگ . آیا این کار عقلائی است؟ آیا آدم با سگ قابل مقایسه است ؟ ایا این به قهقرا رفتن آدم نیست ؟
    مادامیکه هزینه وارد کننده (‌قیمت دلار ) ثابت میماند و هزینه تولید کننده افزایش می یابد ( تورم جامعه ) تولید کننده ورشکست خواهد شد و بیکاری رشد میکند (‌این یعنی یارانه دادن به تولید کننده خارجی ) . تجربه نشان میدهد هر راهی غیر از این (‌ افزایش قیمت ارز همگام با تورم ) بیراهه است و نتیجه نخواهد داد و روز به روز تولید کنندگان ضعیف تر میشوند . بر اساس این منطق و با نگاهی به رویکرد دولت فعلی نتیجه گیری میشود مادامیکه این دولت سر کار باشد شرائط اشتغال جامعه بدتر خواهد شد .
    افتخار به افزایش فروش نفت !

2. صلوات ها 11

3.  

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,523
    حضور
    174 روز 19 ساعت 17 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58299

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد امیدوار

5. صلوات ها 6

نوشته
    1,353
    حضور
    30 روز 9 ساعت 4 دقیقه
    دریافت
    16
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    12339

نقل قول نوشته اصلی توسط بپاخیزیم نمایش پست ها
    بنام خدا
    رشد نگهداری سگ در خانه ها یکی از معضلات امروز جامعه ما شده . نگاهی به علل این موضوع یک عامل اصلی را نشان میدهد .
    کاهش عواطف انسانها
    یادش به خیر . اون موقع ها که هنوز فامیلامون پول دار نشده بودن چقدر را بطه هامون نزدیک بود . چقدر همدیگر رو میدیدیم . چقدر مهمونی میرفتیم . این برای 20 سال پیش است . اما هر چقدر پول دار شدن روابط کمتر شد . خونه ها ساده بود مهمانی کردن و رفتن ساده بود . الان زلمبو زیمبو پیدا کردیم اما روابط کم شده . میخوایم بریم خونه یکی کلی حساب کتاب میکنیم میخوایم مهمونی کنیم کلی فکر و خیال میکنیم . الان هم که دیگه تو مهمونی ها حواسشون به موبایلاشونه.

این کاهش عواطف بین انسانها باعث شده که انسان به سگ پناه ببره . درسته که سگ خصوصیات بسیار خوبی داره اما سگ کجا و آدم کجا
    آدمها همدیگر رو ول میکنن میرن سراغ سگ . آیا این کار عقلائی است؟ آیا آدم با سگ قابل مقایسه است ؟ ایا این به قهقرا رفتن آدم نیست ؟
    بسمه تعالی
    با سلام و تحیت و عرض تشکر
    در تایید فرمایشات شما لازم است به این نکته توجه شود که از نگاه روان شناسی بزرگسالانی که خود را با حیوانات سرگرم می کنند، افرادی هستند که دوران تحول را به خوبی سیر نکرده اند، و به مرحله هیومنستیک وارد نشده اند. به تعبیری بازی و سرگرم شدن با حیوانات از اختصاصات دوره کودکی است.
    قطع نظر از این موضوع و عوامل اجتماعی و سیاسی، عواملی نظیر افسردگی و بدبینی نیز می تواند در این رفتار دخیل باشد.
    مقام معظم رهبری:
    ✔ باید كاری كنیم كه فرزندان،حتما دست مادر را ببوسند . . .
    . . . اسلام به دنبال این است.
    .
    .
    .
    مرحوم حاج اسماعیل دولابی:
    مادرت را ببوس،
    پایش را ببوس تا به گریه بیفتد، خودت هم به گریه می افتی،
    آن وقت کارت روی غلتک می افتد و همه درهایی که به روی خود بسته ای، خدا باز می کند.
    این که فرمود بهشت زیر پای مادر است یعنی تواضع کن.

7. صلوات ها 8

علاقه
    تفریحات فیزیکی
    نوشته
    203
    حضور
    3 روز 12 ساعت 14 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    413

شما یه طرفه به قاضی رفتی عزیز دل...
    اینکه روابط کمتر شده, احساسات سرکوب شده, اینا درسته,,دلیلشم اینه که جامعه پیشرفت کرده و فشار روی افراد زیاد شده,,,نسبت به قبل وقت خیلی با ارزشتر شده...
    اینی که افرادی که با حیوانات سرگرم میشن تکامل روانیو کامل یا درست طی نکردن از نظر علمی خیلی درست نیست...
    ضمنا: یکی از توجیهات این افراد میتونه این باشه که آدمها احساساتشون واقعی نیست, نمیتونی واقعا بفهمی این کار اون آدم یا این حرفش واقعا برگرفته از احساساتشه...اما مثلا یه گربه از رو حالات بدنیش میشه فهمید الان بهش خوش میگذره یا نه! اینکه سریع بودوئه بیاد طرفت یعنی فرق تورو از بقیه میدونه و بهت وابسته شده...
    در کل اینکه هر کاری لذت خودشو داره که با کارای دیگه قابل مقایسه و جایگزینی نیست...

سعی کنیم با گوش دادن به حرفا و سوالای بقیه اگه از منابعی که اونام قبولشون دارن جوابی براشون داریم, با یه جواب قانع کننده بیاریمشون تو راه درست...
    اگر هم که نمیدونیم, بریم جوابو پیدا کنیم بعد جوابشونو بدیم...
    یه کاری نکنیم مارو یه مشت آدم بی منطق قابل پیش بینی محسوب کنن...

9. صلوات

علاقه
    مذهبی-سیاسی-فرهنگی-قرانی
    نوشته
    102
    حضور
    2 روز 3 ساعت 18 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    410

بله هرکاری لذت داره ...گناه هم لذت داره ولی دراسلام نهی شده...پس هر لذتی انسان رو نباید مجبور کن که تجربش کنه....

وقتی خدا فرموده سگ نجسه ونباید باشه پس من نوعی نباید ازش استفاده کنم....
    ما متاسفانه توفامیلمون داریم که هم سگ دارن وهم گربه....

جدا ازبیماری ها...وقتی که ما انسانها باید برای هم بذاریم باید برای حیوان بذاریم...مورد داشتیم تو دامپزشکی طرف به خاطر مرگ سگش چنان گریه ای کرده که ادم فکرمیکنه پدر یا مادرش مردن...خب این یعنی اینکه وابسته شده...بهش علاقه پیدا کرده....شما این رو میپسندید؟به نظرتون این خلاف انسانیت نیست؟محبت ودادن غذا به حیوانات سفارش شده ولی نه این طوری...

11. صلوات ها 3

نوشته
    799
    حضور
    30 روز 13 ساعت 35 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    2613

با سلام و عرض ادب

متاسفانه منم این بدبختی رو دارم که عاشق حیوانات مخصوصا پرنده ها هستم حتی یه رتیل هم باشه در سدد رام کردنش و خو گرفتن با اینا هستم نمیدونم این یه مرضیه که از بچگی دچارش بودم یادم میاد یه بار زنبورو نوازش میکرم هی دعوام میکرن که ولش کن نیشت میزنه !!

واقعا جوری علاقه دارم که مثلا وقتی یه طوطی رو از نزدیک میبینم جوری عقلم از سرم میپره که دیگه ادمای دورو اطرافمو صداها رو دیگه نمیشنوم حتی خودمو هم فراموش میکنم و جذب اون طوطی میشم
    الهی :
    مرا از غیر خودت , سخت ناامید گردان

13. صلوات ها 4

علاقه
    تفریحات فیزیکی
    نوشته
    203
    حضور
    3 روز 12 ساعت 14 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    413

نقل قول نوشته اصلی توسط mahdieh71 نمایش پست ها
    بله هرکاری لذت داره ...گناه هم لذت داره ولی دراسلام نهی شده...پس هر لذتی انسان رو نباید مجبور کن که تجربش کنه....
    ربطی به متن نظر من نداشت...خواهشا مغلطه نکنید...

وقتی خدا فرموده سگ نجسه ونباید باشه پس من نوعی نباید ازش استفاده کنم....
    اسلام این مواردو به خاطر جنبه پاکیزگی و سلامتش معمولا مطرح کرده, وقتی کاملا واکسیناسیون میشن, آموزش میبینن کجا ادرار یا مدفوع کنن دیگه از نظر سلامتی هم خطرناک نیستن...

ما متاسفانه توفامیلمون داریم که هم سگ دارن وهم گربه....
    الان خیلی زیادن مهدیه خانوم...مخصوصا فامیلهای تهرانی ما...رسما میان اردبیل اینجا میشه باغ وحش..!

جدا ازبیماری ها...وقتی که ما انسانها باید برای هم بذاریم باید برای حیوان بذاریم...
    ساده ترین دلیلشو بالا گفتم...

مورد داشتیم تو دامپزشکی طرف به خاطر مرگ سگش چنان گریه ای کرده که ادم فکرمیکنه پدر یا مادرش مردن...خب این یعنی اینکه وابسته شده...بهش علاقه پیدا کرده....شما این رو میپسندید؟به نظرتون این خلاف انسانیت نیست؟محبت ودادن غذا به حیوانات سفارش شده ولی نه این طوری...
    من نمیپسندم اما خوب اون فرد وابسته اون حیوون شده و این ابراز احساسات دست خودش نیست...یادم نمیاد جایی تو اسلام خونده باشم که حدو مرزی رو برای میزان وابستگی به حیوانات مطرح کرده باشه...
    سعی کنیم با گوش دادن به حرفا و سوالای بقیه اگه از منابعی که اونام قبولشون دارن جوابی براشون داریم, با یه جواب قانع کننده بیاریمشون تو راه درست...

15. صلوات

علاقه
    تفریحات فیزیکی
    نوشته
    203
    حضور
    3 روز 12 ساعت 14 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    413

نقل قول نوشته اصلی توسط *شیوا* نمایش پست ها
    با سلام و عرض ادب

متاسفانه منم این بدبختی رو دارم که عاشق حیوانات مخصوصا پرنده ها هستم حتی یه رتیل هم باشه در سدد رام کردنش و خو گرفتن با اینا هستم نمیدونم این یه مرضیه که از بچگی دچارش بودم یادم میاد یه بار زنبورو نوازش میکرم هی دعوام میکرن که ولش کن نیشت میزنه !!

واقعا جوری علاقه دارم که مثلا وقتی یه طوطی رو از نزدیک میبینم جوری عقلم از سرم میپره که دیگه ادمای دورو اطرافمو صداها رو دیگه نمیشنوم حتی خودمو هم فراموش میکنم و جذب اون طوطی میشم
    چرا بدبختی؟؟؟؟
    خیلی حس خوبیه و شما باید سپاسگذار خدا باشی که این توانایی رو بهت داده که از بودن با حیوانات لذت ببری در حالی که خیلیا این توانایی رو ندارن...

17. صلوات ها 2

نوشته
    799
    حضور
    30 روز 13 ساعت 35 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    2613

درسته ولی نبودنشون در کنارم اذیتم میکنه

مثلا قبلا یه طوطی داشتم موقعی که بهش غذا میدادم با پاش میگرفت میخورد و موقعی که گشنه نبود غذارو میگرفت و منتظر میموند من برم بعد مینداخت زمین تا من نبینم و ناراحت نشم

میدونید حیوونا از نظرمن واقعا فوق العاده هستن اونا تمام فکرای ادم رو با تمامیه جزعیات میفهمن و درک میکنن پس چطور میتونم نبود این موجودات رو تحمل کنم سخته واقعا یه خصوصیتی تو وجودت باشه و ازش دور باشی
    الهی :
    مرا از غیر خودت , سخت ناامید گردان

19. صلوات ها 3

علاقه
    تفریحات فیزیکی
    نوشته
    203
    حضور
    3 روز 12 ساعت 14 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    413

نقل قول نوشته اصلی توسط *شیوا* نمایش پست ها
    درسته ولی نبودنشون در کنارم اذیتم میکنه

مثلا قبلا یه طوطی داشتم موقعی که بهش غذا میدادم با پاش میگرفت میخورد و موقعی که گشنه نبود غذارو میگرفت و منتظر میموند من برم بعد مینداخت زمین تا من نبینم و ناراحت نشم

میدونید حیوونا از نظرمن واقعا فوق العاده هستن اونا تمام فکرای ادم رو با تمامیه جزعیات میفهمن و درک میکنن پس چطور میتونم نبود این موجودات رو تحمل کنم سخته واقعا یه خصوصیتی تو وجودت باشه و ازش دور باشی
    این لذتو نمیشه با در کنار یه آدم دیگه بودن به دست آورد...این یه لذتی داره, اون یه لذت دیگه...

21. صلوات

صفحه 1 از 15 12311 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع رو مطالعه کرده اند از ۱۳۹۳/۰۹/۰۹, ۲۰:۳۸ : 1

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری