قبل از استفاده از فیس‌بوک به 3 نکته توجه کنید + mp3

تب‌های اولیه

17 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
قبل از استفاده از فیس‌بوک به 3 نکته توجه کنید + mp3

توجه :!!!:

ما برای شما یک فایل صوتی با فرمت MP3 انتخاب کرده ایم که در آن به 3 نکته مهم در مورد فیس بوک که شاید تا کنون نشنیده باشید اشاره می کنیم

فایل: 
برچسب: 

سلام
خوب بود ، تشکر
تقریبا اولین جایی بود که میشنوم نمیگفت شبکه اجتماعی فلانه و بهمانه ، بلکه مثل بچه آدم برعکس خیلی ها چشماشو باز کرد و دید وقتی نمیتونه و نمیشه و هیچ وقت نخواهد شد که جلوی رفتن ملت به اینجاها رو گرفت ، حداقل بهشون بگه زیاد استفاده نکنن و حتی ازش استفاده های مفید(مثل گروپ های علمی) عضو بشن.
خوشحالم بعد از چندین سال بالاخره یادگرفتیم با یه تکنولوژی مخالفت نکنیم ، بلکه فرهنگ استفادشو یاد ملت بدیم.

با این جملش که گفت افرادی که زیاد تو فیسبوک هستند از محبوبیت کمتری بین دوستانشون برخوردارند , موافق نیستم!! (خودمو نمیگم! چون من کلا کم میرم)

من تو فيس بوك بودم و هستم
بلد نباشي كلاه گشادي سرت ميره!
به هيچ كس، هيچ كس در فيس بوك، لاين و ويچت اعتماد نكنيد

maryam27;540550 نوشت:
با این جملش که گفت افرادی که زیاد تو فیسبوک هستند از محبوبیت کمتری بین دوستانشون برخوردارند , موافق نیستم!! (خودمو نمیگم! چون من کلا کم میرم)

من اين فايل رو گوش نكردم
ولي با حرف شما موافقم
محبوبيت در بين دوستان و آشنايان هيچ ربطي به دنياي مجازي نداره
(موارد استثناء فرق داره)

دوستان کاری به نقد این فایل صوتی نداشته باشین.
در کل به نظرم انصافا خوب بود ، نه از این طرف پشت بوم افتاده بود نه از اون طرف هرچند به قول شماهت جای نقد داره
دوستانی هم که گوش ندادن بد نیست گوش بدن ، 4 دقیقه بیشتر نیست

[="Times New Roman"][="Black"]اصلا هم اینجوری نیست..
.
.
طرف نسخه خودشو واسه بقیه پیچیده..
.
.
فیسبوک بسیار هم جای خوبیه..
.
.
هیچ ربطی هم به اعتبار و محبوبیت نداره..
.
.
بله . یه عده هستن که برای فرار از تنهایی میان فیسبوک تا شاید دوستی چیزی پیدا کنند و خلا و عاطفیشون پر بشه . ولی همه اینجوری نیستند . حداقل شامل من یکی به هیچ وجه نمیشه..
.
.
فیسبوک خیلی خوبه و خیلی از آدمهای که اونجا میان از خیلی آدمهایی که صبح تا شب دولا راست میشن و خدا خدا میکنن بهترن..:ok:
[/]

[="Tahoma"]بسمه تعالی

سلام به همگی

خیلی از آدمای فیسبوک؟اینو برای کسایی گفتی که نرفتن دیگه؟

الآن غالبا سه بحث در فیسبوک مطرحه:

1.سیاسی
از تخریب های سیاسی و اجتماعی شروع میشه،و میرسه به
2-دین و مذهب
که البته تمام مانورشون تو این بحث سه چیزه:
اول.استفاده جهل مخاطب
دوم.استفاده انتخابی از احادیث و آیات
سوم.غیرخدایی نشون دادن دین
3.دوستی
که نتیجش...!حالا بماند از صحبت ها و عکس ها و ... ای که رد و بدل میشه!

این سه عنوان،بحث های غالبی هستند،حالا کاری به موارد بسیار دیگه ندارم(و منکرش نیستم) ولی در مقایسه با این سه خیلی کمترن!
و این یک حرف بی پایه و اساس نیست،تجربه شخصی و افراد دیگه بوده که پرسیدم!که هرکسی به وضوح میبینه!
شما هم اگه قبول به خوب بودن "اکثریت" ایرانی های فیسبوک داری یک نگاه به "فحش های زیر پیج" افراد مشهور داخلی و خارجی بکن!
این فقط یک مثال سادشه!
خوب بودن از نظر شما به چه معناست؟

Im_Masoud.Freeman;540585 نوشت:
[="Times New Roman"][="Black"]
... شامل من یکی به هیچ وجه نمیشه..
.
[/]

اگه میشه لطفا دلیل رفتنتو بگو!؟اجباری نیست که بگی!

من خودم بارها و ازجهات مختلفی با کسایی که فیسبوک هستند برخورد داشتم و بازم میگم بیش از نصفشون نتنها وضع دینی خوبی ندارن(که بحث جدایی داره) از اخلاق هم بی نصیبن!
اونم اخلاق اسلامی نه! اخلاق انسانی!
حالا خوب و بد بودنشو کسی میفهمه که معیارهاش درست باش.

و بازم،بحث سیاسی و دینیش به کنار،رابطه های بی حد و مرز خودش یک ضرر بزرگ فیسبوکه!

نگید جنبه...و یا بعضی اینطورن...یا خودم اینطورم(!)...

فیسبوک،پیج هایی داره که جز تضعیف اعتقادی کاری ندارند!

یک نگاه به صفحات غیر رسمی فیسبوک انداخته بشه،صفحات سرگرمی و طنز و جملات رتبه اول رو دارن...که میان مطالبی رو در قالب سخنان بزرگان اروپایی(!) ضد دین بیان میکنن...برای روحانیت لطیفه میسازن...اشخاصی رو مسخره میکنن...
رتبه های بعدی دوستیابی،اخبار،سکولار طلبی و دانشگاه هاست(رسمی نه،ساخت دانشجو ها)...که دانشگاه ها مطالب تفننی و سیاسی میذارن!...اخبار که مشخصه!و پیج های سکولار طلب که معلوم نیست شغلشون چیه!(کارمند فیسبوکن شاید!)
رتبه آخر صفحات ورزشی و علمی و روانشناسی...(که بازهم مواردی سواستفاده میشه)

اصلا همه اینها به کنار...
این دسته بندی ها اشتباه...

همون ایجاد ضعف دینی،اعتقادی و اخلاقی برای مضر بودن فیسبوک کافیه.که این دیگه نیازی به بحث و اثبات نداره چون همه قبول دارن!

و من الله التوفیق

سلام

به نظر من کسیکه در اعتقادات صاحب تحقیق نیست نباید زیاد به فیس بوک بره چون فیس بوک لانه شیاطینه و اگر محقق نباشی دچار شبهه خواهی شد .

ضمن اینکه اکثرا افرادی هستند که سرخورده وعقده ای و روانی هستند و فیس بوک مکانی برای تخلیه فشارهاست !

من که از وقتی که رفتم بر یقینم افزوده شد چون دیدم که هیچ منطقی ندارند فقط کپی پیست وفحاشی وهوچی بازی .

دوستان من جند سوال از مخالفان فیسبوک دارم
دوستی گفت کسانی که به فیسبوک می روند اکثرا بی دین و مشکل اخلاقی دارند طبق آمار غیر رسمی بین 15 تا 18 ملیون نفر ایرانی عضو فیسبوک هستن آیا به بی دینی وبی اخلاقی این عده که اکثرا جوان هستن اذعان دارید؟ آیا این افراد بی فرهنگ و بی دین از فضا آمده اند یا نمونه واقعی و با بدن واقعی ازشون در جامعه وجود دارد؟
دوستی گفت فیسبوک محل بی بندو باری و دوستی و ضد و دین غیره تا کی عده در جامعه با منفی ترین دید به قضایا نگاه می کنند آیا وقتش نیست با دیدی معتدل و با انصاف به قضایا نگاه کنیم ؟
شاید فیسبوک محلی برای تبلیغ ضد دین و ضد سیاست شده باشد ولی مقصر اصلی کسانی هستن که ازش تابو ساختن در زمان پیامبر آِیا بحث بین منافق و کافر و یهودی و مسلمون در جای جای مملکت اسلامی نبود ؟ زمانی که متخصصین علوم دینی ما به ظاهر فیسبوک را تحریم کردند باید این وضعیت پیش بیاید
در فیسبوک پیج هایی وجود دارد که خیلی در آگاهی مردم تاثیر دارند اگر شما جنبه منفی قضیه رو میبینید جنبه مثبتی هم وجود دارد

1- ارتباط بین دوستان و آشنایان در بزرگترین شبکه اجتماعی
2- نشر آزاد اخبار و اطلاعات
3- مکانی برای بحث و تبادل افکار مختلف
4- مبارزه با خرافات و موضوعات مشابه که از ناآگاهی افراد منشا می شود
5-آشنایی با افراد مختلف که امکان برقراری ارتباط در دنیای واقعی وجود ندارد
6-فضایی برای تبلیغ خوبی و نیکی فرهنگ سازی با کمترین هزینه
و . . .

[="Tahoma"]بسمه تعالی

antihomo;540657 نوشت:
دوستان من جند سوال از مخالفان فیسبوک دارم
دوستی گفت کسانی که به فیسبوک می روند اکثرا بی دین و مشکل اخلاقی دارند طبق آمار غیر رسمی بین 15 تا 18 ملیون نفر ایرانی عضو فیسبوک هستن آیا به بی دینی وبی اخلاقی این عده که اکثرا جوان هستن اذعان دارید؟ آیا این افراد بی فرهنگ و بی دین از فضا آمده اند یا نمونه واقعی و با بدن واقعی ازشون در جامعه وجود دارد؟
دوستی گفت فیسبوک محل بی بندو باری و دوستی و ضد و دین غیره تا کی عده در جامعه با منفی ترین دید به قضایا نگاه می کنند آیا وقتش نیست با دیدی معتدل و با انصاف به قضایا نگاه کنیم ؟
شاید فیسبوک محلی برای تبلیغ ضد دین و ضد سیاست شده باشد ولی مقصر اصلی کسانی هستن که ازش تابو ساختن در زمان پیامبر آِیا بحث بین منافق و کافر و یهودی و مسلمون در جای جای مملکت اسلامی نبود ؟ زمانی که متخصصین علوم دینی ما به ظاهر فیسبوک را تحریم کردند باید این وضعیت پیش بیاید
در فیسبوک پیج هایی وجود دارد که خیلی در آگاهی مردم تاثیر دارند اگر شما جنبه منفی قضیه رو میبینید جنبه مثبتی هم وجود دارد

1- ارتباط بین دوستان و آشنایان در بزرگترین شبکه اجتماعی
2- نشر آزاد اخبار و اطلاعات
3- مکانی برای بحث و تبادل افکار مختلف
4- مبارزه با خرافات و موضوعات مشابه که از ناآگاهی افراد منشا می شود
5-آشنایی با افراد مختلف که امکان برقراری ارتباط در دنیای واقعی وجود ندارد
6-فضایی برای تبلیغ خوبی و نیکی فرهنگ سازی با کمترین هزینه
و . . .

اولا.آمار غیر رسمی؟خودتون ذکر کردید پس اصلا مستند نیست.
میشه منبعشو بگید؟
میشه بگید به چی استناد کردید؟

دوما.دید بنده منفی نیست،واقعیته! و لازم نیست که اثباتی براش آورد چون هرکسی انصافا و با فکر سالم فیسبوک بره به این نتایج میرسه!

سوما.زمان پیامبر بحث علما با علما بوده حالا با هر عقیده ای،فیسبوک،همشون عالم به دین نیستند.و گفتم "جهل مخاطب" وجود داره.
اگه کسی قصد مناظره و بیان سوالات و شبهات داره،فیسبوک جاش نیست!و جوونا هم پاسخگو!

چهارما.بنده گفتم نکات مثبتی داره ولی ضرر و خسارتش خیلی بیشتره!

فرهاد;540599 نوشت:
[="Tahoma"]

این سه عنوان،بحث های غالبی هستند،حالا کاری به موارد بسیار دیگه ندارم(و منکرش نیستم) ولی در مقایسه با این سه خیلی کمترن!

پنجما.یک.اغلب رابطه های فیسبوک دوستیه!
دو.اخبار غالبا تحریف شده است و منابعش خارجی!
سه.بحث؟نظر های حقیقت حذف میشن!افراد مذهبی که اطلاعاتی دارند بلوک میشن! بحث آزاد با کی؟
چهار.اتفاقا انتشار انواع اکاذیب و خرافات انجام میشه!نمونش انتشار تاریخ های تحریف شده بعنوان تاریخ اسلام!
پنج.این آشنایی با چه اهدافی باشه مهمه،و چه فوایدی داره؟آیا ضروریه؟
شش.فعلا که غالبش فضای تبلیغ منکرات،شبهات و دروغه!

و در پایان،آیا فقط فیسبوک این قابلیت ها را عرضه میکند؟

و طبق آخرین آمار غیر رسمی(حتی با احتساب فیک پیج) زیر دو میلیون ایرانی عضو فیسبوک هستند که مستند نیست!
بیشترین آمار مذکور هم 12 میلیونه نه 18!
ایرانی مقیم خارج زیاد داریم!
افرادی که چند اشتراک دارند!
و...
و من الله التوفیق

منبع آمار:
http://m.trend.az/en/regions/iran/2107616.html

[="Tahoma"][="Indigo"]سلام
عرض ادب و احترام

حرف اول
اینجا انجمن فرهنگی بخش رسانه مذهبی است پس جای بحث نیست :ok:
لطفا هر بحثی در مورد فیس بوک دارید در انجمن های علمی سایت مطرح کنید:ok:

حرف دوم
خوب گوش کنید(یا بهتر بگم اول فایل را گوش کنید بعد قضاوت کنید)
به طور مثال

maryam27;540550 نوشت:

تو فایل میگه کسانی که بیش از حد وقتشون تو شبکه های اجتماعی صرف می کنند نه همه

یا مورد دیگه اینکه فایل اصلا در مورد مضرات فیسک بوک بحث نمیکنه داره مضرات استفاده از شبکه های اجتماعی را میگه و نحوی کم کردن استفاده از انها
چند بار گوش دادم هیچ جا حرفی از بی دینی و سیاست کاربران فیسبوک نزده

حرف اخر کمی تو پست زدن دقت کنید:ok:[/]

[="Tahoma"]

مهدی;540670 نوشت:
[="Tahoma"][="Indigo"]سلام
عرض ادب و احترام

حرف اول
اینجا انجمن فرهنگی بخش رسانه مذهبی است پس جای بحث نیست :ok:
لطفا هر بحثی در مورد فیس بوک دارید در انجمن های علمی سایت مطرح کنید:ok:

حرف دوم
به طور مثال

یا مورد دیگه اینکه فایل اصلا در مورد مضرات فیسک بوک بحث نمیکنه داره مضرات استفاده از شبکه های اجتماعی را میگه و نحوی کم کردن استفاده از انها
چند بار گوش دادم هیچ جا حرفی از بی دینی و سیاست کاربران فیسبوک نزده

حرف اخر کمی تو پست زدن دقت کنید:ok:

[/]

علیک سلام

با تشکر از تذکر شما بنده قصد ادامه دادن ندارم.و عذرخواهم بابت بحث های قبلی.فقط برای پاسخ اجمالی بود.
و اگر از مضرات و . . . گفتم ارتباطی به فایل نداشت بلکه پاسخ به کاربری بود،و به بحث شدن مضرات... در فایل ارتباطی نداشت.

ومن الله التوفیق.

مهدی;540670 نوشت:

به طور مثال

منم خوب گوش کردم و برداشتم از فایل همینی بود که نوشتم:ok:
از قسمت های دیگرش هم ایرادی نگرفتم چون به نظرم تا حدودی درست بود.:ok:

[="Arial"][="Black"]پس با یه واقعیت مخالفید...دوستی ها کم رنگ میشه...[/]

به فتوای مراجع استفاده از این سایت ها به‌طور کلی اگر مستلزم مفسده (مانند ترویج فساد، نشر اکاذیب و مطالب باطل) بوده و یا خوف ارتکاب گناه باشد و یا موجب تقویت دشمنان اسلام و مسلمین شود، جایز نیست و الا مانعى ندارد.
به نظر شما همین رفتن به فیس بوک از لحاظ مالی موجب تقوت دشمنان نمی شود ؟آیا می دانید چه در آمد عظیمی گیر فیس بوک میاد

سلام

از جنبه های مفید فیس بوک میتوان به تخلیه عقده ها و فحاشیها اشاره کرد ! چون بعضی انسانها لازمست خود را در مکانهایی مثل رینگ بوکس و .... تخلیه کنند اما چون جایی ندارند به فیس بوک می ایند و فریاد میزنند و دعوا و .... تخلیه و آرام میشوند تا روز بعد !

موضوع قفل شده است