چگونه می توانم علاقه ی قلبی ام را به امام زمان (عج) زیاد کنم ؟

تب‌های اولیه

5 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
چگونه می توانم علاقه ی قلبی ام را به امام زمان (عج) زیاد کنم ؟

بنده یک مشکلی دارم اینه که نمی تونم رابطه قلبی با امام زمان داشته باشم ؟ !!

اما در مورد امامان دیگر این طور نیستم مثلا در مورد حضرت علی چون داستان هایی را در موردش خوندم و به عظمت شخصیتش پی بردم خیلی برام قابل احترام هست و قلبا هم بهش احترام می ذارم
یا در مورد امام حسین واقعه کربلا و مصیبت هایی که در راه خدا تحمل کردند هم باعث می شه بهش قلبا احترام بزارم
یا در مورد امام صادق علم ایشون و امام سجاد که عبادت های ایشون باعث می شه قلبا بهشون علاقه مند بشم
کلا در مورد بعضی از چهارده معصوم اطلاعاتی که دارم باعث شده ناخوداگاه قلبا بهشون علاقه مند بشم ....

ولی در مورد امام زمان به غیر از تشرف بعضی از شیعیان که اون هم برای رفع گرفتاری خودشون بوده هیچ شناخت دیگه ای ندارم و همین باعث شده نتونم اون جور که شایسته هست به امام عصر علاقه قلبی پیدا کنم !

از طرفی می بینم اینجا بعضی از دوستان می گند عاشق امام زمان هستم ، تعجب می کنم !

چطور می تونم علاقه ی قلبی را به امام زمان زیاد کنم ؟

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد بصیر

bahman69;540030 نوشت:

اما در مورد امامان دیگر این طور نیستم مثلا در مورد حضرت علی چون داستان هایی را در موردش خوندم و به عظمت شخصیتش پی بردم خیلی برام قابل احترام هست و قلبا هم بهش احترام می ذارم

bahman69;540030 نوشت:
از طرفی می بینم اینجا بعضی از دوستان می گند عاشق امام زمان هستم ، تعجب می کنم !
چطور می تونم علاقه ی قلبی را به امام زمان زیاد کنم ؟

باسلام و احترام خدمت شما دوست گرامی
اولین مرحله برای علاقه مند شدن به وجود هر چیزی، شناخت و معرفت نسبت به آن است، تا شناخت حاصل نشود، علاقه یا انزجار حاصل نخواهد شد. قبل از ذکر سایر نکات، بنده به شما دوست گرامی سفارش می کنم همانطور که برای شناخت سایر ائمه، کتابهایی مطالعه داشتید، لازم است نسبت به حضرت ولی عصر نیز مطالعاتی داشته باشید. تا از برکات حضور یک امام در عصر غیبت، فلسفه وجود غیبت، حکایات و احادیثی که درباره امام زمان است آشنایی پیدا کنید؛ خواندن کتابهایی در زمینه تشرف، فقط معرفت ایجاد نمی کند از این رو لازم است که کتابهای دیگری در مورد وجود امام زمان و احادیثی در این زمینه و تاریخ زندگانی ایشان نیز مطالعه داشته باشید.
از جمله بهترین کتابها که می تواند شما را در این مسیر یاری رساند کتابِ «دادگستر جهان» اثر ابراهیم امینی، کتاب «نجم الثاقب» اثر آیت الله صافی گلپایگانی؛ کتاب «عصر ظهور» از علی کورانی؛ کتاب «منتهی الآمالی» در زندگانی امام دوازدهم از شیخ عباس قمی؛ کتاب «موعود شناسی و پاسخ به شبهات» اثر علی اصغر رضوانی و ....
بعضی از این کتابها و کتب دیگر در این مورد را می توانید از لینک زیر دریافت نمایید:
http://www.sibtayn.com/fa/index.php?option=com_content&view=article&id=18113&Itemid=2220

bahman69;540030 نوشت:

من هم تا دو سه ماه پیش همینطور بودم.حتی وجود ایشون هم قبول نداشتم.اما در این زمینه که وجود امام زمان چه نقشی میتونه برای ما داشته باشه کمی مطالعه کردم.و از دبیر دین و زندگی کمک گرفتم.کم کم دیدم که ما بهشون نیاز داریم.لطفی است از طرف خدا دیگه.وقتی هم آدم به چیزی احساس نیاز کنه.خواهی نخواهی باهاش رابطه ی قلبی برقرار میکنه بلکه بتونه به دستش بیاره.
شما تو فکر این باش امام زمان چه فایده ای برامون داره:khandeh!:البته گفتگوهای دونفره هم خیلی کمک میکنه.
ان شاء الله بتونید با ایشون ارتباط پپیدا کنید.

اگر از من می پرسید که می گویم دین همه اش همین است. هر چه آدم ولایت امام زمانش را بیشتر حس کند تازه می فهمد همه عمر در عجب جهلی بوده است !

موضوع قفل شده است