الان باید چیکار کنم؟ (استفاده از برنامه های کرک شده)

تب‌های اولیه

8 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
الان باید چیکار کنم؟ (استفاده از برنامه های کرک شده)

سلام
از وقتی فهمیدم که استفاده از برنامه های کرک شده و... بدون رضایت صاحبان حرامه سعی کردم که استفاده نکنم
الان من تقریبا 16 سالمه و از 8 سالگی کامپیوتر داشتم و تو این 8 سال کلی برنامه و بازی استفاده کردم
می خوام ببینم آیا من باید پول تمام اونا رو بدم ؟ شرایط و احکامشو مثلا از کفار حربی و... رو بلدم.
فقط اینو می خوام بدونم که آیا من باید بشینم تمام سی دی هایی رو که دارم و قبلا استفاده کردم یا تمام برنامه هایی رو که هنوز ستاپ شون رو دارم بشینم یکی یکی لیست کنم بعد ببینم که کرک شده هست یانه بعد برم تو اینترنت ببینم مال کدوم کشوره بعد...
در صورتی که تعدادشون خیلی زیاده و اگه بخوام این کارو بکنم شاید باید زندگی مو ول کنم و بچسبم به این کار. اون وقت بشم مثل اون سریاله "حلالم کن"!!!
لطفا راهنماییم کنید الان باید چیکار کنم؟
مرجعم هم آیت الله مکارم هستند
خیلی ممنون

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد نور

با سلام و عرض ادب

به هرمقدار که برایتان مقدور باشد باید این کار را انجام دهید و اگر به حد عسر وحرج برسد تکلیفی ندارید.

استفتا از دفتر آیه الله مکارم در قم

سلام..
واقعا به همه دست اندر کاران سایت خسته نباشید میگم واسه سایت توپشون که فکر کنم خیلی زحمت هم میکشن براش!!!!

و اما سوال من...:

من علاقه زیادی به چیز های کامپیوتری و نرم افزار ها و... دارم و همون طور که احتمالا میدونید تقریبا همه برنامه های من (فتوشاپ و افتر افکت و..) همه شون کرک شده اند و...
اون جوری که فهمیدم مرجع بنده (اقای خامنه ای) یا دفتر ایشان گفته اند که کپی از این جور چیز ها و.. اگر با کشوری باشد که قرارداد نداریم مشکلی ندارد! یا بعضی ها که کلا به واژه "تابع قرارداد" است اکتفا میکنند....... (اگر اشتباه گفتم لطفا صحیح ترش رو بگید!!!)

ولی من دلم (یا عقلم؟!) چرکین هست...
این جا به حرف دلم گوش کنم یا نه؟!
آخه میدونید چیه ..؟! فکر کنم تقریبا توی 99 درصد این نرم افزار ها اولش از ما یه چیز تو مایه های توافق نامه و.. میگیره ؛ یعنی به نحوی هست که اگه تیک "من موافقم" رو نزنیم نرم افزار نصب نمیشه!!! و فکر میکنم توی این متون هم به کپی رایت و... اشاره میکنه!!!! و اگه باشه ما یه جواریی زیر عهدمون میزنیم!؟...
ها؟!!

یعنی این زیر حرف خویش زدن نیست؟!؟ یا دزدی از کشور کافر اشکال نداره!؟ مثلا آمریکا الان کشور کفر محسوب میشه یا مسیحی؟!!؟؟!؟!؟؟!؟

شایان ذکر است که برخی منو وسواسی میشناسند ولی خودم خیلی فکر نمیکنم وسواسی باشم!!!!!
خلاصه این حس داره اذیتم میکنه!!! حقیقتش رو بخواید جدای از لذت بردن با این نرم افزار ها من میخواستم هدفم توی کار های فرهنگی و جنگ نرم و .. باشه!!!! و فکر میکنم اگه این نرم افزار ها ناراحتی خدا رو در بر داشته باشه شاید خیلی برکتی نداشته باشه!!!!
خاهش میکنم یه جوری بگید که من بی خیال حرف دلم (عقلم؟) بشم!!!
البته شوخی میکنم هاااا ! شما جواب درستو بدین! :Nishkhand:

ali pir;539724 نوشت:
سلام..
واقعا به همه دست اندر کاران سایت خسته نباشید میگم واسه سایت توپشون که فکر کنم خیلی زحمت هم میکشن براش!!!!

و اما سوال من...:

من علاقه زیادی به چیز های کامپیوتری و نرم افزار ها و... دارم و همون طور که احتمالا میدونید تقریبا همه برنامه های من (فتوشاپ و افتر افکت و..) همه شون کرک شده اند و...
اون جوری که فهمیدم مرجع بنده (اقای خامنه ای) یا دفتر ایشان گفته اند که کپی از این جور چیز ها و.. اگر با کشوری باشد که قرارداد نداریم مشکلی ندارد! یا بعضی ها که کلا به واژه "تابع قرارداد" است اکتفا میکنند....... (اگر اشتباه گفتم لطفا صحیح ترش رو بگید!!!)

ولی من دلم (یا عقلم؟!) چرکین هست...
این جا به حرف دلم گوش کنم یا نه؟!
آخه میدونید چیه ..؟! فکر کنم تقریبا توی 99 درصد این نرم افزار ها اولش از ما یه چیز تو مایه های توافق نامه و.. میگیره ؛ یعنی به نحوی هست که اگه تیک "من موافقم" رو نزنیم نرم افزار نصب نمیشه!!! و فکر میکنم توی این متون هم به کپی رایت و... اشاره میکنه!!!! و اگه باشه ما یه جواریی زیر عهدمون میزنیم!؟...
ها؟!!

یعنی این زیر حرف خویش زدن نیست؟!؟ یا دزدی از کشور کافر اشکال نداره!؟ مثلا آمریکا الان کشور کفر محسوب میشه یا مسیحی؟!!؟؟!؟!؟؟!؟

شایان ذکر است که برخی منو وسواسی میشناسند ولی خودم خیلی فکر نمیکنم وسواسی باشم!!!!!
خلاصه این حس داره اذیتم میکنه!!! حقیقتش رو بخواید جدای از لذت بردن با این نرم افزار ها من میخواستم هدفم توی کار های فرهنگی و جنگ نرم و .. باشه!!!! و فکر میکنم اگه این نرم افزار ها ناراحتی خدا رو در بر داشته باشه شاید خیلی برکتی نداشته باشه!!!!
خاهش میکنم یه جوری بگید که من بی خیال حرف دلم (عقلم؟) بشم!!!
البته شوخی میکنم هاااا ! شما جواب درستو بدین!

با سلام و احترام

به نظر مقام معظم رهبری اگر قراردادی درمورد کپی رایت با آن کشورها نداریم شرعا کپی اشکال ندارد ولواینکه در ابتدای نصب تیک پذیرش را می زنید.

استفتا از دفتر مقام معظم رهبری در قم

خب اینکه گفته میشه واسه استفاده از کپی محصولات باید صاحبان اجازه دهند که اولا پیدا کردن این همه صاحب خیلی سخته دوما اگه پیدا شن اجازه نمیدن.
حالا میشه با خرید این محصولات جبران کرد یا نه؟
اگر جواب مثبت است :
بعضی از این محصولات که خیلی قدیمی اند که گیر نمیاد. رد مظالم کفایت میکند.
بعد چون قرار یه مقدار زیادی باهم یه جا خریده بشه فروشنده تخیفیف زیادی بده و به قیمت عمده حساب کنه( زیر قیمت پشت جلد .یعنی از سود خودش بزنه) . ایا این تخفیف مشکل داره در حالی که اگه همون محصول در زمان قدیم به صورت تکی خریده میشد قیمت پشت جلد محسوب میشد. و سودش تو جیب فروشنده میرفت نه شرکت.
بعد اینکه تا اونجایی که من پرسیدم:اگه فروشنده تعدادی سی دی بخره که بفروشه اگه رو دستش بمونه خودش ضرر میکنه و اکثر شرکت ها دیگه محصولو پس نمیگرن با این وجود ایا خرید محصولات گذشته جبران محسوب میشه؟

نظر رهبری رو میخواستم .
فقط اگه لطف کنین یه خورده سریع تر چون وقت ندارم واسه جبران قبل رفتن

majid_08;549152 نوشت:
خب اینکه گفته میشه واسه استفاده از کپی محصولات باید صاحبان اجازه دهند که اولا پیدا کردن این همه صاحب خیلی سخته دوما اگه پیدا شن اجازه نمیدن.
حالا میشه با خرید این محصولات جبران کرد یا نه؟
اگر جواب مثبت است :
بعضی از این محصولات که خیلی قدیمی اند که گیر نمیاد. رد مظالم کفایت میکند.
بعد چون قرار یه مقدار زیادی باهم یه جا خریده بشه فروشنده تخیفیف زیادی بده و به قیمت عمده حساب کنه( زیر قیمت پشت جلد .یعنی از سود خودش بزنه) . ایا این تخفیف مشکل داره در حالی که اگه همون محصول در زمان قدیم به صورت تکی خریده میشد قیمت پشت جلد محسوب میشد. و سودش تو جیب فروشنده میرفت نه شرکت.
بعد اینکه تا اونجایی که من پرسیدم:اگه فروشنده تعدادی سی دی بخره که بفروشه اگه رو دستش بمونه خودش ضرر میکنه و اکثر شرکت ها دیگه محصولو پس نمیگرن با این وجود ایا خرید محصولات گذشته جبران محسوب میشه؟

نظر رهبری رو میخواستم .
فقط اگه لطف کنین یه خورده سریع تر چون وقت ندارم واسه جبران قبل رفتن

با سلام و عرض ادب

1.اگر از تولیدات داخلی باشد یا از تولیدات خارجی که با آنها قرارداد داریم به احتیاط واجب باید کسب اجازه نمایید و هزینه آن را به صاحبانش بدهید واگر امکان ندارد به عنوان مجهول المالک با اجازه از حاکم شرع به فقیر بدهید.

2. اگر فروشنده اجازه تخفیف دادن داشته باشد یا اجازه داشته باشد که سی دی های قدیمی تر را به قیمت ارزان تر بفروشد، اشکال ندارد.

استفتا از دفتر مقام معظم رهبری در قم

ببین این سیدی ها یا نرم افزار ها عین علم هستش

یک فرد میتونه علمش رو نزد خودش نگه داره یا بفروشه یا هرچیزی اما وقتی که پخش شد و در دسترس همگان قرار گرفت تو اگه استفاده نکنی و علم رو فرانگیری ابلهی

اگه امکان پرداختش رو داری میتونی پرداخت کنی و پرداخت نکنی شاید از لحاظ شرعی مشکل داشته باشه ، اما یکی تو امریکا که کلا سایتش ای پی کشورتم مسدود کرده تقصیر تو نیست....

تو وقتی از این نرم افزار استفاده میکنی که پخش هم شده سود یا زیانی برای سازندش نداری...

اما راجب بحث معلمتون معلم هم یک انسانه و انسان قطعا هرچیزی که میگه درست نیست ، فرض کنیم که از منابع خارجی هستش ، باز هم علم هستش و مانعی نداره ولی فکر کنم بیشتر منظور ایشون بحث عرب و اینا هستش...یا کتاب هایی مثل اجتماعی و اینا...

موضوع قفل شده است