اضطراب و عصبانیت

تب‌های اولیه

3 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
اضطراب و عصبانیت

سلام.من چند وقته دچار اضطراب شدید شدم که همین اضطراب هم باعث شده خیلی زود عصبانی بشم و... میشه بفرمایین چیکار کنم که اضطرابم از بین بره؟ممنون

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد امیدوار

Kooh;539213 نوشت:
سلام.من چند وقته دچار اضطراب شدید شدم که همین اضطراب هم باعث شده خیلی زود عصبانی بشم و... میشه بفرمایین چیکار کنم که اضطرابم از بین بره؟ممنون

بسمه تعالی
با سلام و عرض تحیت محضر جنابعالی

لطفا به رعایت موارد زیر مبادرت بفرمایید:
_ دغدغه و منشاء اضطراب را شناسایی و در رفع آن تلاش نمایید. مثلا کارهای به تاخیر افتاده، اشتغال، ازدواج و...
_ از زندگی در آینده اجتناب کنید
_ از خطاهای خود فاجعه نسازید
_ ارزش و احترام بیشتری برای خود قائل شوید.
_ ورزش، گردش و تفریح نقش مهمی در کاهش اضطراب دارند، پس این امور را فراموش نکنید
_ به تغذیه سالم و خواب مناسب اهتمام جدی داشته باشید (منطبق بر توصیه های طب اسلامی و سنتی)
_ روزانه دو وهله و در هر وهله 15 تا 20 مرتبه نفس عمیق بکشید؛ به پشت بخوابید، چشمها را ببندید و عضلات را رها کنید، از راه بینی ریه ها را به مدت 3 ثانیه
پر از اکسیژن کنید، نفس خود را به مدت 10 ثانیه حبس کنید و طی 6 ثانیه از راه دهان بیرون دهید. در حین دم و بازدم سعی کنید مسیر تنفس را تعقیب کنید و به موضوع دیگری فکر نکنید. تنفس شما لازم است شکمی باشد یعنی به هنگام دم شکم برآمده شود و به هنگام بازدم نیز شکم فرو رود و از هوا تهی شود، درست مثل نفس کشیدن نوزادان!! در انتها خود را در فضایی ارامبخش تصور کنید و سپس به ارامی چشمها را باز کنید.
_ قبل از خواب و بعد از بیدار شدن وضو بگیرید و خود و امور خود را به خدای متعال تفویض کنید (افوض امری الی الله)

در پناه خدای متعال موفق باشید

و آخر دعوانا ان الحمدالله رب العالمین

موضوع قفل شده است