دو شخصیت متفاوت از همسرم

تب‌های اولیه

10 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
دو شخصیت متفاوت از همسرم

با نام و یاد دوست

با سلام و آرزوی قبولی طاعات و عبادات

این سوال ،‌ سوال یکی از کاربران سایت هست که مایل نبودند با آیدی خودشون مطرح شود

لذا به درخواست ایشان و با توجه به اهمیت موضوع ، سوال ایشان با حفظ امانت جهت پاسخگویی توسط کارشناس محترم سایت در این تاپیک درج می شود:

نقل قول:

سلام وخسته نباشید خدمت کارشناسان
احتیاج به مشاوره درمورد زندگیه چهارماهم دارم البته توعقدیم وخونه خودمون نیستیم .
تواین چهار ماه تونستم به یه شناخت نسبی اما کم از همسرم برسم وخداروشکر مشکل اساسی نداریم اما بعضی ازرفتار های همسرم به شدت رنجم میده اونم اینه که من یه دختر مذهبی هستم وهمسرم کمی متفاوت منظورم ازکمی متفاوت اینه که شوهرم نماز میخونه روزه میگیره هرشب دم افطار میره مسجد کمک کنه واسه افطاری میره جلسه سخنرانی مهدویت روحجاب وچادر من حساسه وتاحدودی غیرتیه بسیجیه فعاله وتوگشت بسیج بوده چند سال الانم مامور حراست فرودگاهه اما...
ازیه طرفم توماشینش بهترین سیستم های موزیک داره انواع موزیک ایرانی وآمریکایی گوش میکنه تو اتاقش ماهواره داره البته به من میگه چون شما دوس نداری دیگه نگاه نمیکنم اما فکرکنم واسه دلخوشی من میگه ومتاسفانه تو موبایلش کلیپ های موزیک نامناسب هم وجود داره که واقعا من وآزار میده هر بار که بهش گوش زد میکنم کلی عذرخواهی میکنه میگه غلط کردم عزیزم ولی چند وقته بعد دوباره تکرار میشه هنوز تو حال وهوای مجردیشه وبادوستای مجردش ارتباط داره یک هفتس میگه بذار بادوستام برم تهران دوستم میخواد ماشینش و بفروشه منم میترسم وگفتم شما برو ولی من راضی نیستم اونم میگه اگه تو ناراحت باشی نمیرم
حالا موندم چه کار کنم توروو خدا کمکم کنید خیلی دوسش دارم وبهش وابسته شدم کمکم کنید بتونم زندگیمو پایدار کنم ممنون ازلطفتون وعذرخواهم بابت به درازا کشیده شدم مطلب

با تشکر

در پناه قرآن و عترت پیروز و موفق باشید :Gol:

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد امیدوار

طاهر;539134 نوشت:
سلام وخسته نباشید خدمت کارشناسان
احتیاج به مشاوره درمورد زندگیه چهارماهم دارم البته توعقدیم وخونه خودمون نیستیم .
تواین چهار ماه تونستم به یه شناخت نسبی اما کم از همسرم برسم وخداروشکر مشکل اساسی نداریم اما بعضی ازرفتار های همسرم به شدت رنجم میده اونم اینه که من یه دختر مذهبی هستم وهمسرم کمی متفاوت منظورم ازکمی متفاوت اینه که شوهرم نماز میخونه روزه میگیره هرشب دم افطار میره مسجد کمک کنه واسه افطاری میره جلسه سخنرانی مهدویت روحجاب وچادر من حساسه وتاحدودی غیرتیه بسیجیه فعاله وتوگشت بسیج بوده چند سال الانم مامور حراست فرودگاهه اما...
ازیه طرفم توماشینش بهترین سیستم های موزیک داره انواع موزیک ایرانی وآمریکایی گوش میکنه تو اتاقش ماهواره داره البته به من میگه چون شما دوس نداری دیگه نگاه نمیکنم اما فکرکنم واسه دلخوشی من میگه ومتاسفانه تو موبایلش کلیپ های موزیک نامناسب هم وجود داره که واقعا من وآزار میده هر بار که بهش گوش زد میکنم کلی عذرخواهی میکنه میگه غلط کردم عزیزم ولی چند وقته بعد دوباره تکرار میشه هنوز تو حال وهوای مجردیشه وبادوستای مجردش ارتباط داره یک هفتس میگه بذار بادوستام برم تهران دوستم میخواد ماشینش و بفروشه منم میترسم وگفتم شما برو ولی من راضی نیستم اونم میگه اگه تو ناراحت باشی نمیرم
حالا موندم چه کار کنم توروو خدا کمکم کنید خیلی دوسش دارم وبهش وابسته شدم کمکم کنید بتونم زندگیمو پایدار کنم ممنون ازلطفتون وعذرخواهم بابت به درازا کشیده شدم مطلب

بسمه تعالی
با تقدیم سلام و تحیت و نیز عرض تبریک بابت این پیوند مبارک
ارزیابی و پاسخ به چرایی رفتار همسر جنابعالی مستلزم شناخت ویژگیهای شخصیتی، فرهنگی، خانوادگی و...ایشان است. بنابراین لازم است با خود ایشان در این خصوص گفتگو شود. چه بسا نگاه ایشان به موضوع متفاوت با شما است و در جمع میان این دو موضوع مانع و تعارضی نمی بینند!

از جمله نکاتی که می تواند به پاسخ دقیقتر این موضوع کمک کند، این است که رابطه زمانی این دو نوع از رفتار مشخص شود، آیا از همزمانی نسبی برخوردار بوده اند و یا خیر؟ اگر پاسخ منفی است، لازم است روشن شود کدامیک از این رفتارها از ریشه و سابقه بیشتری برخوردار است و کدامیک اخیرا شکل گرفته است؟ نکته دیگر اینکه لازم است نگاه و حالت روانی ایشان به موضوع
مورد بررسی قرار بگیرد؛ آیا با چنین موضوعی کنار آمده اند و یا اینکه خود نیز به نوعی دچار تعارض هستند؟

به هر حال لازم است به این نکته اشاره شود که هم سطوح دینداری متفاوت است و هم سلایق و افکار! آنچه در زندگی مشترک از اهمیت برخوردار است این است که سطح توافق پذیری زوجین و اشتراکات به میزانی باشد که بتواند اختلافات را تحت الشعاع قرار دهد. و خوشبختانه از مجموع مطالب شما اینگونه استفاده می شود که توافق پذیری شما به میزانی است که در کنار هم می توانید اینگونه اختلافات را مدیریت کنید. بر این مبنا لازم است از اعمال مدیریت نسبت به همسرتان و ممانعت از علایق منطقی وی ( نظیر ارتباط با دوستان ) خودداری کنید.

در پناه خدای متعال خوشبخت و سعادتمند باشید

من حاضرم به شوری اولی نباشه .....ولی حالت دوم رو اصلا نداشته باشه.....:Moteajeb!:

[=Times New Roman]ولش کن بنده خدا رو..
.
زیاد روش حساس بشی لجش میگیره حالت رو میگیره هااااااااااااااااا:ok:
.
آسیبی که به کانون گرم خانوادتون نمی رسونه..
.
اگرچه گاهی جاده خاکی میره ولی خوب دوستتون داره دیگه و بخاطر شما این چیزها رو ترک میکنه..:ok:
.
.
همسرتون چقدر شبیه منه..:shad:

با نام خدا

میتونه علل مختلفی داشته باشه این دوگانگی در رفتار :

متاسفانه این کار بعضا در بین برخی افراد مذهبی مشاهده میشه ...

یعنی برخی اوفات اینکارارو برا خودشون توجیه شده میدونن

حالا فلان کارو بکنم مشکلی نیست که ... در من تاثیر نداره که !!!

شما باید ریشه یابی کنید مشکل از کجاست ؟

در این مورد : باید فرد رو توجیه کنید که تاثیر خواهد داشت و خوب هم تاثیر خواهد داشت .. در دراز مدت یا کوتاه مدت .

100 درصد در اعتقادات ایشون تاثیر خواهد داشت .

.
.

مورد دوم هم اینکه فرد گاهی بطور ظاهری اعمال رو انجام میده و مذهبی نشون میده اما باطنا و در پنهانی مومن واقعی نیست !!

در هر دو حالت باید توجیه کنید که دوگانگی در رفتار میشه ریا و نفاق و گناه بزرگی هست !!

این فایل صوتی هم خوب هست :

http://www.askdin.com/thread34203.html

موفق باشید

[="Arial"][="Black"]مواظب باشید این افکار باعث کاهش محبت بینتون نشه ..[/]

همانطور که جناب امیدوار گفتند باید بررسی شود که کدام حال در ایشان نهایدینه شده است .
ممکن است که حال منفی ایشان بیماری باشد و با چند تا کپسول مداوا بشه ممکن است نفاق (سرطان ) باشد و مداوا نداشته باشد . پس اول باید بسنجید که حال عمومی اش چطور است . یکی از مشکلات نفاق است. بعضی از بچه مذهبی ها دچار نفاق میوشوند و چون شرائط زندگی ایشان ( مثل حراست فرودگاه ) میان مذهبی هاست تظاهر میکنند .
نکته دیگر اینست که همسر شما از کجا این بیماری رو پیدا کرده ؟ دوست خانواده کار ؟ پیدا کردن علت بیماری در تصمیمتان راه گشا است .
نکته دیگر اینکه چرا شما قبل از عقد این مسائل رو نفهمیدین ؟ بررسی نکردین ؟ یا قیافه همسرتان باعث شده ؟ اینها خیلی مهمه . همسرتان در اتاقش ماهواره داره شما نفهمیدین! چگونه؟
برای یک بار این مساله را برای همیشه حل کنید . اصلا اجازه ندین کش پیدا کنه . حتما از کارشناسان استفاده کنین .

[="#000080"][="#000080"][="#000080"][="#006400"]هوالعالم[/]

مهم ترین مساله که از همین جا هم میشه به اون پرداخت
همین الگو رفتاری ماست .

قبول مسئولیت باید به نیت خدمت و با حسن نیت تمام و کمال باشه
هر قدر بالاتر بری بیشتر یاد میشی یا بیشتر دیده و درک میشی
حتی نامحسوس ...

ما باید درک کنیم
این راهی که به سمت کمال به سمت مقام و حتی نام ساختیم و می سازیم
معبری برای ایندگان ماست که نسل ما و شاید میلیونها نفر از همین راه به سمت کسب مقام ظاهر و باطن حرکت میکنند .
انصافا اگر این راه ساخته شده بدست ما . ظاهری و نا امن باشه یا به چاه و سیاهچال ختم بشه به میلیونها انسان ظلم خواهد شد
و بخاطر وجود همین بی احتیاطی و تندروی ها ماحصل یک عمر تلاش ما چیزی نیست جز هیچ و پوچ ...

یک حُسنه حفظ تعادل در ظاهر و باطن اینه که کمتر دچار لغزش و انحراف میشیم .

نه خیلی شور باشیم و نه خیلی بی نمک
مثلا
اهنگ و فیلم
ایرانی و خارجی و غیره نداره مهم اینه که مضر نباشه
اگر چیزی میبینیم اگر اهنگی گوش میکنیم و میدونیم که گناه آلود و مضر نیست
حتما توجیه و توضیح قانع کننده ای برای اون داشته باشیم تا مبادا مورد ظن و شک عزیزان و فرزندان خود قرار بگیریم
و مبادا ادمی رو منحرف کنیم و مبادا خدای ناکرده موجب تردید و ارتداد یا نفرت یک انسان از دین و دولت و ملت و ملیت خودش بشیم .
که خدا رو خوش نمیاد ...[/][/][/]

سلام . خواهرعزیز آیا خانواده همسرتون مذهبی هستند ؟ آیا رفتارشون به شوریه رفتار پسرشونه ؟ اگر هست ؛ که باید بگم یک سری سدهایی که همیشه در گذشته سر راه

همسرتون بوده با عث شده که الآن وقتی دیگه سدی سر راه خود نمی بینه رفتارشون دوگانه بشه . درست مثل روزه داری که وقتی مانعی برای خوردن داره هوس همه چیز

میکنه ووقتی زمان خوردن میشه دلش میخواد همه چی بخوره تا عطش خودشو بخوابونه . همسر شما هم به یک دلیل در این وضع قرار گرفته .

ودوم اینکه اگر خانواده همسرتون ازنظر اعتقادی در حد معمولی هستند و افراطی در رفتار ندارند و نسبت به هرچیزی حساسیت ندارند خب طبیعیه که همسرتونم همون رفتاررو

داشته باشند و اون رفتار افراطی بخاطر موقعیت شغلی و کارهایی که در گروههایی به اسم بسیج و غیره داشتند در او اثر گذاشته و یک دوگانگی دراو بوجود آورده که البته در

هر دو صورت قابل حل می باشد اونهم با رفتار منطقی وبجای شما ....

موضوع قفل شده است