جمع بندی خالی نشدن مثانه

تب‌های اولیه

5 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
خالی نشدن مثانه

سلام
خسته نباشید
من یه مدتی هست که احساس می کنم مثانه م به خوبی خالی نمیشه (حتی با استبرا و روش های دیگه)
هر موقع رطوبتی احساس می کنم به این حساب میذارم که ادراره
به خاطر همین دچار وسواس شدم
میخواستم بپرسم اگر بعد از استبرا( با آگاهی از این که مثانه کامل خالی نشده )رطوبتی خارج بشه پاک هست یا نجس

با تشکر

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد سجاد

[="Tahoma"][="Black"]

hossein10;539091 نوشت:
سلام
خسته نباشید
من یه مدتی هست که احساس می کنم مثانه م به خوبی خالی نمیشه (حتی با استبرا و روش های دیگه)
هر موقع رطوبتی احساس می کنم به این حساب میذارم که ادراره
به خاطر همین دچار وسواس شدم
میخواستم بپرسم اگر بعد از استبرا( با آگاهی از این که مثانه کامل خالی نشده )رطوبتی خارج بشه پاک هست یا نجس

با تشکر

با عرض سلام و احترام و تشکر از سؤال شما

در فرض سؤال و بعد از استبراء اگر تردید دارید که رطوبت خارج شده ، ادرار است یا خیر ، چه مثانه خالی باشد و چه پر ، بنا را بر پاکی بگذارید و سعی کنید درست مطابق رساله عمل کنید تا به وسواس دچار نشوید.

در پناه حضرت حق باشید

پی نوشت:
توضیح المسائل مراجع ، استبراء[/]

سلام
خیلی ممنون از راهنمایی تون
روزه و نماز تون مورد قبول حق باشه

با سلام

سه بار بلند شوید و بشینید و بعد استبراء کنید!

بهتر است از مصرف چیزایی که ادرار آور است بپرهیزید مانند آبلیمو، چای و...

اگر ادرار زرد رنگ، تیز، تند و گرم و سوزان است مصرف غذاهای گرم مانند ادویه جات را کمتر کنید و زیاد مصرف نکنید!
اگر ادرار بدون سوزش و سفید باشد و با مصرف سردیجات یا در اثر سرما افزایش یابد باید مصرف سردیجات را کاهش دهید! البته این مشکل علل دیگری هم دارد و برای تشخیص علت این مشکل باید به پزشک عمومی یا متخصص ارولوژی مراجعه کنید!

یکی از حالات تقطیر و بی اختیاری ادرار اینست که مثانه خیلی پرشده است و ادرار به صورت قطره قطره به طور غیرارادی می ریزد . زمانی که فرد به دستشویی می رود ادرار به طور کامل خالی نمی شود . این حالت بیشتر در مردها دیده می شود که دلیل آن تنگ شدن مجرای ادرار به خاطر بزرگ شدن غده پروستات است .
· در طول روز ۶ تا ۸ لیوان مایعات بنوشید . بعد از ساعت ۸ شب از نوشیدن مایعات خودداری کنید .
· در زمان ادرار کردن عضلات شکم را سفت کنید . سپس به آرامی با دست زیرشکم را به سمت پایین فشار دهید . این فشار به مثانه منتقل شده و به تخلیه ادرار کمک می کند .

غده پروستات در مسیر مجاری ادرار همه مردان قرار دارد . با افزایش سن این غده بزرگ می شود و در برخی از مردان مشکلاتی را در ادرار کردن ایجاد می کند . توجه به علائم و درمان به موقع بزرگی غده پروستات از ایجاد مشکلات بیشتر و شدیدتر جلوگیری خواهد کرد . اگر هر یک از علائم زیر را دارید برای بررسی وضعیت غده پروستات به دکتر مراجعه کنید :

· بعد از اتمام ادرار ، احساس می کنید ادرارتان کاملاً خالی نشده است .
· با فاصله زمانی کمتر از ۲ ساعت دوباره مجبور هستید برای ادرار کردن به دستشویی بروید .
· هنگام ادرار کردن چند بار ادرار قطع و دوباره شروع می شود .
· نگه داشتن ادرار سخت شده است .
· فشار جریان ادرار نسبت به قبل کم شده است .
· وقتی برای ادرار کردن به دستشویی می روید برای شروع ادرار مجبورید زور بزنید .
· بعد از رفتن به رختخواب چندین بار مجبورید برای ادرار کردن بلند شوید .
· سوزش ادرار دارید .
· ادرار قطره قطره می آید .

موضوع قفل شده است