آیا برای ترک خودارضایی ارتباط عاشقانه با دختران خوب است؟

تب‌های اولیه

102 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
آیا برای ترک خودارضایی ارتباط عاشقانه با دختران خوب است؟

سلام روابط پسرو دختر ایا برای جلوگیری از خودارضایی لازمه>؟؟؟
البته کلامی

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد امیدوار

بنده خدا...;538925 نوشت:
البته کلامی

بسمه تعالی
با سلام و عرض تحیت محضر جنابعالی

تخیل و تصویر سازی نقش اساسی در خودارضایی ایفا می کند، از اینرو ارتباط با جنس مخالف نه تنها کمکی به حل این مسئله نمی کند، چه بسا سبب تشدید آن شود!

در پناه خدای متعال موفق باشید

بنده خدا...;538925 نوشت:
البته کلامی

سلام و عرض ادب با قبولی طاعات و عبادتهای شما .

این سئوال آدمو یاد کسانی میندازه که برای اینکه به خودشون آرامش بدهند میرند سراغ سیگار ؛ شاید به قول خودشون با کشیدن سیگار

به آرامش رسیده باشند ( که البته اینم یکجور تلقینه ) اما کم کم دارند لطمه ای به مراتب بدتر رو به روح و روانشون وارد میکنند .

[="Arial"][="Black"]فکر کنم بعد یه مدت اینکار هم عادی شه و دنبال لذات های بیشتر آدم بره[/]

با سلام
این کار رو بکنی از چاله به چاه افتادی،
اگر نمی تونی ازداوج دایم بکنی و خویشتن دار باشی
ازدواج موقت کن

سلام
من کارشناس نیستم ولی فکر نکنم برای ترک این گناه ارتباط با جنس مخالف درست باشه.بهتره از لحاظ معنوی خودتونو تقویت کنید.

ز دست دیده و دل هر دو فریاد! که هرچه دیده بیند دل کند یاد...
بسازم خنجری نیشش ز فولاد، زنم بر دیده تا دل گردد آزاد!!

vahid.q;539347 نوشت:
اگر نمی تونی ازداوج دایم بکنی و خویشتن دار باشی
ازدواج موقت کن

ازدواج که فقط برای رابطه جنسی نیست! ازدواج موقت؟! فقط برای داشتن رابطه جنسی؟! این اهانت به زن محسوب میشه.... سواستفاده از یک زن صرفا برای رفع نیاز جنسی! جالبه!

بقیع غریب;539415 نوشت:
ازدواج که فقط برای رابطه جنسی نیست! ازدواج موقت؟! فقط برای داشتن رابطه جنسی؟! این اهانت به زن محسوب میشه.... سواستفاده از یک زن صرفا برای رفع نیاز جنسی! جالبه!

به نام خدا

[=Simplified Arabic]وَ الْمُحْصنَت مِنَ النِّساءِ إِلا مَا مَلَكَت أَيْمَنُكمْ كِتَب اللَّهِ عَلَيْكُمْ وَ أُحِلَّ لَكُم مَّا وَرَاءَ ذَلِكمْ أَن تَبْتَغُوا بِأَمْوَلِكُم محْصِنِينَ غَيرَ مُسفِحِينَ فَمَا استَمْتَعْتُم بِهِ مِنهُنَّ فَئَاتُوهُنَّ أُجُورَهُنَّ فَرِيضةً وَ لا جُنَاحَ عَلَيْكُمْ فِيمَا تَرَضيْتُم بِهِ مِن بَعْدِ الْفَرِيضةِ إِنَّ اللَّهَ كانَ عَلِيماً حَكِيماً(24)
سوره نساء آیه 24

[=Simplified Arabic]و زنان شوهردار مگر كنيزانى از شما كه شوهر دارند، كه مى توانيد آنان را بعد از استبرا به خود اختصاص دهيد، پس حكمى را كه خدا بر شما كرده ملازم باشيد، و اما غير از آنچه برشمرديم ، بر شما حلال شده اند، تا به اموالى كه داريد زنان پاك و عفيف بگيريد، نه زناكار، [=Simplified Arabic]و اگر زنى را متعه كرديد يعنى با او قرارداد كرديد در فلان مدت از او كام گرفته و فلان مقدار اجرت (به او) بدهيد، واجب است اجرتشان را بپردازيد، و بعد از معين شدن مهر، اگر به كمتر يا زيادتر توافق كنيد گناهى بر شما نيست ، كه خدا دانايى فرزانه است [=Simplified Arabic].(24)
ترجمه مربوط است به
[=Simplified Arabic]ترجمه تفسير الميزان جلد 4 صفحه 415

در پناه حق باشید

باسلام
برای ترک یک گناه؛ به گناه دیگر نباید تمسک جست!

سلام
برای اینکه خودارضایی ترک بشه شما برو ازدواج موقت کن که شرعی باشه اگر به شرع پایبندی ، حالتو بکن و تمام.
هیچ راه دیگه ای هم نداره ، تشنه فقط با آب سیراب میشه.فقط

با سلام خدمت برادر محترم
این کاری که شما گفتید مشکلی از شما حل نمی کند. فقط صورت مسئله را پاک می کند. و نوع گناه و اشتباه را تغییر می دهد ولی نه تنها مشکل شما را حل نمی کند. بلکه به مراتب مشکل شما را بیشتر می کند. روانشناسان به کسانیکه خودارضایی می کنند می گویند از مکان ها و فیلم ها و تصاوی و هر چیزی که تحریک کننده باشد بپرهیزند. چرا که دیدن و بودن در این مکانها به تبع باعث خودارضایی بیشتر می شود. ولی اگر منظور شما این باشد که بخواهید با دخترها رابطه جنسی برقرار کنید صددرصد مطمئن باشید که اشتباه بزرگی می کنید گناه برزگتری می کنید. به قول دوستان از چاله به چاه می افتید. وابسته به یک رفتاری دیگر از همین جنس با شکل متفاوت با یک شریک جنسی واقعی می شوید. به خدا توکل کنید. دوش آب سرد بگیرید. ورزش کنید. انرژی خودتون را به هر شکلی شده با کار، به خصوص کار فکری تخلیه کنید. وقت آزاد زیاد نداشته باشید. برای خودتون برنامه بریزید. سعی کنید هر زمانیکه این عمل را انجام ندادید به خودتون یک جایزه بدهید. ( هر چیزی که برای شما جایزه است مثل بیرون رفتن با دوستان، رفتن به سیمنا، خرید یک وسیله ای که دوست دارید)- و یا زمانیکه این عمل را انجام دادید یک تقویت کننده مثبت ا از خودتون بگیرید و کم کنید. مثلا اگر پولی در حسابتون دارید مبلغی را هر بار وقتی این عمل را انجام دادید به یک فقیر بدهید. یا اینکه به خودتون اجازه ندهید برای مثال تلویزیون نگاه کنید. الان ماه مبارک رمضان است روزه گرفتن خیلی می تونه به شما کمک کنه. نگران نباشید. و به دنبال راه حل های درست باشید تا شما را به حل مسئله برسونه. نه اینکه خود راه حل باعث، ایجاد مسئله بشه مگر اینکه هدف شما حل این مسئله نباشه. امیدوارم موفق باشید.

همه دوستان درست فرمودند
این کار باعث تشدید موضوع میشه:khaneh:

من فکر نکنم با ازدواج موقت چیزی حل بشه! چون گفتم که تا وقتی چشم آدم تو خیابون و ماهواره و اینترنت موارد تحریک کننده ببینه هیچوقت سیر نمیشه! بهترین راه: کنترل چشم ، ذکر خدا و یاد قیامت!

[="Navy"]سلام علیکم

mehrdad_3mim;539762 نوشت:
من فکر نکنم با ازدواج موقت چیزی حل بشه!

علاوه بر اون ، ازدواج های موقتِ متعدد باعث تنوع طلبی خواهد شد.[/]

ب جای این فکرا برو راهکارهای عملی وکاربردی برا ترک استمناء رو پیدا کن چراکه اگه ترک نشه بعداز ازدواج هم ادامه داره .[h=1][/h]

[="Times New Roman"][="Black"]صیغه و اردواج موقت خیلی خوب جواب میده و کمک میکنه..:ok:[/]

اگر در سن ازدواج هستی ازدواج دایم علاج کار شماست. ازدواج موقت حلال است ولی به شرطی که متعدد نشود چون باعث تنوع طلبی می شود. و این امر ممکن است که شما زیر بار ازدواج دایم نروید. و در مورد بیماری های آن هم باید فکر بکنید و راههای ذکر شده بهداشتی هم علاج صد در صد نیست.و باز هم در ازدواج موقت خطر ابتلاء به بیماری های مخصوص به خود وجود دارد. مگر این که طرف مقابل را کاملا بشناسید. ولی باز هم در ازدواج موقت باید بدانید که روابط عاطفی نیز خود مساله ای است.بعد از ازدواج موقت که معمولا طرفین هم کف هم نیستند این مشکل وجود دارد که یکی از طرفین که در مدت این نوع ازدواج که دل بسته طرف مقابل شده است صدمه روحی ببیند.چون احتمال دارد به خاطر هم کف نبودن (در اکثر موارد) طرف دیگر رابطه را تا آخر ادامه ندهد و حق هم دارد. چون از نام این نوع ازدواج موقت بودن مشخص است.
http://hoseynjavan.blogfa.com/

vahid.q;539566 نوشت:
به نام خدا

وَ الْمُحْصنَت مِنَ النِّساءِ إِلا مَا مَلَكَت أَيْمَنُكمْ كِتَب اللَّهِ عَلَيْكُمْ وَ أُحِلَّ لَكُم مَّا وَرَاءَ ذَلِكمْ أَن تَبْتَغُوا بِأَمْوَلِكُم محْصِنِينَ غَيرَ مُسفِحِينَ فَمَا استَمْتَعْتُم بِهِ مِنهُنَّ فَئَاتُوهُنَّ أُجُورَهُنَّ فَرِيضةً وَ لا جُنَاحَ عَلَيْكُمْ فِيمَا تَرَضيْتُم بِهِ مِن بَعْدِ الْفَرِيضةِ إِنَّ اللَّهَ كانَ عَلِيماً حَكِيماً(24)
سوره نساء آیه 24

و زنان شوهردار مگر كنيزانى از شما كه شوهر دارند، كه مى توانيد آنان را بعد از استبرا به خود اختصاص دهيد، پس حكمى را كه خدا بر شما كرده ملازم باشيد، و اما غير از آنچه برشمرديم ، بر شما حلال شده اند، تا به اموالى كه داريد زنان پاك و عفيف بگيريد، نه زناكار، و اگر زنى را متعه كرديد يعنى با او قرارداد كرديد در فلان مدت از او كام گرفته و فلان مقدار اجرت (به او) بدهيد، واجب است اجرتشان را بپردازيد، و بعد از معين شدن مهر، اگر به كمتر يا زيادتر توافق كنيد گناهى بر شما نيست ، كه خدا دانايى فرزانه است .(24)
ترجمه مربوط است به ترجمه تفسير الميزان جلد 4 صفحه 415

"هنگامی که روح در تو دمیده می شود در شکم یک زن هستی....
هنگامی که گریه میکنی در اغوش یک زن هستی....
هنگامی که عاشق می شوی در قلب یک زن هستی.....
زن امانت است... نه هدفی برای اهانت...! "
اگه اینطوره پس تمام دختر ها و پسر هایی که اقا پسرا بهشون پیشنهاد رابطه جنسی رو میدن و یه پولی هم میذارن کف دستشون صحیحه.....
پس قابل توجه اون کاربری که گفتن ایا داشتن یه رابطه برای رفع نیاز جنسی درسته یا نه ، طبق این موردی که ذکر شد شما میتونی با هرکس که خواستی با دادن پول و اجرت رابطه جنسی داشته باشی....
احسنت! غیرت شما کجا رفته ؟؟؟!!!!!

[="Arial"][="Black"]ازدواج اهاتنه؟؟؟؟؟[/]

[=arial]سلام علیکم
ببینید بزرگوار ازدواج یک سنت دیرینست که از پیامبر اکرم(صل الله علیه و آله و سلم) و خاندان اهلبیت عصمت و طهارت(علیه آلاف تحیت و ثناء) باقی مانده است و ازش به عنوان سنت حسنه پیامبر(ص) یاد میشه چیزی که بنیان یک زندگی سالم رو تضمین میکنه و باعث شادابی روح و جسم از هر لحاظ محسوب میشه لذا اگر شرایطش رو دارین هرچه زودتر ازدواج کنید که صلاح دنیوی و
اخروی شما درش هست و هیچ شکی بهش وارد نیست لذا از شما میخوام که به کتاب زنان ونوسی و مردان مریخی مراجعه کنید که از همه جهات امر ازدواج رو بر شما مطلع کند ...
امیدوارم موفق باشین
یاعلی مدد

دوست عزیز اول از همه اینکه یه اراده قوی میخواد !!!!

و دوما
اگه دیدی واقعا نمیتونی از ارضای خودت جدا بشی و هر چند وقت یکبار (( هرچند طولانی )) میخوای دست به این کار بزنی
حداقل یه ازدواج موقت انجام بده

نه آقا ازدواج موقت انجام نده!
کسی که عادت کرده به خودارضایی از اونور هم هی عادت میکنه به ازدواج موقت....!
اگه میتونی ازدواج واقعی! اگرم نه که سعی کن چشمات رو کنترل کنی...

mehrdad_3mim;540043 نوشت:
نه آقا ازدواج موقت انجام نده!
کسی که عادت کرده به خودارضایی از اونور هم هی عادت میکنه به ازدواج موقت....!
اگه میتونی ازدواج واقعی! اگرم نه که سعی کن چشمات رو کنترل کنی...

دوست گلم
من نگفتم هر وقت واست این کار رو بکنه بره ازدواج موقت انجام بده !!!

میگم اول اراده واسه ترک این کار

دوما
اگه دید تو هر چند ماه یکبار نتوسنتی کنار بزاری بری واسه ازدواج موقت !!

نگفتم هر روز بره ازدواج موقت کنه !!! :Nishkhand:

ماهی یک بار تبدیل میشه به هفته ای یک بار! بعد هم تبدیل میشه به هر روز!!!
ازدواج موقت به هیچ وجه برای ارضای جنسی نیست!

یا حق

سلام

mehrdad_3mim;540043 نوشت:
سعی کن چشمات رو کنترل کنی...

این آقا کجا گفت چشم چرونی میکنه که شما انقدر بر کنترل چشم اصرار دارید؟
اصلا به این موضوع فکر کردید که نیاز افراد بر اساس فیزیک بدنی و حالات روحی به مسائل جنسی متفاوته؟

mehrdad_3mim;540051 نوشت:
ازدواج موقت به هیچ وجه برای ارضای جنسی نیست!

آیا مدرکی هم برای اثبات ادعا خودتون دارید؟

A.Afshin;540201 نوشت:
سلام

این آقا کجا گفت چشم چرونی میکنه که شما انقدر بر کنترل چشم اصرار دارید؟
اصلا به این موضوع فکر کردید که نیاز افراد بر اساس فیزیک بدنی و حالات روحی به مسائل جنسی متفاوته؟

آیا مدرکی هم برای اثبات ادعا خودتون دارید؟

من حرفی از چشم چرونی زدم؟؟؟ برای خود ارضایی باید تصوراتی در آدم شکل بگیره! باید قبلش چیزی دیده یا شنیده باشه که تحریک و به سمت خود ارضایی رفته باشه!!
اگر من سرم به کار خودم گرم باشه و به خیلی چیزها نگاه نکنم، خب مسلما کمتر تحریک میشم!
زندگی و دین اصلا سخت و پیچیده نیست!
برای اثبات اینکه ازدواج موقت نباید به خاطر ارضای جنسی باشه یکم فهم و درک لازم و است و دگر هیچ...!!
مگه زن اسباب بازی هستش؟ گیریم حقش رو تمام کمال خواهیم داد! این دقیقا میشه مثل کسانی که خودفروش میکنن! وگرنه کدوم زنی حاضر میشه برای یک روز با یک مرد باشه و دیگه اون رو هیچ وقت نبینه؟؟؟؟؟

یا عرض و ادب،
دوست عزیز همونطور ک اکثر کاربرا گفتن،اینکار باعث تشدیدش میشه!
چنتا راهکار ساده هست برا ترک خودارضایی که خیلی مفیدن،ب شما هم توصیه میکنم انجامش بدین!
1-اول از همه نماز اول وخت هس،اگر واقعا اینکارو ترک کنید،نماز اول وقت فراموش نکنید،
ذکر لا حول و لا قوة الا بالله العلی العظیم رو هنگام وسوسه شدن بگید
2-از هرچی باعث تحریک شما میشه دوری کنید،مث ماهوره و یا نگاه به نامحرم و...
3-اگه مدتی انجامش ندادی،هیچ وخت مغرور نشید ک من دیگه کامل ترک کردم و اینا،غرور سبب شکست آدم میشه
4-به یاد داشته باشید،با ترک اینکار،چقد خدا از شما خشنود میشه،نعمت هاشو ب طرفتون سرازیر میکنه،واقعا آدم از اینکه بدونه خدا ازش خشنوده،چقد لذت میبره
5-به یاد داشته باشید که با ترک اینکار،همه آثارش،از بین میره،این میتونه براتون انگیزه ایجاد کنه
6-هر وقت تو اینکار شکست خوردی،نا امید نشو،استغفار کن،خدا خیلی مهربونه
و دوباره تجدید پیمان کن و به راهت ادامه بده،و از خدا کمک بخواه
7-سوره ناس و فلق و ایت الکرسی،رو بخونید،ک خیلی تاثیر داره،از وسوسه جلوگیری میکنه
امیدوارم ک تونسته باشم راهنماییتون بگم
از رحمت خدا هیچوقت نا امید نشید
التماس دعا

سلام و وقت به خیر---عبادات همه مقبول
توصیه می کنم برای ترک خود ارضایی به این وبلاگ مراجعه فرمایید...
البته امیدوارم تبلیغ کردن یک وبلاگ مفید برخلاف قوانین اینجا نباشه
noestemna.mihanblog.com

mehrdad_3mim;540209 نوشت:
من حرفی از چشم چرونی زدم؟؟؟ برای خود ارضایی باید تصوراتی در آدم شکل بگیره! باید قبلش چیزی دیده یا شنیده باشه که تحریک و به سمت خود ارضایی رفته باشه!!

جسارتا شما در تمام پست هاتون در این تاپیک دعوت به کنترل نگاه فرمودین، بنابراین این برداشت بنده که مشکل رو از چشم های ایشون میبینید، برداشت دوری نیست.
اگر من سرم به کار خودم گرم باشه و به خیلی چیزها نگاه نکنم، خب مسلما کمتر تحریک میشم!

کاملا صحیحه اما همونطور که گفتم نیاز جنسی افراد به فیزیک بدن اون ها هم بستگی داره و تنها به مسائل محیطی برنمیگرده، این مطلب رو در نظر داشته باشید.
برای اثبات اینکه ازدواج موقت نباید به خاطر ارضای جنسی باشه یکم فهم و درک لازم و است و دگر هیچ...!!

البته یکم بیشتر از یکم فهم و درک هم برای این موضوع کافی نیست و باید مسقیما به شرع و سنت توجه بشه تا دچار اشتباه نشیم.
فراموش نکنید فردی که در صورت نداشتن همسر به گناه بیفتد ازدواج بر او واجب است و این شامل هر دو نوع ازدواج(دائم و موقت) می شود، فردی که توانایی ازدواج دائم ندارد ازدواج موقت بر او واجب است و در صورتی که توان هیچ کدام را نداشته باشد باید عفت پیشه کند.(اگر شک دارید میتونید از مرجع خودتون استفتا کنید)
این دقیقا میشه مثل کسانی که خودفروش میکنن!

تفاوت متعه و خودفروشی درست مثل تفاوت ازدواج دائم و زندگی دونفر بدون صیغه عقدِ، اولی مورد رضایت خدا و دومی مورد غضب خداوند است.
- جهت روشن شدن موضوع چند استفتا از سایت آیت الله بهجت اعلی الله مقامه شریف رو قرار میدم

منظور از به گناه افتادن در اثر ازدواج نكردن چيست؟ گناهان مقاربتى مراد است يا گناهان ديگرى نظير نگاه شهوت‏آلود و... را نيز شامل مى‏شود؟ ج. فرقى نمى ‏كند.

ازدواج موقت پسر و دختر با انگيزه هاى مختلف

542. اگر پسر و دخترى بخواهند از طريق ازدواج موقّت با همديگر رابطه ى شرعى داشته باشند، در صورت هاى زير چه شرايطى معتبر است؟
1) اگر رابطه صرفا رابطه ى متعارف شغلى يا تحصيلى باشد؟
2) اگر رابطه صرفا به خاطر استمتاع، جنسى بدون دخول باشد؟
3) اگر رابطه به خاطر آميزش جنسى (دخول) باشد؟

ج. در تمام صور جايز است، ولكن در باكره با اجازه ى پدر احتياطا.

تفاوت عقد موقت و زنا

547. فرق صيغه عقد موقت و زنا چيست و آيا مرد خودش مى تواند عقد را جارى كند؟

ج. عقد موقت مثل دايم مشروع و مشروط به شرايط است و مرد هم مى تواند صيغه ى صحيح را جارى كند و هم چنين زن نيز مى تواند صيغه را خود جارى نمايد.
bahjat.ir

بنده مرجع تقلیدی ندارم!!!!
حرف دیگری هم ندارم! اما چه خوبه که برای گناهان خودمون توجیحات دینی پیدا نکنیم...
ازدواج موقت صرفا جهت ارضای جنسی عملی به دور از انسانیت است!! در قرآن آیه ای به طور قطع گفته شده که میشود این کار را انجام داد؟؟ فقط قرآن! از کتب و منابع دیگر نه...

mehrdad_3mim;540592 نوشت:
فقط قرآن! از کتب و منابع دیگر نه...

توی قرآن گفته نماز بخون...
شما نماز میخونی؟
چطور نماز میخونی؟؟؟ مگه توی قرآن گفته چطور خوندنشو؟
بوی خوارج میاد... نه شعار! روح...(حسبنا کتاب الله)

اتفاقا چه حرف خوبی!!
به همین خاطر است وضو گرفتن اهل سنت با تشیع تفاوت دارد! به خاطر همین اهل سنت دست بسته و تشیع با دستان باز نماز میخوانند! به همین خاطر است اهل سنت هر نماز را جدا جدا ولی تشیع جفت جفت میخوانند...
شما فکر کردید برای خداوند فرقی دارد که چطور نماز بخوانیم؟؟
ذکر خداوند و سجده مهم است...!!
شما را به خدا قسم مشاوره اشتباه ندهید اگر فردی که از دین اطلاعات کمی دارد یه نگاه به این تاپیک بندازد با دیدن این حرف ها که به خاطر ترک خود ارضایی به سوی ازدواج موقت باید رفت به خدا از دین متنفر می شود!
به نظر من و هر انسان باوجدان خود ارضایی از ازدواج موقت به نیت ارضای جنسی بهتر می با شد...!!

با سلام و عرض ادب

سوال شما درست مثل این هست که بگیم "من از چاه میترسم و به خاطرش کنار اون میشینم تا نیافتم توش"!!!

ادم وقتی از گناهی میترسه ازش فرار میکنه نه اینکه به سراغش بره تا اینکه ازش مصون باشه !

بهترین راه برای ترکش اول از همه "جلوگیری از داشتن هرگونه رابطه با جنس مخالف"

دوم "پاک کردن ذهن از تفکرات الوده و کثیف"

سوم "پرهیز از خوردن غذاهای تند "

و اینکه اگر لحظه ای تحریک شدید زود اون مکان رو ترک کنید مثلا برید بیرون یه هوایی تازه کنید

و نفستون رو قوی کنید

و توی قران هم هست که نماز انسان رو از فحشا نگه میداره حتما نماز بخونید

و روزه هم که دیگه بی نظیر هست اگه روزه بگیرید شدیدا فروکش میکنه ..

در پناه حق و حقیقت

[="DarkSlateGray"]به نظر شما درزمان امام باید ازامام تقلید کرد ودرغیاب ایشون باید چی کارکرد؟

شما که میگید فقط قران ...بدونید که نه اهل سنت نه اهل شیعه این رو نمیگن...

پیامبر هم که تو قران فرمودن...اهل بیت ....الکی که نگفتن...بدون حکمت که حرف نزدن....

صیغه هم دراسلام هست...این جوری که شمامیگید انگار هیچ کس نباید ازدواج موقت کنه....[/]

[="Navy"]

mehrdad_3mim;540592 نوشت:
ازدواج موقت صرفا جهت ارضای جنسی عملی به دور از انسانیت است!! در قرآن آیه ای به طور قطع گفته شده که میشود این کار را انجام داد؟؟ فقط قرآن! از کتب و منابع دیگر نه...

سلام
اتفاقا آيه ای در قرآن وجود دارد که حلیت متعه را بیان می کند
فَمَا اسْتَمْتَعْتُم بِهِ مِنْهُنَّ فَآتُوهُنَّ أُجُورَهُنَّ فَرِيضَةً ۚ وَلَا جُنَاحَ عَلَيْكُمْ فِيمَا تَرَاضَيْتُم بِهِ مِن بَعْدِ الْفَرِيضَةِ ۚ إِنَّ اللَّهَ كَانَ عَلِيمًا حَكِيمًا [٤:٢٤]
و زنانی را که متعه [= ازدواج موقت‌] می‌کنید، واجب است مهر آنها را بپردازید. و گناهی بر شما نیست در آنچه بعد از تعیین مهر، با یکدیگر توافق کرده‌اید. (بعداً می‌توانید با توافق، آن را کم یا زیاد کنید.) خداوند، دانا و حکیم است.[/]

سلام دوست بزرگوار
برای ترک خودارضایی بهترین راهکار ورزش کردنه چون باعث سلامتی روح وجسم میشه

سعی کنید کمتر تومحیط های تنها قرار بگیرید وبیشتر تو جمع باشید

زمانی به رختخواب برید برای خوابیدن که کاملا خسته شدید وتوان بازگذاشتن چشمانتون رو ندارید

دنبال علایق تون برید علایقی که باعث بشه شمارو ازتفکرات جنسی دور کنه

ذهنتون رو درگیر کنید عذرمیخوام قصدتوهین ندارم اما بیکار بودن وفعالیت جسمی بالا نداشتن تخیل شمارو به راه میندازه پس فعالیت روزانه تون رو بالا ببرید

تغذیه ی مناسب داشته باشید ازخوردن غذاهایی که باعث گرمی طبع میشه کمتر استفاده کنید وبه جاش غذاهایی میل کنید که باعث سردی مزاج میشه

غذاهای رنگی وتندوتیز باعث تحریک بیشتر بیشه

بلافاصله بعدغذا نخوابید

قبل ازخواب حتی یک صفحه ازقرآن مجیدرو بخونید که باعث آرامشتون بشه

ببخشید اینها راهکارهایی هست که میدونستم وازمشاوره شنیده بودم قصد جسارت نداشتم:Gol:

ملاصدرا;540728 نوشت:

سلام
اتفاقا آيه ای در قرآن وجود دارد که حلیت متعه را بیان می کند
فَمَا اسْتَمْتَعْتُم بِهِ مِنْهُنَّ فَآتُوهُنَّ أُجُورَهُنَّ فَرِيضَةً ۚ وَلَا جُنَاحَ عَلَيْكُمْ فِيمَا تَرَاضَيْتُم بِهِ مِن بَعْدِ الْفَرِيضَةِ ۚ إِنَّ اللَّهَ كَانَ عَلِيمًا حَكِيمًا [٤:٢٤]
و زنانی را که متعه [= ازدواج موقت‌] می‌کنید، واجب است مهر آنها را بپردازید. و گناهی بر شما نیست در آنچه بعد از تعیین مهر، با یکدیگر توافق کرده‌اید. (بعداً می‌توانید با توافق، آن را کم یا زیاد کنید.) خداوند، دانا و حکیم است.

کجای این آیه گفته میتونید به خاطر ارضای جنسی ازدواج موقت کنید؟؟؟؟؟؟؟

شما میدانستید اهل سنت چیزی به نام ازدواج موقت و صیغه ندارند؟؟؟؟

mahdieh71;540725 نوشت:
به نظر شما درزمان امام باید ازامام تقلید کرد ودرغیاب ایشون باید چی کارکرد؟

شما که میگید فقط قران ...بدونید که نه اهل سنت نه اهل شیعه این رو نمیگن...

پیامبر هم که تو قران فرمودن...اهل بیت ....الکی که نگفتن...بدون حکمت که حرف نزدن....

صیغه هم دراسلام هست...این جوری که شمامیگید انگار هیچ کس نباید ازدواج موقت کنه....

اسلام دین پیچیده ای نیست، هر مسلمان اگر فقط یک بار معنی قرآن را از اول تا آخر بخواند کاملا متوجه همه چیز می شود و نیاز به تقلید از کسی هم نیست!!
اما میشود در مواقعی که جوابی برای سوال خود نمی یابیم، از علما و کسانی که تجربه بیشتر دارند مشورت گرفت!!

من نگفتم ازواج موقت کسی انجام نده!!
میگم ازدواج موقت نباید صرفا جهت ارضای جنسی و ترک خود ارضایی باشد!!!!
شان و منزلت زن رو پست نکنیم!

اصولا حرف زدن راحته. راحته که بگیم اینکار رو بکن. راحته که بگیم اینکار رو نکن. خیلی دنبال ترک خودارضایی گشتم. همشون شبیه هم و هیچ کدومشون هم حرفی که به درد بخوره رو نمیزنن. لااقل به درد من نمیخورد. درباره بقیه هم شک دارم!
یه سری حرف هایی میزنید که واقعا خنده داره. مثلا همین روشهایی که گفتید فلان کار رو انجام بده. آدم تعجب میکنه. احتمالا خودتون درگیر اینکار نبودین و نمیتونین بفمین که قضیه چیه و چه شرایطی بوجود میاد.
باور کنید. توی این شرایط, عقل تعطیل میشه. دیگه چیزی که باید به فکرت برسه, نمیرسه. میگید ذکر بگو, اما عقل تعطیله. میگید یاد خدا باش, اما عقل تعطیله. میگید به عواقبش فکر کن, اما عقل تعطیله. هر چیزی بگید که نیاز به عقل داشته باشه, جواب نمیده.

فقط در جواب این دوستمون باید بگم که من خودم اینکار رو امتحان کردم, جواب نمیده. نمیخوام بگم بدتر میشه, اوایلش یک کم کمتر میشه, ولی بعدش دوباره ... . گند میزنه به رابطه.
فرق هست بین اینکه برای ترکش با یکی رابطه داشته باشی و اینکه با یکی رابطه داشته باشی که باعث ترکش میشه.

[="Tahoma"]بسمه تعالی

با سلام

علاوه بر نکات مذکور توسط کارشناسان و دوستان گرامی لطفا به موارد ذیل توجه فرمایید:

جاهدوا أهوائكم تملكوا أنفسكم.
با هوسهاى خود مبارزه كنيد تا بر نفس خود تسلط يابيد.
(نهج الفصاحه، حدیث 1309)

اول.فکر خودتونو مشغول کنید

یکی از بهترین راه های جلوگیری از استمنا،مشغولیت است،بطوری که وقت خیال پردازی یا توجه به بدن خود نداشته باشید.

دوم.پاسخ ندادن به خواسته های حرام نفس

أربع من كنّ فيه حرّمه اللَّه تعالى على النّار و عصمه من الشّيطان من ملك نفسه حين يرغب و حين يرهب و حين يشتهي و حين يغضب.
چهار چيز است كه هر كه دارد خدايش بر آتش حرام و از شيطان حراست كند آنكه بهنگام رغبت و هنگام بيم و وقت شهوت و موقع غضب عنان خويش از كف نگذارد.
(نهج الفصاحه،حدیث 258)

نفس انسان درصورتی که نیازش از طریق حرام برآورده شود، قدرتمند شده و کنترل و تعدیل آن مشکل میشود همچنین ممکن است دچار افراط شود که خود عامل اصرار بر گناه است که از کبایر(گناهان کبیره) است.

[اینکه میگید دوستی بازدارندست،این حرف و خواسته نفسه و نتیجه خوبی نداره حتی از نظر شرع]

سوم.عوامل و ریشه یابی

معمولا نفس انسان بدون عامل دچار فشار شهوت نمیشود.
عوامل آن را میتوان به دو دسته کلی تقسیم کرد:
اول.فردی
دوم.محیطی

اول.فردی
شامل اعمال و رفتار خود شخص میشه،مثلا بد خوابیدن(دمر خوابیدن)،یا شلوار تنگ پوشیدن،یا بیش از حد خوردن،نگاه کردن به فیلم ها و عکس های مبتذل،خواندن و شنیدن مطالب و صداهای مبتذل،نگه نداشتن چشم(چشم چرانی)،خیال بافی و . . . که هر کدام راه حلی دارند و با رفع آنها شهوت نیز تا حد زیادی رفع میشود.

دوم.محیطی
شامل محیط زندگی میشود(خانه،محله،دانشگاه،مکان های خاص و...) که به ندرت در ایران عاملیت دارد مگر موارد غیرمجاز مثل مجالس مختلط عروسی و مشابهه.
همچنین سعی کنید تنها نباشید،مثلا در خانه تنها نباشید،و همچنین در محیط هایی که تنها بودن لزومی دارد،سعی کنید کار خود را سریع انجام دهید و از آن حالت و محیط خارج بشید.

در آخر توصیه بنده به شما تقید به نماز و خواندن قرآن و اشغال وقت به مهمات زندگی است.

در پناه خداوند و عترت باشید

و من الله التوفیق

mehrdad_3mim;540739 نوشت:
اسلام دین پیچیده ای نیست، هر مسلمان اگر فقط یک بار معنی قرآن را از اول تا آخر بخواند کاملا متوجه همه چیز می شود و نیاز به تقلید از کسی هم نیست!!

باتوجه به اینکه موضوع تاپیک چیز دیگریست درست نمی بینم که بحث رو ادامه بدم تا به حاشیه کشیده بشه ولی خیلی خوبه که در مورد این طرز تفکرتون با کارشناسان سایت مشورت کنید.
این نوع نگاه به قرآن موجب تفسیر به رای میشه و هرکسی با سلیقه خودش آیات رو تفسیر میکنه...

تمام حرف من رو ول کردید این یه تیکه رو نقل قول کردید؟؟؟؟؟؟

بحث بی نتیجه است چون هرکس فکر میکنه حرف خودش درسته! اما من با توجه به سلیقه خودم آیات رو تفسیر نمیکنم! مرجع تقلید ثابتی هم ندارم! هرجای قرآن که نیاز به تفسیر داشت تفسیر تمام مراجع تقلید ها رو میبینم تا بفهمم کدوم عاقلانه تره...

خداوند به انسان عقل و قوه اختیار و انتخاب داده...!!

فقط باز هم میگم نگذارید مردم از دین نفرت پیدا کنند! ارزش زن رو پایین نیارید...

خدا نگهدار

بالاخره شما به اون حرف خودتون پایبند هستید یاخیر؟ اگر بله که نیازی به ادامه بحث نیست، چون اول باید برای شما لزوم توجه سنت، ائمه و فقه در کنار قرآن و عقل اثبات بشه تا بشه به بحث ادامه داد.
ثانیا انتظار برآورده شدن خواسته های جنسی یک انسان به شیوه مشروع به هیچ عنوان امر غیر انسانی و غیر اخلاقی نیست و شخصیت کسی با آن سقوط نمی کند.
فرمودین استمنا بهتر از متعه برای شهوت است، شما مدرکی برای حرفتون دارید؟ یا مثل بارقبلی به فهم و درک حواله می دهید و فقط زمانی که انتظار پاسخ دارید مدرک می خواهید آن هم فقط از قران؟
ضمنا در تفاسیری که شما به آن رجوع می کنید احیانا از روایات استفاده نمی شود؟
درهرصورت اگر مشکل از برداشت بنده بوده بفرمایید شما استدلال به روایات رو قبول می کنید؟

[="Tahoma"]بسمه تعالی

mehrdad_3mim;540833 نوشت:

... هرجای قرآن که نیاز به تفسیر داشت تفسیر تمام مراجع تقلید ها رو میبینم تا بفهمم کدوم عاقلانه تره...

...خداوند به انسان عقل و قوه اختیار و انتخاب داده...!!

و درود خدا بر او فرمود: ...و چه بسا عقل كه اسير فرمانروايي هوس است...
(حکمت 202)

من جوابمو گرفتم دیگه پاسخ ندید
مدیر عزیز:ببند
با تشکر از همگی

سلام ...
یکی از مهمترین چیزها برای کنترل قوای جنسی این هستش که اون رو با تخیل قاطیش نکنی ... هر وقت مسائل جنسی داشت سراغت میومد تخیل رو ازش منها کن ... دنبال ازدواج موقت هم نباش ... دنبال یه سری مهارت باش ... تا بتونی زندگیت رو تندتر بسازی ...

در مورد ارتباط با جنس مخالف برای ترک خودارضایی ... کلا راه اشتباهی هست ... ولی اون کسی که این حرف رو زده بیشتر به این خاطر چنین حرفی رو زده که شما رو وارده ارتباطلات واقعی کنه و شما رو از تخیلاتتون جدا کنه ... بیشتر منظورش این بوده که وقتی یه دختر خانوم رو میبینی نری تو تخیل و هپروت .... بیشتر سعی کنی تخیلت رو از بین ببری و وارد تعاملات واقعی بشی ...

ارتباط عاشقانه داشتن هم کم خطر نیست ... شاید بتونم بگم اگر عاشق کسی بشی و بهش نرسی رنجهاش بیشتر بیشتر هم باشه ...

دنبال ازدواج باش ... خیلی تند ... رفتی خونه بلند بلند داد بزن بگو ...

بابا زن میخوام ...
مامان زن میخوام ...
دائی زن میخوام ...
عمه زن میخوام ....
همسایه زن میخوام ...

بگو شما سراغ ندارین ...

Hmaid;540746 نوشت:
اصولا حرف زدن راحته. راحته که بگیم اینکار رو بکن. راحته که بگیم اینکار رو نکن. خیلی دنبال ترک خودارضایی گشتم. همشون شبیه هم و هیچ کدومشون هم حرفی که به درد بخوره رو نمیزنن. لااقل به درد من نمیخورد. درباره بقیه هم شک دارم!
یه سری حرف هایی میزنید که واقعا خنده داره. مثلا همین روشهایی که گفتید فلان کار رو انجام بده. آدم تعجب میکنه. احتمالا خودتون درگیر اینکار نبودین و نمیتونین بفمین که قضیه چیه و چه شرایطی بوجود میاد.
باور کنید. توی این شرایط, عقل تعطیل میشه. دیگه چیزی که باید به فکرت برسه, نمیرسه. میگید ذکر بگو, اما عقل تعطیله. میگید یاد خدا باش, اما عقل تعطیله. میگید به عواقبش فکر کن, اما عقل تعطیله. هر چیزی بگید که نیاز به عقل داشته باشه, جواب نمیده.

فقط در جواب این دوستمون باید بگم که من خودم اینکار رو امتحان کردم, جواب نمیده. نمیخوام بگم بدتر میشه, اوایلش یک کم کمتر میشه, ولی بعدش دوباره ... . گند میزنه به رابطه.
فرق هست بین اینکه برای ترکش با یکی رابطه داشته باشی و اینکه با یکی رابطه داشته باشی که باعث ترکش میشه.

1- درست است که شهوت دو بعد داره . بعد جسمی که در یک بازه زمانی کیسه منی پر میشود. بعد بیرونی که دست خود انسان هست و با کنترل ورودیها مثل کنترل چشمش و تخیل این بعد قابل کنترله . بعد جسمی هم با کنترل بعد بیرونی مقداری قابل کنترل هست . یعنی وقتی مثلا چشم و تخیل کنترل شوند مقداری هم بعد جسمی کنترل میشود . از آنطرف وقتی چشم کنترل نشود بعد جسمی خیلی سریع تر عمل میکند . بنابراین یکی از اصول کار کنترل ورودیها است .
این مطلب نه برای مجردها بلکه برای متاهل ها نیز هست .
2- تصمیم جدی بر ترک گناه یک اصل است . هر چند ممکن است بارها شکسته شود . اما این تصمیم مهم است . دور بودن از گناه یک روزش هم غنیمته
3- دعا کنید توسل به ائمه داشته باشید . توسل به حضرت زهرا برای دوری از گناه تجربه شده است
4- موضوع ازدواج در جامعه ما بیش از اینکه مشکل اقتصادی باشد فرهنگی است . پدر مادرها بچه هاشونو بچه ننه بار میارن و توانایی ازدواج در سنین پایین رو ندارن . معمولا پسرها تا سن 25 سالگی بچه هستند و البته این تربیت پدرمادراست .
شما سعی کنین هر چه زودتر یک مرد یا زن بشین . سعی کنین بار خونتونو به دوش بکشین . خرید خونتونو بکنبن . وقتتونو به بطالت نگذرونین . سعی کنین کار کنین . 16 سالتون که شد تصورات کودکانه رو از ذهنتون دور کنین و به زندگی واقعی فکر کنین .
این مطلب خیلی مهم است و مهمترین مطلب است ( مرد شدن) . البته بنده ندیدم تا حالا هیچ کس درباره اش صحبت کنه .
5 - از این ماه مبارک استفاده کنین . مسجد برین مجالس دعا برین و....

نقل قول:
1- درست است که شهوت دو بعد داره . بعد جسمی که در یک بازه زمانی کیسه منی پر میشود. بعد بیرونی که دست خود انسان هست و با کنترل ورودیها مثل کنترل چشمش و تخیل این بعد قابل کنترله . بعد جسمی هم با کنترل بعد بیرونی مقداری قابل کنترل هست . یعنی وقتی مثلا چشم و تخیل کنترل شوند مقداری هم بعد جسمی کنترل میشود . از آنطرف وقتی چشم کنترل نشود بعد جسمی خیلی سریع تر عمل میکند . بنابراین یکی از اصول کار کنترل ورودیها است .
این مطلب نه برای مجردها بلکه برای متاهل ها نیز هست .
2- تصمیم جدی بر ترک گناه یک اصل است . هر چند ممکن است بارها شکسته شود . اما این تصمیم مهم است . دور بودن از گناه یک روزش هم غنیمته
3- دعا کنید توسل به ائمه داشته باشید . توسل به حضرت زهرا برای دوری از گناه تجربه شده است
4- موضوع ازدواج در جامعه ما بیش از اینکه مشکل اقتصادی باشد فرهنگی است . پدر مادرها بچه هاشونو بچه ننه بار میارن و توانایی ازدواج در سنین پایین رو ندارن . معمولا پسرها تا سن 25 سالگی بچه هستند و البته این تربیت پدرمادراست .
شما سعی کنین هر چه زودتر یک مرد یا زن بشین . سعی کنین بار خونتونو به دوش بکشین . خرید خونتونو بکنبن . وقتتونو به بطالت نگذرونین . سعی کنین کار کنین . 16 سالتون که شد تصورات کودکانه رو از ذهنتون دور کنین و به زندگی واقعی فکر کنین .
این مطلب خیلی مهم است و مهمترین مطلب است ( مرد شدن) . البته بنده ندیدم تا حالا هیچ کس درباره اش صحبت کنه .
5 - از این ماه مبارک استفاده کنین . مسجد برین مجالس دعا برین و....

این همه گفتید, من خلاصه جوابتون رو میدم.
اگر قرار بود بشه کنترل کرد, دیگه دلیل خاصی برای ازدواج وجود نداشت.
اگر بشه ده سال کنترلش کرد, ده سال دیگه هم کنترل میکنی و میره پی کارش.
درباره کنترل ورودی هم باید بگم مثل اینه که یه باک بنزینی وجود داره. اون در باک, ورودی هستش. شما میگی ورودی رو کنترل کن. کار درستیه. هر بنزین آشغالی رو نباید ریخت توی ماشین. اما وقتی بنزین سوپر در دسترس نیست, آدم سعی میکنه با ماست هم که شده, ماشین رو راه ببره.

دوست عزیز این نوع صحبتها با نامحرم پسران و دختران با هم خودش محرکه.این طبیعت انسانه. دوما شما از ابتدا داری فکرت رو بد رشد میدی چون به اینم باید فکر میکردی اون دختری که شما میخوای وسیله ترک قرار بدی روزی همسر و مادر میشه و اصلا نباید به خودت اجازه همچین کاریو بدی شما راهت اینه که اولا از عوامل تحریک کننده دوری کنی بعد سرت رو با رفتارها و کارهای صحیح گرم کنی مثه تلاوت قرآن مثل حدیث خوندن مثل پیاده روی ورزش و صحبت با خانواده و دوستان. به موازات همین بهتره فکرت رو هم تصحیح کنی چون خودارضایی و هر گگناه دیگه ای ضرباتی به فکر میزنه که باید همزمان با دور شدن از عوامل محرکه گناه باید به رفتارهای خوب نزدیکی پیدا کنید.قرآن و علی الخصوص احادیث که سخنان خداوند رو به شکل امروزی تر بیان کردن و واضحترن بهترین راهه. یادتون باشه خودارضایی جدا ازینکه جسمتون و جوونیتون رو خیلی زودتر از وقت معمولش میگیره افکارتون رو خراب میکنه و ضرباتی سخت میتونه وارد کنه هرچه زودتر دست به کار بشید صدماتی که از این گناه نصیبتون شده خیلی زودتر بهبودی پیدا میکنه فقط صبر داشته باشید این گناه خیلی بزرگه پس با ترکش از عقوبتش در آینده دوری کنید و از دوستی خدا بهره مند بشیدو عزت مند راه رو ادامه بدین موفق باشید

موضوع قفل شده است