عدم ابراز احساسات از سوی نامزد (همراه دو معجون براي زندگي شيرين)

تب‌های اولیه

5 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
عدم ابراز احساسات از سوی نامزد (همراه دو معجون براي زندگي شيرين)

[="Tahoma"][="Indigo"]سلام و عرض ادب
طاعاتتون قبول...

با نامزدم به مشکل خوردم، یعنی راستش از اولش هم مشکل داشتم، تو این یه سال و خورده ای خیلی بینمون تنش و بحث و... اتفاق افتاد!! من دیگه خیلی خسته شدم، واقعا دیگه نمیکشم:((
من یه آدم به شدت احساساتی و دل نازک و مهربون و متاسفانه خیلی هم زود رنج هستم و البته اجتماعی، ایشون هم احساساتی و دل نازک هستن منتها با دوز خیلییی کمتر از من و زود رنج هم هستن و متاسفانه زیاد اجتماعی نیستن، ینی تو برقراری ازتباط خیلی موفق نیستن کلا، من شیطون و پرانرژی هستم و با کوچکترین چیزی ذوق میکنم ولی ایشون تقریبا اصلا اینطور نیستن! تولدشون براشون کلی وقت و انرژی گذاشتم و هدیه خریدم و با کلی ذوق بهش دادم، در ظاهر خوشحال شدن و خندیدن و عکس گرفتیم و یه تشکر معمولی و تمام!! دیگه تو خلوت که اومدیم انگار نه انگار!! البته یه تنش کوچولو قبل از برگزاری مراسم کوچولومون (که تو خونه خودمون گرفتم و فقط پدر و مادرم و خواهرم و من و همسرم بودیم) اتفاق افتاده بود که مقصرش ایشون بودن اما اصلا به روی خودشون نیاوردن و جای عذر خواهی خیلی عادی با قضیه برخورد کردن و انگار نه انگار و خوابیدن...

خونواده شون زیاد اهل تولد گرفتن و اینا نیستن، و اصصصلا یه خبر نگرفتن که فلانی برنامه ای چیدی؟ حالا که نامزدی تونه و هنوز خونه ندارین، بیاین خونه ما مراسم بگیریم و... این دومین تولد با همی مونه، و پارسال هم که من پیشنهاد تولد دادم به مادرشوهرم خیلی استقبال خوبی نشد و بیشتر شبیه یه مهمونی خیلی معمولی بود!...

حالا دیشب: از طرف محل کارشون هدیه تولد میدن بهشون و امسال اولین سال کاری ایشون هست، برگشت گفت هدیه تولدم از طرف ... صبح زود واریز شد به حسابم، خیلی بیشتر از چیزی بود که فکرشو میکردم، گفتم إإإ چه خوب:) چقدر بود حالا؟ میگه حساب بانکی دیگه یه چیز خصوصیه!! منو میگی چشام گرد شد!!! گفتم یعنی چی؟!!! حساب بانکی هم مگه خصوصی میشد برای زن وشوهر!!؟ شوخیت گرفته؟! میگه به هیشکی نگفتم، به مامانم هم نگفتم! میگم چه ربطی داره!؟ خب فرق داره! من همسرتم اون مادرت!

یه کم بعدترش که نشسته بودیم پرسیدم مامان چی بهت هدیه دادن؟ میگه خصوصیه!! میگم وااا! هدیه تولدم مگه خصوصی میشه؟!! اونم بین زن و شوهر!!!؟ میگه اره!
ببینید من آدمی هستم که همیشه دنبال یه زندگی شیرین و عاشقانه و پر از حرفای عاشقانه بودم، دنبال ابراز احساسات، اما اون اصلا اینطوری نیست!! و این مسئله به شدت منو سرخورده کرده، من میگم زندگی عاشقانه اما محرومم از اینکه یه بار آخر اسمم یه "جون" اضافه بشه، یا به جای اسمم عزیزم صدام کنه، یا عاشقانه نگام کنه...

درسته که منم تو رابطه مون اشتباه کم نداشتم، اما دیشب احساس خطر زیاد کردم، حس کردم منو از خودش نمیدونم، البته باید اعتراف کنم که از بس بهم محبت نکرده و عشق بهم نداده و یا لااقل خیلی کم بوده این مورد، هربار من دلخور شدم جای نازکردن و به اصطلاح منت کشی و جلب نظرم، اونم دلخور شده و پشت کرده و تخس شده...

البته میدونم که دوستم داره، اما نمیتونم دوسش داشته باشم:(
ینی حس میکنم دوسش ندارم، حس میکنم نمیخوام دیگه باهاش بمونم:(

اما از طلاق هم میترسم، اونم فقط به خاطر آبروی خانواده م...
من چکار کنم؟؟؟[/][/]

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد حامی

سلام بر شما خواهرمحترم
تشكر از اين اعتمادتان به انجمن مشاوره
چند روز قبل در برنامه ماه عسل، آقايي را نشان مي داد كه صورتش در اثر تصادف سوخته بود و با اين حال خانمش با او زندگي مي كرد و نيز خانمي بود كه بر اثر تصادف فلج شده بود و چهل روز در كما و دو سال قدرت تكلم نداشت با اين حال همسر جوانش، او را رها نكرده بود.
اين وقايع به ما درس زندگي و ايثار و زندگي خدايي مي دهد.
خواهر گرامي، مي دونم زحمت زيادي كشيديد و تولد گرفتيدتا گوشه اي از عشق آسماني خودتان را به همسرتان نشان دهيد و موفق هم بوديد چون خدايي كه ما را به امر ازدواج دعوت و تشويق كرده با فرشتگانش اين صحنه عاطفي را ثبت و فيلم برداري كرده و حتما اجري كه به ذهن ما نمي آيد بر آن در نظر گرفته اما هشيار باشيم كه زندگي هزار فراز و نشيب دارد، روزي مشكلات همسر و خانواده اش زياد مي شود كه زن و خانواده اش بايد زير بال و پر آنها را بگيرند و گاهي برعكس.
نبايد به اين زودي كم بياوريد و ويرويس بد «فكر طلاق» را به ذهن تان راه بدهيد. انسان ها همگي به غير از معصوم نقص دارند ولي نقص ها متفاوت است مگر من و شما كامل هستيم. تا زماني كه به نقص و عيب ديگران تمركز داشته باشيم زندگي براي ما تلخ و غيرقابل تحمل خواهد بود.
مگر ما وقتي مادرمانف پدرمان، خواهر يا برادرمان عيبي داشته باشند، آنها را كنار مي گذاريم؟
تا بتوانيم عيب آنها را با تذكر به جا و در فضاي آرام به آنها مي گوييم و با قدرت سازگاري بالا با آنها زندگي مي كنيم
در روايات درايم عيش و خوشي زندگي دوسومش به تغافل و چشم پوشي و ناديده گرفتن است. يعني با اين صفت اخلاقي به غيراز اين خود را هم صفت به خداوند و اوليائش كرده ايم و اجر الهي مي بريم خودمان نيز نشاطمان را زائل نمي شود و اين خاصيت كار براي خداوند است يعني اگر طرف مقابل هم متوجه نشود خدا متوجه مي شود و چون مي دانيم كار براي خدا يك ذره اش هم از بين نمي رود افسرده نمي شويد بنابراين بايد تمرين كنيم و ماه مبارك رمضان و ايام و مناسب هاي مذهبي بهترين زمان براي خدايي شدن است.
*پس به قول ميوه فروش ها در هم شوهرتان را بپذيريد روان شناسان نيز مي گويند نبايد كل شخصيت فرد را با رفتار بد او مخلوط كنيم و در نظر بگيريم اين طوري نه گرفتار خطاي شناختي مي شويم و نه در تذكر دادن دچار افراط و تعميم زياد و بي انصافي مي شويم.
*با تمركز بر صفات مثبتشان مانع باد شدن هيجان هاي منفي باشيد
*رسومات خانوادگي فرق دارند و عادات زندگي مثبت است اگر واقعا خانواده همسرتان از رسومات مثبت زندگي بيگانه اند بايد با زيركي و ظرافت كار كنيد تا آنها اتوماتيك وار رسومات جديد را ايجاد كنند و طبيعي است بايد براي اين كار به آنها فرصت دهيد چون ما براي رفتار و عادات جديد بايد تدريجي حركت كنيم نبايد احساس كنند كه شما آنها را به روز نمي دانيد ممكن است در برابر رفتار شما مقاومت كنند چيزهايي كه موانع است تا آنها رسوماتي مثل جشن تولد به پا دارند مانند اسراف، تجملات و....را حذف كنيد طوري عمل كنيد كه اصل ان را بپذيرند
* در رابطه با خصوصي بودن برخي مسائل كه گفته است حساسيت نشان ندهيد به هرحال مشخص مي شود كه ايشان نسبت به بيان برخي مسائل حساس است به قول معروف مي گويند از زن سنش را نپرسيد از مرد حقوق و درآمدش را. اما زنان زيرك طوري زندگي مي كنند كه همسرشان جيك و ويك زندگي شان به آنها مي گويند
مرحوم دولابي مي فرمود: وقتي مي خواستم از منزل خارج شوم همسرم بدرقه ام مي كرد و گرد كفش هايم را پاك مي كرد و پول هاي جيبم را خالي مي كرد و برمي گشت.
هر فردي قلقي دارد با زرنگي و زندگي با او به اين قلق ها دست يابيد. اگر دنبال گرفتن غلط و عيب او باشيد او هم بالاخره با ذره بين عيب يابي مچ شما را مي گيرد و اين بگو مگو ها و گيردادن ها نفس شما را خواهد گرفت.
** اغلب مردان در بيان احساسات مشكل دارند و عشقشان را با رفتار و زبان بدن خود نشان مي دهند مردان كلي نگر اند و منطقي محور و جزئيات را كمتر توجه مي كنند و زنان كليات را كمتر دقت دارند و عاطفي محور اند
آشنايي با روان شناسي زن و مرد شما و همسرتان را در ارتباطي شيرين كمك خواهد كرد پيشنهاد مي كنم نرم افزار خانواده موفق دكتر فرهنگ را تهيه كنيد و به اتفاق همسرتان ببينيد البته به ياد داشته باشيد حين سخنان او به همديگر برچسب نزنيد كه شما اين طوري هستيد يا اين عيب را داريد.
* براي تسخير قلب همسرتان به اقتدار او توجه كنيد. وقتي اقتدارش را تقويت كنيد مانند اين است كه باران به قله كوه ببارد در واقع آب سرازير مي شود و به دامنه جاري مي شود. با تقويت اقتدار شوهر مهر او به سوي شما جاري مي شود
** در كل اگر زندگي معنوي و خدايي شود صفا، وفا و محبتش پايدار خواهد شد چون خداوند و دين ماندگار است بنابراين معنويت زندگي را با برنامه مطالعه، مذاكرات علمي، سخنراني هاي مذهبي و...بالا ببريد.

اين هم دو معجون براي زندگي شيرين
[h=1]::::❤::::سرمایه گذاری عاطفی در خانواده::::❤:::: صوتی استاد فقیهی[/h]
[h=1]قانونی طلایی:ارتباط موفق( فایل صوتی بسیار زیبا و راهگشا)[/h]
نمي گويم گوش دهيد
گوش دهيد، نكاتش را ياداشت كنيد و در عمل به كار بگيريد و باز مانند گوشي همراه با شنيدن دوباره و سه باره خود را شارژ كنيد

[="Tahoma"]بسمه تعالی

با سلام خدمت دوستان گرامی

چند نکته عرض میکنم لطفا دقت کنید:
(منظور این نیست که شما اینطور هستید،تنها تذکره)

اول.سعی کنید لجاجت نکنید اگر بحثی پیش اومد بحث ادامه دار نباشه و سعی کنید تقصیر هم نندازید.

دوم.بحثی که جلوی خانواده داشتید،اگه موجب جبهه گرفتن بوده(مثلا ایشون بودند و شما و خانواده تون دخالت کردند و طرف شما را گرفته اند یا مشابه،حتی لفظا) مسلما باعث ناراحتی ایشون شده.

سوم.اینکه بخواهید یک مرد را بدست بیاورید راهش از طریق محبت و صداقت است،و خلاف آن بحث(دنباله دار)،توجیه کارهای خود،تحقیر طرف مقابل،تهمت،بدبینی،عذرخواهی نکردن،قهرکردن،و افشای مسایل دوطرفه و خصوصیه.پس دقت داشته باشید.
ببینید چه عاملی باعث بی اعتمادی و بی توجهی ایشون شده.
"سعی کنید در زندگی سازنده باشید نه معوض هیچ کس بی کاستی نیست،هنر زن و شوهر کمک به سازندگی هم است نه تعویض"

اگه شد وقتی بذارید و در یک محیط دونفره و آرام(نه محیط های عمومی) باهم صحبت کنید و سعی کنید به هیچ وجه ناراحت نباشید و سوالات خود را با حفظ آرامش و احترام و صمیمانه بیان کنید،و توجیهی نیارید،و اگر جواب سوالی رو نداد شما هم قبول کنید!
"با حساس شدن و جواب خواستن طلبکارانه شرایط بهتر نخواهد شد"

بنظر بنده ایشون از چیزی ناراحت هستند،و احتمالا یا از شما یا خانواده شما،این احتمال است و شاید مسایل دیگه باشه...
به همین دلیل حتما یک صحبت دوطرفه،صمیمی و بدون حالت گرفتن(برای غلبه و توجیه) داشته باشید،اون هم دو نفره و یکجای خلوت تا مزاحمتی نباشه.

و من الله التوفیق.

موضوع قفل شده است