بعد از گذشت 4 سال هیچ علاقه ای به همسرم ندارم؛ آیا ادامه این زندگی صحیح است؟

تب‌های اولیه

5 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
بعد از گذشت 4 سال هیچ علاقه ای به همسرم ندارم؛ آیا ادامه این زندگی صحیح است؟

با نام و یاد دوست

عرض سلام و ادب و آرزوی قبولی طاعات و عبادات

این سوال ،‌ سوال یکی از کاربران سایت هست که امکان طرح آن با آیدی خودشان نبود

لذا با توجه به اهمیت موضوع ، سوال ایشان با حفظ امانت جهت پاسخگویی توسط کارشناس محترم سایت در این تاپیک درج می شود:

نقل قول:

با سلام خدمت شما کارشناسان و کاربران محترم.
من 23 سال و همسرم 30 سال داریم هردو لیسانس مهندسی هستیم و من فعلا خانه دار و ایشون شاغلن.
ازدواج ما سنتی و بدون هیچ علاقه ای بود و فقط یک کشش از سمت دو طرف بود که هنوز هم در حد همون کشش باقی مونده.

خیلی وقت است که دنبال ریشه مشکلاتم و اختلافاتم با همسرم میگردم و بعد از مدت ها به این نتیجه رسیدم که به دلیل علاقه نداشتن (حداقل از طرف خودم اینرو مطمئنم) به همسرم خیلی مسائل برای ما حل نمیشه.
سخته که با کسی زندگی کنی که از دیر اومدنش خوشحال بشی، آرزو کنی چند روز نباشه، هیچ حس و علاقه ای بهش نداشته باشی اما هر شب مجبور باشی کنارش بخوابی...
من از همون روز اول ازدواج علاقه ای به همسرم نداشتم و همش فکر میکردم این علاقه ایجاد میشه اما نشد که نشد...

دلم حسرت یه عشق رو میخوره یه علاقه یه دلبستگی... همش افسوس اینکه چرا با این آقا ازدواج کردم میخورم.

ما هیچ حرفی باهم نداریم.مثه دوتا غریبه اونم درحالتی که دعوا باهم نداشته باشیم مثه دوتا غریبه ایم وگرنه که دشمن همیم!

لطفا منو نجات بدین میترسم عاشق یک نفر دیگه بشم چون خلا عاطفی زیادی رو در خودم دارم. تازگی برای کمبودهای عاطفیم و نداشتن هم صحبت به چت کردن رو آوردم و خیلی ازین کار ناراحتم اما مثه مسکن آرومم میکنه...
لطفا نگین نقاط مثبتشو فکر کن ، بهش ابراز علاقه کن... من 4ساله دارم به دروغ ابراز علاقه میکنم اما تو دلم هیچ خبری نیست من واقعا این مردو نمیخوام

با تشکر

در پناه قرآن و عترت پیروز و موفق باشید :Gol:

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد حامی

پاسخ كاربر به چند سؤال

.............. نوشت:

پاسخ سوالاتی که فرمودین:

چه انتظاراتي از شوهرتان داريد؟
روحیه محکم و قوی مثل خیلی مردان (پدرم برادرم...) داشته باشد و روی حرف دیگران حساس نباشد و با کوچکترین مشکلی در زندگی اینقدر شدید به هم نریزد.آخه چنین مردی چطور میشه بهش تکیه کرد؟
ارتباط عاطفی که با من داره صرفا هنگام رابطه جنسی نباشه و در مواقع دیگه هم ابراز کلامی و فیزیکی داشته باشه.
به مسائل شرعی بیشتر اهمیت دهه.
سربه زیر و نجیب باشه و از دیدن تصاویر زنان دوری کنه.
برای من جذابیت جنسی داشته باشه (نمیدونم چه کاری باید انجام بده. اما من کلا آدم سردی نبودم و در ارتباط با همسرم اینطور شدم. همسرم چاق و قد کوتاه است و شاید این مطلب در سرد شدن من تاثیر گذاشته باشد چون من همیشه از مردان قد بلند و چارشونه خوشم میومده)
با خانواده من ارتباط صمیمی و خوبی داشته باشد و اونهارو به خونمون دعوت کنه.

چه طور باشند براي شما خوب هستند و قابل تحمل؟
جواب این سوال در بالا ادغام شده و درست نتونستم فرق زیادی بین این دو سوال پیدا کنم.

چه چيزهايي يا صفات او را از شما دور كرده است؟
بد دهن میشود گاهی.
ناراحتی هایی که از ابتدای ازدواج تا کنون از ایشون برام ایجاد شده و برطرف هم نشده (قلبم زخم خورده ازش)
تجربه نشون داده هنگامی که من در سختی هستم یا بیماری یا هرچیز که باعث بشه نتونم خیلی خوشرو باشم و انتظاراتشو برطرف کنم، اصلا تحمل نداره و این فکر که اگه من مریض سختی بشم (مثلا سرطان) همسرم قطعا منو ول میکنه یا اگر نکنه دلسوز نیستو کنارم نخواهد بودو با کسی دیگه ای میره ارتباط میگیره خیلی آزارم میده. (ازش حتی یک بار پرسیدم و حتی در کلام هم نمیتونست بگه اگه من مریض بشم کنارم با دلسوزی میمونه) و اینها باعث شده فکر کنم یه احساس سطحی که بر اساس نیاز جنسیه به من داره و اگر روزی من در این زمینه نتونم فعالیت خوبی بکنم منو طرد میکنه (همونطور که گفتم حتی فقط در همون موقع به من ابراز علاقه میکنه یا منو بغل میکنه) و حتی من یکی از دلایلی که بچه فعلا نمیخوام اینه که در دوران حاملگی که حالم بده ممکنه همسرم بهم خیانت کنه چون چند باری که متوجه شدم فیلم و عکس میبینه در دوران قاعدگی یا مریضیم بوده.

و همونطور که گفتم کارهای بدی که در گذشته در حقم انجام داده روح منو به کل نابود کرده و با اینکه الان تا حد زیادی تغییر کرده اما تا اتفاق مشابهی پیش میاد من حالم خیلی بد میشه و یاد اون زمان میفتم.
بهش اعتماد ندارم نمیدونم چقدر سیگار میکشه کی میکشه اصلا میکشه؟ نمیدونم فیلم های پ و ر ن چقدر میبینه و همش تا گوشیش یا لپتاپ دستشه من فکر میکنم داره فیلمو عکس میبینه و خیلی ازاردهندست. اعتماد ندارم که اگه من پیشش نباشم تو جمعای دوستان یا خانواده با خانم های اونجا صمیمی نمیگیره و شوخی نمیکنه و تمام اینها خیلی آزاردهندست.

او از شما چه توقعات و انتظاراتي دارد؟
خوش اخلاقی، خوش رویی (تحت هر شرایطی یعنی دارم از درد مثلا به خودم میپیچم یا بر اثر یک اتفاقی خیلی ناراحتم اصلا تحمل اینکه صبر کنه یا سنگ صبورم بشه نداره)
هر رفتارشو تحمل کنم و هیچی نگم.
با خانوادش و دوستاش خیلی ارتباط داشته باشیم و با خانواده من نداشته باشیم.
در رابطه جنسی هم تعداد دفعات و هم کیفیت رو من بالا ببرم.در منزل ارایش کنمو کلا به خودم زیاد برسم.
اونو در ارتباطاتش ازاد بذارم (با دوستاش زیاد بگرده راحت قلیونو سیگار بکشه... در ضمن اصلا دوستان مذهبی نداره )

رابطه ايشان با خانواده شما و برعكس؟
باز هم دو حالت گذشته و حال داره که در گذشته منو خیلییی ازار داده... اما الان تازه معمولی شده خوشش نمیاد بریم و باید رسما شام بگن تا ما بریم در حالی که مامان خودش هر سه ماه هم مارو شام نمیگه و ما وظیفمونه مرتب از عصر تا اخر شب اونجا بریم و گشنه برگردیم (یعنی تا یک شب میمونیم و شام اخرش یا بیرون میریم یا من قبلش باید درست کرده باشم! اینقدر مادر بی تفاوتی داره)

من در ظاهر رابطه خیلی عالی با خانواده همسرم دارم.اما مخصوصا از مادرشوهرم عمیقا متنفرم چون اون شوهرمو به دنیا اورده و تمام اخلاقای بدش بر اثر تربیت وحشتناک اونه. و کلا ادمیه که هیچکس تو دنیا براش اهمیتی نداره در حالی که از همه متوقعه.اما خواهرشوهرام با اینکه خیلی از ظاهرشون (حجاب یکی نداره کلا یکی افتضاح داره...) و اعتقادشون ناراحتمو باهم اشتراکی نداریم اما واقعا دوسشون دارم و رابطه با محبتی بینمونه.جاریمم که مثه خواهر مهربونه و باهم خوبیم. اما با اینکه اینقدر خانوادش (به جز مادرش) دوست دارم اما خیلی اوقات به خاطر کینه هایی که از همسرم به خاطر برخوردش با خانوادم در دل دارم از خانواده همسرم ناراحتی هایی به دل میگیرم که از من بعیده و همش به خاطر تلافی با همسرمه.

آيا به مرد ديگري فكر مي كنيد و يا ارتباط داريد؟ ا
نه اما من شدید تشنه یک عشق هستم . من در مجردی هم عاشق کسی نبودم و دختر مذهبی و خانواده داری هستم اما متاسفانه به دلیل بچگی خیلی زود ازدواج کردم .

اگر بله؟ .چه صفاتي از او را مي پسنديد؟

کسی نیست اما اگر باشه کسیه که موردایی که از همسرم نوشتمو نداشته باشه و مخصوصا آدم محجوبو سر به زیر و مومنی باشه.

با عرض سلام و احترام خدمت شما خواهر گرامي
تشكر از اين كه ايت سايت را براي حل مشكل خود گزينش كرديد.
مقدمه
فرق است بين مشاوره فردي، مشاوره ازدواج، زوج درماني و مشاوره خانوادگي. در دنيا اصول و فنون و قانون مشاوره ازدواج و زوج درماني يا زناشويي درماني و خانواده درماني اين است كه براي مشاوره بايد طرفين (مشاوره ازدواج) زن و شوهر(زناشويي درماني) و اعضاي خانواده (خانواده درماني) حاضر باشند.
دقيقا مانند وقتي كه يك قاضي بخواهد قضاوت كند. او بدون حضور طرفين دعوا نمي تواند قضاوت صحيحي داشته باشد.
و بهترين نوع مشاوره براي رفع و دفع مشكلات زناشويي مشاوره حضوري است.

با اين مقدمه بايد بگويم كه متأسفانه تا حدود زيادي دست بنده در مشاوره كوتاه است.
در مشاوره زناشويي درماني با حضور طرفين مشكل راحت تر حل مي شود درست مثل اين كه يك وسيله سنگين را دو نفر جابه جا كنند. در مشاوره هايي كه بايد دو نفر حاضر شوند و به هر دليلي يك نفر نزد مشاور در دنياي واقعي يا مجازي حاضر مي شود عمده بار به دوش فردي است كه در مشاوره حاضر است به همين گاهي احساس مي شود مشاور يك جانبه و سو دار مشاوره مي دهد در حالي اگر طرف ديگر هم بود بحث كاملا متفاوت مي شد. بنابراين توصيه مي كنم با هر ترفندي هست شوهرتان را راضي كنيد براي حل مشكلات از مشاوره حضوري مدد بگيريد.
اما اگر به هر دليلي شوهرتان راضي نشد تلاش كنيد كه به سهم خود در حل مشكل كوشا باشيد و از شيوه هاي غيرمستقيم براي همراه كردن همسرتان مدد بگيرد.

[HL]حل مشكل[/HL]
نوع جملاتي كه به كار مي بريد را خيلي دقت كنيد. به جاي اين كه بگوييد چنين مشكلي هست و بخواهيد از اين زندگي رها شويد بايد بگوييد كه چگونه اين موانع زندگي شيرين را رفع كنم
به عنوان مشاور مي گويم كه كمتر زندگي را مي توانيد بيابيد كه مشكل نداشته باشند. اگر مي بينيد در زندگي اي همه چيز آرام است و تضارب آرا و اختلافي نيست شك كنيد اين زندگي بيمارگونه است و چه بسا برخورد سالارگونه يا استبدادي مانعي اظهار و ابراز ديگري شود و به همين دليل همه چيز آروم است

[HL]گل بي خار[/HL]
از قديم گفته اند كسي كه دنبال گل بي خار مي گردد بي نصيب مي ماند. همان گونه كه من، شما، پدر و برادران مان از عيب مبرا نيستيم شوهر شما هم نقص هايي دارد. اصل اين است كه موقع خواستگاري به اشتراكات و تناسب ها فوق العاده دقت شود ولي به حال آن زمان گذشته بايد فكر و ذكرتان اين باشد كه الان چه كاري از دستم برمي آيد.
و چه قدم مثبتي مي توانم براي زندگي ام بردارم.
به هرحال افراد در صفات متفاوت هستند و همه صفات خوب با هم را فقط امامان معصوم(ع) دارند

[HL]عمل و عكس العمل[/HL]
در قسمتي از سخنان تان نمايان است كه احتمالاتي شما را به هم مي ريزد. خواهرم براساس قرآن و روايات معصوم ما حق نداريم براساس ظن و احتمال به ديگران بد بين باشيم. و در اين بد بيني اولين ضربه را خودمان مي خوريم و هميشه ذهنمان آشفته خواهد بود
طبيعي است كه ذهن آشفته سبب هيجان و افكار و رفتار و جسم و ظاهري آشفته مي شود و اين براي شوهرتان هويدا مي شود كه شما نسبت به او حس خوبي نداريد
با اين تحريك
شوهرتان به هم مي ريزد و در واكنش به رفتار و برخورد شما او نيز در نگرش رفتار و گفتار آشفته مي شود
آشفتگي او سبب تشديد آشفتگي شما مي شود و اين چرخه و سيكل آن قدر ادامه مي يابد كه از همديگر بي زار و عاصي خواهيد شد و چشم ديدن همديگر را نخواهيد داشت و
شيطان نيز قسم خورده كه نگذارد با كمك لشكريانش آب خوش از گلوي ما پايين برود و شروع مي كنند با وسوسه و ايجاد كينه و بدبيني از همسرمان بدمان بياييد. بنابراين بر ورودي ذهن خود كنترل زيادي داشته باشيد
اجازه ندهيد نفس خودپسند ما عيوب ديگران را درشت ببيند و از ديدن عيوب خود غافل شود.
چرا ما ارشادها و امر به معروف هايمان اثري ندارد؟ چون در بسياري از موارد با نوعي خودبرتر بيني، خودپسندي، تحقير، كوبيدن شخصيت در جمع و بي انصافي همراه است.
به طور ناخودآگاه ما وقتي گرفتار هيجان منفي هستيم افعال و قيد و ضمائر جمع به كار مي بريم مثلا در اوج ناراحتي مي گوييم من براي تو اصلا مهم نيستم. تو اصلا به خانواده من احترام نمي گذاري.
از خواندن قران در منزل، چهار قل و...معنويت زندگي تان را زياد كنيد

[HL]چاه و چاله[/HL]
قبول دارم زندگي كردن با مردي كه اهل زندگي نيست سخت است اما گاهي با همه اين وصف مشكلات بد از جدايي بدتر خواهد بود. كافي است مدتي زندگي زنان بيوه را در نظر بگيريد و مشكلاتشان را رصد كنيد

[HL]خواستگاري صادقانه[/HL]
او هنگام خواستگاري صادقانه سراغ شما امده است اگر شما سن تان كم بوده او تقصيري ندارد در برخي از صفات جسمي كه گفتيد او تقصيري ندارد و چيزي نبوده كه موقع خواستگاري مخفي كرده باشد. بنابراين شما بوده ايد كه با رضايت به خواسته او جواب مثبت داده ايد. به ياد داشته باشيد قلب ها به دست خداوند است از او بايد عاجزانه كمك بخواهيد قلب تان را به هم نزديك كند

برخي از خانم ها براي درمان اعتياد شوهرشان تلاش زيادي مي كنند جا دارد كه ما نقد پذير باشيم و شيوه نقد كردن را ياد بگيريم و براي رفع عيوب خود و همسرمان تلاش تدريجي كنيم

[HL]صفات مردانه[/HL]
آشنا نبودن به روان شناسي تفاوت هاي فردي، شخصيت و روان شناسي مرد و زن مشكلات زيادي در زندگي پيش مي آورد. براي آشنايي با روان شناسي مرد و زن پيشنهاد مي كنم كتاب انسان در دوجلوه، نوشته محمد مجد نشر مكيال و نرم افزار خانواده موفق اثر دكتر فرهنگ را تهيه كنيد و در زندگي استفاده كنيد
مردان به دليل كلي نگر بودن، منطقي بودن خشك به نظر مي آيند كما اين كه زنان با صفات زنانگي ممكن است براي مردان دم دمي و غير منطقي به نظر بياييند
اغلب مردان در بيان عواطف خود مشكل دارند و اين را با زبان بدن و رفتار خود ابراز مي كنند. كتاب ها و نرم افزارهاي مربوط به خانواده مدد خوبي به زندگي شيرين مي باشد.

[HL]دقت داشته باشي[/HL]د
برخي از زندگي زناشويي خود نزد شما ممكن تعريف كنند تا بگويند هيچ مشكلي ندارند اين گونه ادعاها را بشنويد ولي باور نكنيد اختلاف تا حدودي هست ولي بايد تلاش كرد با سازگاري با مدار، تغافل، مذاكره و مشورت مشكل را حل كرد

[HL]خودگويي منفي[/HL]
از خودگويي هاي منفي درباره زندگي خود استفاده نكنيد در برابر خودگويي مثبت جايگزين كنيد
به جاي اين كه مي گوييد اين مرد قابل تحمل نيست بگوييد من با كمك خداوند خواهم توانست مشكلاتم را رفع كنم

[HL]تظاهر و وانمود كردن[/HL]
در روايت داريم براي اين كه به چيزي يا صفتي برسيد وانمود كنيد آن صفت را داريد تا احساس و هيجان متناسب با ان در شما ايجاد شود در رفتارتان پيوسته وانمود كنيد ك در زندگي مشكل نداريد و همسرتان را دوست داريد بر زبان هم اين دوستي و مهر را بيان كنيد تا احساس مثبت در شما ايجاد شود(خيلي مهم است)

دعا مي كنم با تلاش شما مشكلات تان رفع شود
از ايام و شب هاي با بركت ماه رمضان براي ايجاد تحول كمك بگيرد
اللهم غيرسوء حالنا بحسن حالك
آمين

اين هم دو معجون براي زندگي شيرين
::::❤::::سرمایه گذاری عاطفی در خانواده::::❤:::: صوتی استاد فقیهی

قانونی طلایی:ارتباط موفق( فایل صوتی بسیار زیبا و راهگشا)

نمي گويم گوش دهيد
گوش دهيد، نكاتش را ياداشت كنيد و در عمل به كار بگيريد و باز مانند گوشي همراه با شنيدن دوباره و سه باره خود را شارژ كنيد

موضوع قفل شده است