احکام جنابت در ماه رمضان

تب‌های اولیه

5 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
احکام جنابت در ماه رمضان

اگر کسی در ماه مبارک رمضان شب جنب شود و به قصد و نیت اینکه قبل از اذان صبح غسل بجا آورد بخوابد و خواب برود و بعد از اذان بیدار شود حکم روزه اش چیست ؟

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد شفا

moslem.z;538579 نوشت:
اگر کسی در ماه مبارک رمضان شب جنب شود و به قصد و نیت اینکه قبل از اذان صبح غسل بجا آورد بخوابد و خواب برود و بعد از اذان بیدار شود حکم روزه اش چیست ؟

سلام علیکم

اگر کسی در ماه مبارک رمضان شب جنب شود و به قصد و نیت اینکه قبل از اذان صبح غسل را بجا آورد،واطمینان داشته یا احتمال می دهد، بیدارشود و خواب برود و بعد از اذان بیدار شود،روزه اش صحیح است.

پی نوشت:
1-رساله 13 مرجع،احکام روزه ،مساله 1627

با سلام. نوجوانی 14 ساله ام. بعد از صرف سحری در ساعت 4.5 بعد از مدت 30 دقیقه که نمی دانستم خواب بودم یا بیدار یا خماری که آب منی بیرون آمد و اصلا قصد چنین کاری و فکر چنین کاری نداشتم اما در آن لحظه بی اختیار لذت بردم و بعد فهمیدم چه اتفاقی افتاده. می خواهم بدانم کار خود ارضایی بوده و یا روزه من باطل شده؟

mmeh99;547311 نوشت:
با سلام. نوجوانی 14 ساله ام. بعد از صرف سحری در ساعت 4.5 بعد از مدت 30 دقیقه که نمی دانستم خواب بودم یا بیدار یا خماری که آب منی بیرون آمد و اصلا قصد چنین کاری و فکر چنین کاری نداشتم اما در آن لحظه بی اختیار لذت بردم و بعد فهمیدم چه اتفاقی افتاده. می خواهم بدانم کار خود ارضایی بوده و یا روزه من باطل شده؟

سلام علیکم

طبق نظر رهبری:

اگر این اتفاق بعد اذان صبح افتاده ،روزه تا صحیح است؛ یااگر قبل از اذان صبح بوده وغسل کرده باشید روزه تان صحیح است.

موضوع قفل شده است