تشخیص منی

تب‌های اولیه

28 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
تشخیص منی

با سلام
1- اگر رطوبتی از مرد خارج شود و دارای غلظت زیاد باشد و رنگ آن هم مشابه منی باشد، آیا میتوان مطمئن بود که منی است (در صورتی که از وجود شرایط سه گانه مطمئن نباشد)؟
2- اگر مرد خواب جنسی دیده باشد و بعد از بیداری متوجه شود که رطوبتی از او خارج شده اما از وجود شرایط سه گانه مطمئن نباشد، آیا میتوان حکم به منی بودن آن مایع داد؟
با تشکر

برچسب: 

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد شفا

کاج;538251 نوشت:
با سلام
1- اگر رطوبتی از مرد خارج شود و دارای غلظت زیاد باشد و رنگ آن هم مشابه منی باشد، آیا میتوان مطمئن بود که منی است (در صورتی که از وجود شرایط سه گانه مطمئن نباشد)؟
2- اگر مرد خواب جنسی دیده باشد و بعد از بیداری متوجه شود که رطوبتی از او خارج شده اما از وجود شرایط سه گانه مطمئن نباشد، آیا میتوان حکم به منی بودن آن مایع داد؟
با تشکر

سلام عليكم

طبق نظر رهبري:

1-اگر ترشحات مشكوك خارج شده ، داراي نشانه هاي مني نبوده ، مني محسوب نمي شود.

پي نوشت:
1-رساله13 مرجع،احكام غسل،غسل جنابت،مساله 346

با عرض سلام.من تازه با سایتتون آشنا شدم و باید بگم که واقعا عالیه.مخصوصا برای آدم خجالتی مثل من که سالهاست با این خجالت دارم می سوزم و می سازم.اینجا بهترین جاییه که می تونم سوالات شرعیم رو بپرسم.
بعضی وقتها که نشستم پای اینترنت و مثلا با دیدن یه عکس تحریک میشم و بعد یه مایع بی رنگی ازم خارج میشه که کش میاد.بعضی وقتها بعد از ادرار و بعضی وقتها قبل از ادرار،ولی هیچ رنگ و بویی نداره . من همیشه بعد ازاین اتفاق غسل می کنم. میخواستم بدونم این مایع منیه و اگه با لباس زیرمون برخورد کنه اونو نجس میکنه یا نه؟و می خواستم بدونم منی فقط به مایع سفید رنگی که از بدن خارج میشه میگن و اگه لطف کنید بگید که تعریف بول چیه؟

هوالعالم

«مذی»: عبارت است از آبی که معمولا هنگام بازى كردن با همسر و یا دیدن صحنه های تحریک کنند و یا تخیل صحنه های شهوت انگیز بدون جهش و بدون پرش بیرون می آید. مقدارش خیلی کمتر از منی است. مذی پاک است و غسل ندارد و وضو را هم باطل نمی کند.

«وذی»: یعنی آبی که گاهی بعد از خارج شدن منی از انسان خارج می شود و وذی
نیز اگر با منی یا ادرار آلوده نشده باشد پاک است.

«منی»: عبارت از مایعی است که درهنگام تحریک شدید جنسی خارج می شود و نشانه هایی دارد و سبب جنابت میشود

«ودی»: آبی است که بعد از ادرار خارج میشود که اگر با بول یکجا نشده باشد پاک است؛ غسل هم برایش واجب نیست.
http://www.pasokhgoo.ir/node/36875

رجوع کنید به: http://www.islamquest.net/fa/archive/question/fa2719

m.ba;539289 نوشت:
با عرض سلام.من تازه با سایتتون آشنا شدم و باید بگم که واقعا عالیه.مخصوصا برای آدم خجالتی مثل من که سالهاست با این خجالت دارم می سوزم و می سازم.اینجا بهترین جاییه که می تونم سوالات شرعیم رو بپرسم.
بعضی وقتها که نشستم پای اینترنت و مثلا با دیدن یه عکس تحریک میشم و بعد یه مایع بی رنگی ازم خارج میشه که کش میاد.بعضی وقتها بعد از ادرار و بعضی وقتها قبل از ادرار،ولی هیچ رنگ و بویی نداره . من همیشه بعد ازاین اتفاق غسل می کنم. میخواستم بدونم این مایع منیه و اگه با لباس زیرمون برخورد کنه اونو نجس میکنه یا نه؟و می خواستم بدونم منی فقط به مایع سفید رنگی که از بدن خارج میشه میگن و اگه لطف کنید بگید که تعریف بول چیه؟

سلام علیکم

طبق نظر رهبری:

ترشحاتی که بعد وقبل از بول خارج می شود نیازی به غسل ندارد.
واگر ترشحاتی از شما خارج شود که با این شرط همراه باشد:جستن وشهوت وسستی بدن همراه باشد؛ منی است ونیاز به غسل دارد ودر غیر این صورت نیازی به غسل نیست.

[="DarkSlateGray"]سلام....

ایا فکر کردن درمورد چیز های شهواتی حالا یامنی خارج شود یا خارج نشود....گناه دارد؟[/]

mahdieh71;540734 نوشت:
سلام....

ایا فکر کردن درمورد چیز های شهواتی حالا یامنی خارج شود یا خارج نشود....گناه دارد؟

سلام علیکم

طبق نظر رهبری:

تخیل به قصد برانگیخته شدن شهوت ،در صورتی که تخیل زن نامحرم باشد، بنا بر احتیاط واجب حرام است.

با عرض سلام و خسته نباشید خدمت تمامی مسئولین سایت و دوستان عزیز که به بهترین شکل و بی دریغ راهنمایی میکنند.

گاهی اوقات که به لباس زیرم نگاه میکنم لکه های سفیدی رو میبینم ....ایا در این مورد غسل واجب است؟
و گاهی اوقات همراه با ادرار مقداری سفیدی همراه است.....در این باره چطور؟

خیلی ممنون میشم راهنمایی کنید.
سپاس فراوان

[="DarkSlateGray"]اگر یک خانم درتصورش چیزهای شهوتی را مرورکند ومنی خارج نشود په طور؟[/]

amirreza-;544417 نوشت:
با عرض سلام و خسته نباشید خدمت تمامی مسئولین سایت و دوستان عزیز که به بهترین شکل و بی دریغ راهنمایی میکنند.

گاهی اوقات که به لباس زیرم نگاه میکنم لکه های سفیدی رو میبینم ....ایا در این مورد غسل واجب است؟
و گاهی اوقات همراه با ادرار مقداری سفیدی همراه است.....در این باره چطور؟

خیلی ممنون میشم راهنمایی کنید.
سپاس فراوان

سلام علیکم

در هیچکدام از این موارد غسل واجب نمی شود.

شاید منتظر...;544421 نوشت:
اگر یک خانم درتصورش چیزهای شهوتی را مرورکند ومنی خارج نشود په طور؟

سلام علیکم ، با ارزوی قبولی طاعات و عباداتتان به درگاه حق انشاءالله
همان طور که کارشناس محترم و گرامی فرمودند
طبق نظر رهبری:

تخیل به قصد برانگیخته شدن شهوت ،در صورتی که تخیل زن نامحرم باشد، بنا بر احتیاط واجب حرام است.
اما در مورد اینکه غسل واجب می شود یانه باید خدمتتان عرض کنم هر تحریک و لذتی باعث وجوب غسل نیست و در زنان اگر فرد به اوج لذت جنسی برسد (ارگاسم) و همراه آن منی خارج شود غسل واجب میشود در غیر این صورت غسل واجب نیست
التماس دعا،یا زهرا(س)

[="DarkSlateGray"]

یارب;544975 نوشت:
سلام علیکم ، با ارزوی قبولی طاعات و عباداتتان به درگاه حق انشاءالله
همان طور که کارشناس محترم و گرامی فرمودند
طبق نظر رهبری:

اما در مورد اینکه غسل واجب می شود یانه باید خدمتتان عرض کنم هر تحریک و لذتی باعث وجوب غسل نیست و در زنان اگر فرد به اوج لذت جنسی برسد (ارگاسم) و همراه آن منی خارج شود غسل واجب میشود در غیر این صورت غسل واجب نیست
التماس دعا،یا زهرا(س)

ممنون شما گفتید تخیل زن نامحرم حالا اگر تحیل مرد نامحرم هم باشه همینه؟مرجع اقای مکارم شیرازی[/]

سلام علیکم
جناب کارشناس
اگه تخیل در مسائل جنسی به منظور انجام گناه مانند خودارضایی نباشد و صرف تخیل باشد ولو نعوظ هم رخ بدهد به نظر میرسد بلامانعه .
تأیید میفرمایید ؟

شاید منتظر...;544979 نوشت:
تخیل زن نامحرم حالا اگر تحیل مرد نامحرم هم باشه همینه؟مرجع اقای مکارم شیرازی

آیت الله مکارم شیرازی: فکر گناه تا زمانى که منتهى به انجام گناه نشود، گناه محسوب نمى شود، ولى بى شک آثار نامطلوبى بر روح انسان مى گذارد.

شاید منتظر...;544421 نوشت:
اگر یک خانم درتصورش چیزهای شهوتی را مرورکند ومنی خارج نشود په طور؟

سلام علیکم

طبق نظر رهبری:

تحریک شهوت جنسی جز با ملاعبه با همسر ،جایز نیست هرچند قصد خروج منی نداشته باشد، و منی خارج نشود.

مگر خانم ها هم منی دارند؟ در خانم ها چطور میشود تشخیص داده شود؟
من فکر میکردم این موضوع فقط مربوط به مردان میشود!!!

الـــعبد;544989 نوشت:
سلام علیکم
جناب کارشناس
اگه تخیل در مسائل جنسی به منظور انجام گناه مانند خودارضایی نباشد و صرف تخیل باشد ولو نعوظ هم رخ بدهد به نظر میرسد بلامانعه .
تأیید میفرمایید ؟

سلام علیکم

طبق نظر رهبری:

تحریک شهوت جنسی جز با ملاعبه با همسر ،جایز نیست هرچند قصد خروج منی نداشته باشد، و منی خارج نشود.

شاید منتظر...;544979 نوشت:

ممنون شما گفتید تخیل زن نامحرم حالا اگر تحیل مرد نامحرم هم باشه همینه؟مرجع اقای مکارم شیرازی

سلام علیکم

طبق نظر آیت الله مکارم شیرازی:

فرقی بین زن ومرد وجود ندارد.
این کار حرام نیست ولی خلاف احتیاط است.

بهسا;545400 نوشت:
مگر خانم ها هم منی دارند؟ در خانم ها چطور میشود تشخیص داده شود؟
من فکر میکردم این موضوع فقط مربوط به مردان میشود!!!

سلام علیکم

طبق نظر رهبری:

خانمها در صورت که به اوج لذت جنسی برسند وترشحی از ایشان خارج شود ،غسل جنابت واجب می شود.

شفا;545414 نوشت:

سلام علیکم

طبق نظر رهبری:

خانمها در صورت که به اوج لذت جنسی برسند وترشحی از ایشان خارج شود ،غسل جنابت واجب می شود.

از کجا خانم باید بفهمه اوج لذت جنسی هست در آقایون شرط جهش و سست شدن بدن هست آیا در خانم ها هم این شرط منظوره؟
و اینکه اگر خانمی با دیدن صحنه یا تخیل ترشحاتی داشته باشه حکمش چیه؟

بهسا;545742 نوشت:
از کجا خانم باید بفهمه اوج لذت جنسی هست در آقایون شرط جهش و سست شدن بدن هست آیا در خانم ها هم این شرط منظوره؟

سلام علیکم
در خانمها زمانی که حالتش نسبت به حالات قبلش تغییر کندو به حدی برسدکه نهایت لذت را ببرد و نیاز جنسیش برآورده شود و دیگر در آن لحظه میل جنسی نداشته باشد و همراه آن مایعی خارج شود این مایع منی است و زن در این حالت جنب شده و غسل دارد
در مورد دیدن صحنه و تخیل اگر حالاتی که بیان شد ایجاد شود یعنی به اوج لذت جنسی برسد و همراه با آن مایعی خارج شود منی است و غسل دارد ،در غیر این صورت اگر مایعی خارج شود پاک بوده و غسل ندارد
التماس دعا ، یا زهرا(س)

بهسا;545742 نوشت:

سلام علیکم

طبق نظر رهبری:

نشانه خاصی ندارد،بلکه اوج لذت جنسی (تشخیصش برعهده خود خانم می باشد)وخروج ترشح ؛که در صورت شک غسل جنابت برعهده خانم واجب نمی شود.

شفا;546878 نوشت:
سلام علیکم

طبق نظر رهبری:

نشانه خاصی ندارد،بلکه اوج لذت جنسی (تشخیصش برعهده خود خانم می باشد)وخروج ترشح ؛که در صورت شک غسل جنابت برعهده خانم واجب نمی شود.

یارب;545791 نوشت:
سلام علیکم
در خانمها زمانی که حالتش نسبت به حالات قبلش تغییر کندو به حدی برسدکه نهایت لذت را ببرد و نیاز جنسیش برآورده شود و دیگر در آن لحظه میل جنسی نداشته باشد و همراه آن مایعی خارج شود این مایع منی است و زن در این حالت جنب شده و غسل دارد
در مورد دیدن صحنه و تخیل اگر حالاتی که بیان شد ایجاد شود یعنی به اوج لذت جنسی برسد و همراه با آن مایعی خارج شود منی است و غسل دارد ،در غیر این صورت اگر مایعی خارج شود پاک بوده و غسل ندارد
التماس دعا ، یا زهرا(س)

سلام ایا درباره این حکم حدیثی وجود داره که منو بهش ارجاع بدید
ممنون

بهسا;570331 نوشت:
سلام ایا درباره این حکم حدیثی وجود داره که منو بهش ارجاع بدید
ممنون

سلام عليكم

در اين را بطه احاديثي در كتاب شريف وسائل الشيعه وجود دارد،ولي بايد سوالتان را با كارشناسان بخش حديث مطرح بفرماييد.

شفا;570394 نوشت:
سلام عليكم

در اين را بطه احاديثي در كتاب شريف وسائل الشيعه وجود دارد،ولي بايد سوالتان را با كارشناسان بخش حديث مطرح بفرماييد.

سلام کارشناسان بخش حدیث یعنی دقیقا کدوم بخش
قسمت احادیث معصومین منظور شماست؟

به نام خدا

سلام عليكم

بهسا;570564 نوشت:
سلام کارشناسان بخش حدیث یعنی دقیقا کدوم بخش
قسمت احادیث معصومین منظور شماست؟

بله ، لطفا سوالتون رو در اين بخش مطرح بفرماييد :

http://www.askdin.com/forum364.html

با سلام ، احترام و تشکر از شما به خاطر ارسال سوال به این مرکز

بله جنابت آقایان وخانم ها از راه خروج منی کمی تفاوت دارد به خاطر اینکه به نظر رهبری جنابت درزنان (از راه خروج منی) تنها در صورتی است که زن به اوج لذت جنسی برسد و در آن حال مایعی از او خارج شود واگر شک کند که به این مرحله رسیده یا نه ؛ و یا شک در خروج مایع داشته باشد غسل واجب نیست. البته جنابت در زن ومرد از راه جماع تفاوت ندارد.

پی نوشت: رساله سیزده مرجع: ص 228، س 171.

موضوع قفل شده است