تله پاتی و متا فیزیک

تب‌های اولیه

12 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
تله پاتی و متا فیزیک

سلام.
نظر اسلام در مورد تله پاتی چیه؟
مقلد آیة الله خامنه ای

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد نور

با سلام و عرض ادب

اين علوم در صورتي كه داراي آثار سوء، موجب اذيت و آزار و ورود در حريم خصوصي ديگران نباشد استفاده از آن اشكال ندارد و گرنه اشكال دارد و حرام است.

مقام معظم رهبری در قم

ولی ب هیچ وجه بدون استاد،وارد اینکارا نشوید.ب نظرم بهتر است اصلا سراغ اینکارا نرید

سلام
میشه دقیق بفرمایید آیا این علوم وجود دارند؟
آیا علما ثابت شده که وجود دارند؟
خواهشا واضح و کامل توضیح بفرمایین

muiacir;537591 نوشت:
سلام
میشه دقیق بفرمایید آیا این علوم وجود دارند؟
آیا علما ثابت شده که وجود دارند؟
خواهشا واضح و کامل توضیح بفرمایین

به نام الله
با سلام
بعنوان نظر و تجربه خودم خدمت شما عرض کنم که این علوم البته وجود دارن ،اما بدو روش بدست میان

علما و عرفای اسلامی در اثر انجام واجبات و مستحبات چنان مقام والایی پیدا میکنند که چنین قابلیتهایی را بدست میاورند اما ;
هدف آنها رسیدن به تله پاتی نبوده بلکه یکی از آثار بندگی خدا ، مقاماتی ست که بدست میارن . بارها در شرح حال عرفا ، خوانده ام که گاهی به چنان عنایات و مقاماتی میرسند که چیزی مثل خواندن افکار و ... در مقابلش هیچه !

روش دوم تمرینات و ریاضتهایی است که در برخی مکاتب شرقی وجود داره و باعث بدست آمدن قدرتهایی مثل تله پاتی میشه ، اما باید عرض کنم که این روش و ریاضتهای غیر شرعی که داره ، بنظر خیلی خطرناک میاد و ممکنه کلا انسان رو از راه خدا منحرف کنن .

البته ک وجود دارند!همونطور ک دوستمون گف اینکارا میتونه کسانی ک ایمان ضعیف دارن رو از راه خدا منحرف کنه!ولی هستند کسانی ک با انجام اینکارا ب خدا ایمان کامل آوردند،همونطور ک حضرت علی میگن هرکس خودش را بشناسد خدارا میشناسد

joseffist;537596 نوشت:
به نام الله
با سلام
بعنوان نظر و تجربه خودم خدمت شما عرض کنم که این علوم البته وجود دارن ،اما بدو روش بدست میان

علما و عرفای اسلامی در اثر انجام واجبات و مستحبات چنان مقام والایی پیدا میکنند که چنین قابلیتهایی را بدست میاورند اما ;
هدف آنها رسیدن به تله پاتی نبوده بلکه یکی از آثار بندگی خدا ، مقاماتی ست که بدست میارن . بارها در شرح حال عرفا ، خوانده ام که گاهی به چنان عنایات و مقاماتی میرسند که چیزی مثل خواندن افکار و ... در مقابلش هیچه !

روش دوم تمرینات و ریاضتهایی است که در برخی مکاتب شرقی وجود داره و باعث بدست آمدن قدرتهایی مثل تله پاتی میشه ، اما باید عرض کنم که این روش و ریاضتهای غیر شرعی که داره ، بنظر خیلی خطرناک میاد و ممکنه کلا انسان رو از راه خدا منحرف کنن .

جایی هست که علمی ثابت شده باشه وجود دارند؟
MD70;537607 نوشت:
البته ک وجود دارند!همونطور ک دوستمون گف اینکارا میتونه کسانی ک ایمان ضعیف دارن رو از راه خدا منحرف کنه!ولی هستند کسانی ک با انجام اینکارا ب خدا ایمان کامل آوردند،همونطور ک حضرت علی میگن هرکس خودش را بشناسد خدارا میشناسد

جایی هست که علمی ثابت شده باشه وجود دارند؟

فک نکنم علوم تجربی بتونن درمورد علوم ماوراء چیزی رو اثبات کنن.بهمین خاطر هس ک بهش میگن علوم ناشناخته!
ولی تجربتا ثابت شده ک این چیزا هستش

ولی همونطور ک بالا هم گفتم.بنظرم نباید دنبال اینکارا رف،بدون استاد ک اصن نباید رفت،چون موجبه ترس میشه!خدا اگه بخواد خودش ب آدم چنین توانایی هارو میده،نیازی نیس ک خودمون دنبالش باشیم.یاحق

فکر کنم توی بعضی از شاخه های روانشناسی تدریس میشن .

به نام خدا

عرض سلام و آرزوي قبولي طاعات و عبادات

با عرض معذرت از دوستان گرامي ، لطفا فقط سوالات و مطالب شرعي خود را در اين انجمن مطرح بفرماييد تا روال تاپيك به هم نخوره .
با تشكر از همكاري شما بزرگواران

به نام الله
سلام
خدمت شما عرض کنم این مطالب و قدرتهای ماورایی ، ممکنه از لحاظ ظاهری تجلیاتی داشته باشند که شما ببینید .
مثلا عارفی رو دیدند که دست درون کوره آتش کرده و فلز گداخته ای در آورده و ...
یا دیده شده که عارفی از آینده خبر میده و ...

اما خود من ، اگر چنین چیزایی از کسی دیدم ، اول میرم ببینم چقدر قرآن خونده ، چقدر نماز اول وقت و نماز شب میخونه ، چقدر متوسل به اهل بیته و ،،،، اگه اینطور بود ، پس قدرتهاش هم عنایت پروردگاره

در غیر اینصورت ، اگر هم قدرتی داشته باشه ، من نتیجه میگیرم از راههای غیر شرعی پدید اومده ، و شاید خطرناک هم باشه .

موضوع قفل شده است