صفحه 1 از 3 123 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: علت سیر نزولی علوم امروزی (آیا واقعا پیشرفت علمی بدون وجود معصوم ممکن است؟)

نوشته
    76
    حضور
    3 روز 52 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    177

اشاره علت سیر نزولی علوم امروزی (آیا واقعا پیشرفت علمی بدون وجود معصوم ممکن است؟)

سلام علیکم،

پیدا کردن مکانی دقیق در انجمن برای درج این پرسش مشکل بود، بهترین گزینه ای که مناسب دیدم این قسمت بود.
    واقعیتش مدتی است سوالی اساسی ذهنم رو مشغول کرده، علتش هم بر میگرده به بررسی طب سنتی/اسلامی که داشتم. چرا همه چی داره بر میگرده به عقب، انگار پیشرفت بشر هیچ تاثیر موثری نداشته و بیشتر مخرب بوده تا مفید.
    در واقع هر چیزی که دخالت در طبیعت بوده در نهایت بدون در نظر گرفتن مزایای اولیه اون باعث آسیب های بزرگی در دراز مدت میشه نمونه اش همین صنایع کنونی که باعث آلودگی بیش از حد هوا میشن.
    در واقع دیدگاهی که از علم امروزی دارم پر از دو گانگی ها و شک و شبهه هاست.
    طب اسلامی/سنتی قدیم که از کلام معصومین و دانشمندان قدیمی ذکر شده چرا تاثیر بیشتری داره؟ چرا بشر امروز دست روی هر چیزی میزاره در نهایت بیشتر خرابکاریه تا کار مفید.
    مثلا سبک معماری جدید کاملا (آپارتمان های بلند و قوطی مانند! حمام های کوچک و خارج از سبک قدیمی و ...) نابود کننده است در حالی که در اون علوم مختلفی نقش داشته اند تا به تکامل رسیده ولی در نهایت ضررش بیشتر از حسنش بوده!
    غذا از پخت بر روی آتش با ظروف مسی و سنگی به وسایل شکیلی همچون مایکرویو و .... تغییر پیدا کرد ولی ضرر های این وسایل الان ثابت شده است. مدتی از مشکلات ظروف مسی می گفتند الان از خوبی های این ظروف صحبت میکنند. تقریبا همه مواد خوراکی اصل نیستند و دارای نگهدارنده و افزاینده های مختلف هستند و در واقع مصنوعی هستند و مضر تا مفید. تلفن های همراه و مسایل الکترونیکی و امواج مضرشون الان اثبات شده است و بسیاری از موارد دیگه.

و از طرفی وقتی طب سنتی/اسلامی و احادیث سبک زندگی ائمه معصومین بررسی میشه دنبال یک نوع یکسان سازی هستند یعنی فرد با اجرای این دستورات ناخودآگاه به یک شکل خاص تغییر پیدا میکنند و هر نوع تغییر خاص دیگه ای از اونها سلب میشه.

در واقع وقتی به این موارد نگاه میکنم احساس میکنم خدا دنیا رو به یک شکلی طراحی کرده که حتی برای دخل و تصرف و تغییرش نیاز به امام معصوم داریم.
    الان واقعا چرار همه چی تقریبا قدیمی اش بهتر از جدیده (مخصوصا در حوزه سلامت)، پزشکی مدرن 180 درجه با مفاهیم طب سنتی تفاوت داره. چرا سیر نزولی داریم تا صعودی؟
    یعنی وقتی ائمه معصومین سفارش به حجامت کرده اند دیگه خودمون رو به زمین و آسمون بزنیم نمیتونیم تغییری در این سبک خونگیری داشته باشیم؟ مگر اینکه خدا از طریق معصوم دستورات دیگه ای بر خلق وارد کنه.
    نمی دونم منظورم رو خوب رسوندم یا نه. احساس میکنم در همه جنبه های زندگی به امام نیاز داریم در واقع ما برای همیشه همچون کودکی هستیم که به سرپرستی خدا در همه امور (دقت کنید در همه امور!) نیاز داریم و این سرپرستی از واسط امام معصوم به ما میرسه.
    چون واقعا تمامی علوم کنونی که مستقلا توسط بشر و بدون نظارت امام معصوم خلق شده در نهایت ویران کننده است تا آباد کننده! (البته بدون در نظر گرفتن فایده های سطحی و زودگذر)
    شاید به همین خاطر هم باشه که در موقع ظهور امام زمان عج انگار دین جدیدی پیاده میشه در حالی که همون دین قدیمه ولی اینقدر دستتخوش تغییر شده این طور به نظر میرسه.

الان به شخصه خودم طوری شدم که برای هر چیزی به علوم اسلامی مراجعه میکنم و دستورات علوم فعلی رو هم تا حد امکان با علوم دینی و اسلامی و قدیم تطبیق میدم اگر به جا بود، به کار میبندم ولی در غیر اینصورت خیر. (البته اگر شدنی باشه :))
    چرا هر چی جلوتر میریم وضعمون بدتر میشه؟
    لطفا شما هم نظرتون رو بفرمایید.
    ویرایش توسط bina88 : ۱۳۹۳/۱۱/۰۸ در ساعت ۰۳:۲۷

2. صلوات ها 2

3.  

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,523
    حضور
    174 روز 19 ساعت 17 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58299

با نام و یاد دوست

علت سیر نزولی علوم امروزی (آیا واقعا پیشرفت علمی بدون وجود معصوم ممکن است؟)

کارشناس بحث: استاد صادق

5. صلوات

نوشته
    8,030
    حضور
    192 روز 12 ساعت 8 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    28760

نقل قول نوشته اصلی توسط programmer1 نمایش پست ها
    سلام علیکم،

پیدا کردن مکانی دقیق در انجمن برای درج این پرسش مشکل بود، بهترین گزینه ای که مناسب دیدم این قسمت بود.
    واقعیتش مدتی است سوالی اساسی ذهنم رو مشغول کرده، علتش هم بر میگرده به بررسی طب سنتی/اسلامی که داشتم. چرا همه چی داره بر میگرده به عقب، انگار پیشرفت بشر هیچ تاثیر موثری نداشته و بیشتر مخرب بوده تا مفید.
    در واقع هر چیزی که دخالت در طبیعت بوده در نهایت بدون در نظر گرفتن مزایای اولیه اون باعث آسیب های بزرگی در دراز مدت میشه نمونه اش همین صنایع کنونی که باعث آلودگی بیش از حد هوا میشن.
    طب اسلامی/سنتی قدیم که از کلام معصومین و دانشمندان قدیمی ذکر شده چرا تاثیر بیشتری داره؟ چرا بشر امروز دست روی هر چیزی میزاره در نهایت بیشتر خرابکاریه تا کار مفید.
    مثلا سبک معماری جدید کاملا (آپارتمان های بلند و قوطی مانند! حمام های کوچک و خارج از سبک قدیمی و ...) نابود کننده است در حالی که در اون علوم مختلفی نقش داشته اند تا به تکامل رسیده ولی در نهایت ضررش بیشتر از حسنش بوده!
    غذا از پخت بر روی آتش با ظروف مسی و سنگی به وسایل شکیلی همچون مایکرویو و .... تغییر پیدا کرد ولی ضرر های این وسایل الان ثابت شده است. مدتی از مشکلات ظروف مسی می گفتند الان از خوبی های این ظروف صحبت میکنند. تقریبا همه مواد خوراکی اصل نیستند و دارای نگهدارنده و افزاینده های مختلف هستند و در واقع مصنوعی هستند و مضر تا مفید. تلفن های همراه و مسایل الکترونیکی و امواج مضرشون الان اثبات شده است و بسیاری از موارد دیگه.

و از طرفی وقتی طب سنتی/اسلامی و احادیث سبک زندگی ائمه معصومین بررسی میشه دنبال یک نوع یکسان سازی هستند یعنی فرد با اجرای این دستورات ناخودآگاه به یک شکل خاص تغییر پیدا میکنند و هر نوع تغییر خاص دیگه ای از اونها سلب میشه.

در واقع وقتی به این موارد نگاه میکنم احساس میکنم خدا دنیا رو به یک شکلی طراحی کرده که حتی برای دخل و تصرف و تغییرش نیاز به امام معصوم داریم.
    الان واقعا چرار همه چی تقریبا قدیمی اش بهتر از جدیده (مخصوصا در حوزه سلامت)، پزشکی مدرن 180 درجه با مفاهیم طب سنتی تفاوت داره. چرا سیر نزولی داریم تا صعودی؟
    یعنی وقتی ائمه معصومین سفارش به حجامت کرده اند دیگه خودمون رو به زمین و آسمون بزنیم نمیتونیم تغییری در این سبک خونگیری داشته باشیم؟ مگر اینکه خدا از طریق معصوم دستورات دیگه ای بر خلق وارد کنه.
    نمی دونم منظورم رو خوب رسوندم یا نه. احساس میکنم در همه جنبه های زندگی به امام نیاز داریم در واقع ما برای همیشه همچون کودکی هستیم که به سرپرستی خدا در همه امور (دقت کنید در همه امور!) نیاز داریم و این سرپرستی از واسط امام معصوم به ما میرسه.
    چون واقعا تمامی علوم کنونی که مستقلا توسط بشر و بدون نظارت امام معصوم خلق شده در نهایت ویران کننده است تا آباد کننده! (البته بدون در نظر گرفتن فایده های سطحی و زودگذر)
    شاید به همین خاطر هم باشه که در موقع ظهور امام زمان عج انگار دین جدیدی پیاده میشه در حالی که همون دین قدیمه ولی اینقدر دستتخوش تغییر شده این طور به نظر میرسه.

الان به شخصه خودم طوری شدم که برای هر چیزی به علوم اسلامی مراجعه میکنم و دستورات علوم فعلی رو هم تا حد امکان با علوم دینی و اسلامی و قدیم تطبیق میدم اگر به جا بود، به کار میبندم ولی در غیر اینصورت خیر. (البته اگر شدنی باشه :))
    باسلام وتشکر .
    تحلیل خوب ونتیجه گیری خوب تر ارایه دادید .
    در این امر عوامل متعدد، از جمله فاصله غرب از دین، رشد دنیا گرایی، روحیه سلطه طلبی، ارائه نظریه های قدرت گرایی، لذت گرایی و خشونت طلبی. جز عوامل این فرایند هستند.
    همچنین بهره گیری غیر منطقی از علم، و اصالت دادن به انسان (اومانیسم) از عوامل دیگر هستند،
    لازم است در این جا به علل و زمینه های ناهنجاری ها اشاره شود:
    قطع رابطه با وحی اساسی ترين عامل است. آن چيزى كه مغرب زمين را امروزه به اين حالت رسانده، اين است كه ساكنان این منطقه تصميم گرفتند رابطه خودشان را با آسمان قطع كنند. به دنبال اين بريدگى، احساس استغنا و بى‏ نيازى از وحی در ميان انسان‏هاى غربى پديد آمد. نتیجه آن ظلم و جنایت است .همچنین برداشت های نادرست از مفاهيم دینی و فاصله گیری از معارف آن نیز عامل مهم ظلم و جنایت در غرب می باشند. در غرب این تفکر به وجود آمد که دین با دنیا رابطه ندارد و دین فقط در اموری فردی دخالت می نماید، و در عرصه های دیگر نقش ندارد.
    از سوی دیگر دین با علم و عقل رابطه ندارد و بین دین و این دو تضاد می باشد، غافل از اینکه در آموزه های دینی- از جمله اسلام- به علم و عقل و خرد گرایی سخت اهمیت داده شده است. دین در عرصه های سیاسی و اجتماعی برنامه دارد.
    یکی از عوامل دیگر گسترش اندیشه اومانیسم است. غرب پس از رنسانس بنا به دلایل زیادی، از جمله عملکرد نسنجیده و نادرست ارباب و اصحاب کلیسا، بشر غربی، تفکر اومانیستی را در پیش گرفت. اومانیسم به معنای «اصالت انسان» یا «نظام انسان مداری» و «انسان محوری» است. بر پایه اومانیسم، انسان، محور و اساس همه واقعیت ها و ارزش هاست و انسان موجودی خودمدار است که در مقابل هیچ مقامی غیر از خود، مسئولیتی ندارد. مجاز است به منظور کسب منافع، از همه چیز و به هر صورت ممکن بهره برداری کند. «رنه گنون» در این باره می گوید:
    در دوران رنسانس یک واژه مورد احترام و اعتبار قرار گرفت و از پیش، سراسر برنامه تمدن متجدد را در خود خلاصه می کرد. این واژه، واژه اومانیسم است؛ یعنی فلسفه ای که بشر را معیار ارزش هر امری می داند. در واقع منظور از این واژه این بود که همه چیز را محدود به موازین و مقادیر بشری محض سازند. هر اصل و طریقتی را که خصلت معنوی و برین داشت، به صورت انتزاعی و مجرد درآورند حتی بر سبیل تمثیل می توان گفت مقصود این بود که به بهانه تسلط بر زمین، از آسمان روی برتابند.
    او در بخشی دیگر از سخنان خود می گوید:
    آنچه را رنسانس نام داده اند، به واقع عبارت بود از مرگ بسیاری از چیزها.
    بشر غربی، با پذیرش دیدگاه های اومانیستی، جهانی را به ارمغان آورد که به رغم پاره ای از تحولات مثبت، آکنده از آثار ویرانگر و بحران های معرفتی، علمی، اخلاقی، اجتماعی، اقتصادی، سیاسی و روانی است که بر کسی پوشیده نیست. انسان نه تنها روی زیبای سعادت و خوشبختی را در سایه تفکرات و فلسفه اومانیستی ندید، بلکه به مراتب دچار انحراف اخلاقی و انحطاط معنوی نیز شد.
    نویسنده کتاب «غرب بیمار است»، در بخشی از کتاب خود آورده است:
    یک مجله آمریکایی عللی را که باعث رواج و پذیرش فحشا در آمریکا می شوند، با عبارات زیر بیان کرده است:
    سه عامل شیطانی با اتحاد سه گانه خود دنیای ما را احاطه کرده اند و هر سه در کار شعله ور کردن یک نوع آتش برای مردم روی زمینند:
    اول: ادبیات زشت و بی پرده ای که پس از جنگ با سرعتی عجیب و مداوم، رواج یافته و بر وقاحت خود افزوده است.
    دوم: فیلم های سینمایی که (فقط) عواطف شهوانی را در مردم بارور می کنند؛ بلکه در این باب درس های علمی بدیشان می دهد...
    سوم: انحطاط سطح اخلاقی در عامه زنان که در لباس پوشیدن و حتی عریان شدن و آمیزش بی قید و شرط با مردان بروز و ظهور می کند. این مفاسد در بین ما، رو به فزونی می رود و رواج می یابد و سرانجام آن، زوال و فنای جامعه و تمدن مسیحی است. اگر ما جلوی طغیان این مفاسد را نگیریم، تاریخ ما مشابه تاریخ روم و ملت های پس از آن خواهد شد که پیروی از شهوات و هواهای نفسانی، ایشان را همراه با شراب ها و زن ها و سرگرمی ها و رقص ها و آوازهای شان به ورطه هلاکت افکند.
    او در ادامه بحث، در این باره می گوید:
    پیشرفت فناوری و صنعت بدون توجه به جنبه های معنوی، غرب را به مصیبت هایی مبتلا ساخته است و همه این ها نتیجه تسلط ماشینیسم بر روح و جان انسان غربی و پوسیدگی نهادهای اخلاقی در غرب است ... مقصود این است که ما در قرنی زندگی می کنیم که مشخصات و امتیازات انسان در مقابل امتیازات ماشین به هیچ انگاشته شده، بلکه انسان همانند پیچ و مهره ای بسیار ناچیز و غیر قابل توجه در دستگاه های غول پیکر تولیدی دنیای ماشین به حساب آمده است.
    بی تردید این طرز تفکر درباره انسان و نادیده گرفتن همه خصوصیات انسانی و اخلاقی او ضایعه ای است برای بشریت که زیان های جبران ناپذیری را به بار آورده؛ اگر همین وضع ادامه یابد، به طور قطع انسانیت در سراشیب سقوط و انهدام مطلق قرار خواهد گرفت.
    پیشرفت های ظاهری و مادی چنان چشم عقل و هوش آنان را کور کرده که از درک و فهم و دیدن یک نکته عاجز مانده اند و آن اینکه تمام پیشرفت های وابسته به فناوری علمی و صنعتی و همه این ماشین ها با تمام اهمیت و اعجاب آور بودن شان، باید به عنوان ابزارهایی تلقی شوند که در خدمت بشرند و برای تعالی و تکامل او و تحقق اخلاقیات عالیه او به کار گرفته شوند.
    اینان سرمست و خوشحال از موفقیت های حاصل شده، از کنار نکات بسیار روشن و قابل فهم گذشتند، نکاتی همچون اینکه «ماشین را می توان، با تعدادی فرمول و ضابطه به کار انداخت و اداره کرد؛ اما اداره انسان و پیش بینی عکس العمل های او به آسانی میسر نیست.
    در تائید مطالب فوق یکی از اندیشه مندان خیرخواه غربی به نام «روبرت هتشنس» طی عبارات و سخنان ارزشمندی می گوید:
    «اگرچه علوم مادی و فناوری پیشرفت کرده و بشر در امور عادی و طبیعی قوس صعودی را پیموده و به اوج رسیده است، ولی بدبختانه در معنویات قوس نزولی را می پیماید و رو به انحطاط می رود. جامعه ای که درباره زندگی بر مبنای پراگماتیسم می اندیشد، تعجبی ندارد از اینکه انسان ها آلت و ابزار تولید شوند».
    همچنین «اریک فروم» روانشناس و متفکر و جامعه شناس در این باره می گوید:
    «ما در مغرب زمین به ویژه در آمریکا دچار بحران هویت شده ایم، چون در جامعه صنعتی در حقیقت افراد به شی بدل شده و شی هم فاقد هویت است.
    تمدن غربی در مسیری قرار گرفته که عشق و علاقه به مادیات یعنی آنچه بی روح است، رواج یافته، در نتیجه نسبت به حیات انسانی و آثار آن نوعی بی اعتنایی و بی علاقگی پیدا شده است.»
    در این باره سخنان یکی از دانشمندان برجسته فرانسه به نام «کمیل فلاماریون» بسیار شنیدنی و قابل تامل است:
    «ما نباید از اعتراف به انحطاطی که در آن قرار گرفته ایم، ناراحت و شرمسار شویم؛ زیرا به آن تن داده ایم. آیا بهره ما از تمدن فعلی جز ثروت اندوزی بدون دقت به راه جمع آوری آن، چیز دیگری هست؟! ما می خواهیم بزرگی پیدا کنیم، اما نه از راه های صحیح آن، بلکه از راه غافلگیر کردن دیگران. ما می خواهیم ارزشی برای مقررات و واجبات اجتماعی قائل نباشیم. ما به تناقض واضحی دچار شده ایم. زیرا از جهت علمی به درجه ای از ترقی رسیده ایم که مانند ندارد و فتوحاتی نصیب ما شده که افکار ما را به اوج عظمت سوق داده است؛ ولی از نظر انسانیت و اخلاق به پست ترین دره های انحطاط سقوط کرده ایم. راستی غم انگیز است! در عین اینکه قدرت ما روز به روز بیش تر می شود، حرارت قلبی و نشاط روح ما به دلیل غلبه شهوات و طمع های مادی خاموش تر می گردد.» (1)

پی نوشت ها :
    1. مجموعه آثار ، ج17 ، ص29، قم انتشارات صدر ا، چاب 22،1378ش.

7. صلوات ها 5

نوشته
    76
    حضور
    3 روز 52 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    177

پاسخ خیلی تئوریک بود و ردپایی از نظر خودتون در اون نبود، ممنون میشم نظر شخصی خودتون رو هم بیان بفرمایید خارج از نظر محققین غرب و مکاتب نظری و ...ایسم ها و ...تیسم ها.متشکرم بابت وقتی که گذاشتید

9. صلوات

نوشته
    892
    حضور
    16 روز 10 ساعت 29 دقیقه
    دریافت
    10
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1567

سلام خدمت زننده تاپیک
    شما طوری حرف زدید که کاملا به طب اسلامی(سنتی) و طبابت جدید واقف هستید.
    من 1 ساله در مکانی هستم که یه متخصص طب سنتی(با 18 سال سابقه کار توی حجامت ، فست ، بادکش و ....) هم داریم و به شخصه تجربه کردم طب سنتی به تنهایی پاسخ گوی 10درصد بیماری ها هست و توی 90درصد دیگه فقط و فقط یه مکمل میتونه باشه.

11. صلوات ها 2

علاقه
    مطالعات دینی، فلسفی، ریاضی، فیزیکی ...
    نوشته
    2,628
    حضور
    73 روز 19 ساعت 53 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    1
    صلوات
    8025

نقل قول نوشته اصلی توسط programmer1 نمایش پست ها
    سلام علیکم،

سلام علیکم مؤمن،
    حقیر هم با اکثر حرفهای شما موافق هستم و پاسخ پرسش شما را هم یک چیز بیشتر نمی‌دانم و البته عالمی هم حرف ذیل همین یک جمله دارم:

وَمَا يَتَّبِعُ أَكْثَرُ‌هُمْ إِلَّا ظَنًّا ۚ إِنَّ الظَّنَّ لَا يُغْنِي مِنَ الْحَقِّ شَيْئًا ۚ إِنَّ اللَّـهَ عَلِيمٌ بِمَا يَفْعَلُونَ [یونس، ۳۶]
    و بیشتر آنها، جز از گمان (و پندارهای بی‌اساس)، پیروی نمی‌کنند؛ (در حالی که) گمان، هرگز انسان را از حقّ بی‌نیاز نمی‌سازد (و به حق نمی‌رساند)! به یقین، خداوند از آنچه انجام می‌دهند، آگاه است!

حق کجاست؟ علی مع الحق و الحق مع العلی ...
    کدام علی؟ همانکه أنا مدینة‌ العلم و علی بابها
    کدام مدینة‌العلم؟ همان که علمش از ناحیه‌ی خداست: وَقُل رَّ‌بِّ زِدْنِي عِلْمًا
    و در روایت مبارکه داریم که لیَسَ العِلمُ بِکثرة التَعلیمِ و التَعلُّم ، بَلِ العِلمُ نورٌ یقذفُه اللهُ فی قلبِ مَن یَشاء

آنچه نزد دانشمندان است نه علم است و نه حق است، چیزی که حق نیست باطل است، باطل لزوماً به معنای شیطانی نیست،‌ باطل به معنای چیزی است که خلقت به آن تعلق نگرفته باشد و شبه‌حقیقت باشد، چیزی که وجود ندارد و گمان می‌شود که وجود دارد ... در مورد علوم جدید (بغیر شاید فقط ریاضیات و فلسفه که عقلانی هستند) علومی که داریم شبهی از حقیقت هستند، شبهی از علم، تقریبی از حقیقت ...

فرض کنید خداوند انسان را می‌آفرید و بعد محافظت او از خودش را به داروها و تجهیزات پزشکی‌ای موکول می‌کرد که تازه حدود ۷۰۰۰ سال بعد قرار بود انسان کشف کند! اصلاً نسل تا آن ۷۰۰۰ سال ادامه پیدا می‌کرد که بعد انسان بخواهد چیزی کشف کند؟ خداوند هرچه خلق کرده اسباب زندگی او را هم برایش فراهم کرده است، ولی انسان در قرون وسطی پا را از گلیمش فراتر گذاشت ... شروع کرد به تصرف کردن بدون استحقاق در چیزی که علم زیادی هم نسبت به آن نداشت:

... وَمَا أُوتِيتُم مِّنَ الْعِلْمِ إِلَّا قَلِيلًا [الإسراء، ۸۵]
    ... و جز اندکی از دانش به شما داده نشده است

بهره‌ی علوم تجربی از علم حقیقی که خداوند عالم را بر اساس آن بنا کرده است تنها فرضیات و نظریه‌هایی است که هیچ یک قطعی نیستند ... البته هر کسی کتاب دانشمندان جربی را بخواند و بفهمد لذت می‌برد از نبوغ انسان و قدرت فکر و تحلیل انسان، اما اینها برای ما قابل توجه هستند مگرنه در مقابل خداوند سرگرمی و بازیچه‌ی دنیا هستند، یک ورزش ذهنی مثل شطرنج و ... می‌ماند، خوب است اگر انسان را مقابل خالق علم خاضع کند اما سد راه است اگر انسان را به طغیان بکشاند که در این صورت این علم ناچیز حجاب اکبر بوده است، متاع غرور، رزقی که انسان را فریب داده و به غفلت از اصل کشانده است، میلی‌متر را می‌گیرند و کیلومتر از دستشان در می‌رود. بجز نظریات که برای محققین جالب است (گاهی هم واقعاً بیش از تخیلات و خیال‌بافی‌های عالمانه نیست) آنچه که عوام را علم‌زده کرده است ماحصل تولید این علوم است: تکنولوژی! تکنولوژی چیز خاصی نیست، اگرچه در آن هم نبوغ انسانی موج می‌زند (که البته در مقابل علم حقیقی قابل اعتنا نیست ولی در غیر مقام مقایسه برای ما جالب است و مایه‌ی کنجکاوی) اما باقی دیگر مطلب خاصی در دل خود ندارد و معمولاً بزرگتری از آنچه که واقعاً هستند به نظر می‌رسند.
    حرف بسیار است ...
    یا علی

بهترین سرمایه‌گذاری عمر در کمک به تعجیل در ظهور است،
    ... بضاعتی محدود و اثرگذاری نامحدود،
    نگران سوددهی‌اش هم نیستیم چون خدا تضمین کرده است که قیام به بار خواهد نشست
    هر که می‌خواهد نامحدود بندگی خدا را کند و در هر خیری سهیم شود بسم الله ...

بزرگواران و دوستان و هم‌مباحثه‌ای‌ها، ان شاء الله اگر جسارتی کرده‌ام ببخشید و اگر کوتاهی کرده‌ام یا رنجشی به شما رسانده‌ام حلال کنید

13. صلوات ها 3

نوشته
    2,558
    حضور
    65 روز 22 ساعت 25 دقیقه
    دریافت
    28
    آپلود
    6
    گالری
    100
    صلوات
    9248

اعوذ بالله السمیع العلیم من الشیطان اللعین الرجیم
    بسم الله الرحمن الرحیم

نقل قول نوشته اصلی توسط muiacir نمایش پست ها
    سلام خدمت زننده تاپیک
    شما طوری حرف زدید که کاملا به طب اسلامی(سنتی) و طبابت جدید واقف هستید.
    من 1 ساله در مکانی هستم که یه متخصص طب سنتی(با 18 سال سابقه کار توی حجامت ، فست ، بادکش و ....) هم داریم و به شخصه تجربه کردم طب سنتی به تنهایی پاسخ گوی 10درصد بیماری ها هست و توی 90درصد دیگه فقط و فقط یه مکمل میتونه باشه.
    عرض سلام و ادب و احترام.

تمام داروهای که امروز در پزشکی نوین مصرف میشود 100% عوارض جانبی منفی هم دارند.اما ممکن است این عوارض انقدر کم باشد که ملموس نباشد.

امروز کسی در این زمانه نمیتواند ادعا کند که طب اسلامی را بلد است.مهارت در طب اسلامی نیازمند شناخت کامل آیات و روایات اسلامی است.که این امر نیازمند وجود معصوم است.و غیر معصوم فقط در موراد محدود می توانند عرض اندام کند.

اینگونه هم که میگویید طب اسلامی فقط جوابگوی 10% بیماری ها نیست.و یک مورد دیگر اینکه طب اسلامی بیشتر به جلوگیری از بیماری میپردازد.
    اگر چگونه خوردن ، چگونه آشامیدن ، چگونه رفتار کردن و ... درست بشود دیگر نیازی به دکتر نیست.طب اسلامی آموزش میدهد چه چیز را بخوریم و چه چیز را نخوریم تا سالم بمانیم.

وقتی شخصی به پزشک عمومی مراجعه میکند و پزشک عمومی یا متخصص بیماری های مختلف به بیمار منوی غذایی میدهد این منوی غذایی که چه چیز بخورد و چه چیزی نخورد برگرفته از طب اسلامی است.

برای ظهور حضرت مهدی(عج) چه کردیم!؟

به این تاپیک حتما سر بزنید :
    طرح کلی اندیشه اسلامی در قرآن از دیدگاه امام خامنه ای (حفظه الله )
    تاپیک : شهید سید محمد حسین میر دوستی
    تاپیک های دیگر :
    شهید سید میثم تراهی ***** شهید محسن حججی
    هدفم قدس و آرزویم شهادت!

15. صلوات ها 3

نوشته
    892
    حضور
    16 روز 10 ساعت 29 دقیقه
    دریافت
    10
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1567

نقل قول نوشته اصلی توسط امام عشق نمایش پست ها
    بسم الله الرحمن الرحیم

[B
    اگر چگونه خوردن ، چگونه آشامیدن ، چگونه رفتار کردن و ... درست بشود دیگر نیازی به دکتر نیست.
    [/B][/COLOR]
    یک ادعای اشتباه توی تمامی متخصصین طب سنتی
    تقریبا 120 درصد این حرف اشتباهه
    میگم شما فقط به من بگو ژنتیک این وسط پس چیکارست؟چند درصد بیماری ها ارثیه؟

17. صلوات ها 2

نوشته
    2,558
    حضور
    65 روز 22 ساعت 25 دقیقه
    دریافت
    28
    آپلود
    6
    گالری
    100
    صلوات
    9248

بسم الله الرحمن الرحیم

نقل قول نوشته اصلی توسط muiacir نمایش پست ها
    یک ادعای اشتباه توی تمامی متخصصین طب سنتی
    تقریبا 120 درصد این حرف اشتباهه
    میگم شما فقط به من بگو ژنتیک این وسط پس چیکارست؟چند درصد بیماری ها ارثیه؟
    سلام

اولا جواب سلام واجب است.

دوما وجود بیماری ژنتیک بخاطر استفاده غلط از انرژی است.

زمانی که از انرژی غلط استفاده شود ، اگر در کنار این مصارف غلط تغذیه غلط به وجود بیاید شخصی دچار نقص ژنتیکی میشود و باعث بیماری شخص میشود و این نقص در نسلهای بعدی او تاثیر منفی میگذارد.
    همینطور در دیگر موارد هم همینطور.

شما وقتی میگویید سخن بنده 120% غلط است.یعنی بسیاری از بیماریها خود به خود به وجود می آید.
    درصورتی که 100% بیماری ها یک دلیل دارد. و آن دلیل هم 100% استفاده غلط از یکی غذا یا انرژی است.
    و اگر کسی بگوید بیماری ها خود به خود به وجود می آید 100% اشتباه میکند.

برای ظهور حضرت مهدی(عج) چه کردیم!؟

به این تاپیک حتما سر بزنید :
    طرح کلی اندیشه اسلامی در قرآن از دیدگاه امام خامنه ای (حفظه الله )
    تاپیک : شهید سید محمد حسین میر دوستی
    تاپیک های دیگر :
    شهید سید میثم تراهی ***** شهید محسن حججی
    هدفم قدس و آرزویم شهادت!

19. صلوات ها 2

نوشته
    892
    حضور
    16 روز 10 ساعت 29 دقیقه
    دریافت
    10
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1567

نقل قول نوشته اصلی توسط امام عشق نمایش پست ها
    بسم الله الرحمن الرحیم

سلام

اولا جواب سلام واجب است.

دوما وجود بیماری ژنتیک بخاطر استفاده غلط از انرژی است.

زمانی که از انرژی غلط استفاده شود ، اگر در کنار این مصارف غلط تغذیه غلط به وجود بیاید شخصی دچار نقص ژنتیکی میشود و باعث بیماری شخص میشود و این نقص در نسلهای بعدی او تاثیر منفی میگذارد.
    همینطور در دیگر موارد هم همینطور.

شما وقتی میگویید سخن بنده 120% غلط است.یعنی بسیاری از بیماریها خود به خود به وجود می آید.
    درصورتی که 100% بیماری ها یک دلیل دارد. و آن دلیل هم 100% استفاده غلط از یکی غذا یا انرژی است.
    و اگر کسی بگوید بیماری ها خود به خود به وجود می آید 100% اشتباه میکند.
    سلام
    والا یه تاپیک قبلنا توی انجمن ایجاد شد که جواب سلام دوستان توی پست ها رو وقتی پستشون رو نقل میونیم باید بدیم که خوب کارشناس بحث فقه فرمودند خیر.
    بگذریم
    من نفهمیدم انرژی ربطش به ژنتیک چیه.برای ما بی سوادا ساده بگین بفهمیم
    بنده معتقدم عیب طب سنتی همبنه ، که فکر میکنه میتونه هر بیماری رو درمان کنه یا جلوشو بگیره و .....
    یه مثال توی صفحات یکی از تاپیک های اخیر در مورد طب سنتی زدم در مورد دیماریا و اگرو که اون ها توی بازی نیمه نهایی جام جهانی اسیب دیدند(پارگی عضله) و چون میخواستند به بازی فینال برسند یکیشون با سلول های بنیادی و یکی دیگه با اتاق فشار درمان شد.اتاق فشاره جواب داد و بیمار برای بازی 2 روز بعد اماده شد.در حالی که فقط 2 روز از اسیبش گذشته بود.و از دوستان سوال کردم طب سنتی توی پیشگیری یا درمان این موارد چیکار میتونه بکنه که خوب یکی از دوستان که تا همون پست هم شدیدا طرفدار این طب بودند وقتی جوابی نداشتند به کل صورت مساله رو پاک کردند و فرموند طب سنتی با ورزش حرفه ای مثل فوتبال مخالفه...حالا شما به عنوان یه نفر دیگه لطف کنین بفرمایین آیا طب سنتی میتونه کاری بکنه که هیچ بازیکن فوتبالی توی این بازی ها که 4 سال یه بار توفیق میشه ، آسیب نبینه؟آیا اگر آسیب دید میتونه توی این 4روز برش گردونه؟
    (احتمالا حالا میفهمیم طب حدید واقعا تحولی توی دنیا ایجا کرده ،و باور بفرمایید احتمالا 500 سال دیگه اگر علم تونست انسان نمیر بسازه نباید خیلی تعجب کرد ، بلکه باید از طب سنتی تعجب کرد که 500 سال دیگه هنوز درمانش حجامته و بادکش و زالو و ... و این ها رو برای هرنوع بیماری تجویز میکنه حالا فرق نداره علتش جیه یا داستانش چیه و ....
    متاسفانه طب سنتی اولش خوبه و من هم منکر خوب بودن این داستان هاش نمیشمو منکر نیستم که حجامت بده یا بادکش بده و ... من خودم به شخصه دارم با یکی از این متخصصین کار میکنم که ماشالله توی بحث تغذیه و دستوران دین اسلام و طب سنتی در باب تغذیه هم فوق العاده وارده پس این طور نیست که مخالفش باشم اما همونطور که گفتم اصل رو طب جدید میدونم و در کنارش طب سنتی و تازه مشکل اینجاست که طب جدید خودش قبول داره که همیشه ناقصه ؛ اشتباه داره و ....اما توی طب سنتی نه تنها اینطوری نیست بلکه سال به سال ادعاها کم کم زیاد میشه.
    احتمالا داستان حاجی نباتی توی تهران رو همه یادمون میاد ، چه بیمارایی رو که شفا نداد اما آخرش این شد که هر نبات رو کلی فروخت و کم کم تشخیص هم میداد و معاینه هم میکرد و ....
    ویرایش توسط muiacir : ۱۳۹۳/۰۴/۲۵ در ساعت ۲۳:۲۶

21. صلوات ها 3

صفحه 1 از 3 123 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 0

هیچ کاربری در لیست وجود ندارد.

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری