دانلود و مشاهده برخی برنامه ها!

تب‌های اولیه

5 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
دانلود و مشاهده برخی برنامه ها!

سلام
در سایت های اشتراک فیلم و کلیپ بخش هایی خنده دار از برخی برنامه ها گذاشته میشه که در تلویزیون هم پخش نشده مثل طنز شوخی کردم
آیا دانلود و مشاهده و پخش این تکه ها برای تفریح که معمولا 4 تا 5 دقیقه هست حرام هست ؟چون پولی جهت خریدن نمیدیم و گویا افرادی که می خرند با امکانات رایانه ای اونها رو چند تکه کرده و در سایت هایی مثل آپارات و یوتیوب و ... قرار می دهند
همین طور سریال شاهگوش بعضی بخش هاش رو قرار دادن!
یا حق
مرجع آیت الله خامنه ای

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد شفا

شهید چمران;535669 نوشت:
سلام
در سایت های اشتراک فیلم و کلیپ بخش هایی خنده دار از برخی برنامه ها گذاشته میشه که در تلویزیون هم پخش نشده مثل طنز شوخی کردم
آیا دانلود و مشاهده و پخش این تکه ها برای تفریح که معمولا 4 تا 5 دقیقه هست حرام هست ؟چون پولی جهت خریدن نمیدیم و گویا افرادی که می خرند با امکانات رایانه ای اونها رو چند تکه کرده و در سایت هایی مثل آپارات و یوتیوب و ... قرار می دهند
همین طور سریال شاهگوش بعضی بخش هاش رو قرار دادن!
یا حق
مرجع آیت الله خامنه ای

سلام علیکم

طبق نظر رهبری:

اگر علم به رضایت مالکین آنها ندارید،بنابر احتیاط واجب نمی توانیدازآنها استفاده کنید.

پی نوشت:
1-سایت رهبری،استفتائات جدید،سوال1336

سلام ببخشید چند سوال دیگه در مورد کپی رایت
1- بنده برای یاد گیری یک نرم افزار خاص از سایت یوتیوب فیلم های آموزشی اون رو را دانلود میکنم و میبینم اما به تازگی متوجه شدم زبان آموزشی انگلیسیه پس امکان داره فردی که این فیلم ها رو در یوتیوب میگذاره از یک سری فیلم های آموزش که به صورت سی دی هست(معمولا توسط سازنده همراه کتاب های آموزشی قرار داره) استفاده کنه و اونها را به چند تکه تقسیم کنه(برای کاهش حجم) و در اینترنت قرار بده (نقض کپی رایت سازنده)اما فکر کنم فیلم ها اونقدر کیفیت نداشته باشه یک احتمال دیگه اینه که خود اون فرد ساخته باشه(از کارهای خودش در رایانه شخصی فیلم گرفته باشه) و در یوتیوب گذاشته باشه
شرکت سازنده نرم افزار خارجی هست
حالا
1-آیا استفاده و یادگیری اون نرم افزار از طریق دانلود فیلم ها جایزه یا نه؟
2-اگر نه مهارتی که تا حالا یادگرفتم و استفاده کردم رو چیکار کنم؟
3-اگر درآمدی از این راه کسب کنم حرامه؟(بعد یاد گیری نرم افزار)
2-با فرض حلال بودن دانلود و مشاهده و یادگیری اگر برای ترویج علم در سایت دیگری فیلم ها رو قرار بدم بدون هدف تجاری آیا باید از کسی که در یوتیوب قرار داده اجازه بگیرم و ذکر منبع کنم چون سایت یوتیوب یک سایت اشتراک ویدیو هست و فکر کنم هر کس هر ویدیویی بخواد اونجا برای استفاده دیگران قرار میده.
ببخشید این قدر طولانی شد:Gol:
یا حق

شهید چمران;543715 نوشت:
سلام ببخشید چند سوال دیگه در مورد کپی رایت
1- بنده برای یاد گیری یک نرم افزار خاص از سایت یوتیوب فیلم های آموزشی اون رو را دانلود میکنم و میبینم اما به تازگی متوجه شدم زبان آموزشی انگلیسیه پس امکان داره فردی که این فیلم ها رو در یوتیوب میگذاره از یک سری فیلم های آموزش که به صورت سی دی هست(معمولا توسط سازنده همراه کتاب های آموزشی قرار داره) استفاده کنه و اونها را به چند تکه تقسیم کنه(برای کاهش حجم) و در اینترنت قرار بده (نقض کپی رایت سازنده)اما فکر کنم فیلم ها اونقدر کیفیت نداشته باشه یک احتمال دیگه اینه که خود اون فرد ساخته باشه(از کارهای خودش در رایانه شخصی فیلم گرفته باشه) و در یوتیوب گذاشته باشه
شرکت سازنده نرم افزار خارجی هست
حالا
1-آیا استفاده و یادگیری اون نرم افزار از طریق دانلود فیلم ها جایزه یا نه؟
2-اگر نه مهارتی که تا حالا یادگرفتم و استفاده کردم رو چیکار کنم؟
3-اگر درآمدی از این راه کسب کنم حرامه؟(بعد یاد گیری نرم افزار)
2-با فرض حلال بودن دانلود و مشاهده و یادگیری اگر برای ترویج علم در سایت دیگری فیلم ها رو قرار بدم بدون هدف تجاری آیا باید از کسی که در یوتیوب قرار داده اجازه بگیرم و ذکر منبع کنم چون سایت یوتیوب یک سایت اشتراک ویدیو هست و فکر کنم هر کس هر ویدیویی بخواد اونجا برای استفاده دیگران قرار میده.
ببخشید این قدر طولانی شد:Gol:
یا حق

سلام علیکم

طبق نظر رهبری:

1-استفاده و یادگیری آن نرم افزار از طریق دانلود فیلم ها جایز نمی باشد.
2- باید هزینه آن را به صاحبانش بدهید واگر امکان ندارد به عنوان مجهول المالک با اجازه از حاکم شرع به فقیر بدهید.
3-استفاده از مهارتهای که یاد گرفته اید وکسب در آمد از آنها،اشکالی ندارد.

موضوع قفل شده است