امام خامنه ای: فاصله سطح قرآنی جامعه با وضع مطلوب، زیاد است

تب‌های اولیه

3 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
امام خامنه ای: فاصله سطح قرآنی جامعه با وضع مطلوب، زیاد است

[="Arial"][="Green"]رهبر انقلاب درجمع قاریان قرآن:
در این چند سال، جامعه قرآنی بحمدالله پیشرفت کرده، اما در سطح عمومی جامعه، فاصله با آنچه مطلوب است زیاد است. باید ترتیبی اتخاذ شود که همه مردم با قرآن به نحوی انس داشته باشند.
آنچه که امروز در دنیای اسلام دیده می‌شود این است که دشمنان اسلام به نام اسلام با اسلام مقابله می‌کنند/ باید باور کرد که دست خبیث سرویس‌های اطلاعاتی دشمن در این قضایا نقش دارد.
عکس | عکس / محفل انس با قرآن در حسینیه امام خمینی

فاصله سطح قرآنی جامعه با وضع مطلوب، زیاد است
بحمدالله در این چند سال، جامعه‌ى قرآنى پیشرفت بسیار زیادى کرده است... لکن در سطح عمومى جامعه نه، ما در حدّ مطلوب نیستیم و فاصله‌مان زیاد است. باید در کشور ما و در میان جامعه‌ى ما ترتیبى اتّخاذ بشود که همه‌ى آحاد مردم به‌نحوى با قرآن انس داشته باشند، به #قرآن مراجعه کنند؛ ولو به طور اجمال از مفاهیم قرآنى سر دربیاورند.
این کلام منسوب به #امیرالمومنین است؛ فرمود: هرکسى که با قرآن نشست، از این نشست که برخاست، یا هدایتى در او افزون شده است یا بى‌معرفتى و کورى‌اى از او کم شده است.
بیانات | بیانات در محفل انس با قرآن

[/][/]

[="Arial"][="Green"]حاضرم هرچه دارم، بدهم و حفظ قرآن را بگیرم...

برادران! شماها چرا قرآن را حفظ نمیکنید؟ شماها جوانید. والله مکرر اتفاق افتاده که با خودم فکر کرده‌ام و گفته‌ام که اگر ممکن باشد، هرچه دارم، بدهم و حفظ قرآن را بگیرم؛ ولی افسوس که ممکن نیست.

در این سن، من دیگر نمیتوانم قرآن را حفظ کنم؛ اما شما جوانید، شما بچه‌اید و میتوانید حفظ کنید. حافظه‌ی شما، حافظه‌ی جوانی است. سنین بیست‌وپنج‌ساله و سیساله و زیر سی سال - که غالب قرّاء ما بحمداللَّه در این سن هستند - سنین حفظ قرآن است. کلام خدا و آیات کریمه‌ی الهیه را حفظ کنید و از حفظ بخوانید.
بیانات در دیدار جمعی از قاریان قرآن ۱۳۷۰/۰۱/۲۲

بیانات در دیدار جمعی از قاریان قرآن

[/]

چه قدر به آدم انگیزه میدن....:Mohabbat: