صفحه 1 از 3 123 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: سوال در مورد استبراء

نوشته
    494
    حضور
    8 روز 19 ساعت نامشخص
    دریافت
    8
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1536

سوال در مورد استبراء

باسلام
    همانطور که میدونید اگر انسان بعد از بول استبراء کند و بعدا از او رطوبتی خارج شود که نداند بول است یا نه؛ حکم به طهارت میشود ولی اگر استبراء نکرده باشد حکم به بول میشود.

مگر به غیر از بول، منی، مذی، وذی، مدی چیز دیگری از مجرای تناسلی خارج میشود؟

من در مستراح استبراء کردم؛ چندی پیش از من رطوبتی خارج شد؛ چون روزه بودم و چیزی شهوانی ندیدم که از لحاظ جنسی تحریک بشم منی، مذی، وذی و ودی نیست.

یعنی بعد از استبراء از من رطوبتی خارج شد که یقین دارم منی، وذی، مذی و ودی نیست؛ پس باید بول باشد دیگه؛ اگر این 4 چیز رو یقین داشته باشم که نیست؛ حکم به بول و نجاست میشه؟

نظرات مراجع: مکارم و سیستانی

2. صلوات

3.  

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,515
    حضور
    174 روز 16 ساعت 8 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58286

با نام و یاد دوست

سوال در مورد استبراء

کارشناس بحث: استاد شفا

5. صلوات

علاقه
    فقه جعفري
    نوشته
    3,117
    حضور
    52 روز 22 ساعت 20 دقیقه
    دریافت
    6
    آپلود
    0
    گالری
    8
    صلوات
    11214

نقل قول نوشته اصلی توسط user نمایش پست ها
    باسلام
    همانطور که میدونید اگر انسان بعد از بول استبراء کند و بعدا از او رطوبتی خارج شود که نداند بول است یا نه؛ حکم به طهارت میشود ولی اگر استبراء نکرده باشد حکم به بول میشود.

مگر به غیر از بول، منی، مذی، وذی، مدی چیز دیگری از مجرای تناسلی خارج میشود؟

من در مستراح استبراء کردم؛ چندی پیش از من رطوبتی خارج شد؛ چون روزه بودم و چیزی شهوانی ندیدم که از لحاظ جنسی تحریک بشم منی، مذی، وذی و ودی نیست.

یعنی بعد از استبراء از من رطوبتی خارج شد که یقین دارم منی، وذی، مذی و ودی نیست؛ پس باید بول باشد دیگه؛ اگر این 4 چیز رو یقین داشته باشم که نیست؛ حکم به بول و نجاست میشه؟

نظرات مراجع: مکارم و سیستانی
    سلام علیکم

طبق نظر آیت الله سیستانی وآیت الله مکارم شیرازی:

بعد از بول اگر استبراء انجام داده باشید ومایع مشکوکی خارج شده که نمی دانید بول است یا غیر بول (چه ودی یا مذی یا وذی یامنی یا غیراینها )حکم به طهارت آن می شود.
    سوال در مورد استبراء

سوال در مورد استبراء

7. صلوات ها 2

نوشته
    494
    حضور
    8 روز 19 ساعت نامشخص
    دریافت
    8
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1536

سلام علیکم

سوال بنده اینه که

من استبراء کردم؛ بعد از استبراء از من مایعی خارج شد که میدانم؛ منی، وذی، ودی، مذی و خون نیست

آیا به غیر از اینان موردی دیگری هم هست که از مجرای تناسلی مرد خارج شود که من بین آن و بول مردد شوم و حکم به طهارت بدم؟؟؟

اینکه میفرمایید ممکن است مایعی دیگری به جزء (بول، خون، منی، وذی، وذی، مذی و بول) از مجرای تناسلی ادرار مردانه خارج شود؛ چگونه چیزی است؟ که من بین آن و بول مردد شوم و بخاطر استبرائی کردم؛ حکم به طهارت کنم.

علاقه
    خواندن کتاب و خوردن غذا
    نوشته
    241
    حضور
    6 روز 11 ساعت 29 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    570

سلام علیکم

سوال بنده اینه که

من استبراء کردم؛ بعد از استبراء از من مایعی خارج شد که میدانم؛ منی، وذی، ودی، مذی و خون نیست

آیا به غیر از اینان موردی دیگری هم هست که از مجرای تناسلی مرد خارج شود که من بین آن و بول مردد شوم و حکم به طهارت بدم؟؟؟

اینکه میفرمایید ممکن است مایعی دیگری به جزء (بول، خون، منی، وذی، وذی، مذی و بول) از مجرای تناسلی ادرار مردانه خارج شود؛ چگونه چیزی است؟ که من بین آن و بول مردد شوم و بخاطر استبرائی کردم؛ حکم به طهارت کنم.
    بزرگوار چگونه ممکن میشود که جنابعالی استبرا نکرده باشی و از سویی مطمئن هم باشی مایع خارج شده از شما هیچ کدام از مایعات مذی وذی ودی و ... نیست ؟؟؟؟؟؟ وذی و مذی و ودی از لحاظ جنس در واقع یکی هستند و همه ان ها یک نوع هستند و ان مایعی چسبنده و زننده هست منتها به لحاظ وقت خروجشان است که به نام های مختلف نام گذاری شده اند ولی منی با ان ها متفاوت است ... حالا شما هم استبرا نکرده باشی به لحاظ حکما باید گفت که محکوم به بول هست و لو اینکه چیز دیگری باشد

نوشته
    494
    حضور
    8 روز 19 ساعت نامشخص
    دریافت
    8
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1536

نقل قول نوشته اصلی توسط عالم مقدس ملکوت نمایش پست ها
    بزرگوار چگونه ممکن میشود که جنابعالی استبرا نکرده باشی و از سویی مطمئن هم باشی مایع خارج شده از شما هیچ کدام از مایعات مذی وذی ودی و ... نیست ؟؟؟؟؟؟ وذی و مذی و ودی از لحاظ جنس در واقع یکی هستند و همه ان ها یک نوع هستند و ان مایعی چسبنده و زننده هست منتها به لحاظ وقت خروجشان است که به نام های مختلف نام گذاری شده اند ولی منی با ان ها متفاوت است ... حالا شما هم استبرا نکرده باشی به لحاظ حکما باید گفت که محکوم به بول هست و لو اینکه چیز دیگری باشد
    برادر عزیز؛ ظاهرا متوجه عرض بنده نشدید
    عرض کردم استبراء کردم؛ و مطمئن هستم آنچه بیرون آمده خون و منی و مذی و وذی و دی نیست؛ به جزء اینها؛ چه چیز دیگری از انسان خارج میشود که بین آن و بول مردد شود و آن رطوبت بیرون آمده را محکوم به طهارت کنم؟

علاقه
    خواندن کتاب و خوردن غذا
    نوشته
    241
    حضور
    6 روز 11 ساعت 29 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    570

برادر عزیز؛ ظاهرا متوجه عرض بنده نشدید
    عرض کردم استبراء کردم؛ و مطمئن هستم آنچه بیرون آمده خون و منی و مذی و وذی و دی نیست؛ به جزء اینها؛ چه چیز دیگری از انسان خارج میشود که بین آن و بول مردد شود و آن رطوبت بیرون آمده را محکوم به طهارت کنم؟
    هیچ مایع دیگه ای در علم و شرع ثابت نشده ! لذا بی شک شما در انجام صحیح استبرا دچار اشتباه شدید و مایع خارج شده بول هست ! چنان چه یقین داشته باشید هیچ کدام از مایعات دیگر غیر بول نیست پس باید به استبرا خود شک کنید ...

ویرایش توسط عظيم : ۱۳۹۳/۰۴/۱۳ در ساعت ۰۳:۴۷ دلیل: لطفا به رساله های عملیه مراجع بزرگوار مراجعه فرمائید

نوشته
    494
    حضور
    8 روز 19 ساعت نامشخص
    دریافت
    8
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1536

نقل قول نوشته اصلی توسط عالم مقدس ملکوت نمایش پست ها
    چنان چه یقین داشته باشید هیچ کدام از مایعات دیگر غیر بول نیست پس باید به استبرا خود شک کنید ...
    به استبراء خود شک کنم؟؟؟ شک در اینکه درست انجام دادم یا نه؟! من یقین دارم که درست انجام دادم؛ ماله امروز که نیست 7 ساله استبراء میکنمسوال در مورد استبراء
    ویرایش توسط عظيم : ۱۳۹۳/۰۴/۱۳ در ساعت ۰۳:۴۸ دلیل: حذف نقل قول نامناسب

علاقه
    خواندن کتاب و خوردن غذا
    نوشته
    241
    حضور
    6 روز 11 ساعت 29 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    570

به استبراء خود شک کنم؟؟؟ شک در اینکه درست انجام دادم یا نه؟! من یقین دارم که درست انجام دادم؛ ماله امروز که نیست 7 ساله استبراء میکنمسوال در مورد استبراء

میشه در مورد شیوه نوین بیشتر توضیح بدید
    عزیزم توضیح خاصی نداره کاملا مشخص هست و کافی یک بار امتحان کنید ....
    فلسفه انجام عمل استبرا این هست که شما با این کار تمام قطرات بول را به صورت کامل از مجرا خارج کنید تا بعدا خارج نشود ...

ویرایش توسط عظيم : ۱۳۹۳/۰۴/۱۳ در ساعت ۰۳:۴۶ دلیل: لطفا به رساله های عملیه مراجع بزرگوار مراجعه فرمائید

نوشته
    494
    حضور
    8 روز 19 ساعت نامشخص
    دریافت
    8
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1536

اگر به آن روشی که در رساله ها گفته شده (مثلا سه بار انجام دادن هر قسمت) ما به اون روش عمل نکنیم و به روش دیگری اطمینان حاصل بشه یا مثلا با دو بار انجام دادن اطمینان حاصل بشه؛ کافی و درسته؟

صفحه 1 از 3 123 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 4

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری