جمع بندی حکم طرح تست کنکور !

تب‌های اولیه

3 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
حکم طرح تست کنکور !

سلام

اول یه خسته نباشید به همه اونائی که تو این دو سه روزه کنکور دادن .

یه سوال مهم دارم :

اونائی که تو فاز تست و کنکور و درس و اینان می دونن من چی می گم ، یه مقایسه ساده بین سوالات سه چار سال اخیر و سوالات و تستای سال های 75 الی 85 نشون می ده که سطح دشواری سوالات کنکور ده برابر و بلکه صدبرابر بیشتر شده . اما در عوض زمان جواب دادن به تست یه تابع مشتق ناپذیر پیوسته (!) دقیقا همون زمان لازم برای حل معادله سنگین (!) 2+2 هست(ش).

حالا با این اوصاف که سطح سختی سوالات چند ده برابر شده ، اما زمان پاسخ دهی به اونا تغییری نکرده ، می خوام بدونم از نظر شرعی و فقه خدا پیغمبری ، حکم طرح تست چیه ؟!

ت ش ک ر .

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد سجاد

[="Tahoma"][="Black"]

under taker;535149 نوشت:
سلام

اول یه خسته نباشید به همه اونائی که تو این دو سه روزه کنکور دادن .

یه سوال مهم دارم :

اونائی که تو فاز تست و کنکور و درس و اینان می دونن من چی می گم ، یه مقایسه ساده بین سوالات سه چار سال اخیر و سوالات و تستای سال های 75 الی 85 نشون می ده که سطح دشواری سوالات کنکور ده برابر و بلکه صدبرابر بیشتر شده . اما در عوض زمان جواب دادن به تست یه تابع مشتق ناپذیر پیوسته (!) دقیقا همون زمان لازم برای حل معادله سنگین (!) 2+2 هست(ش).

حالا با این اوصاف که سطح سختی سوالات چند ده برابر شده ، اما زمان پاسخ دهی به اونا تغییری نکرده ، می خوام بدونم از نظر شرعی و فقه خدا پیغمبری ، حکم طرح تست چیه ؟!

ت ش ک ر .

با عرض سلام و احترام و تشکر از سؤال شما

اگر منظور این است که طراح تست کنکور چه تکلیفی دارد ! باید عرض کنم تکلیف خاصی ندارد طراح تست اجیر برگزار کننده کنکور است و حق الزحمه این کار را از او می گیرد و تستی برای کنکور طراحی می کند که مورد قبول برگزار کننده کنکور باشد و چنین کاری به خودی خود مانعی ندارد.

همچنین خود برگزار کننده هم مسابقه ای ایجاد کرده بین افراد حاضر در کنکور و صرف این کار با رعایت انصاف و عدالت ، مشکلی ندارد و اینکه سطح سؤالات سال های مختلف ، متفاوت است ضرری نزده و موجب اشکال شرعی نیست .

همیشه سلامت و موفق باشید

پی نوشت:
استفتاء از دفتر مراجع عظام در قم[/]

موضوع قفل شده است