جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: پاسخ به 17 سوال راجب استمنا

 1. #1

  عضویت
  جنسیت تير ۱۳۹۳
  علاقه
  امام رضا
  نوشته
  4
  حضور
  5 ساعت 22 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  13

  پاسخ به 17 سوال راجب استمنا
  1- استمنا
  پاسخ به 17 سوال راجب استمنا استمناء چطور عملی است و چه حکمی دارد؟
  پاسخ به 17 سوال راجب استمنا استمنا حرام و از گناهان کبیره است و عوارض و عواقب بدی در دنیا و مجازات سنگینی در جهان آخرت دارد. شرح بیشتر را در کتاب مشکلات جنسی جوانان نوشته ایم.

  2- دلیل حرمت استمنا
  پاسخ به 17 سوال راجب استمنا میخواستم بدانم بر چه اساسی استمنا ممنوع است؟آیا به نظر شما نمی تواند راهی مناسب برای تخلیه فشارهای جنسی آن دسته از جوانانی باشد که فعلا امکان ازدواج را ندارند .
  پاسخ به 17 سوال راجب استمنا دلیل حرمت استمنا روایات متعدد و ضررهای فراوان جسمی و
  روحی ناشی از آن است که مشروح آن را در کتاب مشکلات جنسی جوانان نوشته ایم.

  3- حرمت استمنا از نظر عقل و شرع
  پاسخ به 17 سوال راجب استمنا متاسفانه دچار عادت استمنا میباشم واحساس گناه نیز می کنم، چون گناه دارد ولی نمی توانم بر آن فائق شوم واز طرفی روان پزشک میگوید این حکم دیگر قدیمی شده این برای آن زمانی بود که مردها زود ازدواج می کردند و مشکل زن گرفتن نبود پس الان که امکان زن گرفتن و آمیزش نیست مناسب نیز هست واصلا بد نیست وضرری ندارد چون این عمل دقیقا مثل آمیزش جنسی است حتی اگر فرد در آمیزش طبیعی دارای مشکل شد این عمل را مفید وبا عث رشد می داند که از لحاظ علمی نیز ثابت شده است به نظر شما حکم شرعی در این مورد چیست؟
  پاسخ به 17 سوال راجب استمنا استمنا طبق آیات قرآن و روایات معصومین و حکم عقل حرام و از گناهان کبیره است و عوارض نامطلوبی در دنیا و در جهان آخرت دارد. شرح این مطلب و راه های مبارزه با آن را در کتاب مشکلات جنسی جوانان نوشته ایم.

  4- جلوگیری از خروج منی هنگام استمنا
  پاسخ به 17 سوال راجب استمنا می دانم که استمنا گناهی کبیره است ولی آیا پس از استمنا و جلوگیری از خروج منی آیا غسل واجب است یا خیر؟
  پاسخ به 17 سوال راجب استمنا در صورتی که منی خارج نشود غسل واجب نیست.

  5- استمتاع ذهنی از همسر
  پاسخ به 17 سوال راجب استمنا آیا اگر شخصی در ذهن خود از همسرش یاد کند و استمتاع نماید البته آن هم در ذهن خود و از او منی خارج شود آیا این کار درحکم استمناء است یا خیر و حرام است یا نه ؟
  پاسخ به 17 سوال راجب استمنا این کار استمناء محسوب می شود و حرام است.

  6- استمنا از نظر قرآن و حدیث
  پاسخ به 17 سوال راجب استمنا آیا استمنا کردن گناه دارد؟
  لطفا جواب خود را با ذکر آیه یا حدیث بفرمایید

  پاسخ به 17 سوال راجب استمنا استمناء حرام است. آیهء شریفهء (والذین لفروجهم حافظون الاّ علی ازواجهم او ما ملکت ایمانهم) و همچنین روایتی که در باب حدود وارد شده که حضرت علی علیه السلام جوانی را که مرتکب این کار شده بود تعزیر نمود.

  7- افکاری که سبب تحریک جنسی می شود
  پاسخ به 17 سوال راجب استمنا اینجانب روانپزشک هستم و در شیراز طبابت می کنم خانمی به من مراجعه کرده و می گوید گاهی اوقات افکار مزاحمی دارد که سبب تحریک جنسی او می گردد (فقط تحریک) گویا با دفتر حضرتعالی تماس تلفنی برقرار کرده و به او گفته اند که با تحریک شدن غسل بر ایشان واجب می گردد آیا صحیح است؟
  پاسخ به 17 سوال راجب استمنا چنانچه همزمان با رسیدن به اوج لذت جنسی رطوبتی از وی خارج شود حکم منی را دارد و غسل واجب می شود و اگر خدا نکرده با خود کاری کند که چنین حالتی ایجاد شود استمناء است و حرام است.
  ولی اینگونه افراد ممکن است گرفتار وسوسه باشند، افراد وسواسی، نه علم آنها معتبر است و نه شک آنها، یعنی نباید اعتنا به علم و شک خود کنند.


  8- خارج کردن منی هنگام ضرورت
  پاسخ به 17 سوال راجب استمنا خارج کردن منى به وسیله استمنا در صورتى که باقى ماندن آن در بدن ضرر داشته باشد چه حکمى دارد؟
  پاسخ به 17 سوال راجب استمنا در صورتى که واقعا ضرورتى باشد حرام نیست.

  9- استمنا با تخیل
  پاسخ به 17 سوال راجب استمنا آیا استمنا با تخیّل امکان پذیر است و در صورتى که آبى از انسان خارج شود چه حکمى دارد؟
  پاسخ به 17 سوال راجب استمنا استمنا با تخیّل کاملا امکان پذیر است ولى اگر آب مشکوکى خارج شود که علامات منى را ندارد یا فقط بعضى از علایم را دارد منى محسوب نمى شود.

  10- استمنا برای فرار از زنا
  پاسخ به 17 سوال راجب استمنا اگر انسان مجبور شود براى نجات از زنا استمنا کند، آیا این عمل جایز است؟
  پاسخ به 17 سوال راجب استمنا راه نجات از گناه، گناه دیگر نیست. باید به فکر ازدواج باشد و یا از طریق روزه و ورزش و مانند آن خود را از گناه بازدارد و به گناه دیگرى پناه نبرد.

  11- استمنا با اجازه همسر
  پاسخ به 17 سوال راجب استمنا کسى که زن دارد،با اجازه زنش استمنا مى کند آیااین استمنا حرام است؟
  پاسخ به 17 سوال راجب استمنا اگر استمنا از طریق ملاعبه با همسر بوده باشد اشکالى ندارد، امّا اگر با خودش استمنا کند حرام است خواه به رضایت زن باشد وخواه نباشد.

  12- مضرات خود ارضایی (استمنا)
  پاسخ به 17 سوال راجب استمنا گفته مى شود: «استمنا به خودى خود ضررى ندارد، بلکه بر اثر تلقین افراد باعث ضررهایى مى شود.» آیا این، سخن صحیحى است؟
  پاسخ به 17 سوال راجب استمنا با توجّه به این که استمنا یک نوع ارضاى غیر طبیعى است، زیانبار بودن آن امر واضحى مى باشد. به علاوه، افراد متعدّدى به ما مراجعه کرده و گفته اند: «هرگز فکر نمى کردیم استمنا ضررى داشته باشد، ولى ناگهان خود را با آثار شوم آن روبه رو دیدم.» و این بهترین دلیل است بر این که ترس عامل اصلى این زیانها نیست; البتّه ترس آنها را تشدید مى کند. این نکته نیز حائز اهمیّت است که زیانهاى استمنا، مخصوصاً در جوانان، پس از ترک آن تدریجاً از بین مى رود. مهمّ آن است که زود بیدار شوند و آن را ترک کنند.

  13- استمنا برای آزمایش اسپرم
  پاسخ به 17 سوال راجب استمنا آیا آزمایش اسپرم، که با استمنا حاصل مى شود و براى ازدواج در بعضى از موارد لازم مى باشد، جایز است؟
  پاسخ به 17 سوال راجب استمنا گرفتن اسپرم براى آزمایش از طریق استمنا، تنها در صورت ضرورت جایز است.

  14- عمل استمنا بدون خروج منی
  پاسخ به 17 سوال راجب استمنا این جانب در گذشته به عمل شنیع استمنا مبتلا بودم ولی این عمل را به گونه ای انجام می دادم که با فشار اجازه نمی دادم که منی از من خارج شود و بنا به متن رساله ی شما که درج شده بود که در صورتی که منی از انسان خارج نشود لازم نیست که حتما غسل را انجام دهیم به این جهت برای انجام نماز و سایر مسایل شرعی پس از انجام این عمل شنیع غسل را انجام نمی دادم حال می خواستم تکلیف نماز ها و روزه های انجام شده در قبل را بدانم.
  پاسخ به 17 سوال راجب استمنا در صورتیکه به هر علتی منی خارج نمی شده غسل واجب نبوده و اعمالتان صحیح است.

  15- استمنا با فکر کردن به همسر
  پاسخ به 17 سوال راجب استمنا حکم استمنا با فکر کردن به همسر شرعی چیست؟
  پاسخ به 17 سوال راجب استمنا حرام است.

  16- خروج منی بر اثر گفت وشنود حرفهای عاشقانه
  پاسخ به 17 سوال راجب استمنا اگر حرف های عاشقانه با همسر شرعی چه بصورت تلفنی یا از طریق sms یا حضوری موجب خروج منی شود حکم استمنا خواهدداشت یا نه ؟
  پاسخ به 17 سوال راجب استمنا در صورتیکه حضوری باشد اشکالی ندارد اما در صورتیکه غیر حضوری باشد و منجر به خروج منی شود جایز نیست.

  17- خروج منی بر اثر صحبت تلفنی با همسر
  پاسخ به 17 سوال راجب استمنا اگر مرد به مدت طولانی از همسرش بعلت شغلی دور باشد صحبتهای تلفنی عاشقانه با همسرش که حتی ممکن است منجر به خروج منی شود حکم استمنا دارد یا خیر؟
  پاسخ به 17 سوال راجب استمنا چنانچه موجب خروج منی شود حکم استمناء را دارد و جایز نیست.
 2. صلوات ها 3


اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع رو مطالعه کرده اند از ۱۳۹۳/۰۵/۰۸, ۲۲:۲۲ : 3

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
^

ورود

ورود