چکار کنم دیگه خواب نبینم؟

تب‌های اولیه

26 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
چکار کنم دیگه خواب نبینم؟

سلام و تبریک ماه مبارک رمضان
مشکلی که دارم خواب دیدنه. من تا یادم می اومد خواب میدیدم و اکثرا هم تعبیر شون و تو زندگیم می بینم. اما الان به حدی رسیدم که دیگه فقط خواب میبینم و وقتی صبح بیدار میشم خسته هستم. فرقی هم نمی کنه زود بخوابم یا زود بیدار بشم. و جای بدش اینه که متاسفانه خواب هام تعبیر دارن و کم کم دارم تبدیل میشم به معبر و اصلا از این حالت خوشم نمیاد. دیگه از خواب هام می ترسم. چون خواب هام دست میذاره رو نقطه ای که تو زندگیم برام مهمه و نمی خوام از دستش دم . و بدتر این که خواب هام اکثرا بد شدن و تعابیرشونم بد هست. و همشونم تعبیر میشن. نمیدونم آیا قراره یک اتفاق بدی تو زندگیم بیافته یا این یک مشکله.
کارایی که به ذهنم می رسید برای خواب ندیدنم کردم ولی تاثیر نداشت. مثلا گفتن خواب هام به دیگران. گذاشتن چاقو زیر بالش.
سوال من اینه
چیکار کنم خواب نبینم؟
چه کسی میخواد و چرا من خواب ببینم؟
آیا خواب دیدن یک امتیاز هست یا نه؟
این خواب ها می خوان چیزیو به من بگن؟
ممنونم:Gol:

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد امیدوار

روزنه;534666 نوشت:
مشکلی که دارم خواب دیدنه. من تا یادم می اومد خواب میدیدم و اکثرا هم تعبیر شون و تو زندگیم می بینم. اما الان به حدی رسیدم که دیگه فقط خواب میبینم و وقتی صبح بیدار میشم خسته هستم. فرقی هم نمی کنه زود بخوابم یا زود بیدار بشم. و جای بدش اینه که متاسفانه خواب هام تعبیر دارن و کم کم دارم تبدیل میشم به معبر و اصلا از این حالت خوشم نمیاد. دیگه از خواب هام می ترسم. چون خواب هام دست میذاره رو نقطه ای که تو زندگیم برام مهمه و نمی خوام از دستش دم . و بدتر این که خواب هام اکثرا بد شدن و تعابیرشونم بد هست. و همشونم تعبیر میشن. نمیدونم آیا قراره یک اتفاق بدی تو زندگیم بیافته یا این یک مشکله.
کارایی که به ذهنم می رسید برای خواب ندیدنم کردم ولی تاثیر نداشت. مثلا گفتن خواب هام به دیگران. گذاشتن چاقو زیر بالش.
سوال من اینه
چیکار کنم خواب نبینم؟
بسمه تعالی
با تقدیم سلام و تحیت خدمت جنابعالی و مسئلت متقابل قبولی طاعات

1- در روایات نورانی اهل بیت علیهم السلام خواب (رویا) به اقسامی تقسیم شده است؛
_ بشارت و نویدی به مومن
_ ترس و غمی که شیطان بوجود می آورد
_ خوابهای آشفته ( انعکاس خودگوئیهای درونی و تجربیات و افکار روزمره)

2_ از رسول خدا صلی الله علیه و آله و سلم نقل شده است که فرمودند:
" هرگاه یکی از شما خواب خوبی دید آن را تعبیر کند و اگر خواب بدی دید آن را تعبیر نکند و به کسی هم نگوید "

3_ از امام صادق علیه السلام روایت شده است كه فرمودند:
هرگاه كسی خوابی پریشان و ناخوشایند دید { و از خواب بیدار شد} پهلو به پهلو شود و این آیه را بخواند: " انما النجوی من الشیطان لیحزن الذین آمنوا و لیس بضارهم شیئا الا باذن الله " سپس بگوید : عُذْتُ بما عاذتْ به ملائك‍‍‍‍‍ًتُهُ المقرَبون و انبیاؤُه المرسلون و عبادُهُ الصالحون من شرِ ما رایتُ و من شرِ الشیطان الرجیم؛ به آنچه فرشتگان مقرب الهی و پیامبران مرسل و بندگان شایسته به خدا پناه برده اند پناه می برم از شر خوابی كه دیده ام و از شر شیطان رجیم.

4_ از لحاظ علمی خواب به دو وهله ( خواب متناقض یا متعارف/ خواب رم یا نان رم/ خواب رویا یا غیر رویا) و در مجموع به 5 مرحله تقسم می شود. خواب متعارف یا غیر رویا دارای 4 مرحله و خواب متناقض دارای یک مرحله است. این مراحل به صورت چرخشی در حال تعقیب و تناوب هستند.
بر پایه برخی نظریه ها و تحقیقات همه انسان نیازمند رویا دیدن هستند و انسان بدون رویا دیدن تا مرز جنون پیش می رود. اما وهله ای که عهده دار رویا دیدن است، وهله متناقض است. به نحویکه فرد رویای خود را به خاطر دارد، اما در صورتی که فرد در خواب عمیق ( مرحله 3 و4 خواب متعارف ) رویایی ببیند به خاطر عمق و سنگینی خواب رویا دیده شده را به خاطر نمی سپارد. به اعتقاد برخی رویاهای صادقه در این مرحله اتفاق می افتد چرا که بیشترین انقطاع روح از بدن در خواب عمیق رقم می خورد

با توجه به توضیحات داده شده جلوگیری از رویا دیدن چندان مقدور نیست، اما لازم است؛
با توجه به پیام روایات شریفه از تفال بد زدن جلوگیری کنید
با اتکاء به شواهد نه چندان محکم خوابهای خود را صادقه نپندارید!
افراد مضطرب، چندان به خواب عمیق فرو نمی روند و معمولا خواب آنها سبک است، به همین دلیل می توان گفت فرد مضطرب رویایی را که می بیند، بیشتر از سایر افراد به خاطر می سپارد. بنابراین با توجه به اینکه بخش زیادی از رویاها انعکاس تجارب و احساسات روزمره هستند، ضرورت دارد با تغییر سبک زندگی و پیگیری برنامه های متنوع و تکنیک های مربوطه از میزان استرس و اضطراب روزانه کم کنید.

با تشکر
ولی من انقدر خواب میبینم که هر دقیقه و زمانیکه از خواب بیدار میشم یادم میاد که خواب میدیدم و وقتی از خواب بیدار میشم سر درد دارم. حتی یکبار قرص خواب خوردم اما تاثیری نداشت. هیچ دعایی قبل از خواب نیست. قبلا اینجوری نبودم

با سلام

چرا یه دعایی به نقل از اقای بهجت به گمون هست که اگه اونو بخونین دیگه خواب بد نمی بینین!
یه راه دیگه هم که هست اینه که سوره زخرف (به گمانم) رو تو یه کاغذی بنویسین بزارین زیر بالشتون بخوابین!

یه راه دیگه ای هم که قدما میگن این هست که رو به قبله بخوابین ...که فک کنم مفید باشه حتما یه چیزی دیدن که تجربه کردن!

کم حرف بودن هم به گمونم تو خواب دیدن ادم تاثیر داره!

روزنه;534666 نوشت:
چیکار کنم خواب نبینم؟

باسلام

ممکن است این خواب دیدن شما مربوط به مصرف خوراکی یا گیاهی یا حتی خواندن دعا و ذکری باشد. بعضی گیاهان خاصیت رویا زایی دارند یعنی تولید رویا میکنند.

عضو وفادار سلام .
اینکه شما میگین خواب می بینین مربوط به اینه که شبا موقع خواب خیلی فکر و خیال بیهوده و یا نگران کننده میکنین . من هم موقع امتحانات یا مواقعی که یک مشکل یا دشواری سر راهم قرار گرفته خواب
می بینم.
ولی شما سعی کن موقع خوابیدن به چیز های خوب و خوشحال کننده فکر کنی موقع خوابیدن چند تا نفس عمیق بکش و ترس و نگرانی و استرس رو به خودت راه نده حتی میتونی آهنگ هایی که ملایم هستن و به آدم آرامش میدن گوش بدین.

مورد دیگه اینکه وقتی خواب بد می بینید به خودتان " تلقین" نکنید که حتما در زندگیتان تعبیر خواهد شد . تلقین دراین مواقع آثار بدی به همراه دارد از جمله افسردگی ....
و نکته آخر که قبل از خواب این کار ها رو انجام بدین :
3 بار خواندن سوره توحید - 3 صلوات - 3 بار آیه اللهم اغفرلی والمومنین والمومنات .
انشالله که به تونین آرامشتون رو بدست بیارین موفق باشین .

:Graphic (19)::Graphic (12)::Graphic (33)::Graphic (12)::Graphic (16)::Graphic (33)::Graphic (12): :Graphic (16): :Graphic (12)::Graphic (19):

سلام
ممنونم از راهنماییتون تا به حال که کم نشده و همون طور ادامه داره دعا می کنم بهتر بشم
التماس دعا دارم ازتون امشب:Gol:

به نظر من که خیییلی روح بازیگوشی دارین..........:khandeh!:واقعا درک میکنم که چقد بده آخه منم یه مدت تجربش رو داشتم امید وارم واز خدای رحمان میخوام تا هرچه زودتر بهتر شین:Rose::Rose::ok:

سلام
منم همینطورم خیلی مواقع خوابایی می دیدم حالا خوب یا بد که تعبیر می شدن .. تا جایی که شبا اصلا می ترسیدم بخوابم ... ولی تازگیا بهتر شدم اونم به خاطر اینکه یکم استرس از زندگیم داره دور می شه .. دوم اینکه یکم صدقه برای خوابای بدم دادم .. سوم اینکه موقعی که میام بخوابم اصلا فکر نمی کنم من قراره خواب بد یا.. ببینم اول 3 تا سوره ی تو حید می خونم بعدشم لالا..

یا زهرا

استرس دارم نمیتونم نداشته باشم باعث شده تنبل هم شدم و حس کنم نمیتونم حتی نیمرو بندازم خواب هم که ندارم صبح ها خیلی حالم بده..
توکل می کنم به خدا که مراقبه همه هست و دوستمون داره
شما هم دعا کنین

روزنه;534666 نوشت:
سوال من اینه
چیکار کنم خواب نبینم؟

اتفاقا من دوس داشتم خواب هام تعبیر بشن ! شاید شما انسان با ایمانی هستید که خداوند این نعمت رو بهتون داده !

انقد از خواب دیدن نترسید !

اگه خواب های ترسناکی می بینید و از تعبیرش می ترسید از نظر من با خدا راز و نیاز کنید و به خود خدا پناه ببرید ! من سال ها پیش از خدا خواستم دیگه خواب نبینم و دیگه هیچ خوابی ندیدم و الان دوس دارم خواب ببینم و خواب می بینم

البته شاید شما اتفاق های بسیار معمولی را تعبیر حساب می کنید ! اگر اشکالی ندارد چند مورد از خواب هاتون که تعبیر شده رو بگید

نه اتفاق های معمولی نیستن اتفاق های مهم زندگیمو قبلا خوابشونو دیده بودم که نمیتونم بگم . البته فقط در یک موضوع خواب میبینم
تصور کنین ماه هاست نخوابیدین تا چشمتونو میبندین فقط خواب میبینین. البته وقتی استرس دارم بیشتر میشه طوری که وقتی میخوام از جام بلند بشم سرم گیج میره :Ghamgin:

یه سوال دارم
شبا با وضو می خوابی ؟

علی بیات;558433 نوشت:
یه سوال دارم
شبا با وضو می خوابی ؟

نه اکثرا بدون وضو هست

باسلام

علاوه بر مطالب پست قبلیم در این تاپیک، توصیه میکنم تمرینات متافیزیکی و دستورات علوم غریبه و ... را ترک کنید!

برای اینکه خواب بد نبینید، قبل خواب سوره مبارکه فلق را هفت بار بخوانید و بعد هفت بار این دعا :

اَللَّهُمَّ اِنّی اَعوذُ بِکَ مِنَ الاِحتِلامِ وَ مِن سوءِ الاَحلامِ وَ مِن اَن یَتَلاعَبَ بِیَ الشَّیطانُ فِی الیَقظَةِ وَ المَنامِ

یک هفته یا تا زمان بهبودی کامل این دستور را انجام دهید

روزنه;558974 نوشت:
نه اکثرا بدون وضو هست

از این به بعد با وضو بخواب
فکرت هم درگیر نکن قبل از خواب

سلام علیکم و رحمة الله.

1 - طرز خواب :
حضرت علی(علیه السلام) می‌فرمایند:
خوابیدن چهار قسمت است: پیامبران بر پشت دراز کشیده می‌خوابند، در حالی که چشم‌هایشان برای دریافت وحی پروردگار نمی‌خوابد. مؤمن رو به قبله بر پهلوی راست می‌خوابد. ادشاهان و فرزندانشان برای گوارایی غذا بر پهلوی چپ می‌خوابند و ابلیس و برادرانش و دیوانگان و آسیب‌دیدگان عقلی بر روی شکم می‌خوابند.
پس اولین گزینه در خوابیدن مومن خوابیدن بر پهلوی راست هستش وخوابیدن رو به قبله که باید رعایت بشه.

2 - زمان خواب :
امام باقر(علیه السلام) می‌فرمایند:
خواب در ابتدای روز مایه نادانی و کودنی و خواب قیلوله (خواب کوتاه نیمروز) نعمت و خواب پس از عصر مایه حماقت و ابلهی و خواب میان مغرب و عشا مایه محرومیت از روزی است.
امیرمؤمنان(علیه السلام) می‌فرمایند:
خواب میان مغرب و عشاء و پیش از طلوع خورشید مایه فقر است.

بیشتر خواب های آشفته در زمان های نامناسب دیده میشه.حتی زمان در تعبیر بسیار مهمه تا جایی که معبران در بعضی مواقع حتی ساعت رو در دیدن رویا ها حساب میکنند.

3 - اعمال قبل خواب :
پیامبر گرامی اسلام (صلی الله علیه و آله) میفرمایند:
هر گاه بنده ‏اى هنگام خوابش، بسم اللّه‏ الرحمن الرحيم بگويد، خداوند به فرشتگان مى ‏گويد: به تعداد نفس‏ هايش تا صبح برايش حسنه بنويسيد.
اعمالی که قبل از خواب انجام میشه تاثیر بالایی دارند.پیامبر اکرم این دستور العمل رو قبل از خواب دادند:
اول وضو داشتن قبل از خواب که بسیار مهمه.
واما روایت :
محدث فیض در خلاصه الاذکار نقل کرده که از حضرت زهرا (س) روایت شده که شبی حضرت رسول (ص) بر من وارد شد در وقتی که رختخواب خود را پهن کرده و مهیای خوابیدن بودم، فرمود: ای فاطمه مخواب مگر آنگاه که این چهار عمل را انجام داده باشی:

اولاً یک ختم قرآن بخوان و بخواب
و دیگر یک حج و یک حج عمره بجای آور و بخواب،
سوم آنکه همه مؤمنین را از خود راضی گردان
و چهارم آن که من و همه انبیاء را شفیعان خود قرار دهی

پیغمبر اکرم (ص) فرمود: عزیزم! خدای تعالی روی لطفی که به پدر تو و تو دارد این دستور را به قدری سهل و آسان قرار داد که شما و شیعیان عمل نمایید و اجر و مزد بسیاری برای شما خواهد بود.
هر گاه سوره (قل هو الله احد) را سه مرتبه بخوانی ثواب یک ختم قرآن خواهی برد و هر گاه تسبیحات اربعه را بگویی صواب حج و عمره برده‌ای و هر گاه طلب مغفرت جهت اموات نمایی همه آنها از تو خشنود می‌گردند و هر گاه بر من و سایر انبیاء صلوات فرستی همه آنها شفیعان تو خواهند بود، به این قسم:
اَللّهُمَّ صَلَّ عَلی مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدْ اَللّهُمَّ صَلَّ عَلی جَمیعِ الأنْبِیاءِ وَ الْمُرْسَلین
پس این اعمال قبل از خواب هم آرامش و هم فیض بسیاری دارد.

4 - تاثیرات خواب :
امام صادق (علیه السلام) میفرمایند:
خواب مايه آسايش جسم، سخن مايه آسايش جان و سكوت مايه آسايش عقل است.
خواب باعث آرامش جسم میشه.به وطوری که وقتی شخص از خواب بیدار میشه احساس آرامش رو در خودش حس میکنه.اما خواب های بی موقع و زیاد و بدون برنامه باعث سردرد بدن درد رویای آشفته و ... میشه.پس باید تنظیم خواب داشته باشید.

5 - تنظیم خواب :
پیامبر گرامی اسلام (صلی الله علیه و آله) میفرمایند:
خدا سه چيز را دوست دارد: كم‌گويي، كم‌خوابي و كم‌خوری و نيز مي‌فرمايند: يكي از بدترين چيزهايي كه درباره امتم هراس دارم پرخوابي است.
بهتره یک خواب قیلوله که بین نماز ظهر وعصره حتما در برنامه های خودتون داشته باشید که حدود 20 دقیقه تا نیم ساعته اما بیشتر از این زمان نباشه که اصلا مناسب نیست.به هیچ وجه پرخوابی نکنید.

و امیر المومنین علی (علیه السلام در مورد پرخوابی میفرمایند:
اهل دنیا کسی است که خوابش بسیار باشد؛ همچنین می‌فرماید: پرخوری و پرخوابی جان را فاسد می‌کنند و زیانبار است.

و امام صادق (علیه السلام) در این باره میفرمایند:
چهار چیز است که مقدار کم آنها هم بسیار است: آتش، خواب، بیماری و دشمنی. مقدار کم هر یک از این چهار چیز را ناچیز نشمارید بلکه مقدار کم آنها نیز بسیار است و می‌تواند منشأ پیامد زیاد باشد.

6 - مکان خواب:
رسول خدا(صلی الله علیه و آله) می‌فرمایند:
بر بام و جایی که محفوظ نیست نخوابید.

امام صادق(علیه السلام) می‌فرمایند:
بر روی چهارپایت مخواب، چون زخم پشتش را سریع می‌گرداند و این کار حکیمان نیست، مگر اینکه در کجاوه باشی و امکان استراحت داشته باشی.
پس مکان هم در خواب مهمه و باید بررسی بشه.

پس در خوابیدن به ای موارد توجه ویژه داشته باشید.
- افکار :اما قبل از خواب فکر خودتون رو مشغول نکنید و با آرامش خاطر بخوابید کنید.مشغله ی زیاد ذهنی هم باعث دیدن خواب آشفته میشه.
سعی کنید قبل از خواب فکر خودتون رو خالی کنید آرام باشید یا حداقل به چیز های خوب فکر کنید.
- تعبیر : خواب رو به کسی نگید و از اون به خوبی تعبیر کنید واحیانا اگر خواستید به کسی بگیدکسی باشه که هرچیز رو به خوبی تعبیر کنه و فکر مخرب وبد رو در ذهن راه ندید.
- صدقه : هر روز صبح سوره ی حمد و توحید رو بخونید و با دست راست به نیت سلامتی مولا (عجل الله) .
- خواب آشفته : همونطور که کارشناس بحث هم گفتند به این حدیث عمل کنید:
امام صادق(ع) فرمود: هر گاه کسی خوابی پریشان و ناخوشایند دید (و از خواب بیدار شد) پهلو به پهلو شود و آیه 10 سوره مبارکه «مجادله» را بخواند: «إِنَّمَا النَّجْوَى مِنَ الشَّیْطَانِ لِیَحْزُنَ الَّذِینَ آمَنُوا وَلَیْسَ بِضَارِّهِمْ شَیْئًا إِلَّا بِإِذْنِ اللَّهِ» سپس بگوید: «عذت بما عاذت به ملائکة الله المقربون و انبیاؤه المرسلون و عباده الصالحون من شر ما رأیت و من شر الشیطان الرجیم»؛ به آنچه فرشتگان مقرب الهی و پیامبر مرسل و بندگان شایسته خدا پناه برده‌اند، پناه می‌برم از شر خوابی که دیده‌ام و از شر شیطان رجیم.

ان شا الله با انجام این امور مشکل شما حل خواهد شد.
موید و در پناه حق باشید.التماس دعای فرج

ممنونم از راهنماییتون انشااله موفق باشین:Gol:
من قبلا زیاد خواب نمیدیم اما اخیرا دیگه تا چشمام و می بندم فقط خوابه! حواس پرت هم شدم
قبل از خواب آیت الکرسی می خونم ولی از این به بعد مطالب بالا رو انجام میدم ایشالا خدا هم کمک می کنه

من توصیه میکنم قبل خواب آیت الکرسی رو بخون وچند صلوات بفرست که مشکل گشای هر چیزی است

دوم اینکه سعی کنید به چیزهای بر ارزش فکر نکنید من هم قبلا همینطور بودم اما در روز فکر خود را خیلی به چیزی مشغول نکردم و الان یا خواب نمیبینم یاخواب هار خوبی میبینم موفق باشید

روزنه;558421 نوشت:
نه اتفاق های معمولی نیستن اتفاق های مهم زندگیمو قبلا خوابشونو دیده بودم که نمیتونم بگم . البته فقط در یک موضوع خواب میبینم
تصور کنین ماه هاست نخوابیدین تا چشمتونو میبندین فقط خواب میبینین. البته وقتی استرس دارم بیشتر میشه طوری که وقتی میخوام از جام بلند بشم سرم گیج میره :Ghamgin:

در واقع نمیخوابی داری زجر میکشی ! میشه به من بگی چه خواب هایی دیدی برام مهمه

روزنه;534666 نوشت:
مشکلی که دارم خواب دیدنه. من تا یادم می اومد خواب میدیدم و اکثرا هم تعبیر شون و تو زندگیم می بینم. اما الان به حدی رسیدم که دیگه فقط خواب میبینم و وقتی صبح بیدار میشم خسته هستم.

بنده متأسفانه تقریبا به حالت شما گرفتار شدم... واقعیتش اینه که وقتی مطلب شما رو خوندم خنده ام گرفت ...خدا مرا ببخشد

مترصد;560097 نوشت:
بنده متأسفانه تقریبا به حالت شما گرفتار شدم... واقعیتش اینه که وقتی مطلب شما رو خوندم خنده ام گرفت ...خدا مرا ببخشد

خنده ی شما و حس کنجکاوی جناب tah عادی هست چون خودم شک داشتم مطرح کنم وقتی دیدم موضوعات مشابه مطرح میشه منم بگم.
:ok:
مثال کوچیک که میشه گفت همین امروز خوابی تو مضمون میدیم که یکی از اقواممون بچه دار میشه که خبرشو شنیدیم. یا اینکه مثلا دارم آش میخورم و میبینم واقعا نهار آش بود:Nishkhand:
اما اینا مهم نیستن موضوع خواب هام موضوعی هست که برام مهمه و از تعبیرشون میترسم و واقعا اینجوری میشه حس بدی دارم اصلا از تخیل خوشم نمیاد :Ghamgin:

روزنه;561158 نوشت:
خنده ی شما و حس کنجکاوی جناب tah عادی هست چون خودم شک داشتم مطرح کنم وقتی دیدم موضوعات مشابه مطرح میشه منم بگم.

مثال کوچیک که میشه گفت همین امروز خوابی تو مضمون میدیم که یکی از اقواممون بچه دار میشه که خبرشو شنیدیم. یا اینکه مثلا دارم آش میخورم و میبینم واقعا نهار آش بود
اما اینا مهم نیستن موضوع خواب هام موضوعی هست که برام مهمه و از تعبیرشون میترسم و واقعا اینجوری میشه حس بدی دارم اصلا از تخیل خوشم نمیاد

بنده قصد خاصی نداشتم و عذرخواهی بنده را پذیرا باشید...خواب های شما قابل تایید است.... شما می توانید از نقاط مثبت اوضاع تان (خواب ها) استفاده نمایید بعبارت دیگر می توان این خواب ها را بعنوان فرصت (شاید طلایی) استفاده کرد.

مترصد;560097 نوشت:

mishe begi che khabi didi ?

موضوع قفل شده است