صفحه 1 از 3 123 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: چکار کنم دیگه خواب نبینم؟

علاقه
    زندگی
    نوشته
    957
    حضور
    18 روز 9 ساعت 25 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    1
    صلوات
    3286

چکار کنم دیگه خواب نبینم؟

سلام و تبریک ماه مبارک رمضان
    مشکلی که دارم خواب دیدنه. من تا یادم می اومد خواب میدیدم و اکثرا هم تعبیر شون و تو زندگیم می بینم. اما الان به حدی رسیدم که دیگه فقط خواب میبینم و وقتی صبح بیدار میشم خسته هستم. فرقی هم نمی کنه زود بخوابم یا زود بیدار بشم. و جای بدش اینه که متاسفانه خواب هام تعبیر دارن و کم کم دارم تبدیل میشم به معبر و اصلا از این حالت خوشم نمیاد. دیگه از خواب هام می ترسم. چون خواب هام دست میذاره رو نقطه ای که تو زندگیم برام مهمه و نمی خوام از دستش دم . و بدتر این که خواب هام اکثرا بد شدن و تعابیرشونم بد هست. و همشونم تعبیر میشن. نمیدونم آیا قراره یک اتفاق بدی تو زندگیم بیافته یا این یک مشکله.
    کارایی که به ذهنم می رسید برای خواب ندیدنم کردم ولی تاثیر نداشت. مثلا گفتن خواب هام به دیگران. گذاشتن چاقو زیر بالش.
    سوال من اینه
    چیکار کنم خواب نبینم؟
    چه کسی میخواد و چرا من خواب ببینم؟
    آیا خواب دیدن یک امتیاز هست یا نه؟
    این خواب ها می خوان چیزیو به من بگن؟
    ممنونم

2. صلوات ها 10

3.  

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,515
    حضور
    174 روز 17 ساعت 41 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58297

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد امیدوار

5. صلوات ها 6

نوشته
    1,353
    حضور
    30 روز 9 ساعت 4 دقیقه
    دریافت
    16
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    12339

نقل قول نوشته اصلی توسط روزنه نمایش پست ها
    مشکلی که دارم خواب دیدنه. من تا یادم می اومد خواب میدیدم و اکثرا هم تعبیر شون و تو زندگیم می بینم. اما الان به حدی رسیدم که دیگه فقط خواب میبینم و وقتی صبح بیدار میشم خسته هستم. فرقی هم نمی کنه زود بخوابم یا زود بیدار بشم. و جای بدش اینه که متاسفانه خواب هام تعبیر دارن و کم کم دارم تبدیل میشم به معبر و اصلا از این حالت خوشم نمیاد. دیگه از خواب هام می ترسم. چون خواب هام دست میذاره رو نقطه ای که تو زندگیم برام مهمه و نمی خوام از دستش دم . و بدتر این که خواب هام اکثرا بد شدن و تعابیرشونم بد هست. و همشونم تعبیر میشن. نمیدونم آیا قراره یک اتفاق بدی تو زندگیم بیافته یا این یک مشکله.
    کارایی که به ذهنم می رسید برای خواب ندیدنم کردم ولی تاثیر نداشت. مثلا گفتن خواب هام به دیگران. گذاشتن چاقو زیر بالش.
    سوال من اینه
    چیکار کنم خواب نبینم؟
    ممنونم
    بسمه تعالی
    با تقدیم سلام و تحیت خدمت جنابعالی و مسئلت متقابل قبولی طاعات

1- در روایات نورانی اهل بیت علیهم السلام خواب (رویا) به اقسامی تقسیم شده است؛
    _ بشارت و نویدی به مومن
    _ ترس و غمی که شیطان بوجود می آورد
    _ خوابهای آشفته ( انعکاس خودگوئیهای درونی و تجربیات و افکار روزمره)

2_ از رسول خدا صلی الله علیه و آله و سلم نقل شده است که فرمودند:
    " هرگاه یکی از شما خواب خوبی دید آن را تعبیر کند و اگر خواب بدی دید آن را تعبیر نکند و به کسی هم نگوید "

3_ از امام صادق علیه السلام روایت شده است كه فرمودند:
    هرگاه كسی خوابی پریشان و ناخوشایند دید { و از خواب بیدار شد} پهلو به پهلو شود و این آیه را بخواند: " انما النجوی من الشیطان لیحزن الذین آمنوا و لیس بضارهم شیئا الا باذن الله " سپس بگوید : عُذْتُ بما عاذتْ به ملائك‍‍‍‍‍ًتُهُ المقرَبون و انبیاؤُه المرسلون و عبادُهُ الصالحون من شرِ ما رایتُ و من شرِ الشیطان الرجیم؛ به آنچه فرشتگان مقرب الهی و پیامبران مرسل و بندگان شایسته به خدا پناه برده اند پناه می برم از شر خوابی كه دیده ام و از شر شیطان رجیم.

4_ از لحاظ علمی خواب به دو وهله ( خواب متناقض یا متعارف/ خواب رم یا نان رم/ خواب رویا یا غیر رویا) و در مجموع به 5 مرحله تقسم می شود. خواب متعارف یا غیر رویا دارای 4 مرحله و خواب متناقض دارای یک مرحله است. این مراحل به صورت چرخشی در حال تعقیب و تناوب هستند.
    بر پایه برخی نظریه ها و تحقیقات همه انسان نیازمند رویا دیدن هستند و انسان بدون رویا دیدن تا مرز جنون پیش می رود. اما وهله ای که عهده دار رویا دیدن است، وهله متناقض است. به نحویکه فرد رویای خود را به خاطر دارد، اما در صورتی که فرد در خواب عمیق ( مرحله 3 و4 خواب متعارف ) رویایی ببیند به خاطر عمق و سنگینی خواب رویا دیده شده را به خاطر نمی سپارد. به اعتقاد برخی رویاهای صادقه در این مرحله اتفاق می افتد چرا که بیشترین انقطاع روح از بدن در خواب عمیق رقم می خورد

با توجه به توضیحات داده شده جلوگیری از رویا دیدن چندان مقدور نیست، اما لازم است؛
    با توجه به پیام روایات شریفه از تفال بد زدن جلوگیری کنید
    با اتکاء به شواهد نه چندان محکم خوابهای خود را صادقه نپندارید!
    افراد مضطرب، چندان به خواب عمیق فرو نمی روند و معمولا خواب آنها سبک است، به همین دلیل می توان گفت فرد مضطرب رویایی را که می بیند، بیشتر از سایر افراد به خاطر می سپارد. بنابراین با توجه به اینکه بخش زیادی از رویاها انعکاس تجارب و احساسات روزمره هستند، ضرورت دارد با تغییر سبک زندگی و پیگیری برنامه های متنوع و تکنیک های مربوطه از میزان استرس و اضطراب روزانه کم کنید.
    مقام معظم رهبری:
    ✔ باید كاری كنیم كه فرزندان،حتما دست مادر را ببوسند . . .
    . . . اسلام به دنبال این است.
    .
    .
    .
    مرحوم حاج اسماعیل دولابی:
    مادرت را ببوس،
    پایش را ببوس تا به گریه بیفتد، خودت هم به گریه می افتی،
    آن وقت کارت روی غلتک می افتد و همه درهایی که به روی خود بسته ای، خدا باز می کند.
    این که فرمود بهشت زیر پای مادر است یعنی تواضع کن.

7. صلوات ها 8

علاقه
    زندگی
    نوشته
    957
    حضور
    18 روز 9 ساعت 25 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    1
    صلوات
    3286

با تشکر
    ولی من انقدر خواب میبینم که هر دقیقه و زمانیکه از خواب بیدار میشم یادم میاد که خواب میدیدم و وقتی از خواب بیدار میشم سر درد دارم. حتی یکبار قرص خواب خوردم اما تاثیری نداشت. هیچ دعایی قبل از خواب نیست. قبلا اینجوری نبودم

9. صلوات ها 5

نوشته
    70
    حضور
    8 روز 6 ساعت 47 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    278

با سلام

چرا یه دعایی به نقل از اقای بهجت به گمون هست که اگه اونو بخونین دیگه خواب بد نمی بینین!
    یه راه دیگه هم که هست اینه که سوره زخرف (به گمانم) رو تو یه کاغذی بنویسین بزارین زیر بالشتون بخوابین!

یه راه دیگه ای هم که قدما میگن این هست که رو به قبله بخوابین ...که فک کنم مفید باشه حتما یه چیزی دیدن که تجربه کردن!

کم حرف بودن هم به گمونم تو خواب دیدن ادم تاثیر داره!

11. صلوات ها 4

نوشته
    229
    حضور
    8 روز 21 ساعت 45 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    3
    صلوات
    617

نقل قول نوشته اصلی توسط روزنه نمایش پست ها
    چیکار کنم خواب نبینم؟
    ممنونم
    باسلام

ممکن است این خواب دیدن شما مربوط به مصرف خوراکی یا گیاهی یا حتی خواندن دعا و ذکری باشد. بعضی گیاهان خاصیت رویا زایی دارند یعنی تولید رویا میکنند.

13. صلوات ها 4

علاقه
    قرآن -خدا -مادر- پدر
    نوشته
    38
    حضور
    2 روز 16 ساعت 42 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    1
    گالری
    16
    صلوات
    157

عضو وفادار سلام .
    اینکه شما میگین خواب می بینین مربوط به اینه که شبا موقع خواب خیلی فکر و خیال بیهوده و یا نگران کننده میکنین . من هم موقع امتحانات یا مواقعی که یک مشکل یا دشواری سر راهم قرار گرفته خواب
    می بینم.
    ولی شما سعی کن موقع خوابیدن به چیز های خوب و خوشحال کننده فکر کنی موقع خوابیدن چند تا نفس عمیق بکش و ترس و نگرانی و استرس رو به خودت راه نده حتی میتونی آهنگ هایی که ملایم هستن و به آدم آرامش میدن گوش بدین.

مورد دیگه اینکه وقتی خواب بد می بینید به خودتان " تلقین" نکنید که حتما در زندگیتان تعبیر خواهد شد . تلقین دراین مواقع آثار بدی به همراه دارد از جمله افسردگی ....
    و نکته آخر که قبل از خواب این کار ها رو انجام بدین :
    3 بار خواندن سوره توحید - 3 صلوات - 3 بار آیه اللهم اغفرلی والمومنین والمومنات .
    انشالله که به تونین آرامشتون رو بدست بیارین موفق باشین .

15. صلوات ها 2

علاقه
    زندگی
    نوشته
    957
    حضور
    18 روز 9 ساعت 25 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    1
    صلوات
    3286

سلام
    ممنونم از راهنماییتون تا به حال که کم نشده و همون طور ادامه داره دعا می کنم بهتر بشم
    التماس دعا دارم ازتون امشب

17. صلوات ها 2

نوشته
    32
    حضور
    1 روز 4 ساعت 45 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    105

به نظر من که خیییلی روح بازیگوشی دارین..........واقعا درک میکنم که چقد بده آخه منم یه مدت تجربش رو داشتم امید وارم واز خدای رحمان میخوام تا هرچه زودتر بهتر شین
    *(یا احمد مقذا "یا ایلی انصطاء" یا باهتول کاشئی" یا حاسن اضومظع" یا حاسین بارفو" امو سلیمان صوه عئخب زالهلاد اقتا)*
    ای احمد به فریادم برس"یا علی مددی بفرما" ای بتول نظر مرحمت فرما"ای حسن کرم فرما" یا حسین خوشی بخش"این
    سلیمان نبی اکنون به این پنج بزرگوار استغائه میکند

19. صلوات ها 2

نوشته
    123
    حضور
    2 روز 6 ساعت 22 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    5
    صلوات
    608

سلام
    منم همینطورم خیلی مواقع خوابایی می دیدم حالا خوب یا بد که تعبیر می شدن .. تا جایی که شبا اصلا می ترسیدم بخوابم ... ولی تازگیا بهتر شدم اونم به خاطر اینکه یکم استرس از زندگیم داره دور می شه .. دوم اینکه یکم صدقه برای خوابای بدم دادم .. سوم اینکه موقعی که میام بخوابم اصلا فکر نمی کنم من قراره خواب بد یا.. ببینم اول 3 تا سوره ی تو حید می خونم بعدشم لالا..

یا زهرا
    دکتر شریعتی:
    هیچ فرقی وجود ندارد بین
    آنان که به چیزی که نمی دانند
    مومن اند
    وآنان که کافرند.

21. صلوات ها 4

صفحه 1 از 3 123 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع رو مطالعه کرده اند از ۱۳۹۶/۰۹/۰۳, ۱۸:۵۵ : 0

هیچ کاربری در لیست وجود ندارد.

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری