صفحه 1 از 3 123 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: چرا عذاب...؟!!!

نوشته
    11
    حضور
    1 روز 10 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    32

اشاره چرا عذاب...؟!!!

سلام .چند وقتی هست که یک سوال خیلی ذهنم رو مشغول کرده که خدمتتون عرض می کنم.سوال من اینه که چرا ما در مقابل ترک واجبات و انجام محرمات باید عذاب بشیم؟ این سوال رو از یه بنده خدا پرسیدم.اون می گفت ما پیش از اینکه به این دنیا بیایم با خدا عهد بستیم.ولی من به شخصه یادم نمی یاد که عهدی بسته باشم!!البته وقتی به خودم رجوع می کنم ،می فهمم که یک کارهایی خوبه و یک کارهایی بده ولی نمی فهمم چرا باید در مقابل ترک یا انجامشون با عذاب بشم.
    ویرایش توسط bina88 : ۱۳۹۳/۰۷/۱۵ در ساعت ۲۲:۴۹

2. صلوات ها 5

3.  

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,515
    حضور
    174 روز 17 ساعت 2 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58295

با نام و یاد دوست

چرا عذاب...؟!!!

کارشناس بحث: استاد کریم

5. صلوات ها 4

علاقه
    مجلس امام حسین(ع)، مطالعه، ورزش، خانواده.
    نوشته
    2,695
    حضور
    41 روز 1 ساعت 33 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    7505

نقل قول نوشته اصلی توسط pooyan101 نمایش پست ها
    سلام .چند وقتی هست که یک سوال خیلی ذهنم رو مشغول کرده که خدمتتون عرض می کنم.سوال من اینه که چرا ما در مقابل ترک واجبات و انجام محرمات باید عذاب بشیم؟ این سوال رو از یه بنده خدا پرسیدم.اون می گفت ما پیش از اینکه به این دنیا بیایم با خدا عهد بستیم.ولی من به شخصه یادم نمی یاد که عهدی بسته باشم!!البته وقتی به خودم رجوع می کنم ،می فهمم که یک کارهایی خوبه و یک کارهایی بده ولی نمی فهمم چرا باید در مقابل ترک یا انجامشون با عذاب بشم.
    سلام عليكم
    دلايل علمي مثل شهادت آب اثبات كرده اند اعمال انسان تبعاتي دارد وهمچنين طبق قانون دوم نيوتن هر عملي عكس العملي دارد واينكه انسان در مقابل نيكي ها ژاداش داده شود ودر مقابل بدي ها عذاب شود نتيجه اعمال خودش است. وطبق وجدان انساني كه خود دليلي موجه است نمي شود اناسن كه به خوبي ها عمل مي كند با كسي كه دنبال فحشا ومنكرات وگناه است يكسان عمل شود .فكر نكنم عقل بديهي كسي اينرا بپذيرد.
    انسان موجود مختاري است وطبق انگيزه وعلاقه اي كه انسان به عدالت بالاخص عدالت اجتماعي ورفتاري دارد انسان مختار بابد در برابر اعمال خود پاسخگو باشد. بنابراين عذاب وپاداش نتيجه اعمال ماست. واجبات اموريهستند كه بخاطر مصلحت بالايي كه دارند انجام آنها در رشد وكمال انساني ضروري است وگناهان اعمالي هستند كه بخاطر مفسده زياد وفوق العاده اي كه دارند بايد از آنها اجنبا كرد وچون خداوند خالق انسان است ومصلحت انساني را بهتر از هر كس ديگري مي داند وعاقه ومحبتي كه به انسان دارد ومي خواهد او كمال پيدا كند لذا برخي از اين امور داراي مصلحت ضروري را واجب كرد است وداراي مفسده را حرام كرده است وپاداش وعذاب مرحمتي الهي است تا انسان انگيزه پيدا كند براي انجام واجبات ودوري از محرمات.
    چرا عذاب...؟!!!
    إنّ الصلوة تنهی عن الفحشاء والمنکر
    جامعه ای که در آن فرهنگ نماز باشد. دچار یاس، افسردگی، فساد وروز مره گی نمی شود.

7. صلوات ها 7

علاقه
    Atheism
    نوشته
    684
    حضور
    7 روز 14 ساعت 18 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    1
    صلوات
    1501

نقل قول نوشته اصلی توسط کریم نمایش پست ها
    سلام عليكم
    دلايل علمي مثل شهادت آب اثبات كرده اند اعمال انسان تبعاتي دارد وهمچنين طبق قانون دوم نيوتن هر عملي عكس العملي دارد واينكه انسان در مقابل نيكي ها ژاداش داده شود ودر مقابل بدي ها عذاب شود نتيجه اعمال خودش است. وطبق وجدان انساني كه خود دليلي موجه است نمي شود اناسن كه به خوبي ها عمل مي كند با كسي كه دنبال فحشا ومنكرات وگناه است يكسان عمل شود .فكر نكنم عقل بديهي كسي اينرا بپذيرد.
    انسان موجود مختاري است وطبق انگيزه وعلاقه اي كه انسان به عدالت بالاخص عدالت اجتماعي ورفتاري دارد انسان مختار بابد در برابر اعمال خود پاسخگو باشد. بنابراين عذاب وپاداش نتيجه اعمال ماست. واجبات اموريهستند كه بخاطر مصلحت بالايي كه دارند انجام آنها در رشد وكمال انساني ضروري است وگناهان اعمالي هستند كه بخاطر مفسده زياد وفوق العاده اي كه دارند بايد از آنها اجنبا كرد وچون خداوند خالق انسان است ومصلحت انساني را بهتر از هر كس ديگري مي داند وعاقه ومحبتي كه به انسان دارد ومي خواهد او كمال پيدا كند لذا برخي از اين امور داراي مصلحت ضروري را واجب كرد است وداراي مفسده را حرام كرده است وپاداش وعذاب مرحمتي الهي است تا انسان انگيزه پيدا كند براي انجام واجبات ودوري از محرمات.
    مسئله شهادت آب که ساختگی و دروغین و تبلیغاتی است و قانون دوم نیوتن ربطی به نیکی و بدی انسان نداره و مربوط به نیروهای وارده به جسم و شتاب آن هست (احتمالا منظور شما قانون سوم نیوتن است که مربوط به عمل و عکس العمل است که آن هم مربوط به نیروهای وارده به یک جسم و عکس العمل آن است و قابل تعمیم به اعمال خوب و بد نیست).

کلا استدلالتون به نظر میاد که اینه: خدا عذاب میده چون خودش بهتر می دونه.
    ویرایش توسط وایسلی گوجا : ۱۳۹۳/۰۴/۱۰ در ساعت ۱۳:۵۵
    گویند بهشت و حور و عین خواهد بود آنجا می و شیر و انگبین خواهد بود
    گر ما می و مـعشوق گزیدیم چه باک چـون عـاقبت کـار چـنین خواهد بود
    آیا در مدینه فاضله باران می بارد؟

9. صلوات ها 4

نوشته
    372
    حضور
    7 روز 23 ساعت 5 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    3
    صلوات
    1271

به نام خدا
    سلام
    نقل قول نوشته اصلی توسط وایسلی گوجا نمایش پست ها
    مسئله شهادت آب که ساختگی و دروغین و تبلیغاتی است
    لطفا با سند ثابت کنید.

یازهرا
    اللهم عجل لولیک الفرج
    باید گذشتن از دنیا به آسانی / باید مهیا شد از بهر قربانی
    با چهره خونین سوی حسین(ع) رفتن / زیبا بود این سان معراج انسانی
    از اینکه این مدت در خدمت دوستان عزیز اسک دینی بودم خوشحالم.
    خدا نگهدار همگی شما عزیزان.

یازهرا

11. صلوات ها 5

نوشته
    273
    حضور
    4 روز 10 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1316

این عالم "ذر" واقعا یک چیزی هست که باوجود اینکه من چندین بار تو این زمینه مطالعه داشتم ولی باز هم نتونستم خودم رو قانع کنم!
    ولی اینکه خدا چرا ما رو بخاطر ترک واجبات عذاب میده....
    ببینید خودتون میگین "واجبات"...... این یعنی چی؟
    شما اگه تو یه اداره ای یا هر جای دیگه مشغول به کار بشید، باید طبق دستور کارفرما و مافوقتون پیش برید...
    این هم مصداقش همین هست... بعنوان یک مسلمون شما باید از دستور خدا پیروی کنید....
    خدایی که ملائکه رو بخاطر ما به سجده در اورد، آیا اونقدری برامون ارزش نداره که ازش اطاعت کنیم و واجباتش رو بجا بیاریم؟

13. صلوات ها 2

نوشته
    56
    حضور
    3 روز 3 ساعت 42 دقیقه
    دریافت
    5
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    307

آن چیزی که به عذاب و یا پاداش تعبیر میشود، صورت اعمال ماست،
    هر عملی دارای یک صورت برزخی است و بلافاصله با انجام آن عمل ما دارای صورت آن عمل می گردیم ولی به دلیل ظرفیت پایین عالم ماده، آن را حس نمی کنیم تا وقتی که به تجرد دست پیدا کنیم و یا با مرگ از عالم ماده بریده شویم و آنوقت حس می کنیم.
    مثلا خوردن مال یتیم، فرو بردن آتش به شکم می باشد که بلافاصله پس از این عمل، آتشی در وجودمان برافروخته می شود که فعلا آن را حس نمی کنیم ولی پس از مرگ این آتش را دقیقا حس می کنیم. (برخی از افراد که دارای چشم برزخی هستند، این نتایج را بر روی افراد مشاهده می کنند)
    جهنم و یا بهشتی با آن تصوراتی که داریم که مکانی هست به نام بهشت یا جهنم وجود ندارد و آنچه که هست نتیجه اعمال و احاطه آن صورتهای اعمال ماست.
    شاید مثال ملموس تری که بشود زد اینکه وقتی ما یک چاقوی تیز و برنده را به انگشت دستمان بکشیم نتیجه این عمل این خواهد بود که پوست دستمان بریده شده و خونریزی می کند و حال آنکه بریده شدن دست نتیجه عمل انجام شده قبل آن یعنی کشیدن چاقو روی دست است.
    و در آخر با توجه به آنچه گفتم میشود نتیجه گرفت که: کسی ما را عذاب نمیکند بلکه این خود ما هستیم که با انتخاب و انجام یک عمل، نتیجه و عواقب آن را نیز پذیرفته ایم (مثل همان بریدن دست).

15. صلوات ها 3

نوشته
    11
    حضور
    1 روز 10 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    32

نقل قول نوشته اصلی توسط کریم نمایش پست ها
    سلام عليكم

علیکم السلام.با تشکر از پاسخی که فرمودید .

خداوند برای اینکه ما به سعادت برسیم ما رو از انجام اعمالی نهی کردند و به انجام اعمالی امر کردند که ما در درون خودمون حسن و قبح بسیاری از این اعمال رو می فهمیم.اما مگه من به اختیار خودم به این دنیا اومدم ؟!! اگه قبل از اینکه به این دنیا بیام از من می پرسیدند و می گفتن که ما می خوایم تو رو به این دنیا بفرستیم ؛ اگر می خواهی به این دنیا بروی ،برای اینکه نهایتا به سعادت برسی باید این کارها را بکنی و این کارها را نکنی.بعد اونوقت اگه من کارهایی که قبول کردم انجام بدم رو،انجام نمی دادم و یا کارهایی که قبول کردم انجام ندم رو انجام می دادم،مستحق عذاب بودم.
    ولی پرسشی در کار نبوده . بله فقط در قران کریم امده که «أَلست بربّكم قالوا بلي:ایا من من پروردگار شما نیستم؟گفتند بله» و یا «أَلَمْ أَعْهَدْ إِلَيْكُمْ يَا بَنِي آدَمَ أَن لَّا تَعْبُدُوا الشَّيْطَانَ إِنَّهُ لَكُمْ عَدُوٌّ مُّبِينٌ».اما من یادم نمی اید عهدی بسته باشم!

17. صلوات

علاقه
    حفظ قرآن،مباحث کلامی و تربیتی و مشاوره ای
    نوشته
    381
    حضور
    14 روز 15 ساعت 16 دقیقه
    دریافت
    6
    آپلود
    0
    گالری
    10
    صلوات
    1819

نقل قول نوشته اصلی توسط pooyan101 نمایش پست ها
    سلام .چند وقتی هست که یک سوال خیلی ذهنم رو مشغول کرده که خدمتتون عرض می کنم.

سوال من اینه که چرا ما در مقابل ترک واجبات و انجام محرمات باید عذاب بشیم؟
    با سلام خدمت دوستان محترم و کارشناس بزرگوار

دوست عزیزم جناب pooyan101

نکته اول : هر عملی، دارای اثر یا آثاری هست و این مطلب یک مطلب بدیهی هست. مثال 1 : شخصی غذایی را می خورد و اثر آن را ( که سیر شدن است )

می بیند. مثال 2 : شخص دیگری، خودش را از بالای درخت به سمت پایین می اندازد، طبیعتاً این شخص، بدنش صدمه خواهد دید و دست و پایش

زخمی و یا شکسته خواهد شد.

بنابراین هر کاری، یک ( و یا چند ) اثر و نتیجه خواهد داشت.

نکته دوم : کارهای واجب و حرام هم از این قانون اسثتناء نمی شود. حتماً هر عمل خوب و بدی دارای اثر و یا آثاری هست.

نکته سوم : همان طور که شما شخصی که خود را از بالای درخت به پایین بیندازد و مصدوم شود، مصدوم شدن او را به خاطر

کار خودش و به قول خودمونی تقصیر خودش می دانید، در انجام محرمات و ترک کردن واجبات هم، دقیقاً همین اتقاف می افتد.

در واقع ما با اعمال و رفتار خود در این دنیا داریم برای خودمان بهشت و یا خدای نکرده جهنم می سازیم.

یعنی اعمال بد ما هست که اثر عذاب را دارد. خود عمل بد، عذاب را می سازد و رقم می زد.

ان شاء الله تونسته باشم مطلب را خوب بیان کرده باشم.

چرا عذاب...؟!!!
    افسوس که عمری پی اغیار دویدیم

از یار بماندیم و به مقصد نرسیدیم

19. صلوات ها 2

لبیک یا علی النقی آنلاین نیست. همکار اجرایی دانستنیهای قران و اقوام و اشخاص

نوشته
    1,673
    حضور
    72 روز 15 ساعت 44 دقیقه
    دریافت
    60
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    7565

بسیار عجیب است که برخی افراد ساده اندیش و جاهل، مسئله ی شهادت آب و آزمایش ایموتو را دروغ و تبلیغاتی می پندارند!!!! اما سخنان داروین را واقعی!!!!
    علتش این است که برخی مکاتب برای تأیید یاوه گویی های خود فقط و فقط سخنان داروین را می توانند شاهد بگیرند به خاطر همین است که این نظریه ی ردشده را می پذیرند.
    اما موضوع شهادت ملکولهای آب، زیاد انکار می شود زیرا اثبات کننده ی بسیاری از حقایق دین مبین و عزیز اسلام است و همچنین اثبات کننده ی اعجاز قرآن. قطعاً اثبات حقانیت اسلام برای برخی افراد، سنگین است. به همین جهت، خود را با دروغ انگاشتن نظریه ی ایموتو می فریبند.
    ---------
    خداوند در قرآن گفته که از ما عهد گرفته که فقط از خدا اطاعت کنیم و از شیطان پیروی نکنیم. یعنی ما قول دادیم که خدا را بپرستیم.
    من هم اینو یادم نمیاد. ولی ملاک درست یا غلط بودن یک چیز، یادآوری یا عدم یادآوری من نیست.
    من هم یادم نمیاد که تو بچگی شیر خورده باشم. ولی اثرش روی بدن من هست الان.
    یادمون نمیاد که نه ماه در رحم مادرمون بودیم و وهناً علی وهن، مارو نگه داشت. ولی همینطور بوده و به خاطر همین باید خاک پای مادر باشیم.
    کسی نمی تونه بگه "من که یادم نمیاد مامانم منو حامله بوده!!! پس چرا ازش تشکر کنم و بهش احترام بذارم؟؟؟؟"
    کسی هم نمی تونه بگه "من که یادم نمیاد با خدا عهد بسته باشم. پس چرا باید منو به خاطر ترک واجبات، عذاب بده؟؟؟؟"
    و من الله توفیق
    ویرایش توسط لبیک یا علی النقی : ۱۳۹۳/۰۴/۱۰ در ساعت ۱۶:۱۳
    السلام علیک یا علی بن محمد - السلام علیک یا علی النقی الهادی
    اگر به سامره ام اوفتد گذر، سر و جان را -- کنم نثار به گنبدنمای حضرت هادی
    ز دست رفته شکیبم خدا کند که نصیبم -- شود زیارت صحن و سرای حضرت هادی
    ز خاک، عِطر بهشتی، پراکند اگر آید -- نسیمی از طرف سامرای حضرت هادی
    مرا رضایت ابن الرضا خوش است که دانم -- بُود رضای خدا در رضای حضرت هادی
    ----------------

...سریال ازدواج مرا در ""اینجا"" بخوانید...
    التماس دعا

21. صلوات ها 3

صفحه 1 از 3 123 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 1

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری