جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: لبخند، بدونِ دلیل

 1. #1

  عضویت
  جنسیت بهمن ۱۳۹۲
  علاقه
  دین، کتاب، طبیعت
  نوشته
  25,327
  حضور
  66 روز 11 ساعت 39 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  34935

  راهنما لبخند، بدونِ دلیل
  معرفی کتابهای فرهنگ واژگان خوب برای دانشجویان خوب، لبخند بدون دلیل و کتاب جامع آداب معاشرت.

  «فرهنگ واژگان خوب برای دانشجویان خوب»

  لبخند، بدونِ دلیل
  محمود فرجامی کتابی با عنوان«فرهنگ واژگان خوب برای دانشجویان خوب» را تالیف کرده که در آن برخی کلمات را در قاموس دانشجویان امروزی را معنا کرده و دیدگاهی واقعی از برخورد دانشجو با عناوین و برخی واژه‌ها را بیان کرده است.
  فرجامی در این کتاب با بررسی فکاهی برخی عبارت‌ها و دیدگاه‌های دانشجویان امروزی سعی در بیان واقعیتی در محیط و فضای دانشجویی کرده است تا شاید زنگ خطری برای خوانندگان باشد تا دیدگاه‌های جدید اصلاح شوند.
  وی در بخشی از این کتاب می‌نویسد: «با مطالعه این کتاب کوچک،‌ درخواهید یافت که تمام تعاریف رسمی درباره دانشجو و دانشگاه اشتباه است و همان‌چیزی درست است که خودمان فکر و عمل می کنیم. درست است! مثلا پایان‌نامه هیچ ربطی به تحقیق و پژوهش و روش‌شناسی ندارد و عبارت است از همان فرایندی که در تایپ و تکثیرهای خیابان انقلاب و نزدیک دانشگاه‌ها جریان دارد.»
  نویسنده در این کتاب کم‌حجم، ‌برخی واقعیت‌هایی را در پیش‌روی مخاطب خود قرار داده که هیچ دانشجویی فکر نمی‌کرده که این رفتارها و تلقی آن‌ها از کلمات روزی نوشته و منتشر شوند.
  فرجامی در کتاب حاضر بیست جای خالی برای تصویر‌سازی خوانندگان گذاشته است و خطاب به خوانندگان احتمالی خود نوشته است:«اگر ذوق نقاشی دارید، ‌می‌‌توانید در این فضاهای سفید اثر هنری خلق کنید. اگر آثار هنری‌تان به جای قلب تیره خورده و جام شکسته طنزآمیز و الهام گرفته از متن باشد،‌ این شانس را دارید که که تصویر‌گر چاپ بعدی کتاب باشید.»
  وی در تعریف اعضای هیات علمی آورده است:«مجموعه‌ای از اساتید و دانشیاران و استادیاران محترم که تمام کوشش خود را برای تصاحب بودجه‌های پژوهشی و گرفتن حق مشاوره و راهنمایی پایان‌نامه‌های بیشتر به کار می گیرند.»
  محمود فرجامی کتاب«فرهنگ واژگان خوب برای دانشجویان خوب» را از سوی نشر تیسا و با تصویر‌گری زهرا هوشیار در 72 صفحه منتشر کرده است. دانشجویان علاقه‌مند برای مطالعه آن‌چه در ذهن آن‌ها گذشته و در کتاب مکتوب شده می‌توانند آن را به قیمت پنج هزار تومان خریداری کنند.
  لبخند بدون دلیل

  لبخند، بدونِ دلیل
  کتاب «لبخند بدون دلیل» اثر لی جامپولسکی با ترجمه شهلا عزیزی منتشر شد. این کتاب زندگی همراه با آرامش و سودمندی بیشتر را آموزش می‌دهد.
  در این کتاب روش‌های شفاف و فشرده‌ای ارایه شده است تا با جایگزین کردن واکنش‌های غیر ارادی ناشی از ترس و با ادراک جدیدی از خود و جهان اطراف، تجربه یک زندگی همراه با آرامش و سودمندی بیشتر را بیاموزد.
  این کتاب به بخش‌هایی تقسیم شده است که هر بخش، یکی از 12 اصول رفتار درمانی را در برمی‌گیرد. در این قسمت‌ها تصاویری ارایه می‌شود که برای به کارگیری این اصول در زندگی روزانه کمک‌کننده هستند.
  در مقدمه این کتاب آمده است: «در این کتاب روش‌های کاملا ساده و عملی برای شاد زیستن به شما ارایه می‌شود که اساس آن‌ها تنها داشتن رویه‌ای متفاوت در نزدیک شدن به مسایل زندگی است.»
  در بخشی دیگر از این کتاب نوشته شده است: امروزه attitudinal healing یا رفتاردرمانی اثرگذاری خود را در زمینه‌های مختلف زندگی نشان داده است که از جمله آن‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره نمود: اثرگذاشتن در قلوب کودکان و بزرگسالان در حال مرگ، سبک‌کردن درد و رنج شهروندانی که به وسیله جنگ مورد تاخت‌و تاز قرار داشته‌اند، جلب توجه رهبران جهانی، راهنمایی و هدایت در جهت حل مشکلات شرکت‌های بزرگ تجاری، همکاری با متخصصین پزشکی در دانشگاه‌های بزرگ جهان و غیره. مباحث این کتاب یعنی رفتار‌درمانی روشی برای داشتن رضایت و شادمانی در زندگی است، بدون آن‌که نیازی به ایجاد تغییر در موقعیت اجتماعی، مذهب، همسر یا میزان حساب بانکی شما داشته باشد.»
  کتاب «لبخند بدون دلیل» از لی جامپولسکی با ترجمه شهلا عزیزی در 304 صفحه به بهای 12هزار تومان از سوی نشر داستان چاپ و روانه بازار نشر شده است.
  کتاب جامع آداب معاشرت

  لبخند، بدونِ دلیل
  دنیا عوض شده است، ولی ضرورت رعایت آداب اجتماعی هرگز تغییر نمی‌کند، بر همین اساس هجدهمین چاپ«کتاب جامع آداب معاشرت» برای یادآوری آداب معاشرت به چاپ رسیده و تا به امروز به 30 زبان ترجمه شده است.
  پِگی،‌ آنا، لیزی و دانیل پُست نویسندگان این اثر هستند که به 30 زبان ترجمه شده است و ویرایش هجدهم آن نیز به چاپ رسیده است.
  خواسته نویسندگان کتاب همان‌گونه که در مقدمه آمده است، جذب مخاطبان جدید علاوه بر مخاطبان سنتی است و همچنین نویسندگان در پی تثبیت مجدد ارزش‌ها و آداب نسل‌های گذشته هستند زیرا اعتقاد دارند که تثبیت این موضوع بهترین‌ها را در جامعه رقم می‌زند.
  نویسندگان در این کتاب با درنظر گرفتن میزبانی افراد در چند موقعیت مانند خانه، مراسم ازدواج و همچنین پرداختن به آداب معاشرت در خارج از خانه آن را به شکل انعکاسی از دنیای متفاوت گرفته‌اند. تلاش نویسندگان در این کتاب بازسازی دنیای خانه،‌ جامعه،‌ محافل اجتماعی و محل کار است.
  گروه نویسندگان با افتتاح سایتی با عنوان emilypost.com همزمان با چاپ هجدهم این کتاب سعی کرده‌اند ساختار سایت را با ساختار کتاب هماهنگ کنند، یکی از نقاط مثبت در این کتاب هماهنگی صفحات آن با سایت است. خوانندگان برای مطالعه این کتاب در سایت،‌ می‌توانند نوشته‌های پایین هر صفحه،‌ بدون فاصله تایپ و روی آن کلیک کنند. همچنین خوانندگان می‌توانند برای جست‌و‌جوی بیشتر درباره آداب معاشرت به «اتی پیدیا» نیز مراجعه کنند.
  سوالی که این‌روز‌ها ذهن مخاطبان را در دنیای امروز به خود اختصاص داده است این است که«آیا آداب اجتماعی هنوز در دنیای شتابزده و پرفشار امروز ما جایی دارد؟» پاسخ نویسندگان این کتاب به این سوال مثبت است،‌ آن‌ها اعتقاد دارند که آداب معاشرت موضوع اصلی گفت‌و‌گوی ملی است.
  یکی از نقاط قوت کتاب این است که در تمام طول کتاب نگاهی کارکرد‌گرایانه به آداب معاشرت دارد، به‌طوری‌که رعایت این آداب را یکی از الزامات تداوم ارتباط اجتماعی دانسته‌اند و ملاحظه و رعایت آن را در تسهیل تعاملات اجتماعی امری ضروری و مفید می داند.
  از دیگر مزایای این کتاب،‌ طراحی جلد آن است که به صورت سفره و یا رومیزی طراحی‌شده تا اهمیت آداب معاشرت را به خوانندگان یادآور شود.
  «کتاب جامع آداب معاشرت» با برگردان مریم تقدیسی از سوی انتشارات پندار تابان،‌به قیمت 32 هزار تومان متشر شده است.
  سلام دوستان

 2. صلوات


اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 1

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
^

ورود

ورود