جمع بندی آیا انسان در اثر گرایش شدید به بدی ها شیاطین رو ملاقات و در بند آنان می شود؟

تب‌های اولیه

3 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
آیا انسان در اثر گرایش شدید به بدی ها شیاطین رو ملاقات و در بند آنان می شود؟

بسم الله الرحمن الرحیم...سلام..می دانیم انسان با اعمال نیک بخدا نزدیک می شود و به امامان و پیامبران حضوری راه پیدا می کند در هر دو دنیا.....اما

آیا انسان در اثر گرایش شدید به بدی ها و شرارت ها شیاطین رو ملاقات می کند و در بند آنان می شود؟
چون من یک کلیپی دیده بودم که جوانی می گفت شیاطین و اجنه اذیتش می کنن....و می گفت که به قرآن به طرز غیر قابل باور بی شرمانه ای(که شرم دارم بگم) اهانت می کرده و شیاطین هم بهش دستور می دادن این کارو کنه و اگه نکنه اذیتش می کردن چون خیلی آدم بدی بوده آیا این صحت داره؟

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد اویس

[=Georgia][=georgia]با عرض سلام خدمت شما دوست گرامی و با آرزوی قبولی طاعات و عباداتتان در این ماه مبارک
[=georgia]در خصوص سوال حضرتعالی باید بگویم که اگر چه انسان در اثر گرایش شدید به بدی ها و شرارت ها در تحت سلطه و انحرافات شیاطین قرار می گیرد اما این بدان معنا نیست که در مواجهه با اغواهای شیاطین اختیار خود از کف داده و به ناچار مورد آزار و اذیتهای آنان قرار گیرد.
[=georgia]با دقت در آیات و روایات به خوبی دانسته می شود که دامنه فریب شیطان و قلمرو تصرف شیطان در وجود آدمی در حیطه تسویل است «تسویل» به معنی آراستن و جلوه دادن، قرآن این معانی را با تعبیرهای " تزیین "، " تسویل "، " وسوسه " و امثال اینها بیان می کند، و اما اینکه چیزی را در نظام جهان بیافریند و یا اینکه تسلط تکوینی بر بشر داشته باشد، یعنی به شکل یک قدرت قاهره بتواند بر وجود بشر مسلط شود و بتواند او را بر کار بد اجبار و الزام نماید، از حوزه قدرت شیطان خارج است. تسلط شیطان بر بشر محدود است مگر این که خود بشر بخواهد دست ارادت به او داده و خود را در تحت فرامین آنها قرار دهد.

[=georgia]قرآن کریم در این باره می فرماید: «انه لیس له سلطان علی الذین آمنوا و علی ربهم یتوکلون* انما سلطانه علی الذین یتولونه» (نحل/ 99 و 100) یعنی همانا شیطان بر مردمی که ایمان دارند و به پروردگار خویش اعتماد و اتکا می کنند تسلطی ندارد، تسلط او منحصر است به اشخاصی که خودشان ولایت و سرپرستی شیطان را پذیرفته و می پذیرند.

[=georgia]

موضوع قفل شده است