شهریه جامعة المصطفی و حوزه ها از کجاست؟

تب‌های اولیه

5 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
شهریه جامعة المصطفی و حوزه ها از کجاست؟

باسلام
من در یکی از حوزه های افغانستان مشغول تعلیم ام.

عضو جامعة المصطفی هم هستم؛ قراره چند روز بعد شهریه 3 ماه ما دستمون برسه؛ از شهریه جامعة المصطفی چند تا سوال:

1- من فقیر نیستم؛ میتونم این شهریه رو بگیرم؟
2- این شهریه از پولهای خمس هست؟ چون اگه از پول خمس باشه من که مستحق خمس نیستم که بگیرم چه میشه؟

بعدش هم این شهریه رو اگه بخاطر درس خوندن من بدن نمیتونم همشو بگیرم باید به اندازه ایی که درس خوندم بردارم؛ اگه بخاطر حاضر بودن است؛ بازم باید به اندازه ایی که بودم (اون غیرحاضری های عمدی رو هم حساب کنم) شهریه بردارم که گردن آدم بسته نشه؛ درسته؟؟؟؟

و در مورد مساعده امام زمان عج که گاهی مدیر حوزه میده
این مساعده امام زمان عج؛ از پول خمس هست؟ بخاطر درس خوندن و حاضر بودن ما هست؟ چطوریه؟

خوشحال میشم کمی روشن کنید
باتشکر

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد سجاد

[="Tahoma"][="Black"]

user;533206 نوشت:
باسلام
من در یکی از حوزه های افغانستان مشغول تعلیم ام.

عضو جامعة المصطفی هم هستم؛ قراره چند روز بعد شهریه 3 ماه ما دستمون برسه؛ از شهریه جامعة المصطفی چند تا سوال:

1- من فقیر نیستم؛ میتونم این شهریه رو بگیرم؟
2- این شهریه از پولهای خمس هست؟ چون اگه از پول خمس باشه من که مستحق خمس نیستم که بگیرم چه میشه؟

بعدش هم این شهریه رو اگه بخاطر درس خوندن من بدن نمیتونم همشو بگیرم باید به اندازه ایی که درس خوندم بردارم؛ اگه بخاطر حاضر بودن است؛ بازم باید به اندازه ایی که بودم (اون غیرحاضری های عمدی رو هم حساب کنم) شهریه بردارم که گردن آدم بسته نشه؛ درسته؟؟؟؟

و در مورد مساعده امام زمان عج که گاهی مدیر حوزه میده
این مساعده امام زمان عج؛ از پول خمس هست؟ بخاطر درس خوندن و حاضر بودن ما هست؟ چطوریه؟

خوشحال میشم کمی روشن کنید
باتشکر

با عرض سلام و احترام و تشکر از سؤالات شما

با عرض معذرت این سؤالات مرتبط با فقه و احکام شرعی نیست همچنین ما اطلاعات کافی برای پاسخ به اینگونه سؤالات نداریم بهتر است این سؤالات را با خود جامعه المصطفی در میان بگذارید تا ان شاء الله پاسخ های روشن دریافت نمایید.

همیشه سلامت و موفق باشید[/]

باسلام و تشکر
در مورد مساعده امام زمان عج هم اطلاعاتی ندارید؟

[="Tahoma"][="Black"]

user;534394 نوشت:
باسلام و تشکر
در مورد مساعده امام زمان عج هم اطلاعاتی ندارید؟

با عرض سلام و احترام و تشکر از سؤال شما

با عرض معذرت ، خیر اطلاعاتی ندارم !

موفق باشید[/]

موضوع قفل شده است