جمع بندی سوالاتی درباره ی زمان ظهور امام زمان (عج)

تب‌های اولیه

3 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
سوالاتی درباره ی زمان ظهور امام زمان (عج)

به نام خداوند بخشایشگر و مهربان

سلام بر شما

برای من اتفاقی افتاده که از گفتنش باید پرهیز کنم . در راستای اون من سوالاتی میخواستم بپرسم که به جواب هایی کامل کننده برسم .

طبق اطلاعاتی که دارم :

سفیانی فردی هست که ظهور میکنه و ضد خدا و دین هست و بعد از شش ماه از ظهورش ، امام زمان ظهور میکنه .

سفیانی ظهورش در روز جمعه هست و امام زمان ظهورش در روز شنبه .

بنابراین اطلاعات که دارم (اگر صحیح باشن) چند سوال برام پیش میاد که اولیش رو مطرح میکنم ، آیا توی احادیث یا کتابی یا جایی گفته نشده که تعداد روز های دقیق در این شش ماه چقدر هست ؟ چون درسته گفته شده شش ماه اما ممکنه دوماه از این شش ماه فقط چند روزش حساب بشه . برای مثال از اواسط اولین ماه شروع بشه و بعد در اواسط ششمین ماه تموم بشه که اینطوری اگر تعداد روز هارو حساب کنیم ، یه عددی کمتر از شش ماه میادش . میشه پنج ماه یا بیشتر یا کمتر .

اگر عددی گفته شده ، برای مثال 156 روز ، به من بگید . خیلی ممنون .

سوالات دیگه ای دارم که در طی این تایپیک ازتون میخوام که لطفا جواب بدین :

اینکه ، حضرت امام زمان بعد از یک سال کبیسه ظهور میکنه ؟ یا وقتی ظهور میکنه ما آخرین سال کبیسه رو خواهیم داشت ؟ (اصلا به چنین چیزی اشاره شده یا نه ؟)

سومی اینکه یک کتاب هم معرفی کنین که جامع و کامل سفیانی رو توضیح بده (یا یک کتاب جامعی که بخشی از اون به سفیانی پرداخته باشه و حوادث و اتفاقات آخر زمان رو توضیح بده) .

خیلی خیلی ممنون که به سوالاتم پاسخ بدین . شدیدا نیازمند پاسخم (فعلا سوال اول) . منتظرم

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد صادق

سؤال:
سفیانی فردی هست که ظهور می‌کند و بعد از شش ماه از ظهورش، امام زمان (عجل الله تعالی فی فرجه) ظهور می‌کند. آیا در احادیث یا جایی گفته نشده که تعداد روزهای دقیق در این شش ماه چه قدر هست؟ اگر عددی، برای مثال 156 گفته شده است؟ آیا حضرت امام زمان (علیه السلام) بعد از یک سال کبیسه ظهور می‌کند؟ یا وقتی ظهور می‌کند ما آخرین سال کبیسه را خواهیم داشت؟
یک کتاب هم معرفی کنید که به صورت جامع و کامل سفیانی را توضیح بدهد.

پاسخ:
برای اطلاع بیش تر در این زمینه می‏‌توانید به کتاب «چشم به راه مهدی (عجل الله تعالی فی فرجه)» بحث مربوط به «بررسی نشانه‏‌های ظهور» و دادگستر جهان از حضرت آیت الله ابراهیم امینی مراجعه نمایید.

به کمک خداوند، از منتظران واقعی باشید.

موضوع قفل شده است