جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: نقش اعتقاد به امام مهدی(عج) در زندگی شما؟؟

 1. #1

  عضویت
  جنسیت مهر ۱۳۹۲
  علاقه
  تحصیل
  نوشته
  432
  حضور
  15 روز 7 ساعت 8 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  2050

  نقش اعتقاد به امام مهدی(عج) در زندگی شما؟؟
  باسلام ...ممنونم که تجربه های یا مشاهدات خودتون رو نقل می کنید.

  اعتقاد به امام مهدی شما رو برانجام چه کارهایی واداشته وازچه کارهایی منصرف ساخته؟؟

  ودر زندگی وجامعه چطور نمایان میشوند....؟؟
  ویرایش توسط مدیر تدوین : ۱۳۹۴/۱۱/۱۷ در ساعت ۱۱:۳۵

 2. صلوات ها 3


 3. #2

  عضویت
  جنسیت بهمن ۱۳۹۱
  علاقه
  تحصیل ، تحقیق و پژوهش
  نوشته
  22,373
  حضور
  203 روز 6 ساعت 40 دقیقه
  دریافت
  11
  آپلود
  0
  گالری
  42
  صلوات
  61420  با نام و یاد دوست


  نقش اعتقاد به امام مهدی(عج) در زندگی شما؟؟
  کارشناس بحث: استاد صادق


 4. صلوات ها 3


 5. #3

  عضویت
  جنسیت تير ۱۳۹۲
  نوشته
  8,188
  حضور
  200 روز 12 ساعت 7 دقیقه
  دریافت
  1
  آپلود
  0
  گالری
  1
  صلوات
  29053

  جمع بندی
  سوال:
  اعتقاد به امام مهدی شما رو برانجام چه کارهایی واداشته وازچه کارهایی منصرف ساخته؟؟  پاسخ:
  باسلام وتشکر از شما .
  اجازه دهید در این باره با نگاه کلی وکلان سخن گفته شود . بی تردید اعتقاد به مهدویت راه کار معرفتی وعملی والگو وسر مشق انسان در همه زمینه ها است . بخصوص افراد مومن ودین باور فرایند زندگی شان بر مدار مهدی باوری شکل می گیرد واعتقاد به مهدی یکی از عوامل مهم والگوی توحیدی در انجام کار ها نیک ودوری از کار های ناشایست است . در تحلیل جامع از مسله اجازه دهید که بحث را از این جا آغاز نمایم :
  در زمان غیبت امام زمان(عجل الله فرجه) می‌توانید آن حضرت را هم در عرصه زندگی فردی و هم در عرصه زندگی سیاسی و اجتماعی الگوی خود قرار داد، زیرا معنای غیبت آن نیست که حضرت در میان ما نیست.-حضرت به حسب ظاهر در میان ما نیست،- اگر صر ف غیبت را موجب عدم الگوی قرار دهیم انبیا و امامان را نمی توان الگو قرار داد زیرا آنان نیز میان ما نیستند . آنچه که در الگو پذیری محوریت دارد، اعمال وگفتار بزرگان است ،خواه حاضر باشند خواه غایب.
  در برخی روایات دیگر از حکومت آرمانی و حکومت جهانی حضرت سخن گفته شده است. گرچه حکومت جهانی حضرت هنوز تشکیل نشده است؛ ولی در آیات و روایات مؤلفه‌های آن مانند عدالت، امنیت، صلاح امید، رفاه ذکر شده است. می‌توانید با خواندن تاریخ زندگی امام زمان، جامعه او را الگو قرار دهید؛ زیرا ظهور امام زمان(عجل الله فرجه) و تحقق جامعة آرمانی حضرت قطعی است و خداوند وعده آن را داده و وعدة الهی تخلّف ناپذیر است . شخصیت و جامعه امام را در ذهن خود ترسیم و الگو قرار دهید.
  افزون بر آن در برخی روایات از وظایف منتظران سخن به میان آمده، معنای آن این است که اگر کسی در زمان غیبت به وظایف خود عمل کند، رفتار و گفتار امام زمان (عجل الله فرجه) و حکومت جهانی حضرت را الگو قرار داده است.
  وظایف منتظران در ابعاد مختلف اعتقادی ، فکری و عملی:
  ابعاد اعتقادی و نظری:
  1. بُعد توحید
  منتظر همواره چشم به راه فرجی است که به قدرت الهی تحقق خواهد یافت.
  منتظران باید همیشه متوجّه درگاه کبریای الهی ‏باشند و روی دل به سوی خدا کنند و از پیشگاه ازلی، طلب گشایش و فرج نمایند. "افضل اعمال امتی انتظار الفرج من اللَّه؛(1) بهترین اعمال امّت من انتظار فرج خدا است".
  2. بُعد نبوّت‏
  مهدی(عجل الله فرجه) از اهل بیت است، او دوازدهمین وصی و جانشین پیامبر است، آن گاه که ظاهر گردد پرچم پیامبر را در دست گیرد . به سنّت او عمل می کند. شخص منتظر خود را مسئول عمل به سنّت پیامبر از طریق اهل بیت می‏داند و در برقراری حاکمیّت سنّت رسول تلاش می‏کند.
  امام صادق{علیه السلام} می‏فرماید: "هر کسی از شما در حال انتظار ظهور حاکمیّت دین خدا بمیرد، مانند کسی است که خدمت قائم باشد در خیمه او... نه بلکه مانند کسی است که در رکاب قائم بجنگد؛ نه به خدا سوگند بلکه مانند کسی است که در رکاب پیامبر شهید شده باشد".(1)
  3. بُعد قرآن‏
  امر مهم دیگری که هر منتظری باید متوجّه آن باشد ، قرآن کریم است. مهدی(عجل الله فرجه) زنده کننده همه احکام قرآن است. منتظران در احیای احکام قرآن و علوم قرآنی در ابعاد مختلف تلاش می‏کنند و عمل کننده به آن هستند.
  4. امامت‏
  همچنین در احادیث و آموزه‌های ائمه طاهرین{علیهم السلام} تأکید شده است در عصر غیبت راه امامان را بپیمایند . از تعالیم و احکام آن پیروی کنید . از قرار گرفتن در خط مخالفان تبرا و بیزاری جویید . اصل تولی و تبری را در شئون زندگی حاکم کنید تا از منتظران واقعی باشید.
  5. عدل‏
  انتظار یعنی چشم به راه امامی داشتن که تصمیم دارد جهان را از عدل و داد پر سازد، پس از آن که ظلم و جور همه امور را فرا گرفته است. شخصی که در انتظار عدل است، به عدل روی می‏آورد و به رعایت آن مقیّد بوده و برای حاکمیّت آن جهاد می‏کند.
  6. معاد
  انتظار موعود روابطی بسیار عمیق با اصل اعتقادی معاد دارد . انتظار نمایانگر ابعاد عقاید حقّ است. تا او نیاید و حکومت عدل را در جهان برپا ندارد، عمر جهان به سرنمی‏رسد و قیامت برپا نمی‏گردد.
  ابعاد عملی مکتب‏
  1. دینداری‏
  از ویژگی های انسان منتظر دینداری است. انسان در دوران غیبت باید مواظب دین خود و دینداری و درستی کردار خود باشد.
  امام صادق{علیه السلام} می‏فرماید: "برای صاحب ‏الامر غیبتی طولانی است. در این دوران هر کسی باید تقوا پیشه سازد و به دین حق تمسک بجوید. "(3)
  2. پارسایی‏
  منتظر علاوه بر دینداری باید پارسا باشد و خود را چنان که آن پیشوا دوست دارد بسازد.
  امام صادق{علیه السلام} می‏فرماید: "هر کس در شمار اصحاب قائم باشد، باید چشم به راه باشد و پارسایی پیش گیرد و کردار با ورع داشته باشد."(4)
  3. پایبندی مکتبی‏
  انسانیّت و رعایت ارزش ها تنها در تعالیم علی{علیه السلام} و آل علی جلوه‏گر است. منتظر مهدی چنین است، یعنی در خط آنان و بلکه خصم هر راه غیر آل محمّد است.
  پیامبر می‏فرماید: "خوشا به حال منتظرانی که به حضور قائم برسند. آنان که پیش از قیام او پیرو اویند، با دوست او عاشقانه دوستند و موافق، و با دشمن او خصمانه دشمنند و مخالف."(5)
  4. امر به معروف و نهی از منکر
  یکی از تکالیف عمده دینی امر به معروف و نهی از منکر است. با این دو عمل است که احکام و واجبات الهی برقرار می‏ماند. منتظر نمی‏تواند در این باره بی‏اعتنا باشد. پیامبر اکرم {صلی الله علیه وآله}فرمود: "طوبی لمن ادرک قائم اهل بیتی و هو مقتدٍ به قبل قیامه؛ خوشا به حال کسی که قائم اهل بیت مرا دریابد و پیش از قیامش ،‌از او پیروی کرده باشد". شاخص مهم اقتدا انجام فریضه امر به معروف و نهی از منکر است.
  5. اخلاق اسلامی‏
  انسان منتظر بایددارای اخلاق اسلامی باشد و جامعه اسلامی بایدمظهر اخلاق اسلامی باشد.امام صادق{علیه السلام}فرمود: "هر کس خوش دارد در شمار اصحاب قائم باشد، باید در عصر انتظار، مظهر اخلاق نیک اسلامی باشد. چنین کسی اگر پیش از قیام قائم بمیرد، پاداش او مانند کسانی باشد که قائم را درک کنند و به حضور او برسند. پس در دینداری و آراستگی به اخلاق اسلامی بکوشید . در حال انتظار ظهور حق به سر برید. این(کردار پاک و افکار تابناک) گوارا باد بر شما. ای گروهی که رحمت خدا شامل حال شماست".(6)
  6. آمادگی نظامی‏
  مسلمان باید همیشه آمادگی نظامی و نیروی سلحشوری داشته باشد تا به هنگام پیدایش حق، به صف پیکارگران مهدی(عجل الله فرجه) بپیوندد.
  امام صادق{علیه السلام} فرمود: " هر که از شما برای خروج قائم اسلحه تهیه کنید، اگر چه یک نیزه باشد، چون وقتی که خداوند ببیند کسی به نیّت یاری مهدی اسلحه تهیه کرده، امید است عمر او را طولانی کند تا ظهور را درک نماید و از یاوران مهدی باشد".(7)
  7. نگهبان ایمان‏
  در روزگار غیبت امام و طولانی شدن عصر انتظار ممکن است شبهه ‏هایی در ذهن برخی به وجود آید، یا شیاطین پنهان و آشکار، به سست کردن پایه‏های اعتقادی افراد به ویژه جوانان برخیزند. منتظر باید در رفع شبهات و روشن کردن پوچی آنها بکوشد. در احادیث و تعالیم از اهمیّت ایمان در عصر غیبت به گونه‏ هایی عجیب یاد شده است . منتظران مؤمن دارای مقام و منزلت، شمشیر زنان در رکاب پیامبر دانسته شده‏اند، از این بالاتر پیامبر آنان را برادران خود خوانده است.
  8. انتظار، تمرین و ریاضت‏
  منتظران با اخلاص در مرحله تربیت نفس و خودسازی به امر دیگر پرداخته و آن دور بودن از رفاه و تن پروری است. امام صادق می‏فرماید: "درباره خروج قائم خیلی عجله دارید؟! به خدا سوگند! او جامه مویین می‏پوشد و نان جوین می‏خورد . روزگار قیام او روزگار به کار بردن شمشیر است و(جنگ با فاسدان و مفسدان و جباران) نیز مرگ در سایه شمشیر.او شبانگاهان به دردمندان و نیازمندان سرمی‏زند و روزها به نبرد در راه دین می‏پردازد".(8)
  9. انتظار عدل و احسان‏
  منتظر باید در گسترش عدل و احسان بکوشد . در معاملات و حقوق و قوانین خود عدالت را عملی سازد. اگر چنین نباشد صدق این گونه مردم در انتظار از کجا نمودار خواهد گشت؟!
  10. انتظار شناخت و موضع‏
  هر عقیده ‏ای که انسان دارد، باید از روی شناخت و بصیرت باشد. این مسئله در عصر غیبت بیشتر از وقت های دیگر اهمیّت پیدا می‏کند. دختر رُشید هَجَری شیعه معروف می‏گوید: به پدرم گفتم: چه بسیار در عبادت خدا رنج می‏بری و کوشش می‏کنی! گفت: دخترم پس از ما مردمی می‏آیند که بصیرت و شناختی که در دین دارند، از این کوشش ها و رنج ها برتر است(9).
  11. تحمّل و پایداری‏
  اگر انسان به درستی حق و راه حق را شناخت، در راه آن پایداری می‏کند. امام جعفر صادق{علیه السلام} از پیامبر روایت کرده: "پس از شما مردمی خواهند آمد که به یک تن از آنان اجر پنجاه تن از شما را خواهند داد". اصحاب گفتند: در جنگ های بدر و اُحُد و حُنیَن با تو بوده‏ایم و درباره ما آیاتی نازل شده است. این امر چگونه خواهد بود ، فرمود: اگر شما در وضعی که آنان قرار می‏گیرند، قرار بگیرید تحمّل و شکیبایی را که آنان دارند نخواهید داشت".(10)
  انسان در عصر غیبت باید دارای شناختی درست و بصیرتی درخشان باشد تا بتواند اعتقاد حق را حفظ کند.
  12. پیروی از خط رهبر
  هنگام غیبت امام باید از آداب و احکام امامان پیشین پیروی کرد و راه را چنان که فرموده‏اند بپیمایید. امام صادق می‏فرماید: "هرگاه زمان غیبت فرا رسید، به دستور امامان پیشین چنگ زنید تا امام آخرین ظهور کند .هرگاه روزی رسید که امامی از آل محمّد میان خود نداشتید، همان امامانی را که دوست می‏داشتید دوست بدارید . همان کسان را که دشمن می‏داشتید دشمن بدارید . همواره در خط رهبری و ولایت حق جای داشته باشید . صبح و شام در حالت انتظار به سر ببرید تا خداوند ستاره هدایت شما را طالع سازد تا خداوند صاحب دین را برساند".(11)
  13. انتظار بسیج عمومی‏
  انتظار یک بسیج عمومی است. مکتب تشیع علوی در عصر انتظار پیروانی می‏خواهد که همیشه از نظر قدرت های ایمانی و روحی و نیروهای بدنی و سلاحی آمادگی داشته باشند، نیز از جهت تمرین های عملی و نظامی، پرورش های اخلاقی و اجتماعی و سازماندهی‌های سیاسی و مردمی آماده باشند.
  14. انتظار و ضد انتظار
  نمی‏توان پذیرفت که دین اسلام و امامان{علیهم السلام} صبر بر ظلم و ترک امر به معروف و نهی از منکر را روا دانسته باشند. دینی که می‏گوید همه کارهای خیر و جنگ در راه خدا در مقایسه با امر به معروف و نهی از منکر مانند آب ظرفی است در برابر دریایی موج خیز، امر به معروف و نهی از منکر کردن، نه اجل کسی را نزدیک می‏کند و نه روزی کسی را می‏کاهد. از همه اینها برتر، سخن گفتن درباره عدل نزد حاکم جابر و ستمگر است.
  15. نقش نیروهای مردمی‏
  حضور نیروهای مردمی در تشکیل حکومت مهدی(عجل الله فرجه)از احادیث و تعالیم دین گرفته شده است. منتظران در تلاشند نیروهای مردمی را برای حاکمیّت حکومت مهدی"علیه السلام" آماده کرده و خود در صف مقدّم مبارزه باشند.
  امام مهدی از مردم یاری می‏طلبد. یکی از یاران خود را می‏خواهد و به او می‏فرماید: " نزد مردم مکّه برو و بگو: ای مکیان؛ من فرستاده مهدی‏ام.او می‏گوید: ما خاندان رحمت هستیم.ما ذریه محمّد{صلی الله علیه وآله} از سلاله پیامبرانیم. ظالمان به ما ستم کردند و بر ما جفا روا داشتند و از هنگام درگذشت پیامبر تا امروز حق ما را ستاندند. اکنون از شما یاری می‏طلبم. به یاری من بشتابید".(12)
  16. حضور شیعه در صحنه‏
  شیعه باید همواره حضور اعتقادی و اجتماعی خویش، تشکیلات سیاسی و نظامی خود را در صحنه تاریخ نگاه دارد تا سرانجام به هنگام ظهور در جریان اصلی خود قرار گیرد.
  هنگامی که قائم قیام کند ،خداوند شیعیان را از همه شهرها نزد او گرد می‏آورد(13). هنگامی که قائم قیام کند ،خداوند هر عیبی و کاستی را از شیعیان برطرف می‏کند و دل‌های آنان را مانند پاره‏های فولاد می‏گرداند. قدرت هر مرد از آنان را به اندازه قدرت چهل مرد قرار می‏دهد و آن گاه حاکمان و فرمانروایان زمین خواهند بود و سران بزرگوار جهان(14).
  17. دوری از نومیدی و مبارزه با آن‏
  لازم است منتظران حکومت توحید و عدل، از هیچ امر و عاملی به ویژه از طول کشیدن عصر غیبت و فزون شدن قدرت کاذب قدرتمندان جهان، یأس به دل راه ندهند:
  "انتظروا الفرج و لاتیاسوا مِن رَوح اللَّه فإن أحَبًَ الأعمال الی اللَّه انتظار الفرج؛
  چشم به راه رسیدن فرج باشید و از کارگشایی و آسایش رسانی الهی‏نومید مباشید، زیرا بهترین اعمال انتظار رسیدن فرج و گشایش از سوی خدا است ".
  18. استقامت و شکیبایی‏
  توصیه به صبر برای انسان منتظر به معنای لزوم شکیبایی است در زمان غیبت امام و برای رفع دغدغه خاطر و نفی تزلزل است: "انتظار الفرج بالصبر عباده؛(15) چشم به راه فرج داشتن با صبر و بردباری عبادت است".

  منابع:
  1.بحارالانوار، ج 52 ، ص 128.
  2. همان، ص 126.
  3. همان ، ص 135.
  4.همان ، ص140.
  5. همان ، ص130.
  6.همان ، ص 140.
  7. همان ،‌ 366.
  8. همان ، ص354.
  9. همان ، ص 130.
  10. همان،‌ص 131.
  11. همان ،‌ص 133.
  12. همان ،‌ص 307.
  13. همان،‌ص 291.
  14. همان،ص 37.
  15. همان،‌ ص 122.

  ویرایش توسط مدیر تدوین : ۱۳۹۴/۱۱/۱۷ در ساعت ۱۱:۴۵ دلیل: ویرایش ویراستتار جمع بندی ها

 6. صلوات ها 3


 7. #4

  عضویت
  جنسیت تير ۱۳۹۲
  نوشته
  8,188
  حضور
  200 روز 12 ساعت 7 دقیقه
  دریافت
  1
  آپلود
  0
  گالری
  1
  صلوات
  29053

  جمع بندی 2
  سوال:
  اعتقاد به امام مهدی در زندگی وجامعه چطور نمایان میشوند....؟؟


  پاسخ:
  باسلام وتشکر از شما .
  در خصوص سوال دوم شما دو رویکرد مطرح است :
  1_ هست (ما چنین هستیم)
  2_ باید ( ما چنین باید باشیم )
  به لحاظ هست ادعای این که من وشما (ما) آیاباوری مهدوی در عمل کرد ها مان چه اندازه هست؟آیا واقعا باور مهدوی ما را تا چه اندازه واداربه نیکی نموده واز بدی باز داشته ومانند آن کاری آسانی نخواهد .خدا ومهدی خود بهتر می داند که که ما چگونه هستیم . انشا ء الله که معتقد واقعی واهل عمل باشیم .

  کامل ترین بیان وزیبا ترین سخن گفته ی امام حسن عسگری(علیه السلام) است که در وصیت خود ،درباره وظایف فردی واجتماعی مؤمنان می فرمایند :
  اوصیکم بتقوی الله والورع فی دینکم والاجتهاد لله وصدق الحدیث واداء الامانة الی من ائتمنکم من بر أو فاجر و طول السجود وحسن الجوار فبهذا جاء محمد{صلی الله علیه وآله}صلّوا فی عشائرهم واشهدوا جنائزهم وعودوا مرضاهم وادّوا حقوقهم . فَاِنَّ الرجل منکم اذا ورع فی دینه وصدق فی حدیثه وادی الامانة وحسّن خلقه مع الناس قیل هذا شیعی ، فیسرنی ذلک ، اتقوا الله وکونوا زیناً ولا تکونوا شینا،ً جرّوا الینا کلّ مودة وادفعوا عنا کل قبیح... اکثروا ذکرالله وذکر الموت وتلاوة القرآن والصلاة علی النبی {صلی الله علیه وآله}.. احفظوا ما وصیتکم به...؛
  وصیت می کنم به تقوای الهی و ورع در دین تان .تلاش برای خدا .راستی در گفتار .ادای امانت به کسی که شما را امین قرار داده ،چه نیکوکار باشد ،چه بدکار .طولانی کردن سجود .نیکویی و حسن همجواری. به خاطر این ها پیامبر مبعوث شد . در جماعت ها نماز بخوانید . تشییع جنازه همدیگر بروید.عیادت از مریضان کنید . حقوق یکدیگر را پرداخت کنید . پس هر کس از شما ورع در دینش داشته و در گفتارش صادق باشد و امانت را ادا کند و با مردم حسن خلق داشته باشد، گفته می شود :این فرد شیعه است . این امر مرا خوشحال می کند . تقوای الهی داشته باشید .زینت اسلام باشید. باعث زشتی و آبرو ریزی نباشید.محبت ها را به سوی ما جذب کنید . زشتی ها را از ما دور کنید( یعنی بد رفتاری نکنید تا به سبب رفتار بد شما چیزهایی را به مانسبت دهند )ذکر خدا و مرگ و تلاوت قرآن و صلوات بر پیامبر{صلی الله علیه وآله}را بسیار داشته باشید . چیزهایی را که به شما وصیت کردم،حفظ کنید . (1)
  سخن این است که باید کوشید تا با انجام اعمال نیک به خواسته های حضرت ولی عصرعمل کرده ،مصداقی از این کلام این کلام نورانی باشیم چرا که نشانه منتظر و محب واقعی،تبعیت از محبوب است.
  با عمل به وظیفه خود موجبات رضایتمندی امام زمان را فراهم کرده ایم . برای اینکه بفهمیم امام زمان ما را دوست دارد، باید ببینیم چقدر به وظایف خود عمل کرده ایم؟


  منابع:
  1. -وسائل الشیعه .ج1،ص66
  ویرایش توسط مدیر تدوین : ۱۳۹۴/۱۱/۱۷ در ساعت ۱۱:۴۵ دلیل: ویرایش ویراستتار جمع بندی ها

 8. صلوات ها 3


 9. #5

  عضویت
  جنسیت ارديبهشت ۱۳۹۳
  نوشته
  60
  حضور
  5 روز 3 ساعت 20 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  2
  گالری
  25
  صلوات
  340  با سلام:)

  اعتقاد بـ منجی(امام زمان عج)؛ کمترین فاید ه ای که برای من داشتــــــ"امیدواریه"

  و اینکه تکلیفم روشنه ، که توی بدترین شرایط، کیو باید صدا بزنم " کمکـــــــــهای ایشون توی زندگیــــــم، بارها و بارها منو بهتـــ زده کرده!!"


 10. صلوات


 11. #6

  عضویت
  جنسیت مرداد ۱۳۹۲
  علاقه
  ثقلین
  نوشته
  1,030
  حضور
  23 روز 15 ساعت 37 دقیقه
  دریافت
  5
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  2243  با سلام. در رابطه با موضوع تاپيک، از مرحوم علاّمه طباطبائينقش اعتقاد به امام مهدی(عج) در زندگی شما؟؟ پرسش شده که:

  اعتقاد به امام غائب چه اثری در تفکر فلسفی و اخلاقی و بالاخره، تمام زندگانی معنوی انسان دارد؟

  پاسخ معظّمٌ له را در اينجا مي‌توانيد مطالعه بفرماييد: http://www.hawzah.net/fa/magazine/ma...ParentID=79079

  اللهم لا تجعل الدنيا أکبرَ همِّنا ولا مَبلغَ عِلمِنا

 12. صلوات ها 2


 13. #7

  عضویت
  جنسیت فروردين ۱۳۹۳
  علاقه
  خداوند و علم
  نوشته
  114
  حضور
  4 روز 9 ساعت 22 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  105  بسم الله الرحمن الرحیم.
  نقل قول نوشته اصلی توسط *ماه من* نمایش پست ها
  و اینکه تکلیفم روشنه ، که توی بدترین شرایط، کیو باید صدا بزنم " کمکـــــــــهای ایشون توی زندگیــــــم، بارها و بارها منو بهتـــ زده کرده!!"
  سلام بزرگوار
  خداوند توی زندگی شما چه نقشی دارد وقتی در بدترین شرایط امام زمانتان را ندا می کنید؟
  از کجا مطمئن هستید که کسی که ندای شما رو جواب داده ایشون بوده و آفریدگار شما نبوده؟

 14. صلوات


 15. #8

  عضویت
  جنسیت ارديبهشت ۱۳۹۳
  نوشته
  60
  حضور
  5 روز 3 ساعت 20 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  2
  گالری
  25
  صلوات
  340  نقل قول نوشته اصلی توسط عقل و فطرت نمایش پست ها
  خداوند توی زندگی شما چه نقشی دارد وقتی در بدترین شرایط امام زمانتان را ندا می کنید؟
  از کجا مطمئن هستید که کسی که ندای شما رو جواب داده ایشون بوده و آفریدگار شما نبوده؟
  بــــــ خاطر دیر کردم عذر میخوام(آخه یه هفته نبودم!!)

  خدا توی زندگیم کـــ نقش اصلی رو داره، اگه امام زمانو صدا میزنم صرفا جهتـ واسطه ستــ ( برگی از درختـ نمی افتد ، مگر بـــ اذن خدا)

  اگه لطفـی هستــ ، واسه آبروییه کــ ایشون گرو میذارن.

  نمیدونم چقدر جوابام قانع کننده بود، اگــ هنوز ابهامی هستــ ،بفرمایید تا بیشتر توضیح بدم:)

 16. صلوات


 17. #9

  عضویت
  جنسیت ارديبهشت ۱۳۹۱
  علاقه
  مهدی شناسی
  نوشته
  44
  حضور
  13 ساعت 16 دقیقه
  دریافت
  1
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  122  اندک زمانیه که من هم به حوزه مهدویت علاقه مند و دنبال کننده موضوعات مهدویت شدم
  خوب در دوران جاهلیتم من بدنبال بسته ی جمع و جور و سریع برای تعالی خودم بودم و لذا در عرفانهای نوظهور مثل یوگا، ریکی، تایچی و ... مطالعه و چون اثر وضعی و فیزیکیش رو لمس می کردم تصور بر این داشتم که روز به روز متعالی تر میشم اما زمانی که با موضوع مهدویت آشنا شدم تصمیم گرفتم تحقیقم رو در خصوص اولً اسلام شناسی و دوماً آسیب شناسی شروع کنم
  سرتون درد نیارم چیزهایی که برای من روزی عامل تعالی بود امروز اونها رو عامل تعالی نمی دونم و از پیروی اونها منصرف و دنبال تعالی با انس با اهل بیت خصوصاً امام زمان شدم که انشالا لیاغت داشته باشم بتونم این مقام رو درک کنم
  در واقع اعتقاد به منجی زمانی در من تقویت شد که فهمیدم دشمن ما از ما بیشتر از ما در مورد امام عصر میدونه و من با مطالعه این حوزه شروع به خودشناسی، خداشناسی، و بررسی نظریه های مدرنیته غرب که امروز در زندگی شخصی ما مسلمانها به شکل یک سبک زندگی داره وارد میشه تحقیق می کنم و سعی در اصلاح و تا جایی که بتونم حذف سبک زندگی غرب یا همان مدرنیته شدم
  به بیانی دارم می فهمم اینکه میگن پیامبر مال 1400 سال پیش بود دیگه تفکرش قدیمی شده و باید مدرن بود یک سیاست کارشده دشمن است و با مرور سبک زندگی پیامبر تا جایی که من الان متوجه شدم میتوان با سادگی زندگی سرشار از انرژی، سلامتی و دور از تهدیدات رو در نظر داشت الان می فهمم که این الگو زمانی که توسط امام عصر در جوامع اجرا بشه نیاز به جنگ و تبلیغ نیست مدینه فاضله ای شکل خواهد گرفت که همه مردم آثار اون رو خواهند دید و گروه گروه ایمان خواهند آورد.
  ان شاا...
  اللهم عجل ولیک فرج

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

موضوعات مشابه

 1. جمع بندی آیا دود کامیون حق الناس است؟؟
  توسط safareeshghe در انجمن ساير موارد
  پاسخ: 4
  آخرين نوشته: ۱۳۹۲/۰۸/۱۷, ۲۱:۲۶
 2. جنس جن و انسان؟؟
  توسط آینده در انجمن انسان شناسی
  پاسخ: 29
  آخرين نوشته: ۱۳۹۲/۰۴/۲۸, ۱۹:۰۵
 3. خدا چه می کند؟؟
  توسط pesar.zamini در انجمن عدل الهی
  پاسخ: 172
  آخرين نوشته: ۱۳۹۲/۰۴/۱۹, ۲۱:۴۱
 4. حکم نمازم چی بوده؟؟
  توسط s@ba در انجمن نماز هاي واجب
  پاسخ: 6
  آخرين نوشته: ۱۳۹۲/۰۳/۲۸, ۱۱:۵۸

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 0

هیچ کاربری در لیست وجود ندارد.

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
^

ورود

ورود