استفاده از کارت الکترونیکی دیگران

تب‌های اولیه

6 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
استفاده از کارت الکترونیکی دیگران

[="Tahoma"][="DarkSlateBlue"]سلام علیکم
بنده سوالی داشتم درباره استفاده از کارت الکترونیکی کسی که بالای شصت سال دارد و کارت منزلت به او تعلق گرفته و کارت الکترونیکی او برای مترو و اتوبوس بطور رایگان در اختیارش قرار گرفته یا تخفیف قابل توجهی برای او در نظر گرفته شده

از اونجایی که کارت الکترونیکی عکس نداره و هرکسی میتونه ازش استفاده کنه سوالم اینجاس که اگه با رضایت خود فرد ، اشخاص دیگه (که هنوز به شصت سالگی نرسیده اند و کارت منزلت و تخفیف های مربوطه اش به اونها تعلق نمیگیره)، ازش استفاده کنن این از نظر شرعی، مساله ای نداره؟
مرجع تقلیدم امام خامنه ای (مدظله)هستند

التماس دعا از تمام بزرگواران[/][/]

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد نور

با سلام و عرض ادب

درصورتی که خلاف مقررات باشد جایز نیست.

استفتا از دفتر مقام معظم رهبری در قم

سلام
استفاده از يك كارت بليط الكترونيك براي دو نفر چه؟
معمولا در هنگام استفاده از بي آر تي ها ، مامور وصول پول يا دستگاه ، مي گويد از يك كارت براي دو نفر استفاده نكنيد . چرا ؟ خب براي تهيه كارت بليط ديگر بايد حداقل 4 هزار تومان هزينه كرد ضمن اينكه دو بار كارت كشيدن ، مبلغ دو نفر را كم كرده و به شركت مربوطه واريز مي كند ، مقررات را هم خودشان براي سود بيشترشان وضع ميكند و مقررات عادلانه و منطقي ايي نيست . مي خواهند تعداد بيشتري كارت بليط فروخته شود - البته من علت ديگري به ذهنم نمي رسد- چون اگر موضوع پرداخت هزينه است كه خب براي آنها چه فرقي مي كند كه از دو كارت پول پرداخت شود يا يك كارت ، آنها پول خودشان را مي گيرند . حكم اين مساله را هم بفرماييد ضمن اينكه عنايت داشته باشيد كه قوانين ، عادلانه نيست .
ممنونم

[="Tahoma"][="DarkSlateBlue"]دقیقا سوال منم همین مضمون صحبت جناب کنجکاو هست
وقتی آدم میبینه یه نقص هایی نه در قانون که تو اجرا هست و میتونه طوری عمل کنه که نه خلاف قانون که خلاف این نقص ها باشه این حکمش چیه؟

میبخشید اگه دارم ادامه میدم بحث رو اینجا چون شرع واگذار کرده به قانون فک کردم شاید جا داشته باشه این بحث یه کم بیشتر باز بشه
از توجه شما سپاسگزارم:Gol:

التماس دعا[/]

كنجكاو;532150 نوشت:
سلام
استفاده از يك كارت بليط الكترونيك براي دو نفر چه؟
معمولا در هنگام استفاده از بي آر تي ها ، مامور وصول پول يا دستگاه ، مي گويد از يك كارت براي دو نفر استفاده نكنيد . چرا ؟ خب براي تهيه كارت بليط ديگر بايد حداقل 4 هزار تومان هزينه كرد ضمن اينكه دو بار كارت كشيدن ، مبلغ دو نفر را كم كرده و به شركت مربوطه واريز مي كند ، مقررات را هم خودشان براي سود بيشترشان وضع ميكند و مقررات عادلانه و منطقي ايي نيست . مي خواهند تعداد بيشتري كارت بليط فروخته شود - البته من علت ديگري به ذهنم نمي رسد- چون اگر موضوع پرداخت هزينه است كه خب براي آنها چه فرقي مي كند كه از دو كارت پول پرداخت شود يا يك كارت ، آنها پول خودشان را مي گيرند . حكم اين مساله را هم بفرماييد ضمن اينكه عنايت داشته باشيد كه قوانين ، عادلانه نيست .
ممنونم

eslamic110;532347 نوشت:
دقیقا سوال منم همین مضمون صحبت جناب کنجکاو هست
وقتی آدم میبینه یه نقص هایی نه در قانون که تو اجرا هست و میتونه طوری عمل کنه که نه خلاف قانون که خلاف این نقص ها باشه این حکمش چیه؟

میبخشید اگه دارم ادامه میدم بحث رو اینجا چون شرع واگذار کرده به قانون فک کردم شاید جا داشته باشه این بحث یه کم بیشتر باز بشه
از توجه شما سپاسگزارم

التماس دعا

با سلام و عرض ادب خدمت کاربران بزرگوار

درفرض سوال حتی باوجودی که ممکن است چنین به نظرمان برسد که قانون عادلانه ای نیست ولی بازهم نقض قانون شرعا جایز نیست( درهرحال ممکن است هرقانونی به نظر یک فرد عادلانه و به نظر دیگری ناعادلانه باشد و تشخیص هر فرد برای نقض قانون جایز نیست)

استفتا از دفتر مقام معظم رهبری در قم

موضوع قفل شده است