جمع بندی برقراری ارتباط جنسی به قصد ازدواج

تب‌های اولیه

24 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
برقراری ارتباط جنسی به قصد ازدواج

با نام و یاد دوست

سلام

یکی از کاربران سایت سوالی داشتند که طرح آن با آیدی خودشون ممکن نبود

لذا با توجه به اهمیت موضوع، سوال ایشان با حفظ امانت جهت پاسخگویی توسط کارشناس محترم سایت در این تاپیک درج می شود:

نقل قول:

سلام دوستان
من یک ساله که باپسرخالم رابطه دارم میخواهیم باهم ازدواج کنیم خونواده ی اون خبردارن ولی خونواده ی من نه
اون پسر خوبیه منم محجبه هستم.
ما در ارتباط تلفنی مان درباره ی مسائل جنسی صحبت میکنیم و میخواهیم باهم رابطه ج ن س ی داشته باشیم
لطفابگیددرصورتی که ماازدواج کنیم خدامارومیبخشه یااگه خدایی نکرده نکنیم چه اتفاقی می اوفته؟
لطفاکمکم کنید

در پناه قرآن و عترت پیروز و موفق باشید :Gol:

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد صابر

مدیر ارجاع سوالات;984735 نوشت:
سلام دوستان
من یک ساله که باپسرخالم رابطه دارم میخواهیم باهم ازدواج کنیم خونواده ی اون خبردارن ولی خونواده ی من نه
ما در ارتباط تلفنی مان درباره ی مسائل جنسی صحبت میکنیم و میخواهیم باهم رابطه ج ن س ی داشته باشیم
لطفابگیددرصورتی که ماازدواج کنیم خدامارومیبخشه یااگه خدایی نکرده نکنیم چه اتفاقی می اوفته؟
لطفاکمکم کنید

با سلام و تشکر از طرح پرسشتان و آرزوی قبولی طاعات و عبادات شما@};-

در پاسخ باید عرض نماییم نياز به ازدواج و برقرار کردن روابط عاشقانه با جنس مخالف با رسيدن به سن بلوغ و جواني به طور طبيعي در آدمي به وجود مي آيد. هدف از اين احساس پاک و مقدس که خداوند در انسان قرار داده، تشکيل زندگي سالم و تربيت فرزندان صالح و بقاي نسل بشر و رسيدن به آرامش و تکميل انسان است. بسياري از جوانان، خصوصا دختران، به دليل نداشتن اطلاع کافي از اين احساس انساني، هنگامي که به اين مرحله از زندگي مي رسند، دچار سردرگمي مي شوند و نمي توانند احساساتشان را کنترل کنند. البته شرايط نامناسب جامعه هم اين مشکل را تشديد مي کند.
خواهر محترم! به نظر می رسد روابط شما از حالت عادی و با قصد شناخت برای ازدواج خارج شده و وارد حیطه های جنسی ازدواج شده اید.
اولا توجه داشته باشید طرح مسائل جنسی در صورتی که هنوز قرابت شرعی ای بین شما نیست جایز نبوده و صرفا می توانید در مورد کلیات آن صحبت کنید آن هم در جلسه ی خواستگاری رسمی و شاید بهتر باشد کلیات مسائل جنسی اعم از سردمزاجی و گرم مزاجی نیز بوسیله ی واسطه به فرد مقابل منتقل گردد.
ثانیا برقراری رابطه ی جنسی نیز حتی اگر قرار قطعی ازدواج بین خانواده ها گذاشته شده باشد نیز بدون عقد شرعی نیز جایز نیست و حتی معلوم نیست یقینا با هم ازدواج نمایید شاید به دلیل اتفاقی این ازدواج متوقف شد و پسر خاله تان شما را رها کرد آن وقت شما می مانید و یک دنیا حسرت...
خداوند نیز گناهی که از روی عمد انجام می گیرد را نمی بخشد.
بنابراین سعی کنید اگر ایشان معیارهای لازم برای انتخاب یک همسر خوب را دارند و دیگر شرایط شغلی و ... فراهم است این ارتباط را به ارتباط شرعی و منطقی تبدیل نمایید و خانواده ها را نیز در جریان بگذارید. مخصوصا خانواده ی شما که در جریان نیستند.
یقین بدانید با کمی صبر و خویشتنداری بهترین لذت ها برایتان فراهم خواهد شد ولی با گناه و لذت حرام نه تنها به فرد مورد علاقه تان نمی رسید بلکه پشیمانی آن تا یک عمر برای شما خواهد ماند.
موفق و خوشبخت باشید.@};-

با سلام به سوال کننده محترم و با احترام به احساسات پاکشون

معمولا پسری که چنین خواسته ای رو مطرح می کنه قصد ازدواج نداره. چون اگر قصد ازدواج داشته باشه، سعی می کنه پاکی خودش رو به دختر مورد علاقه اش ثابت کنه. به نظر شما، چرا اون پسر سعی نمی کنه سریعتر مقدمات ازدواج رو فراهم کنه تا از این طریق به شما برسه؟ احتمالا یا قصد ازدواج نداره یا امکانش رو نداره یا ...

از طرف دیگه، تن دادن دختر به این رابطه باعث از بین رفتن جذابیتش میشه و می تونه ایجاد بدبینی هم کنه. خیلی از پسرها به رشد کافی از نظر اجتماعی نرسیده اند که بتونند احساسات طرف مقابلشون رو درک کنند و ممکنه بعد از چنین رابطه ای، با یک برچسب زنی ناشایست دختر رو ترک کنند. پسری که به حد کافی از رشد اجتماعی رسیده باشه هم معمولا چنین پیشنهادی نمیده و خیلی معقول تر برخورد می کنه.

جامعه پر از گرگه. خیلی از کسایی که قصد سوء استفاده دارند از طریق پیشنهاد ازدواج جلو میان. دخترها هم همیشه فکر می کنند که طرف مقابلشون با همه فرق داره.

شما اگر قصد ازدواج باهاش رو دارید، محکش بزنید. علاوه بر اینکه به این خواسته اش جواب رد میدید، نشون بدید که از مطرح شدن اون حرفها دلخورید. یه مدت سر این قضیه باهاش قهر کنید، اگر طرف لیاقت شما رو داشته باشه سعیش رو می کنه تا سختی به دست آوردن شما رو به جون بخره. بگذارید خودش بیاد منت کشی. پسرها از دختری خوششون میاد که دستیابی بهش سخت باشه.

اگر هم به خاطر عدم پذیرش خواسته نامعقولش گذاشت و رفت، بدونید که احتمالا قصدش چیز دیگری بوده و لیاقت شما رو نداشته.

بهش بگید باید رسما بیاد خواستگاری.این تنها راهیه که می تونه قصدش برای ازدواج رو ثابت کنه.

سلام
خسته نباشید و عرض ادب و آرزوی قبولی طاعات و عبادات
همه آدما معمولا در این مرحله کور هستند و سعی می کنند خودشون رو گول بزنند و همش می خوان به خودشون بقبولونن که دیگران از بیرون نمی تونین رابطه واقعی شما رو درک کنن و فکر می کنید، اینها چی دارن می گن؟! اینها که فرد مدنظرم رو نمی شناسن!
ولی جالبه بدونید درصد زیادی از طلاقهای جامعه (ظاهرا حدود چهل و خورده ای درصد) در سال اول ازدواج اتفاق می افته و تقریبا همه این افراد قبلش فکر می کردند بهترین کیس رو برا ازدواج پیدا کردن! شاید خیلی صمیمی تر از شما بودن ولی وقتی پرده احساس پوچ کنار می ره تازه می فهمن به درد هم نمی خوردن!
من نمی گم شمام خدای ناکرده اینچنین هستید! ولی می خوام بگم در اوج احساس تصمیم گرفتن کاری بس اشتباه هست و در بسیاری مواقع به قیمت سوختن کل عمر و سرنوشت تموم می شه! نیاز به گفتن نداره! مثل کشتن یه نفر در اوج خشم یا از بین بردن بکارت یک دختر در اوج شهوت یا ...
این هست که دارم به شما می گم، به احتمال قوی نیت فرد مد نظر شما ازدواج نیست و خیلی محتمل هست که بعد از برقراری رابطه جنسی یا ولتون می کنن و می رن سراغ کیس بعدی و یا اگرم رابطه شما به ازدواج ختم شد، به یک تنفر نسبی از هم (علل الخصوص پسر از دختر) می رسید که قطعا برای ادامه راه کمی رابطه شما رو به چالش خواهد کشید!
در نتیجه سعی کنید روی شهوات انحرافی پا بگذارید و به صورت منطقی تصمیم بگیرید و قبل از اینکه خدای ناکرده به طلاقهای عاطفی و بعدشرعی مبادرت کنید، عقل + احساس خود رو به چالش بکشید که آیا واقعا همدیگه رو دوست دارید و بعد قضیه رو خانوادگی و شرعیش کنید و بعد ان شاءال... تا انتها به خوبی و خوشی پیش برید.
یکی از فامیلهای بنده هم با دختری ازدواج کردند و در دوران قبل از ازدواج و قبل از نامزدی شرعی با همسر آیندشون رابطه جنسی برقرار کردند و آخرش به طلاق و اعتیاد پسر مد نظر ختم شد و با دو بچه، طلاق گرفتند و پسر مد نظر هم چند سال پیش فوت کرد! در کل زندگی بی برکت و شومی رو می شه به این نوع افراد فرض کرد!
شاید این نوع زنا که به ازدواج ختم بشه به نوعی خسر الدنیا و الآخرت باشه که هم دنیا و هم آخرت رو تباه کنه، چرا که هم به ارتباط بین دو نفر در دنیا ضرباتی وارد می کنه و هر دو رو از چشم هم می ندازه و شک و شبهاتی بین این دو ایجاد می کنه (که از کجا معلوم قبلا با فرد دیگری هم چنین کاری نکرده!) و هم در آخرت عذابهای زیادی رو در پی خواهد داشت! در شرایطی که با کمی تحمل و بردباری می تونه به ازدواج بدون حاشیه و بدون تنفر ختم بشه و قطعا دنیا و آخرت بهتری رو رقم می زنه!
موفق باشید...

با نام و یاد دوستچ

سلام

لذا با توجه به اهمیت موضوع، سوال ایشان با حفظ امانت جهت پاسخگویی توسط کارشناس محترم سایت در این تاپیک درج می شود:

سلام. من متوجه این جمله که "اون پسر خوبیه" نشدم. آیا پسری که یکساله با دخترخاله اش! ارتباط داره، درباره مسائل .... تلفنی و یا رو در رو صحبت میکنه! ، میدونه که خانواده دختر نمیدونن!، برای ازدواج حلال شرعی اقدام نمیکنه! ، و حالا قصد برقراری رابطه ..... داره! پسر خوبی هست؟
آیا دختری که یکساله با پسرخاله اش! ارتباط غیر شرعی داره! ، خانواده اش هم نمیدونن! ، درباره مسائل .... با او صحبت میکند! ، و حالا قصد برقراری رابطه .... را دارد! دختر" محجبه "به حساب می آید؟

[="Arial"]

درصورتی که ماازدواج کنیم خدامارومیبخشه

[=arial]جالبه که اصلا براتون مهم نیست درست و غلط بودن کارتون
فقط اومدین مجوز بخشش بگیرین
یعنی در هر حالتی کارتون رو میکنید
به قول فیزیکدان نمیدونم شما چه مدل دختر محجبه ای هستین که دغدغه فعلیتون رابطه جنسیه
متاسفم که افرادی مثل شما با رفتارشون باعث میشن همه محجبه ها برن زیر سوال ...

بسم الله الرحمن الرحیم

الان که شما به طور رسمی ازدواج نکرده اید و عقدی هم در کار نیست

اگر رابطه ی جنسی داشته باشید گناه کبیره زنا مرتکب میشوید .

خداوند وعده داده که هر گناهی انجام دادید توبه کنید و امید به بخشش داشته باشید .
اما اینطور نیست که من هر گناهی که دلم خواست انجام بدم و بگم که خداوند میبخشه ! - این شد مصداق سو استفاده از رحمت خداوند!

این یکی از راه های نفوذ شیطان هست که هر کسی رو یجوری به بیراهه میکشه.

[/HR]
مرحوم کافی ره => داستان نحوه گول خوردن عابد توسط شیطان

http://www.askdin.com/showthread.php?t=8178&page=6

[="Times New Roman"][="Black"]همه ی ما انسان ها دچار خطا و گناه میشیم.

شاید خیلی از خانم ها در گذشته شرایطی مشابه شرایط شما داشتند ولی الان انسان مومن و پاکی هستند

شاید خیلی از مردها در گذشته شرایطی مشابه شرایط پسرخاله شما داشتند ولی الان انسان مومن و پاکی هستند

پس من در مورد اینکه شما و پسرخاله تون آدم های خوب یا بدی هستید و به چه عاقبتی دچار هستید نمی تونم اظهار نظر کنم.

ولی اینو می تونم بگم که در حال حاضر و در شرایط فعلی شما و پسرخاله تون اصلا آدم های خوبی نیستید و اصلا مناسب هم نیستید.

نه تنها مناسب هم نیستید بلکه برای هیچ گزینه ی دیگری هم مناسب نیستید.

هردوی شما در حال حاضر دچار یک سری بیماری روحی و نقاط ضعف بزرگ واگیردار هستید که وارد زندگی هرکسی بشید بیچاره اش می کنید.

مطمئنا دختری که به این راحتی تن به رابطه ی جنسی میده بعد از ازدواج به راحتی فریب می خوره و تن به رابطه جنسی با افراد دیگر هم خواهد داد.

( نه از روی عمد بلکه از روی ساده لوحی )

مطمئنا پسری که به این راحتی تن به رابطه جنسی میده بعد از ازدواج هم به راحتی با دخترهای دیگر هم ارتباط برقرار خواهد کرد.

و اگر قبح این مسئله برای همسرتان ریخته بشود که ریخته می شود

با عرض معذرت شما باید خودتون رو برای تبدیل شدن منزلتان به مکانی امن برای روابط نامشروع همسرتون با دختر های دیگه آماده کنید.

این حرفهایی که میزنم اصلا و ابدا از روی بدبینی و منفی بافی نیست.

مطمئن باشید این اتفاقات به راحتی آب خوردن رخ می دهند.

بهترین راه این هست که هرچه سریع تر و یک بار برای همیشه با پسرخاله تان قطع ارتباط کنید

و هرگز به پسرخاله تون به عنوان یک گزینه برای ازدواج فکر نکنید و پرونده اش رو برای همیشه ببندید.

و بروید دنبال درمان پیش یک روانشناس مومن و متعهد تا یک ذهن سالم و سلامت به دست بیارید.[/]

صابر;984793 نوشت:
دختران، به دليل نداشتن اطلاع کافي از اين احساس انساني، هنگامي که به اين مرحله از زندگي مي رسند، دچار سردرگمي مي شوند و نمي توانند احساساتشان را کنترل کنند. البته شرايط نامناسب جامعه هم اين مشکل را تشديد مي کند.

صابر;984793 نوشت:
یقین بدانید با کمی صبر و خویشتنداری بهترین لذت ها برایتان فراهم خواهد شد ولی با گناه و لذت حرام نه تنها به فرد مورد علاقه تان نمی رسید بلکه پشیمانی آن تا یک عمر برای شما خواهد ماند.

سلام علیکم

خواهرم

باتوچه به راهنمایی های استاد گرامی

واقعا صبر کردن و کنترل عواطف و رابطه توسط شما باعث خواهد شد به آینده شیرین تان زودتر و بهتر برسید و لذت بیشتری ببرید.

ابتدا قید روابط چنسی از راه غیرشرعی را بزنید چون نتیچه ش را میبینید...هدف وسیله را توحیچ نمیکند.
ثانیا با یک مشاور و روانشناس صحبت داشته باشید که ببینید آیا بلوغ کافی برای ازدواچ را دارید یا خیر.
ثالثا درصورت رسیدن به نتیچه قطعی برای ازدواچ با پسرخاله تان؛حتما و هرچه سریع تر اقدامات خواستگاری رسمی صورت بگیرد و هرچه زودتر امکانات ازدواچ را فراهم آورید.

انشاءالله ختم به خیر بشود امورتان

همواره موفق و مویّد باشید

نقل قول:

سلام دوستان
لطفاکمکم کنید

سلام

چه طور خونواده پسر خبر دارن ولی اقدامی صورت نگرفته؟! نکند پسر به شما دروغ گفته...

چرا شما از پسر نمیخواهید بیاید خواستگاری؟ مگر قصدتان ازدواج نیست؟! نکند خام حرفهای او شدید....

آیا میخواهید قبل ازدواج رابطه جنسی داشته باشید یا بعد از ازدواج ؟! مگر نمیدانید رابطه جنسی قبل از ازدواج گناه دارد و حرام است؟! ...

آیا مقصودتان این است که اگر رابطه جنسی اتفاق افتاد و شما بعدش ازدواج کردید گناهتان، گناه نیست یا با انجام ازدواج بخشیده میشوید؟! شاید مقصودتان این است که ازدواج بعد از زنا توبه است و بخشیده میشوید ؟ نمیدانم مقصودتان چیست....

ya_roghaye;984860 نوشت:
شما اگه قصدتون ازدواجه چرا به جای فراهم کردن شرایط برای یه رابطه حلال دنبال فراهم کردن شرایط برای گناه کبیره هستین؟!!
همه تاپیک میزنن میگن از روی هوس،سادگی و ... مرتکب عمل قبیحی شدن و حالا درمونده ن و راهنمایی میخوان
ولی شما دارید می پرسید اگه اینکارو انجام بدیم چی میشه؟!!!
شما نمیدونید تبدیل به یه آدم زناکار میشین؟!!
انتظار دارین بقیه بگن مشکلی نداره اگه قصدتون ازدواجه،بالاخره که میخواین ازدواج کنید ؟!!!!
دارین با آگاهی و از روی عمد مرتکب گناه میشین و بعدا انتظار بخشش دارین؟!!
از کجا معلوم فرصت توبه داشته باشید؟!!!

خودتونم اشاره کردین ممکن هست به هردلیلی این ازدواج سر نگیره،اونوقت بعدش میخواین چیکار کنید؟؟!!
کلا قید ازدواجو بزنید یا یه زندگی با دروغ رو شروع کنید و مدام در حال انکار و مخفی کردن گذشته تون باشید؟!!!

سلام

شاید واقعا گرفتار رابطه شدن یا احساس میکنن گرفتار احساسات شدن و احتمال میدن در آینده گرفتار بشن
ولی اینطوری مسئله رو طرح کردن که اگر همچین کاری کردن باید چی کار بکنن؟!
ایشون میگه اگه گرفتار گناه شدم چی کار کنم ؟
اگه بعدش ازدواج کنم خدا من رو میبخشه؟
اگر ازدواج نکنم باید چی کار کنم تا خدا من رو ببخشه؟

صابر;984793 نوشت:
با سلام و تشکر از طرح پرسشتان و آرزوی قبولی طاعات و عبادات شما@};-

در پاسخ باید عرض نماییم نياز به ازدواج و برقرار کردن روابط عاشقانه با جنس مخالف با رسيدن به سن بلوغ و جواني به طور طبيعي در آدمي به وجود مي آيد. هدف از اين احساس پاک و مقدس که خداوند در انسان قرار داده، تشکيل زندگي سالم و تربيت فرزندان صالح و بقاي نسل بشر و رسيدن به آرامش و تکميل انسان است. بسياري از جوانان، خصوصا دختران، به دليل نداشتن اطلاع کافي از اين احساس انساني، هنگامي که به اين مرحله از زندگي مي رسند، دچار سردرگمي مي شوند و نمي توانند احساساتشان را کنترل کنند. البته شرايط نامناسب جامعه هم اين مشکل را تشديد مي کند

.
خواهر محترم! به نظر می رسد روابط شما از حالت عادی و با قصد شناخت برای ازدواج خارج شده و وارد حیطه های جنسی ازدواج شده اید.
اولا توجه داشته باشید طرح مسائل جنسی در صورتی که هنوز قرابت شرعی ای بین شما نیست جایز نبوده و صرفا می توانید در مورد کلیات آن صحبت کنید آن هم در جلسه ی خواستگاری رسمی و شاید بهتر باشد کلیات مسائل جنسی اعم از سردمزاجی و گرم مزاجی نیز بوسیله ی واسطه به فرد مقابل منتقل گردد.
ثانیا برقراری رابطه ی جنسی نیز حتی اگر قرار قطعی ازدواج بین خانواده ها گذاشته شده باشد نیز بدون عقد شرعی نیز جایز نیست و حتی معلوم نیست یقینا با هم ازدواج نمایید شاید به دلیل اتفاقی این ازدواج متوقف شد و پسر خاله تان شما را رها کرد آن وقت شما می مانید و یک دنیا حسرت...
بنابراین سعی کنید اگر ایشان معیارهای لازم برای انتخاب یک همسر خوب را دارند و دیگر شرایط شغلی و ... فراهم است این ارتباط را به ارتباط شرعی و منطقی تبدیل نمایید و خانواده ها را نیز در جریان بگذارید. مخصوصا خانواده ی شما که در جریان نیستند.
موفق و خوشبخت باشید.@};-

سلام

من احساس میکنم سوال ایشون دو بخش داره
یه بخش اینه که ارتباط ایشون قبل ازدواج حرامه
و اینکه اصلا چنین ازدواجی به مصلحت هست یا نه؟

اما یه بخش دیگه اینه که
اگر ایشون به هر دلیل گرفتار ارتباط جنسی شد، چی کار کنه؟
راه کار شما برای توبه چیه؟

من نمیخوام بگم تو ذهن ایشون چی میگذره ولی احتمالاتی رو مطرح میکنم
گاهی اوقات بعضیامون میگیم حالا گناه میکنیم بعد توبه میکنیم یعنی هم میخوام لذت گناه رو ببریم هم توبه کنیم و لذت حلال ببریم...
گاهی اوقات گناه نکردیم و قصد گناه نداریم ولی چون گرفتار یک رابطه عاطفی و احساسی شدیم، پیش بینی میکنیم که احتمال داره گرفتار گناه بشیم و از الان به راههای توبه فکر میکنیم...
گاهی اوقات گرفتار گناه شدیم و الان به فکر توبه و راهکار هستیم لکن شرم داریم که در اینجا بگوییم رابطه داشتیم پس مجبوریم بگوییم اگر رابطه جنسی داشته باشیم و بعدش ازدواج کنیم خدا ما را میبخشد؟!

حالا ممکن است دلایل دیگری هم باشد....

به هر شکل به نظرم ایشون میخوان راهکار شما رو بعد از رابطه جنسی بدونن؟
آیا ایشون بعد از رابطه گناه اگه ازدواج کنن و توبه کنن بخشیده میشن؟ یعنی اگر رابطه حرام رو به رابطه حلال تغییر بدن ، خدا ایشون رو میبخشه؟
اما اگه نخوان ازدواج کنن چی کار کنن تا بخشیده بشن؟ راه کار شما چیه؟

تصور و برداشت من از سوال ایشون این بود....

من فکر میکنم استارتر عزیز زیر 17 سال سن دارند، حتی زیر 16 سال. حواسشان کاملا به احساسات پرت شده و متوجه خیلی از مسائل نبوده اند، الان هم فقط حواسشان به .... است و متوجه خیلی از مسائل نیستند. شاید احکام شرعی در خصوص ارتباط با نامحرم را هم بخوبی نمیدانند و به این خاطر هست که چنین سوالی را پرسیده اند. دیدن سوالاتی از این دست برای من از سمت بچه های آخر دهه هفتاد و اوایل 80 عجیب نیست. متاسفانه بچه ها بسیاری از مهارتها رو در این سن یاد نمیگیرند و با به غلط یاد میگیرند. والدینشان فکر میکنند که یک دختر به طور متوسط حوالی 22 سالگی باید کمی چیز درباره ارتباطات شخصی! اش یاد بگیرد و فکر میکنند هنوز دهه 50 و 60 است. در حالی که اگر دختر در مدرسه ایی درس بخواند که بیشتر همکلاسی هایش در سن 13 و 14 و 15 سال دوست پسر دارند، این روابط رو از اونها یاد خواهد گرفت به شکل غلط و تا بخواهیم یادش بدهیم که چی حرام است و چی حلال کار از کار گذشته. من ساعت تعطیلی دبیرستان دوره اول دخترانه رو گاها میبینم، تعداد زیادی از دخترها بعد از تعطیلی با دوست پسرهایشان میروند و جای بسی شگفتی دارد، حتی برخی با حجابهای ظاهری!

میخواهیم باهم رابطه ج ن س ی داشته باشیم

با کسب اجازه از کارشناس محترم استاد صابر عزیز و همچنین مدیر محترم ارجاع سوالات

من حقیقتش با دیدن سوال نتوانستم از آن عبور کنم
از آنجا که کاربر را نمیشناسم قضاوت نمیکنم اما با مواردی برخورد داشته ام که جهت عادی سازی مسائل غیر دینی آن را در قالب سوال دینی مطرح میکرده اند.
در اینگونه سوالات اگرچه یک طرف سوال، سوال از احکام شرعی است، اما باید توجه داشت که چه بازخوردی در ضمیر ناخودآگاه مخاطب دارد، و مخاطب چه نتیجه گیری هایی از اتفاقات جامعه دارد و چه عادی سازی هایی در ورای این سوال اتفاق می افتد.

من البته هیچگونه قضاوتی در این خصوص نمیکنم، اما این را از کاربر میخواهم که بداند چنین مسائلی آنقدر قبح دارد که حتی طرح آن به صورت عمومی جایز نیست، چه برسد به فکر انجام آن...!

یا حق

مسلم;984912 نوشت:
چه نتیجه گیری هایی از اتفاقات جامعه دارد و چه عادی سازی هایی در ورای این سوال اتفاق می افتد.

سلام
با تشکر از حضور شما در این انجمن و توجه به این بحث گل

استاد دغدغه شما بابت حفظ حیاء و تقویت آن بطور فردی و اجتماعی بحا و قابل تقدیر است،

با شما در چگونگی طرح سؤال و مشکل با حفظ شان و شئونات کاملا موافقم . ولی متاسفانه و یا شوربختانه آنچه در جامعه در حال اتفاق است کمتر از این موردی که به آن پرداخته شده است، نیست. که نمیتوان آن را نادیده گرفت و به آن نپرداخت. با مراجعه به مراکز مشاوره میتوان به عمق قضییه پی برد .

حال چگونگی مطرح کردن این آسیب ها و آسیب زدایی ها در قالب دین و هنجارها و ناهنجارهای اجتماعی در فضای حقیقی و مجازی وظیفه مسئولین ذیربط و متولیان دینی و اجتماعی است .

مسلم;984912 نوشت:
اما این را از کاربر میخواهم که بداند چنین مسائلی آنقدر قبح دارد که حتی طرح آن به صورت عمومی جایز نیست، چه برسد به فکر انجام آن...!

و اینکه استارتر آن را عمومی مطرح کند یا بطور خصوصی از کارشناس کمک بخواهد باید توسط مدیر ارجاع سؤال راهنمایی شود.

مسلم;984912 نوشت:
با مواردی برخورد داشته ام که جهت عادی سازی مسائل غیر دینی آن را در قالب سوال دینی مطرح میکرده اند.

سلام مسلم گرامی
به نظرم تا جایی که کارشناسان محترم به سوال پاسخ دهند مشکلی ایجاد نمیشه. اتفاقا همین که استارتر محترم از مسائل شرعی سوال کرده اند، نشان دهنده اهمیت دادن به مسائل دینیه.

اما حتی اگر مسئله دینی در نظر گرفته نشه، وارد شدن به چنین رابطه ای معمولا باعث ضربه خوردن احساسات دختر میشه.

با نام و یاد دوست
سلام

باسلام

طاعات و عبادات قبول

این خانم چندسالشونه ؟
اگر خانم محجبه هستید مطمئنا آگاه به این مسائل هم هستید اگر نه بیشتر در این باره مطالعه کنید یک خانم محجبه مطمئنا میدونه که نباید با یک نامحرم به این راحتی با این مسائل صحبت کنه وقتی که حتی این آقا برای خواستگاری رسمی هم اقدام نکرده
سوال گویا از بچه سالی میمونه که اصلا از این مسائل آگاهی نداره یعنی منظورم اینکه اون پختگی لازم رو نداره و به راحتی میشه با یه حرف اینکه قراره باهم ازدواج کنیم خیلی خواسته این پسرخاله داشته باشه

تا ایشون نیومدن خواستگاری و شما با ایشون ازدواج نکردید حتی در حد صحبت کردن هم در مورد این مسائل درست نیست حالا چه برسه به مسائل دیگر

خدا آخر عاقبت هممون رو به خیر کنه
یاحق

دو حالت داره
۱.قصد ازدواج داره.که میخاد امتحانت کنه.یا اگرم ازدواج کردین بعدا میگه از کجا بدونم به کسای دیگه هم اینکارو نکرده باشی
۲.فقط میخاد رابطه داشته باشه.اگه برای ازدواج دوست داشته باشه.صبر میکنه.چون میدونه اخرش بهت میرسه‌.ولی‌الان میخاد یه حالی بکنه بعدش ولت کنه یا ازت سو استفاده کنه.حتی اگر ازدواجم نکردین باهم و تو با کس دیگه ای ازدواج کردی میتونه از این قضیه سو استفاده کنه و بعد ازدواجت برای اینکه چیزی به شوهرت نگه بازم باهات باشه.
در کل اگه نم پس بدی.تا اخر عمرت بردش میشی‌.همه ی کسایی که رابطه جنسی میخان با یه دختر به بهونه ازدواجه.نمیاد بهت بگه میخام فقط رابطه باهات داشته باشم.چون میدونه میگی نه.برای همین با قول ازدواج گولت میزنن.

آن طور که من متوجه شدم شما و پسر خاله با هم دوست شدید و می خواهید روی هم بریزید!

کارتان به جایی رسیده است که با هم صحبت از مسائل جنسی می کنید و می خواهید وارد رابطه جنسی غیر شرعی هم بشوید!

این یعنی شما به عنوان یک دختر با احساس و عاطفه، کاملا وارد مرحله ی خریت شده اید! و اگر مراقب نباشید ضرر بدی خواهید کرد.

می دانی به این رابطه چه می گویند؟ "زنا" ! واقعا می خواهی "زانیه" باشی؟ اصلا می توانی تصورش را بکنی؟

به این فکر کن فردا با هم ازدواج نکنید،به دلائلی وصلت صورت نپذیرد،مثلا آزمایش های پزشکی این ازدواج را منع کند!چه خواهید کرد!؟

به قول مشاور محترم تو می مانی یک عمر حسرت،عاقل باش،حسرت نخوری، آن وقت کسی هم نیست تو را از خانه پدرت جمع کند!

دختر جان! به فکر آینده ات باش و خودت را به تَخَرخُر نزن!

البته همین که آمده ای درخواست راهنمایی کردی،یعنی صحبت چند تا عاقل را می خواهی بشنوی و این بسیار خوب است،نشان می دهد نگران آینده ات هستی.

الان كسى كه ميره خواستگاري تا عقد كنن معمولا ٦-٧ماه طول ميكشه و اين برا ادم زجر اوره
انقدر نزنيد تو سر ايشون!!!
توى وضعيت جامعه امروزى طبيعيه يه همچين چيزي بهتره به راه حل فكر كنيم و گذشته رو فراموش كنيم!

amirps;985839 نوشت:
الان كسى كه ميره خواستگاري تا عقد كنن معمولا ٦-٧ماه طول ميكشه و اين برا ادم زجر اوره
انقدر نزنيد تو سر ايشون!!!
توى وضعيت جامعه امروزى طبيعيه يه همچين چيزي بهتره به راه حل فكر كنيم و گذشته رو فراموش كنيم!

سلام

راه حل این نیست که آدم از چاله دربیاد بی افته تو چاه !!!!!!

معمولا بعد از بله برون تا زمان عقد صیغه محرمیت می خونن

شروحیل;985847 نوشت:

معمولا بعد از بله برون تا زمان عقد صیغه محرمیت می خونن

دقیقا. ضمن اینکه وقتی کسی وارد رابطه نامزدی میشه قصدش ازدواجه و خیلی فرق داره با کسی که حاضر نیست بیاد خواستگاری و فقط می خواد رابطه داشته باشه.

حتی توی دوران نامزدی هم بهتره رابطه جنسی وجود نداشته باشه تا اگر دو طرف دیدند به درد هم نمی خورند، بتونند به راحتی جدا شن.

سؤال:
یک سال است که با پسر خاله ام به قصد ازدواج رابطه داریم. خونواده ی ایشان خبر دارند ولی خونواده ی من هنوز نمی دانند. ایشون پسر خوبی است منم محجبه هستم.
ما در ارتباط تلفنی مان درباره ی مسائل جنسی صحبت می کنیم و میخواهیم باهم رابطه جنسی داشته باشیم لطفابگید در صورتی که ما ازدواج کنیم خدا ما را میبخشد؟

پاسخ:

نياز به ازدواج و برقرار کردن روابط عاشقانه با جنس مخالف با رسيدن به سن بلوغ و جواني به طور طبيعي در آدمي به وجود مي آيد. هدف از اين احساس پاک و مقدس که خداوند در انسان قرار داده، تشکيل زندگي سالم و تربيت فرزندان صالح و بقاي نسل بشر و رسيدن به آرامش و تکميل انسان است. بسياري از جوانان، خصوصا دختران، به دليل نداشتن اطلاع کافي از اين احساس انساني، هنگامي که به اين مرحله از زندگي مي رسند، دچار سردرگمي مي شوند و نمي توانند احساساتشان را کنترل کنند. البته شرايط نامناسب جامعه هم اين مشکل را تشديد مي کند.
بنابراین توجه به چند نکته مهم است:
الف ) اينگونه روابط باعث رشد علاقه و عشق دو طرف به يكديگر مي شود و بديهي است زماني كه انسان نسبت به فرد يا موضوعي علاقه پيدا كند، تنها خوبي ها و محاسن آن فرد را مي بيند و از معايب او غافل مي شود و حتي گاهي كار به جايي مي رسد كه معايب او را حسن مي پندارد به قول معروف حب الشيء يعمي و يصمم.(دوست داشتن چیزی انسان را کور و کر می کند.) روشن است كه تصميم گيري در چنين فضايي آن هم در مورد امر پراهميتي مانند ازدواج مي تواند چه عواقبي را به همراه داشته باشد.
ب) بسيار اتفاق مي افتد كه پسرها از عواطف و احساسات دختران سوء استفاده مي كنند و با نقش بازي كردن سعي در مخفي كردن چهره واقعي خود دارند و به اين طريق تلاش مي كنند تا اعتماد دختران را به خود جلب كنند. بديهي است زماني كه طرف مقابل سعي در مخفي كردن چهره واقعي خود دارد و تلاش مي كند تا با نقش بازي كردن اعتماد طرف مقابل را جلب كند نمي توان به روحيات و ويژگي هاي او پي برد و در نتيجه نمي توان به شناخت لازم براي ازدواج دست يافت.
ج) با توجه به اينكه در دوران جواني غريزه جنسي از قوت خاصي برخوردار است، اينگونه روابط ممكن است منجر به شعله ور شدن اين غريزه شود و باعث شود كه دختر و پسر مبناي خود را براي ازدواج بر اساس اين غريزه قرار دهند و از بررسي و تحقيق در ساير جنبه هاي زندگي غافل شوند. مشخص است زماني كه زندگي مشترك بر اساس غريزه شكل بگيرد و مبناي زتدگي بر اساس آن شكل بگيرد، چه سرنوشتي در انتظار دختر و پسر است.
د) تجربه نشان مي دهد كه اكثر ازدواج هايي كه بر اساس اينگونه روابط شكل مي گيرد، پس از گذشت مدت زماني و فروكش كردن احساست و عواطف روابط دو طرف به روابطي سرد و خشك تبديل مي شود و گاهي به طلاق و جدايي منجر مي شود.
طبق دلايل بالا روشن شد كه رابطه بين دختر و پسر و لو به منظور آشنايي و به قصد ازدواج هم باشد نمي تواند راه صحيح و منطقي براي شناخت از طرف مقابل باشد.

موفق و خوشبخت باشید.

موضوع قفل شده است