جمع بندی داعش و نشانه های ظهور

تب‌های اولیه

134 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
داعش و نشانه های ظهور

سلام
آیا این جریاناتی که در عراق و سوریه اتفاق می افتد((گروه تروریستی داعش))،میتواند از نشانه های ظهور حضرت ولی عصر(عج)باشد؟؟؟

باسلام

خیر اینها نشانه های ظهور نیست! فتنه هایی که برای زمان ظهور ذکر شده در کل عالم اتفاق میفته!

این همه علایم برای ظهور گفتند با دو تا اتفاق نباید فکر ظهور کرد!

امام صادق(ع) : شتاب مردم براي اين كار (ظهور)، آنان را هلاك مي‏سازد. خداوند براي شتاب مردم، شتاب نمي‏كند؛ بلكه براي اين امر، مدتي هست كه بايد پايان پذيرد. اگر مدت آن سر آيد، نه ساعتي جلو مي‏افتد و نه ساعتي تأخير مي‏شود.

امام صادق(ع) : او هنگامی ظهور می کند که مردم دیگر نومید شوند و بگویند: مهدی نیست...

مولانا;529569 نوشت:
امام صادق(ع) : شتاب مردم براي اين كار (ظهور)، آنان را هلاك مي‏سازد. خداوند براي شتاب مردم، شتاب نمي‏كند؛ بلكه براي اين امر، مدتي هست كه بايد پايان پذيرد. اگر مدت آن سر آيد، نه ساعتي جلو مي‏افتد و نه ساعتي تأخير مي‏شود.

امام صادق(ع) : او هنگامی ظهور می کند که مردم دیگر نومید شوند و بگویند: مهدی نیست...

[=&quot]بسم الله الرحمن الرحيم و به نستعين‏
[=&quot]و صلى الله على محمد و اهل بيته الطاهرين لا سيما بقية الله المنتظر عجل الله تعالى له الفرج و لا حول و لا قوة الا باللَّه العلى العظيم‏
[=&quot]سلام علیکم و رحمت الله وبرکاته

منبع این دو حدیث چیه؟؟؟؟؟؟؟؟از سندش اطمینان دارید؟؟؟؟؟

با سلام

میتونه باشه ...اما نمیشه قاطعانه گفت که نشانه ظهور است یعنی نه اثباتا ونه نفیا قاطعانه نمیشه حرف زد.

به نام خدا
با سلام

مولانا;529569 نوشت:

میشه منبعش رو بگین؟؟؟

مهدی59;529558 نوشت:
سلام
آیا این جریاناتی که در عراق و سوریه اتفاق می افتد((گروه تروریستی داعش))،میتواند از نشانه های ظهور حضرت ولی عصر(عج)باشد؟؟؟

الله اعلم
در مورد نشانه های ظهور برخی از نشانه های غیر حتمی اتفاق افتاده.
مثلا ترک برداشتن دیوار مسجد کوفه در رمضان_در رمضان91 این اتفاق افتاد_و بلند شدن مناره ها و زیبا سازی مساجد.مردانی به شکل زنان و برعکس._البته این حتمیه فکر کنم_
خدا میدونه.شاید اصلا همین داعش لشکر سفیانی باشه؟؟؟
مطمئنا جناب کارشناس جواب بله یا خیر نمیدن.چون فقط خدا میدونه.
یا علی مدد

سلام به همه
یه زمانی خیلی علائم ظهور رو مطالعه می کردم و سعیم این بود که مصداق مناسبی برای اون اصلی هاش پیدا کنم.
الان احساسم اینه که اگرم حتی الان این جریان داعش در عراق سرکوب موقت بشن بالاخره یه عثمان(سفیانی) نامی دوباره با بیعت چند نفر از بزرگان داعش و احتمالا سران لشکری ، اونو با یک کودتا راه می اندازه و اون حکومت و شورش نه ماهه منحوس شکل میگیره.
مرگ عبدالله پادشاه عربستان و جنگ های داخلی در این کشور که دیگه خیلی خیلی بدیهیه طوری که خودشونم از الان اعلام کردند!
که با این سن عبدالله باید در همین آینده نزدیک اتفاق بیفته.
اینا همش نظر شخصیم بود . اگه به علائم سفیانی و یارانش و چگونگی شکل گیری حکومتش در احادیث نگاه کنیم واقعا خیلی
شبیه به همین جریان داعشه.
امیدوارم خدا ظهور مولامون رو نزدیکتر کنه و به ما بینش مهدوی بده.

با سلام

این داعش تفکراتش ریشه در وهابیون آل سعود که از نسل یهودیان وحشی خیبرند ، دارد و یک شاخه انحرافی از اسلام است که بعد از سقیفه و با کمک منافقین ویهودیان توانستند مدتی با خشونت عمری واموی فتوحاتی داشته باشند ، وامروز هم تعدادی اراذل واوباش بکمک پولهای سعودی وقطر وکمک آمریکا واسرائیل توانستند با هجوم به مردم بی دفاع قسمتهایی را تصرف کنند . اما خنده دار پر رویی و گستاخی آنهاست که بزودی شاهد نابودی و ذلت آنها خواهیم بود . ان شاء الله .

اما شجره منحوس آل سعود و اجداد داعش :

المعروف ان آل سعود من المصاليخ، من المنابهة، من المواهب، من مسلم،
من عنزة، منهم العائلة المالكة بالمملكة العربية السعودية.
(عشائر العراق للعزاوي ص 284)
مجمع قبائل العرب ج2ص521
میگه بر می گرده به قبیله عنزه حالا ببینیم قبیله عنزه چه قبیله ای بوده است؟؟!!
مِنْ أَعْظَمِ الْقَبَائِلِ الْعَرَبِيَّةِ الَّتِي تَسْكُنُ الْجَزِيرَةَ الْيَوْمَ: قَبِيلَةُ طَيِّئٍ، هَاجَرَتْ مِنْ شِمَالِ نَجْدٍ فِي زَمَنٍ مُتَقَدِّمٍ، وَهِيَ عِرَاقِيَّةٌ، وَتَتَوَغَّلُ قَبِيلَةُ عَنَزَةَ، الَّتِي هَاجَرَتْ مِنْ شَمَالِ الْحِجَازِ وَشَمَالِ نَجْدٍ فِي الْقَرْنِ الْحَادِيَ عَشَرَ الْهِجْرِيِّ - فِي الْجَزِيرَةِ مِنْ أَطْرَافِهَا الْغَرْبِيَّةِ فِي حُدُودِ سُورِيَّةَ، وَفِي الشَّمَالِ فِي حُدُودِ الْعِرَاقِ، وَ
عَنَزَةَ - الْيَوْمُ -: قَبِيلَةٌ أُرْدُنُّيَّةٌ سُعُودِيَّةٌ سُورِيَّةٌ عِرَاقِيَّةٌ.
کتاب معجم المعالم الجغرافیه ج1ص82
میگه عنزه امروز سعودی و عراق و سوریه و اردن است

اما در مورد قبیله مورد نظر
أسد بنو عنزة (بفتح العين المهملة والنون والزاي وهاء في الآخر) وهم بنو عنزة بن أسد المقدّم ذكره؛ وكانت منازلهم خيبر من ضواحي المدينة.
میگه از قبیله بنی عنزه بوده است و منزلشون خیبر بوده است
صبح الاعشي ج1ص391 و ج4ص295 كه به صراحت مي گوید از قبیلیه یهودی خیبر بوده است و در کتاب الاربعین ماجوزی پاورقی امده است :
في بعض الكتب المعتبرة المعمولة في البلدان والقرى: أن خيبر هي بلد بني عنزة في جهة الشمال والشرق على المدينة على نحو ست مراحل، وخيبر بلغة اليهود الحصن. وقيل:
بنی عنزه از خیبر است
أول من سكن فيها رجل من بني إسرائيل اسمه خيبر فسميت به، ولها نخيل كثيرة، وكان في صدر الاسلام دار بني القريضة والنضير
ضربه نهایی را ناصر سعید در کتاب تاریخ ال سعود ص8 زده است یعنی ضربه فنی شده اند :
في عام 851 ه ذهب ركب من عشيرة المساليخ من قبيلة (عنزة) لجلب الحبوب من العراق إلى نجد،
وكان يرأس هذا الركب شخص اسمه سحمى بن هذلول، فمر ركب المساليخ بالبصرة، وفي البصرة ذهب
افراد الركب لشراء حاجاتهم
من تاجر حبوب يهودي اسمه "مردخاي بن إبراهيم بن موشى"…
وأثناء مفاوضات البيع والشراء سألهم اليهودي تاجر الحبوب (من أين أنتم؟) فأبلغوه أنهم من قبيلة
(عنزة… فخذ المساليخ) وما كاد يسمع بهذا الاسم حّتى أخذ يعانق كل واحد منهم ويضمه إلى صدره في
عملية تمثيلية قائلا: (اّنه هو أيضاً من المساليخ لكنه جاء للعراق منذ مدة واستقر به المطاف في البصرة
لأسباب خصام وقعت بين والده وأفراد قبيلة عنزة
قضیه را تعریف میکنه که از مردخای بن ابراهیم بن موشی بوده است و زندگی می کرده است و حاجاتشون را از همین شخص می گرفتند
و سخن دیگری که می زند :

تمسك جد آل سعود اليهود مرد خاي بن إبراهيم بن موشى، وفي ذلك ما
يعتبره اليهود نصرا لهم لكونهم اشتروا الدرع المزعوم لمحمد بن عبد الله بعد هزيمته في معركة
(أحد) التي كان اليهود وراءها …
می گوید جد ال سعود مردخای بن ابراهیم بن موشی بوده است از یهودیان خیبر

کتاب تاریخ ال سعود ناصر سعید ص9

والبته علت دشمنی ایشان با شیعه هم ، تقاص ضربات حیدری مولا علی ع بر خیبریان است .

به نام خدا
سلام

مولانا;529569 نوشت:
باسلام

خیر اینها نشانه های ظهور نیست! فتنه هایی که برای زمان ظهور ذکر شده در کل عالم اتفاق میفته!

این همه علایم برای ظهور گفتند با دو تا اتفاق نباید فکر ظهور کرد!

دوست گرامی یکی از علائم آخر الزمان که قبل از ظهور رخ میدهد کشتار مسلمانان در جهان است که هم اکنون در حال رخ دادن است.
یکی دیگر از این اتفاقات خونین مربوط به شام و عراق است که در حال رخ دادن است.
پس تمام این اتفاقات از اعلائم ظهور است. اما چقدر طول میکشد و اینکه چقدر بعد از خاموشی این اتفاقات ظهور رخ میدهد مشخص نیست.
اما چیزی که مشخص است این اعلائم نزدیکی ظهور را نشان میدهد.

اعلائم آخر الزمان به این معنا نیست که وقتی رخ داد فردایش امام زمان(عجل الله) ظهور کند.بلکه نزدیکی فرج را نشان میدهد.

پیرامون دو حدیثی که نقل فرموده اید.

حدیث اول: اما روایات زیادی هم وجود دارد که دعا برای فرج ، امر فرج را نزدیکتر میکند.

حدیث دوم: روایاتی زیادی هم وجود دارد که مردم از ظهور نا امید میشوند به جزء مومنین. و امیدوارم ما از جزء مومنین باشیم.

یازهرا:Gol:

من به این دلیل این موضوع رو مطرح کردم،چون حدیثی از امام صادق(ع)دیدم که نمیدانم ضعیف السند است یا نه!!!
امام صادق(ع):هنگامی که لشگر سفیانی بر شام استقرار پیدا کند،لشگر خود را به سوی عراق گسیل میدارد
این حدیث به نظرم خیلی شبیه این اتفاقاتیه که الان داره می افته...

مولانا;529569 نوشت:

[=arial] عجب!!!
پس ما بیخود داریم برای تعجیل در فرج اقا دعا میکنیم ... اگر قرار نیست جلو بیفته پس تنها کار اینه که صبر کنیم نه دعا ... پس دیگه لزومی نداره خودمونو اصلاح کنیم ... !!!!!!

خادم ولایت;529781 نوشت:
به نام خدا
سلام دوست گرامی یکی از علائم آخر الزمان که قبل از ظهور رخ میدهد کشتار مسلمانان در جهان است که هم اکنون در حال رخ دادن است.
اما چیزی که مشخص است این علائم نزدیکی ظهور را نشان میدهد.
پیرامون دو حدیثی که نقل فرموده اید.
حدیث اول: اما روایات زیادی هم وجود دارد که دعا برای فرج، امر فرج را نزدیکتر میکند.
حدیث دوم: روایاتی زیادی هم وجود دارد که مردم از ظهور نا امید میشوند به جزء مومنین.

با سلام

اول منبع احادیثی که گذاشتم خدمت شما:

امام صادق(ع( :شتاب مردم براي اين كار (ظهور)، آنان را هلاك مي‏سازد. خداوند براي شتاب مردم، شتاب نمي‏كند؛ بلكه براي اين امر، مدتي هست كه بايد پايان پذيرد. اگر مدت آن سر آيد، نه ساعتي جلو مي‏افتد و نه ساعتي تأخير مي‏شود.
کلینی، اصول کافی، ج 1، ص 369.

امام صادق(ع(: او هنگامی ظهور می کند که مردم دیگر نومید شوند و بگویند: مهدی نیست.
الزام الناصب صفحه 195

دوم اینکه بیقین عرض میکنم علائم مذکور، علائم ظهور نیست! اگر باور ندارید ماه رمضان صبر کنید و خودتان ببینید آن اتفاقاتی که در رمضان فرموده اند یعنی خورشيدگرفتگی در نيمه‌ ماه‌ رمضان‌ و ماه‌گرفتگی در آخر آن‌، صیحه آسمانی و... اتفاق خواهد افتاد یا خیر؟

این همه علامت ذکر شده و شما فقط این داعش و .. را علامت ظهور یا نزدیک شدن ظهور دیده اید؟!

امام صادق(ع) فرموده است: به طور جدي مورد آزمايش قرار مي‏گيريد؛ تا جايي كه مردم مي‏گويند: مهدي، مرده يا كشته شده است؛ اگر زنده است، پس كجاست و چه مي‏كند؟ چشمان مؤمنان بر او مي‏گريند و همچون كشتي طوفان زده، به اضطراب مي‏افتند و به جز كساني كه خداوند از آنان پيمان گرفته و به دم الهي ياري‏شان كرده، كس ديگري رستگار نخواهد شد

امام باقر علیه السلام در وصف زمانه پیش از ظهور حضرت مهدی علیه السلام می فرمایند: قائم علیه السلام قیام نمی کند، مگر در زمانی که ترس‌های بزرگ پدید آمده، و زلزله ها و فتنه ها و گرفتاریها به مردم رسیده و اختلاف های شدید، میان مردمان رخ داده و در دینشان تفرقه ایجاد شده است.

امام صادق علیه السلام: حدود الهی تعطیل می‌شود و بر اساس هواهای نفسانی و امیال عمل می گردد خانه خدا تعطیل می‌شود و به مردم دستور داده می‌شود حج را ترک کنند.

پیامبر اکرم صلی‌ الله‌ علیه‌ و آله‌و سلم: مؤمن ذلیل و منافق عزیز می گردد. مؤمن به هر خواری و حقارتی می‌رسد. ظهور مهدی علیه السلام هنگامی است که اوضاع شهرها دگرگون شود، بندگان خدا خوار و ضعیف شوند و همگان از فرج ناامید گردند. به زودی پس از شما قومی خواهد آمد که پاداش یکی از آنها به اندازه پاداش 50 نفر از شماست.

امام باقر علیه السلام : ای جابر ! قائم علیه السلام ظهور نمی کند تا این که فتنه ای شام را در بر گیرد، به طوری که مردم به دنبال راه نجات می گردند، ولی آن را نمی یابند، و میان کوفه و حیره کشتاری واقع می شود که کشته های آنان در وسط راه ریخته می شود و منادی از آسمان ندا می دهد.

محمد بن مسلم و ابوبصير روايت كرده‏اند كه امام صادق(ع) فرمود: اين كار به سامان نمي‏رسد و ظهور محقق نمي‏شود مگر اين كه دو سوم مردم از دين برگردند. ما گفتيم: اگر دو سوم مردم از دين برگردند، ديگر چه كسي باقي خواهد ماند؟ امام(ع) فرمود : آيا دوست نداريد در بين يك سوم باقي مانده باشيد

امام علی علیه السلام: در سه مورد منتظر فرج باشید! راوی از آن سه مورد سئوال کرد و امام « ع » فرمود: اختلاف اهل شام در میان خود، پرچم های سیاه از خراسان و صیحه آسمانی در ماه رمضا ن.مهدی علیه السلام پس از اینکه مردم به دام غفلت بیفتند، حق از میان برود و ظلم آشکار‌ شود، ظهور خواهد کرد.

سلام ممکنه از علاءم ظهور باشه
اما اقا وقتی می اید که ماخودمون از ته دل برای ظهورش دعا کنیم
و وقتی می اید که ما خودمون ر و تغییر بدیم و منتظر واقع بشیم

بانوی برفی;529855 نوشت:
[=arial] عجب!!!
پس ما بیخود داریم برای تعجیل در فرج اقا دعا میکنیم ... اگر قرار نیست جلو بیفته پس تنها کار اینه که صبر کنیم نه دعا ... پس دیگه لزومی نداره خودمونو اصلاح کنیم ... !!!!!!

آیت الله بهجت: کسانی که در خواب و بیداری تشرف حاصل نموده‌اند، از آن حضرت شنیده‌اند که فرموده است: «برای تعجیل فرج من زیاد دعا کنید». خدا می‌داند تعداد این دعاها باید چقدر باشد تا مصلحت ظهور فراهم آید. قطعاً اگر کسانی در دعا جدی و راستگو باشند و به همّ و ناراحتی اهل‌بیت علیهم‌السلام مهموم، و به سرور آنان مستبشر باشند، مُبْصَراتی خواهند داشت و قطعاً مثل ما چشم بسته نیستند.

باید دعا را با شرایط آن کرد و توبه از گناهان از جمله شرایط دعاست، چنان‌که فرموده‌اند: «دُعآءُ التائِبِ مُسْتَجابٌ؛ دعای شخصی که توبه کند، اجابت می‌گردد». نه اینکه برای تعجیل فرج دعا کنیم و کارهایمان برای تبعید (دورکردن) و تأجیل (به‌تأخیر انداختن) فرج آن حضرت باشد!

--------------------------

امام صادق(ع) :شتاب مردم براي اين كار (ظهور)، آنان را هلاك مي‏سازد. خداوند براي شتاب مردم، شتاب نمي‏كند؛ بلكه براي اين امر، مدتي هست كه بايد پايان پذيرد. اگر مدت آن سر آيد، نه ساعتي جلو مي‏افتد و نه ساعتي تأخير مي‏شود.

مردم در زمان ظهور از شدت بلایا و مصائب و حکام ظالم و فتنه ها مدد الهی می طلبند که دعایشان مستجاب میشود! ولی الان تا یه مشکل پیش میاد سریع میگن خدایا این امام زمان چرا ظهور نمیکنه که ما رو از این مشکلات نجات بده؟! تازه آن هم مشکلاتی که بدون امام زمان قابل حل هست!

بعد هم اینکه گفتند دعای فرج بخوانید که فرج شما در خواندن این دعاست! از یک نظر یعنی چه بسا پیروزی شیعیان در سوریه و... از مدد الهی امام زمان باشد وگرنه هیچ کسی پیش بینی نمیکرد بشار اسد بر آنها غالب شود!!!

در واقع دعا فرج خواندن در مدد الهی گرفتن برای حل مشکلات مان موثر است و آقا ما را بدون حضور فیزیکی مدد میکنند! اما در زمان ظهور لازمه فرج مردم، ظهور آن جناب با یارانشان هست!

مهدی59;529558 نوشت:
سلام

علیکم السلام.
ان شاء الله که اینها علائم ظهور اند. به هرحال ما نباید نا امید شویم. الآن در سراسر جهان میبینیم که مردم از حاکمانشان ناراضی اند. حتی در این کشور اسلامی خودمان هم مشکلاتی هست که فقط با ظهور آقا حجة بن الحسن ارواحنا فداه حل میشود.
شاید اکثر مردم جهان به منجی آخرالزمان (عج) اعتقاد و یا حداقل امید دارند.
می بینیم که امروزه (ان شاء الله) بیشتر شرایط ظهور فراهم شده. پر شدن دنیا از ظلم و جور، قطع (و یا حداقل کم شدن) امید به بهبود وضع جهان، قیام مردم بر علیه طاغوت ها، بارش بلا از آسمان و زمین (خشکسالی های اخیر، زلزله های مکرر، بارش های سیل آسا و ...) و...
من به این جمله اعتقاد شدیدی پیدا کرده ام: ان شاء الله ظهور بسیار نزدیک است.
فقط امیدوارم این جمله مصداق تعیین زمان برای ظهور نباشد. اگر هست لطفاً دوستان اطلاع دهند.

بیایید برای تعجیل در ظهور منجی عالم بشریت (عج) این کارها را انجام بدهیم:
1- دعای "اللهم عجل لولیک الفرج" در قنوت نمازهای واجب و مستحب فراموش نشود.
2- قرائت دعای بسیار زیبای عهد هر صبح فراموش نشود.
از امام صادق (ع) حدیثی به این مضمون روایت شده: هر کس چهل صبح دعای عهد بخواند جزو یاران امام زمان (عج) خواهد بود و اگر
مرده باشد از قبر بیرون می آید تا در خدمت ایشان باشد و خداوند به ازای هر کلمه از این دعا 1000 حسنه برای او می نویسد و 1000 گناه از او محو می گرداند.
3- دعای بسیار برای ظهور آقا بقیة الله الاعظم فراموش نشود.
امام صادق (ع) (و یا شاید نوری دیگر از وجود سراسر نور ائمه و معصومین (ع)) می فرمایند: برای فرج ما بسیار دعا کنید که فرج شما نیز در آن است (و یا جمله ای به این مضمون)
4- ان شاء الله "و عجل فرجهم" بعد از صلوات فراموش نشود. اگر "و اهلک اعداعهم اجمعین" هم ذکر شود که چه بهتر.
5- مهمترین خواسته ی خود مولا صاحب الزمان(عج) اینه که ما برای ظهور آماده شویم. حواسمون به کارهایی که میکنیم باشه.

مولانا;529865 نوشت:
امام صادق(ع( :شتاب مردم براي اين كار (ظهور)، آنان را هلاك مي‏سازد. خداوند براي شتاب مردم، شتاب نمي‏كند؛ بلكه براي اين امر، مدتي هست كه بايد پايان پذيرد. اگر مدت آن سر آيد، نه ساعتي جلو مي‏افتد و نه ساعتي تأخير مي‏شود.
کلینی، اصول کافی، ج 1، ص 369.

امام صادق(ع(: او هنگامی ظهور می کند که مردم دیگر نومید شوند و بگویند: مهدی نیست.
الزام الناصب صفحه 195

سلام علیکم
بحمدالله من هر دو کتاب رو دارم ولی در صفحه هایی که شما ذکر کردید هم چین مطالبی وجود ندارد.!!!!!

لطفا مکان نشر و سال نشر و ناشر را ذکر کنید.

متن عربی اگر تونستید این جا copy paste کنید

به نام خدا
سلام

مولانا;529865 نوشت:
امام باقر علیه السلام در وصف زمانه پیش از ظهور حضرت مهدی علیه السلام می فرمایند: قائم علیه السلام قیام نمی کند، مگر در زمانی که ترس‌های بزرگ پدید آمده، و زلزله ها و فتنه ها و گرفتاریها به مردم رسیده و اختلاف های شدید، میان مردمان رخ داده و در دینشان تفرقه ایجاد شده است.

همین یک حدیث که بیان نموده اید نشان میدهد که فتنه ی داعش و دیگر تکفیریان از علائم ظهور است.
مولانا;529865 نوشت:
امام باقر علیه السلام : ای جابر ! قائم علیه السلام ظهور نمی کند تا این که فتنه ای شام را در بر گیرد، به طوری که مردم به دنبال راه نجات می گردند، ولی آن را نمی یابند، و میان کوفه و حیره کشتاری واقع می شود که کشته های آنان در وسط راه ریخته می شود و منادی از آسمان ندا می دهد.

این حدیث هم نشانه ی بارزی از علائم آخر الزمان که هم اکنون در حال رخ دادن است.
ارتش آزاد در سوریه(شام) داعش در عراق(کوفه و ...) و کشتار مردمان بیگناه. و به دنبال راه نجات.

مولانا;529865 نوشت:
الزام الناصب صفحه 195

این حدیث ثابت نمیکند که 100% مردم نومید میشوند. این حدیث اشاره به تمام مردم نکرده است.
مومنین واقعی هیچگاه دست از دعا برنمیدارند.

بانوی برفی;529855 نوشت:
[=arial] عجب!!!

حدیث مذکور سندیتش مشخص نیست و بعید میدونم صحیح باشه
مطمئن باشید همانطور که 40 سال گریه قوم موسی ظهور منجی را به جلو انداخت و همانطور که معصوم گفته اگر حدیثی از ما ذکر شد که خلاف قرآن بود آنرا رد نمایید پس میشه نتیجه گرفت این حدیث یا درست ترجمه نشده یا جعلی هست که باید مرجعش مورد بررسی قرار گرفت

753;529882 نوشت:
سلام علیکم
بحمدالله من هر دو کتاب رو دارم ولی در صفحه هایی که شما ذکر کردید هم چین مطالبی وجود ندارد.!!!!!
لطفا مکان نشر و سال نشر و ناشر را ذکر کنید.
متن عربی اگر تونستید این جا copy paste کنید

باسلام

بنده منبع احادیث را از سایتها نقل کردم. سایتها منبع را غلط ذکر کردند و متن عربی اش رو قرار نداده بودند!

خادم ولایت;529883 نوشت:
به نام خدا
سلام
همین یک حدیث که بیان نموده اید نشان میدهد که فتنه ی داعش و دیگر تکفیریان از علائم ظهور است.
این حدیث هم نشانه ی بارزی از علائم آخر الزمان که هم اکنون در حال رخ دادن است.
ارتش آزاد در سوریه(شام) داعش در عراق(کوفه و ...) و کشتار مردمان بیگناه. و به دنبال راه نجات.

پاسخ شما در ماه رمضان به سمع و نظرتان خواهد رسید و خواهید دید که کسوف و خسوفی در کار نیست!

به نام خدا
سلام

مولانا;529899 نوشت:
پاسخ شما در ماه رمضان به سمع و نظرتان خواهد رسید و خواهید دید که کسوف و خسوفی در کار نیست!

دوست گرامی بنده با توجه به احادیثی که خودتان بیان کرده اید ، کشتار در شام و عراق و فتنه های آخر الزمان و ...
گفتم اینها تماما علائم نزدیکی ظهور است.

اما این امر که کسوف یا خسوف رخ بدهد یا ندهد از اصل ماجرا نمیکاهد. بنده ربط خسوف و کسوف به این احادیث را متوجه نمی شوم. خوشحال میشوم اگر ارتباط میان این دو را بیان بفرمایید.

مولانا;529868 نوشت:
آیت الله بهجت: کسانی که در خواب و بیداری تشرف حاصل نموده‌اند، از آن حضرت شنیده‌اند که فرموده است: «برای تعجیل فرج من زیاد دعا کنید». خدا می‌داند تعداد این دعاها باید چقدر باشد تا مصلحت ظهور فراهم آید. قطعاً اگر کسانی در دعا جدی و راستگو باشند و به همّ و ناراحتی اهل‌بیت علیهم‌السلام مهموم، و به سرور آنان مستبشر باشند، مُبْصَراتی خواهند داشت و قطعاً مثل ما چشم بسته نیستند.

باید دعا را با شرایط آن کرد و توبه از گناهان از جمله شرایط دعاست، چنان‌که فرموده‌اند: «دُعآءُ التائِبِ مُسْتَجابٌ؛ دعای شخصی که توبه کند، اجابت می‌گردد». نه اینکه برای تعجیل فرج دعا کنیم و کارهایمان برای تبعید (دورکردن) و تأجیل (به‌تأخیر انداختن) فرج آن حضرت باشد!

--------------------------

امام صادق(ع) :شتاب مردم براي اين كار (ظهور)، آنان را هلاك مي‏سازد. خداوند براي شتاب مردم، شتاب نمي‏كند؛ بلكه براي اين امر، مدتي هست كه بايد پايان پذيرد. اگر مدت آن سر آيد، نه ساعتي جلو مي‏افتد و نه ساعتي تأخير مي‏شود.

مردم در زمان ظهور از شدت بلایا و مصائب و حکام ظالم و فتنه ها مدد الهی می طلبند که دعایشان مستجاب میشود! ولی الان تا یه مشکل پیش میاد سریع میگن خدایا این امام زمان چرا ظهور نمیکنه که ما رو از این مشکلات نجات بده؟! تازه آن هم مشکلاتی که بدون امام زمان قابل حل هست!

بعد هم اینکه گفتند دعای فرج بخوانید که فرج شما در خواندن این دعاست! از یک نظر یعنی چه بسا پیروزی شیعیان در سوریه و... از مدد الهی امام زمان باشد وگرنه هیچ کسی پیش بینی نمیکرد بشار اسد بر آنها غالب شود!!!

در واقع دعا فرج خواندن در مدد الهی گرفتن برای حل مشکلات مان موثر است و آقا ما را بدون حضور فیزیکی مدد میکنند! اما در زمان ظهور لازمه فرج مردم، ظهور آن جناب با یارانشان هست!

والا من هر لحظه بیشتر دارم از حرفای جناب مولانا تعجب میکنم ...
البته من مشکلی ندارم ندارم با قسمت اخر حرفشون که گفتن شاید مدد امام زمان باشه ... خوب بالاخره ما امداد غیبی رو هم قبول داریم ...
ولی اولا که چرا شما هیچ چیزی رو نشانه ظهور نمیدونید؟ مگه شما زمان دقیق ظهور رو میدونید که انقدر با اطمینان میگید نشانه ظهور نیست ...
البته هیچ کس دیگه زمان ظهور و نمیدونه و صرفا از روی روایات و یکسری اتفاقات الان میگن شاید تاکید میکنم شاید نشانه ظهور باشه ...
و دیگه اینکه احادیثتون منبع نداره ...
نه اینکه برای تعجیل فرج دعا کنیم و کارهایمان برای تبعید (دورکردن) و تأجیل (به‌تأخیر انداختن) فرج آن حضرت باشد!
من واقعا متوجه نشدم منظورتون از این حرف چی بود ؟!!! بالاخره دعا کنیم یانه؟ بالا میگید (البته شما نمیگید امام میگن)برای تعجیل در امر فرج زیاد دعا کنید ... بعد پایین این رو میگید؟!

بسم الله الرحمن الرحیم

با توجه به این خبر:

باسلام خدمت برادران و خواهران گرامی
ظاهرا صبح گروهک داعش یک بیانیه صادر کرده که در اون خودشون رو از نوادگان بنی امیه شمردن و خروج خودشون رو در طول احادیث شیعه دونستن و از آیت الله سیستانی به عنوان نفس زکیه نام بردن که قصد قتلش رو دارن
به راحتی میشه فهمید که این یک نقشه کثیف ازجانب موساد و عربستان منحوس هست برای سست کردن عقاید شیعه
چون اگر بعد از این اتفاقات برنامه ریزی شده ظهور واقع نشه این تنها شیعه و انتظار فرجش هست که به چالش کشیده میشه
وقتی شهر بزرگی مثل موصل بدون هیچ مقاومتی تسلیم میشه باید به برنامه ریزی دقیق این سازمان ها پی برد
لطفا بچه شیعه های عزیز از مطابقت دادن احادیث با اوضاع ساختگی کنونی خودداری کنن و گوششون تنها به دهان رهبر عزیز سید علی خامنه ای باشه تا خدای ناکرده دانسته یا ندانسته در پازل دشمن بازی نکرده باشیم ان شاءالله
یا علی

بنظرم بهتره کهمطابقت دادن احادیث و از این قبیل رو به متخضش بسپاریم هر چند در اینکه نیت شما خیر هست شکی نیست.

[=arial]

با نام الله

[=arial]

[=arial] کارشناس بحث: استاد شعیب

مهدی59;529558 نوشت:
سلام

با سلام و عرض ارادت خدمت همه منتظران مهدی و کاربران عزیز
آنچه مسلم است یکی از علایم حتمی که در روایات برای ظهور امام زمان نام برده شده خروج سفیانی از سوریه بعد از به هم ریختن اوضاع سوریه به سوی عراق و جنایات زیادی که در عراق کرده در حرکت خود به سوی کعبه در منطقه ای به نام بیداء به زمین فرو می روند.
[=arial] امام سجاد(ع):امر قائم (عج) از سوی خداوند حتمی است و امر سفیانی نیز از جانب خداوند قطعی می باشد و قائم ظهور نمی کند مگر پس از آمدن سفیانی.([=arial]بحار الانوار ج ۵۳ - ص ۱۸۲ )
[=arial, helvetica, sans-serif]رسول اکرم (ص) : مردی از دل دمشق خروج میکند که به او سفیانی می گویند و همه ی پیروانش از نژاد کلب هستند.بقدردی خون می ریزد که نوبت به شکافتن شکم زنان و سربریدن کودکان می رسد. تیره قیس در برابرش قیام می کنند. همه را می کشد و کسی نمی تواند از خود دفاع کند. آنگاه مردی از تبار من در حرم خروج می کند. این خبر به سفیانی می رسد. سپاهی را برای رویارویی بسوی او می فرستد چون این سپاه به سرزمین بیداء ( وسط مکه و مدینه) میرسند زمین همه ی آنها را فرو می برد که گزارش گری نمیماند. ([=arial, helvetica, sans-serif]بحار الانوار ج ۵۲ - ص ۱۸۶ )

و از این قبیل روایات بسیار اند.
اما این که این تحرکات اخیر در سوریه و عراق همان خروج سفیانی باشد امری است مبهم و قابل مناقشه و تا وقتی که نشانه های آن کامل نشده و چهره اصلی خود را ننموده نمی توان تعیین مصداق کرد و آن را خروج سفیانی شمرد .
تنها چیزی که ما می توانیم بگوییم این هست که کشتارهایی که در کشور های مسلمان این چند سال در حال وقوع است یکی از علایم غیر حتمی برای ظهور امام زمان است که سالیان سال این بوده است و نمی توان با آن خود را امید به ظهور داد.
از این گذشته به نظر می رسد که یک توطئه ای در میان هست و آن منصرف کردن ذهن مسلمانان مخصوصا شیعه از اسرائیل و تحرکات او در فلسطین به سوی این گروه .
نکته دیگر اینکه باید توجه داشت که تکفیرها دشمن اصلی ما نیستند. رهبر معظم انقلاب در تبیین دشمن اصلی اسلام و پشت پرده اختلاف افکنی در منطقه در دیدار سفرای کشورهای اسلامی در سال جاری فرمودند: "رژیم صهیونیستىِ غاصب - که امروز بزرگ‌ترین بلیه‌ى دنیاى اسلام وجود این رژیم است - باید بتواند با آسودگى زندگى کند، بر مشکلات خودش فائق بیاید، بر عوامل نابودکننده‌اى که بحمدالله در ارکان آن رژیم غاصب وجود دارد فائق بیاید؛ این نمیشود مگر اینکه سر مسلمانها را بند کنند، بین آنها اختلاف بیندازند، مسائل کوچک را براى آنها بزرگ کنند."
ازطرفی؛ سرویس های اطلاعاتی غربی و آمریکایی سالهاست که به صورت بسیار گسترده درباره مساله ظهور و بررسی روایات شیعه و آیات قرآن که به این موضوع اشاره دارند تحقیق می کنند. همانطور که رهبری فرمودند نباید فراموش کنیم که دشمنان اصلی ما این وحشی های بی عقل نیستند بلکه عناصر پشت پرده غربی و آمریکایی هستند که اینها را حرکت می دهند.

در صورت صحت خبر، تردیدی نیست که اشاره مستقیم داعش به ماجرای سفیانی و روایات شیعه درباره ظهور می تواند فریبی برای انحراف افکار عمومی خصوصا شیعیان باشد. بعید نیست جریان های پشت پرده تلاش کنند بدلی برای روایات شیعیان درباره آخرالزمان ایجاد نمایند و به واسطه آن اهداف خود را یعنی ناامیدی مردم به ظهور را پیش ببرند. شبیه سازی حوادث آخرالزمان برای لابی های قدرت و ثروت و در ادامه پشتیبانی رسانه ای از آن برای آنها امری بسیار ساده است که با به کار گیری بی عقلانی چون داعش و خرج کردن دلارهای آل سعود امکان پذیر است.

خادم ولایت;529906 نوشت:
به نام خدا
سلام دوست گرامی بنده با توجه به احادیثی که خودتان بیان کرده اید ، کشتار در شام و عراق و فتنه های آخر الزمان و ...
گفتم اینها تماما علائم نزدیکی ظهور است.
اما این امر که کسوف یا خسوف رخ بدهد یا ندهد از اصل ماجرا نمیکاهد. بنده ربط خسوف و کسوف به این احادیث را متوجه نمی شوم. خوشحال میشوم اگر ارتباط میان این دو را بیان بفرمایید.
یازهرا

باسلام

منظور بنده اینکه اگه الان زمان ظهوره خوب یکی از علایم زمان ظهور همین کسوف و خسوف در ماه رمضان است!
بنظر بنده نه الان زمان ظهور هست نه نزدیک به ظهور!

شما باید وضع الان در دنیا رو ضرب در پنجاه کنید تا بفهمید پیش از ظهور در دنیا چه خبره؟!

خیلی علایم در مورد وضع پیش از ظهور ذکر شده! نباید فقط این مورد رو در نظر گرفت.

بانوی برفی;529919 نوشت:
والا من هر لحظه بیشتر دارم از حرفای جناب مولانا تعجب میکنم ...
البته من مشکلی ندارم ندارم با قسمت اخر حرفشون که گفتن شاید مدد امام زمان باشه ... خوب بالاخره ما امداد غیبی رو هم قبول داریم ...
ولی اولا که چرا شما هیچ چیزی رو نشانه ظهور نمیدونید؟ مگه شما زمان دقیق ظهور رو میدونید که انقدر با اطمینان میگید نشانه ظهور نیست ...
البته هیچ کس دیگه زمان ظهور و نمیدونه و صرفا از روی روایات و یکسری اتفاقات الان میگن شاید تاکید میکنم شاید نشانه ظهور باشه ...
و دیگه اینکه احادیثتون منبع نداره ...
نه اینکه برای تعجیل فرج دعا کنیم و کارهایمان برای تبعید (دورکردن) و تأجیل (به‌تأخیر انداختن) فرج آن حضرت باشد!
من واقعا متوجه نشدم منظورتون از این حرف چی بود ؟!!! بالاخره دعا کنیم یانه؟ بالا میگید (البته شما نمیگید امام میگن)برای تعجیل در امر فرج زیاد دعا کنید ... بعد پایین این رو میگید؟!

ائمه نازنین تمام علائم ظهور را مو بمو گفته اند و حتی درمورد بعد از ظهور اشاراتی داشته اند! خوب وقتی اینها را میدانند زمان ظهور را نمیدانند؟!!! پس معلوم میشود انبیاء و ائمه نازنین و اولیای الهی از زمانش باخبرند اما اجازه بروزش را ندارند!

اگر در سخنان زیر دقت کنید می بینید که گفته شده شتاب مردم برای ظهور! یعنی مردم برای تعجیل فرج دعا میکنند و انتظار دارند در زمان خودشان و سریع، آقا ظهور کنند و مشکلاتشان را حل کنند بدون اینکه شرایط و وقت ظهور برسد!

بله باید برای تعجیل در ظهور دعا کنند اما نباید انتظار داشت تعجیل فرج به معنای فرج و ظهور آنی باشد!

فرج و ظهور باعث عصر و دوران طلایی در جهان میشود و ارزش خیلی خیلی زیادی دارد آن هم زیر سایه حکومت ائمه! پس این همه دعا برای چنین حادثه مهمی کم هست! تمام خیر در بعد ظهور آقا بوقوع می پیوندند! تمام علوم آشکار میشود! نعمات وفور می یابد! تمام شرها برداشته میشود! و... دعای تعجیل اگر با توبه و اخلاص باشد و تعداد دعاها زیاد باشد شاید به قرن یا به سال، ظهور را نزدیک سازد!

آیت الله بهجت: کسانی که در خواب و بیداری تشرف حاصل نموده‌اند، از آن حضرت شنیده‌اند که فرموده است: «برای تعجیل فرج من زیاد دعا کنید». خدا می‌داند تعداد این دعاها باید چقدر باشد تا مصلحت ظهور فراهم آید.

[=arial]ممنون جناب مولانا ...
البته که ما هم اللهم عجل لولیک الفرج میگیم انتظار نداریم همون لحظه امام زمان ظهور کنند!
ولی اون حدیثی که شما اوردین از امام صادق اول اینکه هنوز هم منبع نداره و دوم اینکه باز اون حدیث میگه هیچ هیچ هیچ تغییری در زمان ظهور ایجاد نمیشه ...

اللهم عجل لولیک الفرج
سلام و سپاس از بانی تاپیک

آن چیزی که بیشتر از هر چیزی حقیر را ناراحت میکند این است که این به ظاهر انسانها با نام دین و پرچم خداوند دارد دست به این جنایات میزند,
این به اسلام ضربه خواهد زد و زده است!
اینان انسان نیستند و از حیوان کمتر هستند, ثابت میکنم!
در تصویری دیدم حیوان وحشی به نام یوزپلنگ وقتی به شکار خود آهو رسیده است,وقتی دیده شکار خود در شکم خود دارای فرزند بوده, فرزند آن آهو را از شکم آن آهو خارج کرده و خودش همانجا جان داده!
اما اینان از حیوان هم پست تر هستند!
نمیدانم چیزی به نام "عقل" که خداوند فرموده "حجت نهان و آشکار" ما انسانهاست, درون سر این افراد وجود دارد یا خیر!
اینان چه کسانی هستند!!!!!!
حال به این مسئله پی میبرم که به چه دلیل خداوند تمام حجت های خود را برای هدایت قوم اعراب وارد آن سرزمین ها کرد
" عرب جاهل است و جاهل خواهد ماند" (جز بعضی ها)

جانم فدای آن کسی که حتی به قاتل خویش مهر و محبت ورزید.. یا علی شاه مردان ع :Gol:

آقا فقط علی ست و بس

بانوی برفی;529855 نوشت:
[=arial] عجب!!!

در واقع ما برای زودتر شدن ظهور آقامون باید دعا کنیم زیرا ایشون خودشون فرمودند . برای ظهور من دعا کنید مبادا خدا زمان ظهور را به تاخیر بیاندازد.

yaHosseinDS;530325 نوشت:
در واقع ما برای زودتر شدن ظهور آقامون باید دعا کنیم زیرا ایشون خودشون فرمودند . برای ظهور من دعا کنید مبادا خدا زمان ظهور را به تاخیر بیاندازد.
سلام البته دعا باعمل.تو یکی ازاحادیث خوندم اتنظارفرج باید عملی باشه.باید جامعه اصلاح بشه وآماده ظهور آقابشه تا آقا بیان.مابرای خودسازی وامربه معروف ونهی از منکر خیلی کم میذاریم

اصلا نفس زکیه میاد خبر نزدیک شدن ظهور رو میده چه ربطی به آیت الله سیستانی داره !!!

مولانا;529569 نوشت:
مام صادق(ع) : شتاب مردم براي اين كار (ظهور)، آنان را هلاك مي‏سازد. خداوند براي شتاب مردم، شتاب نمي‏كند؛ بلكه براي اين امر، مدتي هست كه بايد پايان پذيرد. اگر مدت آن سر آيد، نه ساعتي جلو مي‏افتد و نه ساعتي تأخير مي‏شود.
سلام میشه لطفا منبع این حدیث رو بگید؟من تا اونجایی که شنیدم اگه مردم مضطربشن ظهور جلو می افته مثل قوم حضرت موسی که 170 سال ظهور حضرت موسی رو با40 شب دعا وتوبه به جلوانداختن.وتوحدیثی خوندم که اه مردم مضطر نشن امر ظهور برای آخرین روز تعیین شده باقی میومنه این یعنی میشه ظهور رو نزدیک کرد باتوبه وآماده کردن جامعه.
البته شایدهم منظور حدیث دومی که گفته شده همین مضطر شدنه.

mohamad313;529763 نوشت:
که با این سن عبدالله باید در همین آینده نزدیک اتفاق بیفته.
اینا همش نظر شخصیم بود . اگه به علائم سفیانی و یارانش و چگونگی شکل گیری حکومتش در احادیث نگاه کنیم واقعا خیلی
شبیه به همین جریان داعشه.
امیدوارم خدا ظهور مولامون رو نزدیکتر کنه و به ما بینش مهدوی بده.
من هم چندتاکلیپ باعنوان عصرظهور دیدم که قبلاتهیه شده وعلائم ظهور رو بررسی میکنه وتقریبا یه پیش بینی هایی هم انجام داده که باالان واین حرف شما کاملا داره جور درمیادوان شاءالله ظهور نزدیک است.به دوستان توصیه میکنم این سری مستند عصر ظهور رو حتما ببینند.

مولانا;529865 نوشت:
دوم اینکه بیقین عرض میکنم علائم مذکور، علائم ظهور نیست! اگر باور ندارید ماه رمضان صبر کنید و خودتان ببینید آن اتفاقاتی که در رمضان فرموده اند یعنی خورشيدگرفتگی در نيمه‌ ماه‌ رمضان‌ و ماه‌گرفتگی در آخر آن‌، صیحه آسمانی و... اتفاق خواهد افتاد یا خیر؟

این همه علامت ذکر شده و شما فقط این داعش و .. را علامت ظهور یا نزدیک شدن ظهور دیده اید

هیچ کس باقاطعیت نمیتونه بگه دقیقا این علائم علائم ظهوره ولی خیلی ازاتفاقا داره دقیقا منطبق میشه واینکه چندنفری ازبزرگان مژده نزدیک بودن ظهور رو دادن.چرا تکیه برنیمه خالی لیوان دارید؟

مولانا;530295 نوشت:
باسلام

منظور بنده اینکه اگه الان زمان ظهوره خوب یکی از علایم زمان ظهور همین کسوف و خسوف در ماه رمضان است!
بنظر بنده نه الان زمان ظهور هست نه نزدیک به ظهور!

شما باید وضع الان در دنیا رو ضرب در پنجاه کنید تا بفهمید پیش از ظهور در دنیا چه خبره؟!

خیلی علایم در مورد وضع پیش از ظهور ذکر شده! نباید فقط این مورد رو در نظر گرفت.

علیکم السلام.
بسیاری از چیزهایی که ما به عنوان علائم ظهور میشناسیم علائم غیر حتمی هستند مثل همین خورشید گرفتگی در ماه رمضان.
ما باید همیشه برای ظهور دعا کنیم و خودمون رو برای اون لحظه آماده کنیم. در ضمن ما باید هر لحظه امیدوار باشیم.
در دعای فرج (و نه دعای سلامتی آقا امام زمان (عج)) می خوانیم: «الهی عظم البلاء ... وانقطع الرجاء» یعنی پروردگارا بلایا بزرگ شده اند ... و امیدها قطع شده اند. و در ادامه از خداوند می خواهد تا در ظهور قائم آل محمد (عج) تعجیل فرماید.
این عبارت حدود 1300 سال پیش از دهان مبارک ائمه ی معصومین خارج شده. می بینیم حتی قبل از این که وجود نازنین آقا صاحب الزمان (عج) متولد بشن ائمه ی قبل از ایشان برای تعجیل در ظهورشان دعا می کنند.
بسیاری از علائم ظهور الآن وجود دارند مانند زیاد شدن بلایا، زیاد شدن ظلم و جور و ... اما تعدادی هم هستند که هنوز محقق نشده اند
مانند خروج سفیانی. اما ما باید امیدوار باشیم که این علائم به زودی محقق خواهد شد.

مولانا;530295 نوشت:
ائمه نازنین تمام علائم ظهور را مو بمو گفته اند و حتی درمورد بعد از ظهور اشاراتی داشته اند! خوب وقتی اینها را میدانند زمان ظهور را نمیدانند؟!!! پس معلوم میشود انبیاء و ائمه نازنین و اولیای الهی از زمانش باخبرند اما اجازه بروزش را ندارند!

روایت داریم که هر کسس برای ظهور زمان تعیین کرد فوراً او را تکذیب کنید زیرا اگر زمان ظهور را درست هم گفته باشد خداوند آن را تغییر میدهد (و یا شاید در روایت عبارت به تعویق می اندازد آمده باشد). هیچ کس به جز خداوند متعال زمان قطعی ظهور را نمی داند حتی وجود نازنین بقیة الله. به خاطر همین هم ما باید برای ظهور دعا کنیم.

مولانا;530295 نوشت:

باور کردن این حدیث برای من که خیلی سخته. لطفاً منبع بیارید.

بانوی برفی;530299 نوشت:
[=arial]ممنون جناب مولانا ...
البته که ما هم اللهم عجل لولیک الفرج میگیم انتظار نداریم همون لحظه امام زمان ظهور کنند!
ولی اون حدیثی که شما اوردین از امام صادق اول اینکه هنوز هم منبع نداره و دوم اینکه باز اون حدیث میگه هیچ هیچ هیچ تغییری در زمان ظهور ایجاد نمیشه ...

یامهدی مددی;530344 نوشت:
سلام میشه لطفا منبع این حدیث رو بگید؟من تا اونجایی که شنیدم اگه مردم مضطربشن ظهور جلو می افته مثل قوم حضرت موسی که 170 سال ظهور حضرت موسی رو با40 شب دعا وتوبه به جلوانداختن.وتوحدیثی خوندم که اه مردم مضطر نشن امر ظهور برای آخرین روز تعیین شده باقی میومنه این یعنی میشه ظهور رو نزدیک کرد باتوبه وآماده کردن جامعه.
البته شایدهم منظور حدیث دومی که گفته شده همین مضطر شدنه.

منبعش رو در صفحه قبل گفتم که دوستان گفتند بررسی کردند اشتباه بوده! ولی از نظر بنده حدیث صحیح است و نیازی به منبعش نیست!
اون حدیث منکر تعجیل نیست بلکه گفته این رسیدن به فرج مدت دارد و درست است! چون خداوند از قبل میدانسته که ما دعا میکنیم و تعجیل رخ میدهد پس مدتش و تقدیر را خدا میداند و...

وقتی گفته باید مدتش به پایان برسد تا ظهور رخ دهد منظور اینست که باید آن فتنه ها و بلایا و حوادث اتفاق بیفتد و... تا در عالم نیاز به منجی احساس شود!!! الان منجی بیاد چیکار کنه؟! وقتی مشکلات فعلی ما بدون آن جناب، قابل حل هست نیازی به منجی دیگر نیست!

به احتمال زیاد ظهور چند سال بعد از وفات رهبر انقلاب و آیت الله جوادی آملی و بقیه صالحان خواهد بود همانطور که در احادیث آمده! البته منظور صالحان معروف و شناخته شده است!

رسول اکرم(ص): صالحان یکی پس از دیگری دیده فرو می بندند و دیگر

نشانه ای از صالحان باقی نباشد جز به مقدار تفاله خرما و نخاله جو. دیگر خداوند اعتنایی به آنها نمی کند. نهج الفصاحه ج۲ ص۶۴۲

یامهدی مددی;530359 نوشت:
هیچ کس باقاطعیت نمیتونه بگه دقیقا این علائم علائم ظهوره ولی خیلی ازاتفاقا داره دقیقا منطبق میشه واینکه چندنفری ازبزرگان مژده نزدیک بودن ظهور رو دادن.چرا تکیه برنیمه خالی لیوان دارید؟

کدوم بزرگان مژده دادند که ما خبر نداریم؟!!!

مولانا;530606 نوشت:
چندجامن دیدم یکیش امام خامنه ای دلیل نمیشه چون شما خبرنداری گفته نشده باشه

مولانا;530606 نوشت:
وقتی مشکلات فعلی ما بدون آن جناب، قابل حل هست نیازی به منجی دیگر نیست!
یعنی تا اون موقع شما لزومی برای ظهور آقا نمیبینی؟خنده داره ببخشید البته ولی هست.

مولانا;530606 نوشت:
بررسی کردند اشتباه بوده! ولی از نظر بنده حدیث صحیح است و نیازی به منبعش نیست!
من که توش موندم شما چقدر به قضایای ظهور واحادیث عالمید که براحتی ازاحادیث بدون سندومنبع پشتیبانی میکنید.:Moteajeb!:

الحیاة;530524 نوشت:
علیکم السلام.
بسیاری از علائم ظهور الآن وجود دارند مانند زیاد شدن بلایا، زیاد شدن ظلم و جور و ... اما تعدادی هم هستند که هنوز محقق نشده اند
مانند خروج سفیانی. اما ما باید امیدوار باشیم که این علائم به زودی محقق خواهد شد.

هیچ کس به جز خداوند متعال زمان قطعی ظهور را نمی داند حتی وجود نازنین بقیة الله. به خاطر همین هم ما باید برای ظهور دعا کنیم.

باور کردن این حدیث برای من که خیلی سخته. لطفاً منبع بیارید.

با سلام

میشه این بلایایی که زیاد شده رو برای بنده لیست کنید! چون واقعا موندم تو این موج بلایا و ظلم و جورها و... چطور مردم راحت روی مبل لم میدن و فوتبال نگاه میکنند؟!!!

کسی زمان ظهور رو نگفته اما همانطور که گفتم خاصان الهی زمانش را میدانند! دقیق هم ندانند حدودا میدانند!!!

در خصوص منبع پست قبلی ام را بخوانید!

یامهدی مددی;530608 نوشت:
چندجامن دیدم یکیش امام خامنه ای دلیل نمیشه چون شما خبرنداری گفته نشده باشه
یعنی تا اون موقع شما لزومی برای ظهور آقا نمیبینی؟خنده داره ببخشید البته ولی هست.
من که توش موندم شما چقدر به قضایای ظهور واحادیث عالمید که براحتی ازاحادیث بدون سندومنبع پشتیبانی میکنید.:Moteajeb!:

باسلام

در خصوص مژده دادن ظهور از زبان رهبری یا دیگران، مطلبش را قرار دهید. چون بنده باور نمیکنم! و از این حرفها زیاد شنیدم!

بنظر بنده ظهور نه نزدیک است نه دور!

از این نظر که حوادث مشابه فعلی نشان میدهد که علامات ظهور متولد شده!!! بله ظهور نزدیک است اما چون هنوز این علائم به اوج خود نرسیده تا دقیقا مانند علایم مندرج در احادیث شود دور است!

مولانا;530606 نوشت:

منبعش رو در صفحه قبل گفتم که دوستان گفتند بررسی کردند اشتباه بوده! ولی از نظر بنده حدیث صحیح است و نیازی به منبعش نیست!
اون حدیث منکر تعجیل نیست بلکه گفته این رسیدن به فرج مدت دارد و درست است! چون خداوند از قبل میدانسته که ما دعا میکنیم و تعجیل رخ میدهد پس مدتش و تقدیر را خدا میداند و...

وقتی گفته باید مدتش به پایان برسد تا ظهور رخ دهد منظور اینست که باید آن فتنه ها و بلایا و حوادث اتفاق بیفتد و... تا در عالم نیاز به منجی احساس شود!!! الان منجی بیاد چیکار کنه؟! وقتی مشکلات فعلی ما بدون آن جناب، قابل حل هست نیازی به منجی دیگر نیست!

به احتمال زیاد ظهور چند سال بعد از وفات رهبر انقلاب و آیت الله جوادی آملی و بقیه صالحان خواهد بود همانطور که در احادیث آمده! البته منظور صالحان معروف و شناخته شده است!

رسول اکرم(ص): صالحان یکی پس از دیگری دیده فرو می بندند و دیگر

نشانه ای از صالحان باقی نباشد جز به مقدار تفاله خرما و نخاله جو. دیگر خداوند اعتنایی به آنها نمی کند. نهج الفصاحه ج۲ ص۶۴۲

مولانا;530615 نوشت:
باسلام

در خصوص مژده دادن ظهور از زبان رهبری یا دیگران، مطلبش را قرار دهید. چون بنده باور نمیکنم! و از این حرفها زیاد شنیدم!

بنظر بنده ظهور نه نزدیک است نه دور!

از این نظر که حوادث مشابه فعلی نشان میدهد که علامات ظهور متولد شده!!! بله ظهور نزدیک است اما چون هنوز این علائم به اوج خود نرسیده تا دقیقا مانند علایم مندرج در احادیث شود دور است!

متاسفانه من بلدنیستم کلیپ و...(بجز عکس)آپلود کنم ولی لینکشو حتما پیدا میکنم خدمتتون میگم

سلام . جناب "یا مهدی مددی" حرف از مستند "عصر ظهور" به میان آوردند . من قبلا این مستند رو دیدم. به خاطر همین دیدم حیفه که شما از دیدنش بی بهره بمونید .
این مستند 12 قسمت داره. از قسمت اول تا هفنم به فلسفه ی ظهور و اوضاع زمانه می پردازه و از قسمت هفتم تا دوازدهم به بررسی علائم حتمیه ظهور مانند قیام پرچمداران سیاه خراسان ، سفیانی ، سید یمانی ، سید خراسانی و ... می پردازه.
به طور میانگین هر قسمت حدودا 10 دقیقه هستش . لینک هایی که اینجا میذارم ارجاع به سایت آپارات میدن و برای دانلود می تونید ازسرور اصلی سایت آپارات اقدام کنید.
قسمت اول. راز 2012 http://www.aparat.com/v/Njnpu
قسمت دوم. اسامه بن لادن http://www.aparat.com/v/HG0c4
قسمت سوم. سازمان شیعه http://www.aparat.com/v/SkpCa
قسمت چهارم. جهان موعود http://www.aparat.com/v/ZrUuR
قسمت پنجم. اهمیت بررسی نشانه های ظهور http://www.aparat.com/v/3UNn9
قسمت ششم. فتنه فلسطین http://www.aparat.com/v/DjICf
قسمت هفتم. قیام پرچمداران سیاه خراسان http://www.aparat.com/v/iZFy1
قسمت هشتم. عراق http://www.aparat.com/v/r9V8Z
قسمت نهم. عبدالله آخرین حاکم مقتدر حجاز http://www.aparat.com/v/F54sq
قسمت دهم. سفیانی http://www.aparat.com/v/URiCS
قسمت یازدهم. سید یمانی http://www.aparat.com/v/4AxHS
قسمت دوازدهم. سید خراسانی http://www.aparat.com/v/G3bfY
حتما ببینید که ظهور رو کاملا براتون تعریف میکنه. انشاء الله ظهور نزدیک است.

مولانا;530612 نوشت:
با سلام

میشه این بلایایی که زیاد شده رو برای بنده لیست کنید! چون واقعا موندم تو این موج بلایا و ظلم و جورها و... چطور مردم راحت روی مبل لم میدن و فوتبال نگاه میکنند؟!!!

علیکم السلام.
سال 91 که سال زلزله ها در ایران بود، خشکسالی های پی در پی، کشته شدن مردم عراق و سوریه، وقوع جنگ های پی در پی بعد از جنگ جهانی دوم، فتنه های اخیر در همین کشور خودمان، مشکلات اقتصادی، موج شایعات و تهمت ها و خیلی بلایای دیگر ...
امشب که مردم با خیال راحت لم میدن رو مبل و فوتبال تماشا میکنن چندین شبکه دارن تلاش میکنن تا اصل ظهور رو از سر من و شما بندازن، چندین نفر در عراق و سوریه کشته می شن، فلسطینیها در خانه ی خودشون هم امنیت ندارن، مردم اکراین دارن فسفر تنفس میکنن، میوه جات ما به خاطر خشکسالی و سرمای بد موقع دارن نابود میشن، یه عده تو همین تهران دارن رو کارتن میخوابن و دنبال یه تیکه موز گندیده میرن. و خیلی مصیبت های دیگه که هر روز من و شما رو تهدید میکنه.
مولانا;530612 نوشت:

کسی زمان ظهور رو نگفته اما همانطور که گفتم خاصان الهی زمانش را میدانند! دقیق هم ندانند حدودا میدانند!!!

خاصان الهی هم زمان ظهور رو از روی نشانه هاش میدونن و نه از روی تقویم.

در خصوص قضیه ی صالحان هم باید بگم روایتی داریم که می فرماید: هنگامی که حوادث اتفاق افتاد به راویان احادیث ما مراجعه کنید.
خب حتماً در زمان غیبت و قبل از ظهور راویان احادیثی هستند که معصوم (ع) ما رو به مراجعه به اونها سفارش میکند.

مولانا;530615 نوشت:

ما هم میگیم علائم ظهور متولد شده. حالا امکانش هست که به اوج نرسیده باشه اما نمیتونیم بگیم چون به اوج نرسیده پس ظهور دور است. از کجا معلوم؟ شاید ظرف 2 سال، 3 سال، 10 سال، 20 سال بقیه ی علائم هم پدیدار شد.

مولانا;530606 نوشت:
سلام مجدد جناب خادم المهدی لینک کلیپ هایی که میخواستم براتون پیداکنم گذاشتن تو1قسمت از این کلیپا میگن.دیدنش خالی از لطف نیست.بازهم خواستید بگید تاپیداکنم بهتون نشونش بدم.

ان شاء الله که از علائم ظهور است.

بدون شک هیچ کسی نمی تواند زمان دقیق آخرالزمان را تعیین یا پیش بینی کند اما در کتب مختلف تاریخی و دینی، روایت های متعددی در مورد علائم آخرالزمان بیان

شده که شاید بتوان بر اساس آن و با تکیه بر چنین روایت هایی گفت که به آخرالزمان نزدیک تر شده ایم.

برای نمونه در برخی روایت ها از امیر المومنین علی علیه السلام در مورد علامت های آخرالزمان آمده:

... و اما در موصل اهالی آن از گرسنگی و گرانی به هلاکت خواهند رسید.

در بخشی دیگری از چنین روایت هایی در مورد آخرالزمان از مولای متقیان، حضرت علی علیه السلام نقل شده که: در موصل درگیری های شدیدی رخ خواهد داد و سپس

سفیانی به آنجا خواهد رفت و خواهد جنگید و ۶۰ هزار نفر در آنجا کشته خواهند شد.

در بخش آخر این روایت آمده: سفیانی هر کسی که نامش محمد، علی، حسن، حسین، فاطمه، جعفر، موسی، زینب، خدیجه و رقیه باشد را خواهد کشت و همچنین با

آل محمد:alayhe: خواهد جنگید.

در پایان باید گفت به رغم وجود چنین روایت هایی، باز هم نمی توان تأکید کرد که این علائم همان اتفاقاتی است که اکنون در حال رخ دادن در عراق و به خصوص در شهر

موصل است.

مهدی59;529558 نوشت:
پرسش داعش و نشانه های ظهور

سلام

تمام خلقت ذره ذره ی آن از بازی و سخنان کودکان گرفته تا جنگ و اعمال و رفتار بزرگان در این زمان که آخر الزمانه همگی علایم ظهورند

الحیاة;530737 نوشت:
ما هم میگیم علائم ظهور متولد شده. حالا امکانش هست که به اوج نرسیده باشه اما نمیتونیم بگیم چون به اوج نرسیده پس ظهور دور است. از کجا معلوم؟ شاید ظرف 2 سال، 3 سال، 10 سال، 20 سال بقیه ی علائم هم پدیدار شد.

پیش بینی بنده بالای پنجاه شصت سال است! الله اعلم

این فرج مانند اینست که آب را از دور می بینیم ولی وقتی می رسیم میفهمیم سراب بوده نه آب. باز دوباره می بینیم آب از دور پیداست و باز میرویم و می بینیم سراب بوده و این سرگردانی ادامه می یابد تا آنقدر میرویم که بخود آب میرسیم و سرابی نیست!

امیر مؤمنان علی علیه السلام به امام حسین علیه السلام فرمود: ای حسین! نهمین فرزند تو قیام‌کننده به حق، ظاهرکننده و پیروزکننده‌ی دین و گستراننده عدالت است.
حسین علیه السلام به پدر عرض کرد:آیا به‌راستی چنین حادثه‌ای رخ خواهد داد؟
علی علیه السلام پاسخ داد: قسم به کسی که محمد صلی الله علیه و آله و سلم را به نبوت برانگیخت و او را از میان همه مخلوقات برگزید آری. ولی پس از غیبتی طولانی و سرگردانی‌ای شدید که در آن جز مخلصان بر دین خود پابر جا نمی‌مانند؛ کسانی که از روح یقین بهره‌مندند، خداوند از آنان بر ولایت ما پیمان گرفته است، ایمان را در قلب‌هایشان نوشته و به وسیله روحی از جانب خود توانا و تأییدشان نموده است.

اصبغ بن نباته گويد: بر اميرالمؤمنين عليه السلام وارد شدم و ديدم در انديشه فرو رفته و با انگشت بر زمين خط مي کشد، پرسيدم: اي اميرالمؤمنين! چرا شما را انديشناک مي بينم و چرا بر زمين خط مي کشيد؟ آيا به زمين و خلافت در آن رغبتي داريد؟ فرمود:
نه به آن و نه به دنيا هيچ روزي رغبتي نداشته ام؛ لکن در مولودي مي انديشم که از سلاله من و يازدهمين فرزند من است. او مهدي است و زمين را پر از عدل و داد مي سازد؛ همان گونه که پر از ظلم و جور شده باشد. او را حيرت و غيبتي است که اقوامي در آن گمراه شده و اقوامي ديگر در آن هدايت يابند.

باغ بهشت;530802 نوشت:
برای نمونه در برخی روایت ها از امیر المومنین علی علیه السلام در مورد علامت های آخرالزمان آمده:... و اما در موصل اهالی آن از گرسنگی و گرانی به هلاکت خواهند رسید.

در بخشی دیگری از چنین روایت هایی در مورد آخرالزمان از مولای متقیان، حضرت علی علیه السلام نقل شده که: در موصل درگیری های شدیدی رخ خواهد داد و سپس سفیانی به آنجا خواهد رفت و خواهد جنگید و ۶۰ هزار نفر در آنجا کشته خواهند شد. در بخش آخر این روایت آمده: سفیانی هر کسی که نامش محمد، علی، حسن، حسین، فاطمه، جعفر، موسی، زینب، خدیجه و رقیه باشد را خواهد کشت و همچنین با آل محمد خواهد جنگید. در پایان باید گفت به رغم وجود چنین روایت هایی، باز هم نمی توان تأکید کرد که این علائم همان اتفاقاتی است که اکنون در حال رخ دادن در عراق و به خصوص در شهرموصل است

عثمان سفیانی اسمش روش هست. تا بحال کسی به اسم سفیانی در بین القاعده و کلا دشمنان شیعه ظهور نکرده! اما دجال به احتمال زیاد بدنیا آمده و به وقتش هر دو اینها ظاهر خواهند شد!

یامهدی مددی;530785 نوشت:
سلام مجدد جناب خادم المهدی لینک کلیپ هایی که میخواستم براتون پیداکنم گذاشتن تو1قسمت از این کلیپا میگن.دیدنش خالی از لطف نیست.بازهم خواستید بگید تاپیداکنم بهتون نشونش بدم.

مطلب لینک زیر را بخوانید

www.mashreghnews.ir/fa/news/39283

الحیاة;530735 نوشت:
خاصان الهی هم زمان ظهور رو از روی نشانه هاش میدونن و نه از روی تقویم.
در خصوص قضیه ی صالحان هم باید بگم روایتی داریم که می فرماید: هنگامی که حوادث اتفاق افتاد به راویان احادیث ما مراجعه کنید.
خب حتماً در زمان غیبت و قبل از ظهور راویان احادیثی هستند که معصوم (ع) ما رو به مراجعه به اونها سفارش میکند.

از دیدگاهی دیگر: وقتی شما و برخی بالای منبر میگید ظهور نزدیکه! از کجا میگید؟! از شباهت علایم با علایم ظهور میگید ظهور نزدیکه! خوب امام زمان که اعلم هستند و پدرانشان تمام و ریز علائم و حوادث پیش از ظهور را میدانستند، آیا خود حضرت نمیتوانند زمان ظهور را پیش بینی کنند؟!!! و بفهمند ظهور کی اتفاق می افتد؟ ایشان هم مانند بقیه ائمه هستند دیگه!

اسحاق بن یعقوب می گوید: از محمد بن عثمان(دومین نایب خاص حضرت مهدی)خواستم نامه ام را به پیشگاه امام(ع) برساند. در آن نامه مسائل مشکلی که داشتم پرسیده بودم. امام(ع) با خط خود جواب نوشته بود. از جمله سؤالاتم این بود که در پیشامدها در عصر غیبت به چه کسی مراجعه کنم؟ امام(ع) در پاسخ این سؤال فرموده بودند:
و اما در حوادثی که رخ می دهد، به راویان احادیث ما مراجعه کنید. آنها حجت من بر شما هستند و من حجت خدا هستم.

در خصوص راویان حدیث هم بنظر بنده اولا منظور از روایان حدیث، خود نایب آن حضرت بوده نه فقهاء!
ثانیا گفته شده در عصر غیبت نه زمان ظهور!
ثالثا اینکه ایشان فرمودند ناقلین و روایان حدیث نه فقهاء! در نتیجه منظور ایشان همان نائب مذکور بوده که ناقل سخنان و احادیث ایشان بوده!
رابعا اینکه نواب ایشان حجت هستند نه فقهاء! چه بسیار می بینید که فقهایی فاسد هستند یا سی دی "ظهور نزدیک است" را منتشر ساختند و افرادی فاسد را شعیب بن صالح نامیدند و.....
خامسا اینکه در احادیث گفته نشده یا بنده ندیدم که : در زمان ظهور به راویان حدیث و فقهاء مراجعه کنید بلکه گفته شده موقع ظهور سید یمانی و سید خراسانی و شعیب بن صالح به آنها بگروید که پرچم آنها پرچم هدایت و ... هست!

نقل قول:

سلام
از اما صادق نقلی هست که عمر امام زمان به اندازه عمر حضرت نوح میشه تا ظهور کنه یعنی حدودا 1200 تا 1300 سال دیگه حداقل!

خودتون هم می تونین حساب کنین دیگه ...خدا بین وسط دو قیام بزرگ یک خط کشید و قیام کوچک (یعنی انقلاب ایران) با ظهور امام خمینی به وقوع پیوست!

این درگیری ها هم یک چیز کوچکی هستن در مقابل حملات مغول ها و مثل اون که قرنهای پیش بوده (یه ملت نسلشون منقرض میشده)... واسه این چیزای کوچک خدا دستور ظهور نمیده !

بانوی برفی;529855 نوشت:
[=arial] عجب!!!

در مورد بحث اینکه فرمودید نیاز نیست دعا کنیم و فقط صبر کافی است

لطفا ایه 67 سوره فرقان را بخوانید.
همچنین در مورد همیشه دعا کردن هم ایه 7 سوره عنکبوت را بخوانید بخصوص اخر ایه را.

از ایه اخر سوره والعصر هم بر میاد که صبر جز اعمال صالح نیست.

و کلا باید این شعر را گفت

دست از طلب ندارم تا کام من برآید /////// یا تن رسد به جانان یا جان ز تن برآی
........

در مورد عدم اصلاح خود هم بگویم

ایه 26 سوره شوری را بخوانید.

یجورایی همون ضرب المثلی میشه که میگه به دعای گربه سیاه بارون نمیاد.

با این صحبتها دیگر اراده و اختیار شماست که باعث تصمیم گیریتان میشود

BABY;531126 نوشت:
در مورد بحث اینکه فرمودید نیاز نیست دعا کنیم و فقط صبر کافی است

لطفا ایه 67 سوره فرقان را بخوانید.
همچنین در مورد همیشه دعا کردن هم ایه 7 سوره عنکبوت را بخوانید بخصوص اخر ایه را.

از ایه اخر سوره والعصر هم بر میاد که صبر جز اعمال صالح نیست.

و کلا باید این شعر را گفت

دست از طلب ندارم تا کام من برآید /////// یا تن رسد به جانان یا جان ز تن برآی
........

در مورد عدم اصلاح خود هم بگویم

ایه 26 سوره شوری را بخوانید.

یجورایی همون ضرب المثلی میشه که میگه به دعای گربه سیاه بارون نمیاد.

با این صحبتها دیگر اراده و اختیار شماست که باعث تصمیم گیریتان میشود

[=arial]این صحبت من با توجه به سخن جناب مولانا بود که اون حدیث از امام صادق رو نقل کرده بودند و منبع درستی هم واسه حدیثشون نداشتن و اصرار هم داشتن که درسته ...

امام غریبم

نمیدانم کجایی و کی خواهی آمد... فقط برایمان دعا کنید تا با گناه نکردنمان ظهورت را نزدیک کنیم...

بار خدایا به پهلوی بشکسته زهرای مرضیه از باقیمانده دوران غیبتش درگذر...

مولانا;531107 نوشت:
مطلب لینک زیر را بخوانید
سلام من رو خوندم ولی مستندی که من دیدم ظاهرا این چیزایی که این متن گفته نیست.مثلا یکیش ازاول تاآخرش تومستند میگن احتماله و...یااینکه درمورد احمدی نژاد این چیزا رو نگفته که اگه گفته بود...تومستندی که من دیدم میگه هنوزشعیب بن صالح هنوز نیومده و...که من چقدر دنبال ویژگی های شعیب گشتم ولی دستم به چیزی نرسید.مستندی که من دیدم عصر ظهور هست نه ظهوربسیار نزدیک است.من قبل از دیدن مستند درموردش یذره تحقیق کردم وهمون موقع دیدم که مستند ظهوربسیار نزدیک است رد شده
موضوع قفل شده است