صفحه 1 از 14 12311 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: داعش و نشانه های ظهور

علاقه
    علوم خداشناسی
    نوشته
    58
    حضور
    5 روز 23 ساعت نامشخص
    دریافت
    8
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    248

پرسش داعش و نشانه های ظهور

سلام
    آیا این جریاناتی که در عراق و سوریه اتفاق می افتد((گروه تروریستی داعش))،میتواند از نشانه های ظهور حضرت ولی عصر(عج)باشد؟؟؟

2. صلوات ها 16

3.  

نوشته
    229
    حضور
    8 روز 21 ساعت 45 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    3
    صلوات
    617

باسلام

خیر اینها نشانه های ظهور نیست! فتنه هایی که برای زمان ظهور ذکر شده در کل عالم اتفاق میفته!

این همه علایم برای ظهور گفتند با دو تا اتفاق نباید فکر ظهور کرد!

امام صادق(ع) : شتاب مردم براي اين كار (ظهور)، آنان را هلاك مي‏سازد. خداوند براي شتاب مردم، شتاب نمي‏كند؛ بلكه براي اين امر، مدتي هست كه بايد پايان پذيرد. اگر مدت آن سر آيد، نه ساعتي جلو مي‏افتد و نه ساعتي تأخير مي‏شود.

امام صادق(ع) : او هنگامی ظهور می کند که مردم دیگر نومید شوند و بگویند: مهدی نیست...

5. صلوات ها 19

نوشته
    547
    حضور
    2 روز 1 ساعت 17 دقیقه
    دریافت
    3
    آپلود
    2
    گالری
    0
    صلوات
    839

نقل قول نوشته اصلی توسط مولانا نمایش پست ها
    امام صادق(ع) : شتاب مردم براي اين كار (ظهور)، آنان را هلاك مي‏سازد. خداوند براي شتاب مردم، شتاب نمي‏كند؛ بلكه براي اين امر، مدتي هست كه بايد پايان پذيرد. اگر مدت آن سر آيد، نه ساعتي جلو مي‏افتد و نه ساعتي تأخير مي‏شود.

امام صادق(ع) : او هنگامی ظهور می کند که مردم دیگر نومید شوند و بگویند: مهدی نیست...
    بسم الله الرحمن الرحيم و به نستعين‏
    و صلى الله على محمد و اهل بيته الطاهرين لا سيما بقية الله المنتظر عجل الله تعالى له الفرج و لا حول و لا قوة الا باللَّه العلى العظيم‏
    سلام علیکم و رحمت الله وبرکاته
    منبع این دو حدیث چیه؟؟؟؟؟؟؟؟از سندش اطمینان دارید؟؟؟؟؟

7. صلوات ها 11

علاقه
    تحصیل
    نوشته
    433
    حضور
    15 روز 7 ساعت 8 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    2052

با سلام

میتونه باشه ...اما نمیشه قاطعانه گفت که نشانه ظهور است یعنی نه اثباتا ونه نفیا قاطعانه نمیشه حرف زد.

9. صلوات ها 6

علاقه
    خدا.دین.شهادت.ورزش
    نوشته
    433
    حضور
    13 روز 10 ساعت 10 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    3
    گالری
    100
    صلوات
    3324

به نام خدا
    با سلام

میشه منبعش رو بگین؟؟؟

نقل قول نوشته اصلی توسط مهدی59 نمایش پست ها
    سلام
    آیا این جریاناتی که در عراق و سوریه اتفاق می افتد((گروه تروریستی داعش))،میتواند از نشانه های ظهور حضرت ولی عصر(عج)باشد؟؟؟
    الله اعلم
    در مورد نشانه های ظهور برخی از نشانه های غیر حتمی اتفاق افتاده.
    مثلا ترک برداشتن دیوار مسجد کوفه در رمضان_در رمضان91 این اتفاق افتاد_و بلند شدن مناره ها و زیبا سازی مساجد.مردانی به شکل زنان و برعکس._البته این حتمیه فکر کنم_
    خدا میدونه.شاید اصلا همین داعش لشکر سفیانی باشه؟؟؟
    مطمئنا جناب کارشناس جواب بله یا خیر نمیدن.چون فقط خدا میدونه.
    یا علی مدد

بر مشامم میرسد هر لحظه بوی انتظار
    بر دلم ترسم بماند آرزوی وصل یار
    تشنه ی دیدار یارم ای عجل مهلت بده
    تا ببینم با دو چشمم چهره ی زیبای یار
    العجل العجل یا مولای یا صاحب الزمان

یامهدی

11. صلوات ها 10

علاقه
    فرار
    نوشته
    468
    حضور
    25 روز 12 ساعت 56 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    2012

سلام به همه
    یه زمانی خیلی علائم ظهور رو مطالعه می کردم و سعیم این بود که مصداق مناسبی برای اون اصلی هاش پیدا کنم.
    الان احساسم اینه که اگرم حتی الان این جریان داعش در عراق سرکوب موقت بشن بالاخره یه عثمان(سفیانی) نامی دوباره با بیعت چند نفر از بزرگان داعش و احتمالا سران لشکری ، اونو با یک کودتا راه می اندازه و اون حکومت و شورش نه ماهه منحوس شکل میگیره.
    مرگ عبدالله پادشاه عربستان و جنگ های داخلی در این کشور که دیگه خیلی خیلی بدیهیه طوری که خودشونم از الان اعلام کردند!
    که با این سن عبدالله باید در همین آینده نزدیک اتفاق بیفته.
    اینا همش نظر شخصیم بود . اگه به علائم سفیانی و یارانش و چگونگی شکل گیری حکومتش در احادیث نگاه کنیم واقعا خیلی
    شبیه به همین جریان داعشه.
    امیدوارم خدا ظهور مولامون رو نزدیکتر کنه و به ما بینش مهدوی بده.
    بزرگترین پشیمانی ام،
    ساعت ها جمله ساختن برای کسانی بود که لیاقت یک کلمه را هم نداشتند...
    (ایلهان برک)

13. صلوات ها 11

نوشته
    2,900
    حضور
    21 روز 10 ساعت 50 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    8432

با سلام

این داعش تفکراتش ریشه در وهابیون آل سعود که از نسل یهودیان وحشی خیبرند ، دارد و یک شاخه انحرافی از اسلام است که بعد از سقیفه و با کمک منافقین ویهودیان توانستند مدتی با خشونت عمری واموی فتوحاتی داشته باشند ، وامروز هم تعدادی اراذل واوباش بکمک پولهای سعودی وقطر وکمک آمریکا واسرائیل توانستند با هجوم به مردم بی دفاع قسمتهایی را تصرف کنند . اما خنده دار پر رویی و گستاخی آنهاست که بزودی شاهد نابودی و ذلت آنها خواهیم بود . ان شاء الله .

اما شجره منحوس آل سعود و اجداد داعش :

المعروف ان آل سعود من المصاليخ، من المنابهة، من المواهب، من مسلم،
    من عنزة، منهم العائلة المالكة بالمملكة العربية السعودية.
    (عشائر العراق للعزاوي ص 284)
    مجمع قبائل العرب ج2ص521
    میگه بر می گرده به قبیله عنزه حالا ببینیم قبیله عنزه چه قبیله ای بوده است؟؟!!
    مِنْ أَعْظَمِ الْقَبَائِلِ الْعَرَبِيَّةِ الَّتِي تَسْكُنُ الْجَزِيرَةَ الْيَوْمَ: قَبِيلَةُ طَيِّئٍ، هَاجَرَتْ مِنْ شِمَالِ نَجْدٍ فِي زَمَنٍ مُتَقَدِّمٍ، وَهِيَ عِرَاقِيَّةٌ، وَتَتَوَغَّلُ قَبِيلَةُ عَنَزَةَ، الَّتِي هَاجَرَتْ مِنْ شَمَالِ الْحِجَازِ وَشَمَالِ نَجْدٍ فِي الْقَرْنِ الْحَادِيَ عَشَرَ الْهِجْرِيِّ - فِي الْجَزِيرَةِ مِنْ أَطْرَافِهَا الْغَرْبِيَّةِ فِي حُدُودِ سُورِيَّةَ، وَفِي الشَّمَالِ فِي حُدُودِ الْعِرَاقِ، وَ
    عَنَزَةَ - الْيَوْمُ -: قَبِيلَةٌ أُرْدُنُّيَّةٌ سُعُودِيَّةٌ سُورِيَّةٌ عِرَاقِيَّةٌ.
    کتاب معجم المعالم الجغرافیه ج1ص82
    میگه عنزه امروز سعودی و عراق و سوریه و اردن است

اما در مورد قبیله مورد نظر
    أسد بنو عنزة (بفتح العين المهملة والنون والزاي وهاء في الآخر) وهم بنو عنزة بن أسد المقدّم ذكره؛ وكانت منازلهم خيبر من ضواحي المدينة.
    میگه از قبیله بنی عنزه بوده است و منزلشون خیبر بوده است
    صبح الاعشي ج1ص391 و ج4ص295 كه به صراحت مي گوید از قبیلیه یهودی خیبر بوده است و در کتاب الاربعین ماجوزی پاورقی امده است :

في بعض الكتب المعتبرة المعمولة في البلدان والقرى: أن خيبر هي بلد بني عنزة في جهة الشمال والشرق على المدينة على نحو ست مراحل، وخيبر بلغة اليهود الحصن. وقيل:
    بنی عنزه از خیبر است
    أول من سكن فيها رجل من بني إسرائيل اسمه خيبر فسميت به، ولها نخيل كثيرة، وكان في صدر الاسلام دار بني القريضة والنضير
    ضربه نهایی را ناصر سعید در کتاب تاریخ ال سعود ص8 زده است یعنی ضربه فنی شده اند :

في عام 851 ه ذهب ركب من عشيرة المساليخ من قبيلة (عنزة) لجلب الحبوب من العراق إلى نجد،
    وكان يرأس هذا الركب شخص اسمه سحمى بن هذلول، فمر ركب المساليخ بالبصرة، وفي البصرة ذهب
    افراد الركب لشراء حاجاتهم
    من تاجر حبوب يهودي اسمه \"مردخاي بن إبراهيم بن موشى\"…
    وأثناء مفاوضات البيع والشراء سألهم اليهودي تاجر الحبوب (من أين أنتم؟) فأبلغوه أنهم من قبيلة
    (عنزة… فخذ المساليخ) وما كاد يسمع بهذا الاسم حّتى أخذ يعانق كل واحد منهم ويضمه إلى صدره في
    عملية تمثيلية قائلا: (اّنه هو أيضاً من المساليخ لكنه جاء للعراق منذ مدة واستقر به المطاف في البصرة
    لأسباب خصام وقعت بين والده وأفراد قبيلة عنزة
    قضیه را تعریف میکنه که از مردخای بن ابراهیم بن موشی بوده است و زندگی می کرده است و حاجاتشون را از همین شخص می گرفتند
    و سخن دیگری که می زند :

تمسك جد آل سعود اليهود مرد خاي بن إبراهيم بن موشى، وفي ذلك ما
    يعتبره اليهود نصرا لهم لكونهم اشتروا الدرع المزعوم لمحمد بن عبد الله بعد هزيمته في معركة
    (أحد) التي كان اليهود وراءها …
    می گوید جد ال سعود مردخای بن ابراهیم بن موشی بوده است از یهودیان خیبر

کتاب تاریخ ال سعود ناصر سعید ص9

والبته علت دشمنی ایشان با شیعه هم ، تقاص ضربات حیدری مولا علی ع بر خیبریان است .

15. صلوات ها 11

نوشته
    372
    حضور
    7 روز 23 ساعت 5 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    3
    صلوات
    1271

به نام خدا
    سلام
    باسلام

خیر اینها نشانه های ظهور نیست! فتنه هایی که برای زمان ظهور ذکر شده در کل عالم اتفاق میفته!

این همه علایم برای ظهور گفتند با دو تا اتفاق نباید فکر ظهور کرد!

دوست گرامی یکی از علائم آخر الزمان که قبل از ظهور رخ میدهد کشتار مسلمانان در جهان است که هم اکنون در حال رخ دادن است.
    یکی دیگر از این اتفاقات خونین مربوط به شام و عراق است که در حال رخ دادن است.
    پس تمام این اتفاقات از اعلائم ظهور است. اما چقدر طول میکشد و اینکه چقدر بعد از خاموشی این اتفاقات ظهور رخ میدهد مشخص نیست.
    اما چیزی که مشخص است این اعلائم نزدیکی ظهور را نشان میدهد.

اعلائم آخر الزمان به این معنا نیست که وقتی رخ داد فردایش امام زمان(عجل الله) ظهور کند.بلکه نزدیکی فرج را نشان میدهد.

پیرامون دو حدیثی که نقل فرموده اید.

حدیث اول: اما روایات زیادی هم وجود دارد که دعا برای فرج ، امر فرج را نزدیکتر میکند.

حدیث دوم: روایاتی زیادی هم وجود دارد که مردم از ظهور نا امید میشوند به جزء مومنین. و امیدوارم ما از جزء مومنین باشیم.

یازهرا
    اللهم عجل لولیک الفرج
    باید گذشتن از دنیا به آسانی / باید مهیا شد از بهر قربانی
    با چهره خونین سوی حسین(ع) رفتن / زیبا بود این سان معراج انسانی
    از اینکه این مدت در خدمت دوستان عزیز اسک دینی بودم خوشحالم.
    خدا نگهدار همگی شما عزیزان.

یازهرا

17. صلوات ها 13

علاقه
    علوم خداشناسی
    نوشته
    58
    حضور
    5 روز 23 ساعت نامشخص
    دریافت
    8
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    248

من به این دلیل این موضوع رو مطرح کردم،چون حدیثی از امام صادق(ع)دیدم که نمیدانم ضعیف السند است یا نه!!!
    امام صادق(ع):هنگامی که لشگر سفیانی بر شام استقرار پیدا کند،لشگر خود را به سوی عراق گسیل میدارد
    این حدیث به نظرم خیلی شبیه این اتفاقاتیه که الان داره می افته...

19. صلوات ها 6

نوشته
    116
    حضور
    13 روز 4 ساعت 15 دقیقه
    دریافت
    7
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    324

عجب!!!
    پس ما بیخود داریم برای تعجیل در فرج اقا دعا میکنیم ... اگر قرار نیست جلو بیفته پس تنها کار اینه که صبر کنیم نه دعا ... پس دیگه لزومی نداره خودمونو اصلاح کنیم ... !!!!!!

سر زد به دل دوباره غم کودکانه ای
    آهسته می تراود از این غم ترانه ای
    باران شبیه کودکی ام پشت شیشه هاست
    دارم هوای گریه خدایا بهانه ای

قیصر امین پور

21. صلوات ها 9

صفحه 1 از 14 12311 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع رو مطالعه کرده اند از ۱۳۹۳/۰۳/۲۸, ۰۶:۴۳ : 3

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری