جمع بندی تحصیل در حوزه برای افراد شاغل

تب‌های اولیه

3 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
تحصیل در حوزه برای افراد شاغل

سلام.
بنده متولد 1369 و دانشجوی ارشد و اهل تهران هستم.
من در آخر شهریور فارغ التحصیل خواهم شد.
بعد از آن می خواهم وارد کار دولتی شوم.
می خواستم ببینم برای خواندن درس حوزه برای من امکان دارد. ( اولا با توجه به سن من و دوما اینکه من می خواهم شاغل باشم منظور اینکه در حوزه نیز درس خواندن پاره وقت وجود دارد؟)

راستش یکی از دلایلی که من قصد کردم شروع به خواندن درس در حوزه بکنم اینکه اولا اطلاعات خودم را از دینم کامل کنم و دوما بتوانم به اطرافیانم کمک کنم.
می خواستم ببینم به غیر حوزه جایی هست که من بتوانم به این امر برسم؟
ممنون میشوم اگر راهنمایی کنید.

width: 700 align: center

[TD="align: center"]با نام و یاد دوست

[/TD]

[TD="align: center"][/TD]

کارشناس بحث: استاد راهنما

[TD][/TD]

پرسش:
بنده متولد 1369 و دانشجوی ارشد و اهل تهران هستم.و آخر شهریور فارغ التحصیل خواهم شد. بعد از آن می خواهم وارد کار دولتی شوم.
می خواستم ببینم خواندن درس حوزه برای من امکان دارد. ( اولا با توجه به سن من و دوما اینکه من می خواهم شاغل باشم منظور اینکه در حوزه نیز درس خواندن پاره وقت وجود دارد؟)
راستش یکی از دلایلی که من قصد کردم شروع به خواندن درس در حوزه بکنم اینکه اولا اطلاعات خودم را از دینم کامل کنم و دوما بتوانم به اطرافیانم کمک کنم.
می خواستم ببینم به غیر حوزه جایی هست که من بتوانم به این امر برسم؟ممنون میشوم اگر راهنمایی کنید.

پاسخ:
از حسن اعتماد شما به انجمن گفتگوی دینی سپاسگذارم از اینکه توجه به مسائل دینی دارید و دنبال کامل کردن دین خود و اطرافیان هستید خداوند را شاکر باشید چرا که کمتر کسی این توفیق را بدست می آورد.
اما میزان کسب اطلاعات ما در مورد مسائل دینی بستگی هدفی که داریم، به وقتی که می گذاریم و جایی که از آنجا کمک می گیریم دارد.
اگر می خواهید آشنایی عمیق از دین بیابید لازم است در حوزه علمیه آن هم به صورت تمام وقت ورود نمایید و البته در کنار دروس متداول حوزه خودتون نیز مطالعات جانبی نیز داشته باشید.
عمده درسهای حوزه در ساعات اداری برگزار می گردد یعنی همان صبح تا ظهر و لذا با کار دولتی که معمولا در ساعات اداری هم می باشند جمع نمی شوند.
درس خواندن در حوزه به صورت تمام وقت می باشد و ضمن تکمیل نمودن اطلاعات دینی، هدف دیگر آن تربیت مبلغ یا مدرس یا محقق است نه صرف تکمیل نمودن اطلاعات دینی.
اما اگه وقت ندارید و یا میخواهید در کنار تحصیل کار هم بکنید بروید به صورت خصوصی با یکی از اساتید توانمند حوزه صحبت کنید و بخواهید به شما درس دهد.
همچنین می توانید یک سیر مطالعاتی مناسبی را در کنار دروس تخصصی حوزه در پیش گیرید در این صورت احتمال موفقیت شما بیشتر می شود.

در پناه قرآن و عترت موفق باشید
یا علی

موضوع قفل شده است