صفحه 1 از 3 123 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: چطور شوهرم رو به خوندن نماز و نخوردن مشروب علاقمند کنم؟

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,515
    حضور
    174 روز 17 ساعت 2 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58295

چطور شوهرم رو به خوندن نماز و نخوردن مشروب علاقمند کنم؟

با نام و یاد دوست

با سلام و عرض ادب

این سوال ،‌ سوال یکی از کاربران سایت هست که مایل نبودند با آیدی خودشون مطرح شود

که با توجه به اهمیت موضوع، سوال ایشان با حفظ امانت جهت پاسخگویی توسط کارشناس محترم سایت در این تاپیک درج می شود:

سلام
    خسته نباشید
    من تازه واردم به این سایت
    لطفا به من بگین چه راه هایی وجود داره ؟
    من از بچگی نماز می خوندم و هیچکدوم از اعضای خانوادم هم مشروب نمی خوردن
    می خوام شوهرم هم علاقمند بشه

همسر من اعتقادی به غسل نداره
    همسرم نماز یا قران هم نمی خونه که بخوام از این طزیق بهش بگم
    هر روز حموم میره و میگه همون کافیه
    لطفا راهنماییم کنین
    خیلی برام مهمه

با تشکر از کارشناس محترم

در پناه قرآن و عترت پیروز و موفق باشید

ویرایش توسط مدیر ارجاع سوالات : ۱۳۹۳/۰۶/۰۷ در ساعت ۱۷:۵۴

2. صلوات ها 8

3.  

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,515
    حضور
    174 روز 17 ساعت 2 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58295

با نام و یاد دوست

چطور شوهرم رو به خوندن نماز و نخوردن مشروب علاقمند کنم؟

کارشناس بحث: استاد راهنما

ویرایش توسط مدیر ارجاع سوالات : ۱۳۹۳/۰۶/۰۷ در ساعت ۱۷:۵۶ دلیل: تغییر کارشناس پاسخگو

5. صلوات ها 7

نوشته
    763
    حضور
    25 روز 5 ساعت 59 دقیقه
    دریافت
    37
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    3683

با عرض سلام خدمت شما خواهر گرامی
    مسئوليت شما در قبال همسرتان بسيار قابل تقدير است. اميدواريم كه خداوند پاداش نيك به شما عطا نمايد.
    ايجاد تغيير و اصلاح رفتار به صورت ناگهانى بسيار دشوار است بنابراين بايد صبر و تحمل خود را افزايش دهيد تا به تدريج و آهسته آهسته رفتار او را نسبت به احکام دینی اصلاح كنيد.
    رفتار شما با وى بايد به گونه‏اى باشد كه تحت تأثير اخلاق، عواطف و نحوه برخوردتان قرار گيرد به افكار و انديشه‏ هاى شما- به عنوان يك فرد نماز خوان مذهبى- علاقه‏مند شود و با نفوذ در قلب و دل او، بتوانيد تغييرى در فكر وانديشه وى ايجاد كنيد بنابراين:

1 - با تغيير فضاى دوستى و همراه نمودن دوستان مناسب در مسير زندگى ايشان وى را از طريق دوستانش به سمت خوبيها دعوت نمايد
    2 - نقطه ى پذيرش و به اصطلاح رگ خواب او را بدست اورده و وى را از اين طريق به رعايت احكام دعوت نماييد
    3 - با تحريك عواطف و احساسات او (نه دانش و معلومات) او را با بزرگان دين در رودر وايستى قرار دهد مثلا بگويد من از حضرت زهرا خجالت مى كشم كه فلان كار را بكنم و يا شما از پيامبر خجالت نمى كشيد و جواب خون ريخته ى امام حسين را چه مى دهيم اگر فان كنيم و...
    4 - با دادن باجهاى احترامى،غذایی ، جنسى و... مقبولیت و محبوبیت خود را بالا برده و تاثرگذاری خود را بیشتر نمایید
    5 - از افرادى كه بر روى او نفوذ دارند بخواهد به صورت غير مستقيم او را به خير و خوبى دعوت نمايند و حتى او را به اين سمت همراهى نمايند و تا رسيدن به نتيجه او را به حال خود رها نكنند
    6 - ترتيب چند سفر زيارتى و معنوى را در زندگى فراهم نماييد تا تحت تاثير قرار گيرد
    7 - محيط كارى او را بگونه اى از محركهاى غير دينى و ضد دينى پاك كنيد
    8 - زمينه ى برگزارى مراسم دینى در منزل خود را فراهم و او را به اين سمت تشويق نماييد
    9 - در مراسمهاى دينى كوتاه مدت با همراهى او شركت نماييد البته تمام اين امور را بتدريج و با رضايت او انجام دهيد نه از روى اجبار و اكراه و ازافراد فاميل كه نظر دينى مساعد دارند با او دوستى داشته وبسيار با او صميمى باشند و حتى او را به تنها نگذارند و همیشه همراه او باشند

ادامه دارد...

ویرایش توسط راهنما : ۱۳۹۶/۰۶/۲۴ در ساعت ۱۸:۵۱

7. صلوات ها 3

نوشته
    763
    حضور
    25 روز 5 ساعت 59 دقیقه
    دریافت
    37
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    3683

10- شما ابتدا با عمل خود او را تشويق به نماز كنيد يعنى خودتان نمازتان را سر وقت بخوانيد و ساير احكام واجب را به همين صورت انجام دهيد و با عمل به دستورات الهى او را دعوت به كارهاى خوب و انجام وظايف شرعى كنيد.
    11- اگر مشكلى براى وى ايجاد شد، با كمال خوش‏رويى به او كمك نماييد.
    12- او را سرزنش و توبيخ نكنيد (به خصوص در برابر خويشان و دوستان) واز جر و بحث و مجادله با وى پرهيز كنيد.
    ضمنا خود نيز با مطالعه در اين زمينه سعى كنيد آمادگى بيشترى براى مقابله با چنين افكارى در خود پديد آوريد

13- در صورت همكارى با شما ولو يك گام، ايشان را مورد تشويق قرار دهيد.
    14- صفات پسنديده و نقاط مثبتى كه در ايشان هست را مد نظر قرار دهيد و همواره ايشان را به خاطر آن ويژگى هاى مثبت مورد احترام و تكريم قرار دهيد.
    15- آيات يا احاديثى كه در مورد اهميت انجام واجبات و ترک محرمات است در محل كار در معرض ديد او نصب كنيد.(البته در صورتی حساسیت منفی ایجاد نکند)
    16- سعى كنيد به گونه اى رفتار كنيد كه اعتماد او را به خود جلب كنيد زيرا يكى از راه هاى تأثيرگذارى روى ديگران اين است كه طرف مقابل اعتماد داشته باشد براى جلب اعتماد سعى كنيد نسبت به او صميمت، دوستى و محبت داشته باشيد و بدون قيد و شرط او را بپذيريد و به او محبت كنيد اگر رشته محبت و صميميت و همين طور علقه زوجيت بين شما محكم شود امكان تأثيرگذارى بيشتر مى شود.
    17- اگر حتى يك بار هم واجبی را انجام داد و حرامی را ترک کرد سعى كنيد او را تشويق كنيد.
    18- جنبه هاى مثبت ديگرى كه دارد را در نظر بگيريد و براساس آنها به زندگى مشترك خود با او گرمى ببخشيد.
    19- از بحث و جدل و گفتگوهاى تند با او پرهيز كنيد.
    ادامه دارد...

ویرایش توسط راهنما : ۱۳۹۶/۰۶/۲۴ در ساعت ۱۸:۵۲

9. صلوات ها 3

نوشته
    763
    حضور
    25 روز 5 ساعت 59 دقیقه
    دریافت
    37
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    3683

براى تأثيرگذارى روى همسرتان توجه به راه كارها و رعايت نكات زير ضرورى است:
    1 سعى كنيد اعتماد ايشان را نسبت به خود جلب كنيد.
    2 براى جلب اعتماد ايشان رابطه عاطفى خود را با ايشان تقويت كنيد.
    3 براى اين كه اين ارتباط عاطفى شكل گيرد از راهكارهاى زير استفاده كنيد:
    - با او همدلى داشته باشيد يعنى او را درك كنيد و خودرا جاى او بگذاريد.
    - توجه مثبت بدون شرط به او داشته باشيد يعنى توجه خودتان نسبت به او مشروط نكنيد به اين كه اگر فلان كار انجام دادى يا فلان عمل را ترك كردى من به شما توجه مى كنم.
    - صميميت، دلسوزى و محبت نسبت به ايشان داشته باشيد.
    4 - از جر و بحث و جدل كردن با او اجتناب كنيد.
    5 - به او احترام بگذاريد و هيچ گاه شخصيت او را در مقابل ديگران تضعيف نكنيد.
    6 - از مردان ديگر در مقابل او تعريف نكنيد و به او اينگونه وانمود كنيد كه تو براى من از هر كس ديگرى مهمتر، دوست داشتنى تر و محبوبتر هستى.
    7 - احكام شرعى مانند حلال و حرام را رعايت كنيد بدون اين كه بخواهيد اين رفتار به رخ او بكشيد.
    8 - اشتباهات گذشته او را مطرح نكنيد و بيشتر جنبه هاى مثبت شخصيت ايشان گوشزد كنيد.
    9 - شرايط خانه و زندگى را به گونه اى براى او ترتيب دهيد كه محيطى آرامش بخش و دوست داشتن براى او باشد.
    10 - كتاب هاى آموزنده، نوارهاى مذهبى يا سى دى هاى خوب تهيه كنيد.
    11 در حق او دعا كنيد و از خداوند بخواهيد كه به او كمك كند و موجبات اصلاح و هدايت او را فراهم نمايد.
    12 در مقابل رفتارهاى نامطلوب او سكوت معنادار داشته باشيد و اگر شرايطى فراهم شد به او تذكر دهيد كه اين عمل مناسب شما نيست.
    13 به حرف او گوش كنيد و خواسته هاى مشروع او را به تأخير نيندازيد.
    14 هنگامى كه مى خواهد از خانه خارج شود تا دم درب او را همراهى كنيد.
    15 هنگام بازگشت به خانه خود را مهيا نموده به استقبال او برويد.
    16 اگر مشكلى در خانه به وجود آمده در بدو ورود او مطرح نكنيد.
    17 اگر ميهمانى به منزل آورد با خوبى و خوشرويى از ميهمانان او پذيرايى كنيد.
    18 در انجام وظايف شرعى كوتاهى نكنيد و به موقع آن را انجام دهيد. مثلا نماز سر وقت را ترك نكنيد. قطعا اينگونه رفتار هم موجب شيرينى زندگى شما و ايجاد ارتباط عاطفى بيشتر و در نتيجه تأثيرگذارى بيشتر خواهد شد در عين حال براى تأثيرگذارى از خداوند متعال مدد بجوييد و با توسل به اهل بيت (ع) شرايط تنبه و بیدار شدن او را فراهم كنيد. انشاءالله خانواده اى رستگار و سعادتمند خواهيد شد
    در پناه قرآن و عترت پیروز و موفق باشید
    یا علی

ویرایش توسط راهنما : ۱۳۹۶/۰۶/۲۴ در ساعت ۱۸:۵۲

11. صلوات ها 4

علاقه
    شکار
    نوشته
    159
    حضور
    5 روز 7 ساعت 27 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    580

درود بر دوست عزیز.
    یه سوال داشتم.این شوهر شما چه جور آدمیه؟؟
    منطقیه؟
    بی منطقه؟
    خودخواهه؟
    خوش اخلاقه؟
    قبلا اینجوری بوده یا الان این جوری شده؟
    فرزند دارید یا ندارید؟
    چند سالشه؟
    معذرت میخوام این سوالا رو میکنم ولی چون یه زمانی بنده هم یه جورایی جاهل بودم و الان درست شدم. و این چیزا مهمه.شاید بتونم کمکتون کنم.
    Using Tapatalk

علاقه
    فرار
    نوشته
    468
    حضور
    25 روز 12 ساعت 56 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    2012

سلام
    من میگم یکی از کارهایی که رو تفکر هر مردی تاثیر داره اینه که ببینه خانومش به خاطر رسیدن به یه هدف مدام با محبت تشویقش میکنه.
    مثلا ناهار که میاد خونه خانوم غذای مورد علاقشو درست کرده با کلا تزئین و زحمت. تو دلشم میدونه که هدف خانوم تشویقش به انجام کارهای
    عبادیه مثلا. این محبت کردن ها قلب هر مردی رو متمایل به خواست خانوم میکنه. با خودش میگه اگه خانومم با نماز خوندن من دلش گرم میشه خب چرا نخونم؟
    بزرگترین پشیمانی ام،
    ساعت ها جمله ساختن برای کسانی بود که لیاقت یک کلمه را هم نداشتند...
    (ایلهان برک)

14. صلوات

علاقه
    نقاشی/سفر/حقوق
    نوشته
    1,366
    حضور
    27 روز 1 ساعت 51 دقیقه
    دریافت
    17
    آپلود
    0
    گالری
    21
    صلوات
    5752

نقل قول نوشته اصلی توسط mohamad313 نمایش پست ها
    ا خودش میگه اگه خانومم با نماز خوندن من دلش گرم میشه خب چرا نخونم؟
    این در صورتیه که دلش با زنش باشه و اونو دوست داشته باشه...وگرنه واسه ی ادم خودخواه هرچیم زحمت بکشی و محبت به پاش بریزی کم کم وظیفه ات میشه و اونم حالیش نمیشه
    امام سجاد (ع):
    خدایا
    اگر مرابه بهشت ببری پیامبرت شاد میشود واگر به جهنم ببری دشمنت(شیطان)شاد میشود و من بخدا قسم میدانم که تو شادی پیامبرت را بیش از شادی دشمنت دوست داری
    دعای ابو حمزه ثمالی

16. صلوات ها 3

علاقه
    نقاشی/سفر/حقوق
    نوشته
    1,366
    حضور
    27 روز 1 ساعت 51 دقیقه
    دریافت
    17
    آپلود
    0
    گالری
    21
    صلوات
    5752

نقل قول نوشته اصلی توسط راهنما نمایش پست ها
    اگر حتى يك بار هم واجبی را انجام داد و حرامی را ترک کرد سعى كنيد او را تشويق كنيد
    به نظرتون اینکار بچه بازی نیست؟آخه مگه بچه اس؟به نظرم طبیعی چلوه کنه بهتره! من خودم بدم میاد اگه کاری رو که باید انجام میدادم انجام بدم دیگری تشویقم کنه!اینجوری حس میکنم داره..خ..ر..م میکنه!
    امام سجاد (ع):
    خدایا
    اگر مرابه بهشت ببری پیامبرت شاد میشود واگر به جهنم ببری دشمنت(شیطان)شاد میشود و من بخدا قسم میدانم که تو شادی پیامبرت را بیش از شادی دشمنت دوست داری
    دعای ابو حمزه ثمالی

18. صلوات ها 2

علاقه
    فرار
    نوشته
    468
    حضور
    25 روز 12 ساعت 56 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    2012

نقل قول نوشته اصلی توسط یاس... نمایش پست ها
    این در صورتیه که دلش با زنش باشه و اونو دوست داشته باشه...وگرنه واسه ی ادم خودخواه هرچیم زحمت بکشی و محبت به پاش بریزی کم کم وظیفه ات میشه و اونم حالیش نمیشه
    تایید میشه.
    اگه مرد زنشو دوست داشته باشه برای رضایتش هر کاری میکنه. اگرم نه که هیچی!
    بزرگترین پشیمانی ام،
    ساعت ها جمله ساختن برای کسانی بود که لیاقت یک کلمه را هم نداشتند...
    (ایلهان برک)

20. صلوات

صفحه 1 از 3 123 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 2

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری