اختلاف با همسر

تب‌های اولیه

3 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
اختلاف با همسر

با سلام
من و همسرم در کار مشترکی با هم آشنا شدیم و ازدواج کردیم. همسرم تک پسر است پدرش فوت کرده و آخرین فرزند مجرد خانواده بود. از ابتدا حسادت مادرشوهر شروع شد به طوری که همسرم در حضور ایشان تماسی با من نداشت و هر وقت همدیگر را میدیم حرفی نمی زد و همسرم هر 3-4 هفته به منزل ما می اومد. اکثر اوقات که میرفتم منزلشون تیکه می انداخت . در طول 1سال عقد ارتباط به همین طور ادامه داشت . شوهرم علاوه بر این دهن بین است . در یک مورد به من گفت منزل ما نمون من رفتم ولی مادرش گفته بود باید می موند بر سر همین مساله بحث شد و دیگه نتوانستم صبر 1ساله خالی شد و قهر کرد و من هم به سراغش نرفتم برای ادامه زندگی موندم. مادر ایشان دوست ندارن من وایشون ارتباط داشته باشم در ظاهر به من حرفی نمیزنه ولی عملا اینطوره همسرم خونه ما زنگ میزنه بیا من تنهام و بدتر اینکه مشکل تنهایش نیست نمیگه با زنت بیا همسرم هم منو نمیبره.

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد حامی

سلام بر شما عذرخواهی می کنم بابت تأخیر در پاسخگویی ام
علل مختلف در نوع برخورد مادر شوهر وجود دارد برخی از این عوامل اگر چه حاصلی جز تلخی برای شما نداشته ولی با تحلیل ان فهمش آسان است.
1- نبود پدر و تأکیدگاه بودن فرزند. در واقع همان گونه که ستون خیمه ای برداشته می شود آن خیمه سقوط می کند احساس نبودن پسر در کنار این مادر احساس ناامنی و اضطراب را در مادر زیاد می کند و طبیعی است که انسانی که از نظر هیجانی به هم ریخته است نتواند منطقی عمل کند.
2- زمینه های اضطراب و یا افسردگی مادر
3- انس بیش از حد مادر به ته تاغاری
4- نقش پررنگ شوهرتان در خانواده

با این حساب لازم بوده که شما قبل از هرچیز با شوهرتان برنامه ای دقیق سنجیده و حساب شده برای رویارویی با این مسائل می چیدید و با مطالعه و همفکری و مشورت آسیب ها را به حداقل می رساندید.
متأسفانه مادران با ورود عروس در خانه به دلیل برنامه نداشتن عروس و داماد گمان می کند که تکیه گاه و منبع عشقش را از او گرفته اند و ممکن است به همین خاطر بدرفتاری و بد گفتاری کند.

بنابراین این متن را با همسرتان بخوانید و تلاش کنید با جلسه های مختلف و گفتگوهای مختلف و برنامه ریزی کار کنید که احترام به مادرایشان نیز حفظ شود و احساس ایمنی در ایشان رعایت شود.
برخی از این راهکارها عبارتند از:
1- کمک از خواهران و برادران منطقی شوهر
2- بیان مسأئل حساس از سوی شوهر طوری که مادر احساس کند این مسأله از سوی محبوبش(پسرش) است نه سیاست
3- کم کردن ارتباط تان با مادر شوهر به بهانه این که گرفتارید(نباید احساس کند از او تنفر دارید مادران در چنین موقعیتی می گویند اگر گوشواره عزیز است گوش هم عزیز است یعنی نباید پسر را خواست و مادر را نه)
البته ما برای عملکرد دقیق باید خودمان را در جایگاه همسرمان با تمام شرایطش در نظر بگریم این طوری بهترین عملکرد را خواهیم داشت
صدقه و دعا فراموش نشود
تاپیک زیر را نیز با دقت مطالعه کنید

http://www.askdin.com/thread30815-5.html

موضوع قفل شده است