عشق یا هوس؟ درست یا غلط؟

تب‌های اولیه

4 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
عشق یا هوس؟ درست یا غلط؟

با سلام و خسته نباشید.
بنده سوالی داشتم
بعضی جاها مجبورم حذف کنم که شناخته نشم.
من از کودکی با دختر فامیلمون که بین یک تا سه سال(نمیتونم دقیق بگم) از من بزرگتره بازی میکردم و یجورایی توی دلم جا پیدا کرده بود از بچگی.

چهره معصوم و زیبایی دارند.
الان سنم بیشتر از 20 هست.
با توجه به نظریات کارشناس ها که معمولا میگن با فردی که سن بیشتر از خودتون داره ازدواج نکنین، من هم همیشه فکرم رو، تا قصد نزدیک شدن به دختر فامیلمون رو داشت خاموش میکردم!
مدام با خودم میگم این فقط یه هوس ه...یعنی هوس هم میتونه کاملا شبیه عشق خودشو جابزنه؟ امکانش هست؟
اما یه جورایی ته دلم همش صدام میزنه! البته الان به دلیل یکسری مشکلات چاق شده و ظاهر اندامش رو به کلی از دست داده اما بازم ته دلم خاطرشو میخوام.

نمیدونم هوس هست یا چی؟ اگه هوس حالا که جذابیات فیزیکی به جز صورت نداره و اندامش کاملا از ریخت افتادن چرا بازم من ته دلم مثل کوه آتشفشان فوران میکنه؟

از طرفی هم نمیتونم این موضوع رو به کسی از خانوادم بگم
چون ماردم که اصلا دوست نداره از لحاظ سنی دختر بزرگتر از من باشه و
و به دیگر اعضا هم خودم نمیتونم بگم.

البته نمیدونم اون همچین حسی به من داره یا نه، احتمالا در جریان نیست، البته گاهی حس میکنم اونم یه حس عجیبی به من داره (بعضی نگاه هاش) البته نمیدونم شاید اشتباه میکنم!

در کل نمیدونستم با کی مشورت یا درد و دل کنم!

ممنون میشم پاسخ بدید، شاید من راه درستی رو پیدا کنم و شاید یکم آروم شم!
برچسب: 

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد حامی

سلام بر شما دوست بزرگوار و خوبم
اميدوارم با هشياري اي كه داريد به مسأله همسرگزيني فوق العاده دقت كنيد تا سهم شما از زندگي شيريني و خوشبختي شود نه مانند بسياري از زندگي ها ناكامي و تلخ كامي شود.
بنابراين توصيه مي كنم. قبل از هر چيز با مطالعه كتب مربوط به ازدواج معيارهاي درست را براي ازدواج بيابيد مانند كسي كه قبل از ساختن يك ساختمان ابتدا نقشه ساختمان را از يك مهندس راه و ساختمان و عمران مي گيرد و با نظارت مهندس كاركشته بنايي خود را شروع مي كند. فردي كه به اين امور دقت نمي كند طبيعي است كه ساختمانش در برابر زلزله اختلافات و تفاوت ها به هم بريزد و ويران شود.

دو نكته در خصوص سؤال تان مهم است خوب دقت كنيد:
1- بعد از مطالعه و يافتن معيارهاي ازدواج در پي همسر گزيني باشيد
2- مشاوران ازدواج توصيه مي كنند كه مرد از همسرش 4-5 سال بزرگتر باشد ولي در مواردي كه اين گونه نيست به معناي اين نيست كه حتما زندگي با شكست مواجه مي شود مواردي هم هست كه برخلاف اين معيار كلي بوده ولي موفق هم بوده اند ولي با احتمال و شايد و ممكن نمي توانيم كاري مهم را انجام دهيم بايد تحقيق شده باشد چرا كه بالاتر بودن سن زن در فرهنگ ايراني خلاف كار اغلب مردم است و اين به نوعي شنا در خلاف مسير جريان عرف است و بايد حتما زير نظر مشاور ازدواج باشد.
3- گاهي دختر و پسري كه با هم بازي مي كنند ديد خواهر برادري به همديگر پيدا مي كنند يعني گويي با همخون هستند. اين نگرش گاهي در هر دو وجود دارد و گاهي دريكي از ايشان. بنابراين دقت كنيد بله دقت كنيد كه اين مي تواند مانع مهمي براي خوشبختي شما باشد موارد زيادي داشته ايم كه بعد از ازدواج موفق نبوده اند و زندگي به تلخي و جدايي كشيده شده است. فردي كه چنين نگرشي دارد رابطه زناشويي را گناه آلود تصور مي كند چرا كه نگاه همسري به طرف مقابل ندارد. اگر در خودتان هم اين نگرش وجود ندارد مراقب باشيد در طرف مقابل اين گونه نباشد.
موفق باشيد

دوست بزرگوار جناب sepidosiyah

با اجازه کارشناس محترم چند نکته به ذهنم رسید، گفتم مطرح کنم شاید برایتان مفید باشد.

نکته اول : شما در مقطعی هستید ( با توجه به سن و سالتان ) که جولان فکری شما زیاد است و در این سن و سال،

انسان ها معمولاً با افکار و ذهنیت های خود، آرزوها خود را ترسیم می کنند . ( در مورد ازدواج هم، انسان خوشبختی و

تحقق آرزوهای خود را در رسیدن به شخص خاصی، در ذهن و فکر خود می بیند که شاید واقعیت بدین صورت نباشد.)

نکته دوم : ازدواج، بسیار مقوله مهمی است. بحث یک عمر زندگی است. در ازدواج معیارها و ملاک هایی وجود دارد که

باید مد نظر گرفته شود. صرف به دل نشستن قیافه یک شخص، نمی تواند حرف اول و آخر را در ازدواج بزند.

سعی کنید با مطالعه کتاب و کمک گرفتن از مشاورین خوب و مؤمن، اطلاعات خود را در رابطه با ملاک ها افزایش دهید.

نکته سوم : هر چه قدر در قبل از ازدواج، مشورت با افراد متخصص و متدین داشته باشید، و هر مقدار در رابطه با انتخاب خود تحقیق و و دقت کنید،

ضرر نمی کنید و مقوله ازدواج، ارزش وقت گذاشتن زیاد را دارد تا ان شاء الله انتخاب درست و صحیحی صورت بگیرد.

( معمولاً افراد وقتی می خواهند وسیله ای به طور مثال یخچال،ماشین لباسشویی و یا خودرو انتخاب کنند و بخرند، به دنبال کسب اطلاعات

در رابطه با آن وسیله و مشورت با چندین نفر هستند تا در اتنخاب خود ضرر نکرده، بلکه سود کرده باشند. طبیعتاً بحث انتخاب همسر به مراتب

بسیار بالاتر و برتر از خرید یک وسیله است. بنابراین نیاز به مشورت و مشاوره و تحقیق و دقت نظر در ازدواج بسیار بسیار لازم و ضروری است. )

از خداوند متعال می خواهم که همسری خوب و شایسته نصیب شما بگرداند. ان شاء الله

موضوع قفل شده است