آيت الله العظمی صافی گلپايگانی:

قافله علمی كشوربا الهام از قرآن و اهل بيت(ع) به مسير خود ادامه دهد

گروه سياسی و اجتماعی: آيت الله العظمی صافی گلپايگانی تاكيدكرد: قافله علمی كشور بايد با الهام از قرآن و اهل بيت(ع) از قافله علومی كه روز به روز در حال توسعه است عقب نمانده و به مسير خود ادامه دهد.

به گزارش خبرگزاری قرآنی ايران(ايكنا) شعبه قم، اين مرجع تقليد، 19 فروردين ماه در ديدار رئيس و معاونان جهاد دانشگاهی استان قم با بيان اين مطلب تصريح كرد: پيشرفت های جهاددانشگاهی در علوم مايه افتخار است و اين گونه علوم از جمله درمان ناباروری ها و ... مطالبی است كه در قرآن از آن به عنوان آيه و نشانه يادشده است.

آيت الله صافی گلپايگانی با اشاره به آيه شريفه«و من آياته ان خلق لكم من انفسكم ازواجا ...» ادامه داد: اين علوم در اسلام اهميت زيادی دارد و همه از آيات خداست.

اين مرجع تقليد تصريح كرد: ما همان طور كه درآيات و روايات توصيه شده است بايد به دنيال كشف اسرار اين عالم در زمينه های مختلف باشيم زيرا تمام اينها جزء خلايق هستند و چيزی ماوراء خلقت خداوند نيست.

معظم له خطاب به مديران و محققان جهاد دانشگاهی اظهاركرد: اين علومی كه به آن می پردازيد اسباب ترقی دنيا و آخرت می شود.

اين مرجع تقليد ادامه داد: استفتائات زيادی در زمينه علوم جديد از جمله ناباروری از ما می شود كه ما هم به آنها پاسخ می دهيم زيرا معتقديم در اسلام موضوعی كه بدون حكم باشد وجود ندارد و اسلام قادر است به همه سئوالات پاسخ دهد.

وی تاكيدكرد: تخصصی شدن علوم نشانه عجيب بودن خلقت خداوند و بزرگی خالق عالم است.

در ابتدای اين ديدار محمدابراهيم فقيه زاده، رئيس جهاد دانشگاهی استان قم به ارايه گزارشی از فعاليت های صورت گرفته در عرصه های مختلف توسط اين مركز در قم ارايه كرد.

وی، راه اندازی مركز تخصصی درمان ناباروری، مركز خدمات تخصصی معماری، شعبه خبرگزاری ايكنا و ايسنا در قم، همچنين مركز افكارسنجی دانشجويان ايران و ... را از جمله فعاليت های اين نهاد برشمرد.

منبع: ایکنا