رئيس دفتر آيت الله العظمی سيستانی در قم از فعاليت 30 موسسه فرهنگی، دينی و اجتماعی وابسته به اين دفتر در قم خبرداد.

، حجت الاسلام والمسلمين شهرستانی 19 فروردين ماه در ديدار مدير و معاونان جهاد دانشگاهی استان قم افزود: اين موسسات در زمينه های مختلف اجتماعی، درمانی، دينی و فرهنگی فعاليت دارند كه مركز مطالعات و پژوهش های فلكی نجومی و آل البيت(ع) نمونه ای از آنها است.

وی ادامه داد: همچنين شش كتابخانه تخصصی وابسته به اين دفتر در حوزه های كلام، علوم قرآنی، فلسفه و ... فعاليت دارند.

شهرستانی همچنين از راه اندازی كتابخانه لاتين در موضوعات مختلف خبرداد و عنوان كرد: تاكنون بيش از هفت هزار مجلد كتاب از كشورهای مختلف و در حوزه های گوناگون جمع آوری شده است و به تدريج تكميل خواهد شد.

رئيس دفتر آيت الله العظمی سيستانی در بخش ديگری از سخنانش با اشاره به فعاليت های جهاد دانشگاهی در عرصه های مختلف تصريح كرد: ما آمادگی لازم برای همكاری در زمينه های مختلف فرهنگی و درمانی و ... را با جهاد دانشگاهی داريم.

وی با تقدير از خدمات جهاد دانشگاهی استان قم عنوان كرد: اين فعاليت ها دارای اجر اخروی و مادی فراوانی است زيرا خدمت به جامعه اسلامی عبادت است.

شهرستانی با اشاره به فعاليت های پزشكی در ايران اظهاركرد: متاسفانه كشورهای اروپايی در اين زمينه نام آور شده اند در حالی كه من معتقدم مهارت های پزشكی در ايران كمتر از انگلستان نيست و اين موضوع برای من ثابت شده است و قابل اثبات است.

وی تاكيدكرد: موفقيت های امروز ايران در عرصه های مختلف به بركت نام اسلامی ايجاد شده است.

در اين ديدارهمچنين محمدابراهيم فقيه زاده، رئيس جهاد دانشگاهی استان قم طی سخنانی عنوان كرد: جهاد دانشگاهی از برپايی جلسات هم انديشی با محققان حوزوی و دانشگاهی به ويژه محققان مرتبط با دفتر آيت الله العظمی سيستانی در قم در زمينه های مخنلف به ويژه در موضوعات فقهی مرتبط با درمان ناباروری استقبال می كند.

وی تاكيدكرد: تلاش می كنيم تا مركز تخصصی درمان ناباروری جهاد دانشگاهی در قم به مركز طب ناباروری اسلامی تبديل شود.
منبع : ایکنا