جمع بندی حساس نسبت به روابط همسرم با مردم

تب‌های اولیه

4 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
حساس نسبت به روابط همسرم با مردم

با نام و یاد دوست

سلام

یکی از کاربران سایت سوالی داشتند که مایل نبودند با آیدی خودشون مطرح شود

لذا سوال ایشان ضمن حفظ امانت، جهت پاسخگویی توسط کارشناس محترم، با نام کاربری "مدیر ارجاع سؤالات" درج می شود:

نقل قول:

سلام

من مردي حدود 35 ساله هستم و نسبت به روابط همسرم با مردم مقداري حساس هستم.
همسرم گاهي وقت با فاميل مردخودش مقداري راحت است (مثلا به مردي نگاه مي كند وبي دليل لبخند مي زند) و او هم پاسخ ميدهد
وقتی من اين صحنه را مي بينم حالم بد مي شود.
به نظر شما من اشتباه مي كنم وكار او خيانت عاطفي محسوب نمي شود؟ اگر هست چه كنم؟
با تشكر

با تشکر

در پناه قرآن و عترت پیروز و موفق باشید@};-

width: 700 align: center

[TD="align: center"]با نام و یاد دوست

[/TD]

[TD="align: center"][/TD]

کارشناس بحث: استاد نشاط

سلام
بزرگوار حساسیت بیبش از حد صحیح نیست و می تواند اصل روابط شما را خدشه دار بکند. تا جایی که همسرتان رعایت می کند و رفتار خیلی عادی است، بهتر است شما خیلی حساس نشوید و حمل بر خیانت عاطفی خطا است. بر فرض هم اگر نوع روابطش زیاد بوده و شما احساس ناراحتی می کنید، لازم است در موقعیت های مناسب و در یک فضای عاطفی به همسرتان به طور غیر مستقیم تذکر بدهید. البته این مسئله بتدریج حل خواهد شد و نباید عجولانه اقدام کنید و یا انتظار داشته باشید که سریع مشکل حل شود. بنابراین در نوع روابطها یک اصلی است که ما با دیگران با رعایت حریم ها با همه روابط بر قرار می کنیم و این یک چیز عادی و رفتار مرسوم در زندگی است، مثلا: یک خانم از یک فروشنده مرد جنس می خرد و صحبت می کند و کار تمام می شود، یک روابطی ایجاد شده منتها حساب شده و هیچ مشکلی نیست.
البته گاهی به دلیل عدم توجه یا روابط عاطفی سرد به همسر از سوی شوهر می تواند منتهی به ایجاد چنین روابطی بگردد، بنابراین در این موارد بهتر است سطح روابط را با همسر ارتقا یابد؛ مثل صحبت کردن و تحویل احساس و عواطف همسر، ابراز محبت و... می تواند شوهر را جذاب و سطح ارتباط با دیگران کاهش و وفاداری بیشتر شود.

پرسش:
من مردي حدود 35 ساله هستم و نسبت به روابط همسرم با مردم مقداري حساس هستم. همسرم گاهي وقت با فاميل های مرد مقداري راحت است (مثلا به مردي نگاه مي كند و بي دليل لبخند مي زند) و او هم پاسخ مي دهد، به نظر شما من اشتباه مي كنم و كار او خيانت عاطفي محسوب نمي شود؟ اگر هست چه كنم؟

پاسخ:
بعد از مرحله عقد بین زن و شوهر قانون خاصی حاکم است که باید در نوع روابط خودشان با دیگران رعایت کنند، در واقع حریم خاصی را در نحوه تعاملات خودشان در نظر بگیرند و با رفتار سنگین خودشان به دیگران برسانند که موقعیت آنها فرق کرده و سطح روابط آنها با دیگران باید حساب شده باشد. این انتظار شما که باید همسرتان در روابط با دیگران خیلی راحت نباشد و بعبارتی متانت و سنگینی را رعایت کند، انتظار معقولی است، اما حساسیت بیش از حد صحیح نیست و می تواند اصل روابط بین شما را خدشه دار بکند. تا جایی که همسرتان رعایت می کند و رفتار شان خیلی عادی است، بهتر است شما خیلی حساس نشوید و حمل بر خیانت عاطفی خطا است. بر فرض هم اگر نوع روابطش نا متعارف بوده و شما احساس ناراحتی می کنید، لازم است در موقعیت های مناسب و در یک فضای عاطفی به همسرتان به طور غیر مستقیم تذکر بدهید.
البته این مسئله بتدریج حل خواهد شد و نباید عجولانه اقدام کنید و یا انتظار داشته باشید که سریع مشکل حل شود. بنابراین در نوع روابطها برقراری ارتباط با همه یک قانون زندگی است. منتها با رعایت حریم ها؛ می توانیم با همه روابط بر قرار می کنیم و این یک چیز عادی و رفتار مرسوم در زندگی است، مثلا: یک خانم از یک فروشنده مرد جنس می خرد و صحبت می کند و کار تمام می شود، یک روابطی ایجاد شده منتها حساب شده و هیچ مشکلی نیست و نمی توان تمام روابطها را زیر سوال برد.
توجه داشته باشیم؛ که گاهی به دلیل عدم توجه یا روابط عاطفی سرد با همسر از سوی شوهر، می تواند منتهی به ایجاد چنین روابطی بگردد، بنابراین در این موارد بهتر است سطح روابط با همسر بیشتر و بهتر باشد؛ مثل صحبت کردن و درک احساس و عواطف همسر، ابراز محبت و... در رفتارها رعایت شود.
در واقع رعایت در رفتار و بهبود روابط از جانب شما می تواند در حل چنین مسائلی بسیار موثر واقع شود.

موضوع قفل شده است