صفحه 1 از 4 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: آیا نفرین شده ام؟؟؟

علاقه
    مسائل دینی و اعتقادی
    نوشته
    104
    حضور
    3 روز 14 ساعت 54 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    334

آیا نفرین شده ام؟؟؟

سلام

معضل انتخاب مورد برای ازدواج برای جوانان امروزی وجود داره. ولی برای من یه جور دیگه هست. من قبل از اینکه تصمیم برای ازدواج بگیرم با یه دختر نجیب و محجبه توی دانشگاه آشنا شدم در واقع جزء شاگردام بود و با اینکه بسیار مقید بود ولی به سرعت و قبل از اینکه بتونم خونواده ام رو برای ازدواج آماده کنم یه دل نه صد دل عاشق من شد و انصافا هم دختر بسیار خوبی بود. ولی امان از نظر خانواده ام که مخالفت کردند و من هم برای اینکه از نظر خانواده سرپیچی نکرده باشم بعد از خواستگاری رسمی که انجام شد (به دروغ) بهش گفتم هیچ علاقه ای بهت ندارم و در حالی که مثل بارون اشک می ریخت بهم گفت : " هیچ وقت کاری نکن که دعای بد پشت سر خودت و خانوادت باشه. بعدا که هر جا رفتی جواب منفی شنیدی به حرف من می رسی". ضمناً اون دختر هم پدرش رو که توی انقلاب ضربه خورده بود و جانباز به حساب میومد یک ماه قبل از آشناییمون از دست داده بود

با اجازتون الان سه سال آزگاره که دارم دنبال دختر خوب میگردم و بیش از 35 مورد خواستگاری رسمی رفتم ولی یا من نمیپسندم یا طرف مقابل یا خانواده من یا خانواده طرف مقابل. فکر میکنم از طرف اون دختر نفرین شدم. حالا شما بگید چیکار کنم؟؟؟؟؟؟؟ خسته شدم از بس گشتم و دلخواهم رو پیدا نکردم.

آیا نفرین شده ام و یا دلیل چیز دیگریست؟ من اصلا قصد ظلم کردن به اون دختر رو نداشتم....

2. صلوات ها 8

3.  

نوشته
    2,182
    حضور
    17 روز 13 ساعت 12 دقیقه
    دریافت
    4
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    15131

همانطور که می دانید دعا دو نوع است گاهی مثبت وگاهی منفی دعای مثبت همان طلب خیر برای خود و دیگران است اما دعای منفی طلب مرگ وناکامی وبدبختی برای دیگران است که همان نفرین نامیده می شود.لازم است بدانیم که نفرین فقط یک واکنش بی تأثیر نیست، بلکه واکنشی است با آثار و تبعات سخت و شدید که شخص باید مواظب باشد گرفتار آن نشود.

در آموزه های اسلام به ما توصیه شده است که ازفضیلت عفو وگذشت بهره ببریم ولب به نفرین نگشاییم.
    خداوند متعال مى‏ فرماید: " وَ لْیَعْفُوا وَ لْیَصْفَحُوا أَ لا تُحِبُّونَ أَنْ یَغْفِرَ اللَّهُ لَکُمْ وَ اللَّهُ غَفُورٌ رَحیمٌ"؛ [1] آنها باید عفو کنند و چشم بپوشند، آیا دوست نمى‏دارید خداوند شما را ببخشد؟! و خداوند آمرزنده و مهربان است!
    هنگامی که از این زوایه به مسئله نگاه می کنیم، نفرین در حق مسلمان توصیه نمی شود.همان گونه که دعا برای استجابت، شرایطی دارد،نفرین نیز این گونه است؛ یعنی اگر شخصی به مجرد این که از طرف کسی مورد اذیت و آزار قرار گرفت، یا دلش شکسته شد و نفرین کرد، لاجرم باید نفرینش اجابت شود، قطعاً این گونه نیست!

بنابراین چنانچه نفرین کسی بجا باشد ممکن است عوارضش در این دنیا نصیب انسان شود اما اگرنفرین بجا نباشد هرچقدر هم که نفرین کننده اصرار بر این امر داشته باشد بی فایده است.

امام صادق (ع) می فرماید: "اتَّقُوا دَعْوَةَ الْمَظْلُومِ فَإِنَّ دَعْوَةَ الْمَظْلُومِ تَصْعَدُ إِلَى السَّمَاء"؛ [2] از نفرین مظلوم بترسید که نفرین مظلوم به آسمان می رود.

بنابراین اگر به کسی ظلمی نماییم واو ما را نفرین کند نتیجه ی آن را در زندگی خود خواهیم دید.

در رابطه با موردی که فرمودید در مرحله ی اول لازم است مشخص شود که شما خطا واشتباهی در این امر داشته اید یا نه ؟ از ظاهر انچه فرمودید چنین بر می آید که شما هیچ گناهی را مرتکب نشده اید و ازدواج نکردن با آن خانم به دلیل مخالفت خانواده ،حقی را از ایشان تضییع ننموده است.بنابراین در این شرایط نفرین کردن ایشان تاثیری در زندگی شما ندارد چرا که بحق نمی باشد.
    ولازم است توجه کنید تا زمانی که این تلقین نادرست در ذهن شما وجود داشته باشد شرایط برای شما سخت وسخت تر خواهد شد پس سعی شما بر این باشد که تلقین بد را حذف وبه جای آن توکل بر خدا و خوشبینی نسبت به آینده را جایگزین تلقین نمایید.

[1] . نور، 22.
    [2] . مجلسی، محمد باقر، بحارالانوار، ج 90، ص 359، موسسة الوفاء، بیروت، 1409ق

ویرایش توسط سینا : ۱۳۹۳/۰۳/۱۷ در ساعت ۲۲:۴۱

5. صلوات ها 10

علاقه
    به تقرب الهی رسیدن
    نوشته
    38
    حضور
    1 روز 21 ساعت 2 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    1
    صلوات
    205

هوالناظر

سلام این تاپیک رو هم مطالعه کنید:

با توجه به آیات قرآن، آیا ما باید از خودمون مراقبت کنیم یا نه؟

بسم الله الرحمن الرحیم
    رضیت بالله ربا و بمحمد صلی الله علیه و آله نبیا و اسلام دینا و بالقران کتابا و بالکعبه قبله و بعلی علیه السلام
    ولیا و اماما و بالحسن و الحسین وعلی بن الحسین و محمد بن علی و جعفر بن محمد و موسی بن جعفر و علی بن موسی و

محمد بن علی و علی بن محمد و الحسن بن علی و الحجه بن الحسن صلوات الله علیهم اجمعین ائمه فرضنی لهم انک علی کل شی ء قدیر

7. صلوات ها 3

علاقه
    مسائل دینی و اعتقادی
    نوشته
    104
    حضور
    3 روز 14 ساعت 54 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    334

از پاسخگویی شما بی نهایت سپاس گذارم. امیدوارم بتوانم به فرموده شما عمل کنم. ولی برایم بسیار عجیب است که افرادی که احتمال می دادم به راحتی به من جواب مثبت دهند متاسفانه جواب منفی دادند و این مورد مرا گیج کرده. من پسری آرام و خوش اخلاق هستم و افرادی که مرا می شناسند همیشه به من می گفتند خوش به حال کسی که همسر تو شود. جایگاه اجتماعی خوبی هم دارم. نمیدانم دلیل این جواب های منفی چیست؟؟؟

خدا خیرتان دهد
    اللهم عجل لولیک الفرج...

9. صلوات ها 6

علاقه
    مطالعه
    نوشته
    697
    حضور
    5 روز 2 ساعت 44 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    380
    صلوات
    2487

سلام !
    البته نباید از حق هم بگذریم که شما بااون جواب رد دادن اونم به اون صورت وبا دروغ دل اون دختر رو شیکوندید . شما حتی سعی نکردید که خانواده خودتونو مجاب کنید
    وخیلی سریع مخالفت اونها رو قبول کردید و به دورغ به اون دختر معصوم گفتید که دوستش ندارید . شما هیچ عیبی دراون دخترندیده بودیدو بهانه ای برای مخالفت نداشتید
    و قطعا" اونم از شما عکس العملی دیده بوده که یک دل نه صد دل عاشق شما شده .
    وقتی خانواده شما بی دلیل دختری رو رد میکنه خب باید منتظرموردای مشابه اونم باشید . اما اینکه شما هم جواب رد می شنویدباید بگم که در همیشه روی یک پاشنه
    نمی چرخه . بالاخره جایی باید شما هم اون حسی رو که به دیگران القاء میکنید از طرف دیگران ببینید .( منظورم همون حس مخالفت و رد کردن دختری بدون دلیل وبهانه )
    راستی یه سئوال چطور دلتون اومد وقتی که دوستش داشتید به دروغ بهش بگید که دوستش ندارید و تا این اندازه اونو تحقیرکنید ؟ با عرض معذرت به شما برادر محترم
    باید بگم که خود کرده را تدبیر نیست . شما به سختی دلی رو شیکوندیدچه بسا هنوزم در فکر شما باشه .
    و من کنارپنجــــــــــــره گیرماندن ورفتن هستم
    ماندنم معلوم نیست ورفتنم گیردر پنجـــــــــــــره ی بودنم
    ای پنجــــــــــــره بگشای دلت را
    با من سخن بگو

بروم یا بمانم

11. صلوات ها 9

نوشته
    56
    حضور
    3 روز 3 ساعت 42 دقیقه
    دریافت
    5
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    307

میشه بفرمایید چطور یکدفعه اون خانم عاشق شما شد؟
    خوب حتما یک رابطه هر چند لسانیِ کوتاه مدت با ایشون برقرار کردید و حتما تو صحبتهاتون از قصد و علاقتون برای ایشون گفتید، ایشون هم یک خانم بی آلایش و عاطفی بودند و سریعا نسبت به شما دلداده شدند.
    حال سوال من اینجاست آیا ازدواج سنتی هم اینگونه مشکلات را دارد؟
    اگر قبل از روبرو شدن با آن دختر، با خانواده خود مطرح می کردید و اجازه میدادید که آنها تحقیقات و بررسیهای خودشان را شروع کنند و بعد ایشان را مورد بررسی های شخصی قرار می دادید، آنوقت هم چنین مشکلی پیش می آمد؟
    مسئله شما که تمام شده و انشالله برای هر دو طرفتان ختم به خیر گشته و مشکلاتی که بیان کردید به زودی حل شود.
    ولی روی سخنم با نفس خودم است که از ماجرای شما درس بگیرم که بعضی چیزها مدرنش به درد نمی خورد، علی الخصوص ازدواج!

13. صلوات ها 7

علاقه
    مسائل دینی و اعتقادی
    نوشته
    104
    حضور
    3 روز 14 ساعت 54 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    334

با سلام به دوستان محترم m_d و afshan

توی حرفام گفته بودم که ایشون جزء شاگردای من بود. من کلاس فوق برنامه توی دانشگاه برگزار میکردم و بیش از 100 نفر دانشجو سر کلاس من مینشست و از اونجایی که توی دانشگاهمون شخصیت محبوبی بودم طبیعی بود خیلیا باهام ارتباط لسانی در حیطه کاری برقرار کنن و همزمان در دل علاقه هایی به من پیدا کنن ( اینا رو اصلا محض تعریف از خود نمیگم فقط میخوام بگم چطوری اون دختر به من علاقه مند شد)

من قبل از آشنایی با این دختر با خانواده مطرح کرده بودم ولی مخالفت کرده بودند ( نه با این دختر بلکه کلا با ازدواج کردن من مخالف بودند ) . دلیل مخالفت خانواده شاغل نبودن من بود. به من گفته بودن اول برو دنبال کار بعد ازدواج. من ته دلم قرص بود که با توجه به توانایی هایی که دارم شغل پیدا میکنم. ولی اون زمان از طریق یکی از دوستان خبر داشتم که دختره خواستگار زیاد داره. از طرفی هم از این میترسیدم که اگه ازش خواستگاری نکنم یه وقت اون پیشقدم بشه و اصلا دوست نداشتم این اتفاق بیافته. روز به روز بهم نزدیک تر میشد و به زبان بی زبانی بهم میگفت ازم خواستگاری کن. منم بالاخره علی رغم مخالفت های خانواده ازش خواستگاری غیر رسمی کردم.

ماجراهای بعدی طولانی هست. فقط همینو بهتون بگم که با این دلیل به دروغ بهش گفتم دوستش ندارم که شاید بتونه یه مدتی که من خانواده ام رو راضی میکنم دوری منو تحمل کنه. آخه هر روز میگفت " کی میای خواستگاری رسمی؟ من دیگه طاقت ندارم" منم این کار رو کردم تا شاید بتونه فراموشم کنه. غافل از اینکه در نهایت همین سیاست غلطی که پیش گرفتم باعث شد در عرض سه ماه منو فراموش کنه و به یکی دیگه بله بگه. اینکه بله گفتنش به خاطر فراموش کردن من بود یا نه نمیدونم.

در مورد اقداماتم هم برای راضی کردن خانواده برای خواستگاری باید بگم یک بار به مدت 26 ساعت اعتصاب غذا کردم تا اینکه خانواده راضی شد که به خواستگاری بره ولی چون به حالت اجباری خواستگاری رفتند جوابشون از قبل مشخص بود. خانواده من میرفتند تا به دنبال نقطه ضعفی از خانواده دختر بگردن و منو راضی کنن که فکر این دختر رو از سرم بیرون کنم. بعد از خواستگاری هم گفتند این دختر به دردت نمیخوره. منم وقتی دیدم راضی کردن خانواده به زمان احتیاج داره و این دختر هم اصلا صبر و تحمل نداره این دروغ رو بهش گفتم.

اللهم عجل لولیک الفرج...

15. صلوات ها 6

نوشته
    297
    حضور
    11 روز 7 ساعت 45 دقیقه
    دریافت
    41
    آپلود
    0
    گالری
    21
    صلوات
    1873

با سلام

به هر حال اشتباهاتی هم شما و هم آن خانم و هم خانواده شما مرتکب شدید. و الان باید جور آن را بکشید. همانطور که الان مطمئنا آن دختر می کشد! (کسی که آنقدر به شما علاقه داشته وقتی ظرف 3 ماه به دیگری جواب مثبت می دهد فقط و فقط یک معنا دارد: میخواسته به شما ثابت کند آنقدرها هم که شما فکر می کنید وابسته به شما نبوده که در عوض آن علاقه، شما غرورش را آنچنان شکسته اید! )

اون دختر با عجله و کم صبریش و شما با رفتارهای بچه گانه تون با خانواده بجای گفتگوی عاقلانه و منطقی برای راضی کردن اونا! و خواستگاری غیر رسمیتون قبل از آماده کردن خانواده تون! و خانواده شما با بی توجهیشون به شرایط شما و علاقه آن دختر به شما! در حالی که به نظر میرسه تمام ملاکای لازم رو داشته (بجز اینکه اون به شما علاقه مند بود و این از نظر اونا اشتباه بوده!) نشان دادید که اون زمان شما بسیار ناپخته و خام بوده اید!

اما این موضوع نفرین! مطمئنا واقعیت دارد و شما تا مدتی گرفتار آه آن دختر هستید! اما نگران نباشید، خدا بزرگتر و مهربان تر از آن است که شما را نبخشد! فقط باید از ته دل توبه کنید و سعی کنید با شناخت بهتر خودتان رفتار صحیحتری در پیش گرفته و به جای اینکه مرتب پشت سر هم هر جایی که رسیدید خواستگاری برید، با دقت نظر و تحقیق کامل به خواستگاری دختری برید که با شرایط شما مناسبتر باشه.

اینطوری احتمال زیادی وجود داره که موفق به یک ازدواج مناسب با یه شخص مناسب بشید.
    ما هم براتون دعا می کنیم مشروط به اینکه هر وقت ازدواج کردید بیایید اینجا و به ما هم خبر بدید و شیرینی شو تنها تنها نخورید!
    موفق باشید.

میخانه اگر ساقی صاحب نظری داشت، میخواری و مستی ره و رسم دگری داشت.
    پیمانه نمیداد به پیمان شکنان باز، ساقی اگر از حالت مجلس خبری داشت.
    بیدادگری شیوه مرضیه نمیشد، این شهر اگر دادرس و دادگری داشت…

17. صلوات ها 5

نوشته
    84
    حضور
    5 روز 8 ساعت 55 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    353

نقل قول نوشته اصلی توسط javaneh1986 نمایش پست ها
    بیش از 35 مورد خواستگاری رسمی رفتم
    سلام
    برای اینکه شان خودتون رو سبک نکنید همین مطلب رو دیگه نه پیش دیگران ونه خودتون مطرح نکنید
    سلامتی روح روانتان را تجدید کنید
    برای ازدواج کمی تامل کنید تا خدا راهش را به شما نیز نشان دهد.
    از دعای خیر مادر وپدر بهره ببرید
    این رو هم بگم توصیه شده زیاد استغفار کنید و خواسته تان را از خدا طلب کنید.
    التماس دعا
    جوانمردی
    بینش واندیشه
    بهترین اعتماد به نفس
    افوض امری الی الله ان الله بصیر بالعباد

19. صلوات ها 6

نوشته
    1,594
    حضور
    14 روز 5 ساعت 56 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    1
    گالری
    302
    صلوات
    4561

دل شکستن یک حق الناس است.

تا میتوانی دلی به دست اور دل شکستن هنر نیست
    دل به دست اوردن چقدر سخت و دل شکستن چه اسون.

کافیه کسی که دلش را شکسته اید گفته باشد خدا خیرش ندهد.

یا کسی اربعین می آید
    یا نمی خواهد بیاید

نتونستم و نشد و دلم میخواست اما نشد
    نداریم.

21. صلوات ها 5

صفحه 1 از 4 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)