بدحجابی؛ سلاح خاموش

تب‌های اولیه

14 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
بدحجابی؛ سلاح خاموش

[="Black"]چند روز پیش برای خرید لباس به مرکزشهر رفتم، خیابان های اصلی شهر پربود از آدم هایی با طرز پوشش شبیه هم؛ انگار سلیقه ها یکی شده، موها یک جور رنگ شده با یک مدل آراسته شده، مد لباس ها هم چندان تفاوتی ندارد.
ویترین های مغازه های بازار اردبیل پر از اجناس و مدل های عجیب و غریب، فروشنده مغازه هم با آب و تاب از اجناس مغازه اش تعریف می کرد، طوری که عقل و هوش از خریدار می برد؛ این جنس مارک فلان کشور است و پارچه اش تولید این کشور مطرح، لنگه اش را هیچ جا پیدا نمی کنی! الان نخری ضرر کردی مطمئن باش فردا با این قیمت آن را نمی توانی بخری فروش این جنس فوق العاده است!
[/]

[="Black"]برای پیدا کردن لباس دلخواه به تک تک مغازه های بازار سر زدم اما دست از پا درازتر برگشتم؛ منتظر اتوبوس بودم که ناگهان صدای جرو بحث مادری با دخترش توجه مرا به خود جلب کرد این چه پالتوی بود که خریدی با این رنگ جلف؟ آخه مگه قحطی پالتو بود عزیزم با این انتخابت آبرو برام نمیزاری؛ دختر که اصلا گوشش به این حرف ها بدهکار نبود و ازانتخابش راضی؛ در جواب مادرش گفت: آخه مادر من کی تو این دوره زمونه پالتوی گله گشاد می پوشه که من دومیش باشم؛ مطمئن باش کسی نمیگه پالتوت مدلش بده آخه همه الان همین مدلی می پوشن.
این جروبحث ناشی از فاصله بین نسلها بود یا چیز دیگری نمی دانم اما منو به این فکر انداخت که نظر چند نفر از نوجوانان وجوانان اردبیلی را در این خصوص جویا شوم.
[/]

[="Black"]رویا دانش آموز اردبیلی ، در رویای خود به عمل بینی و جراحی زیبایی می اندیشد گرچه رویایش بی شباهت به راه رفتن بر روی ابرها نیست اما او خود را باتحقق این رویا خوش تیپ تر ازهمه می داند.
راستی آیا لباس تقوایی که خداوند انسان را به آن امر کرده در زیبایی ظاهری خلاصه شده؟ پس زیبایی باطنی که خداوند بر آن تاکید دارد کجای این زندگی است؟
ساناز، هم تمام دنیایش در پوشیدن لباس تنگ و آراستن موهایش گره خورده؛ ساناز درگیرو دار زمانه فقط به خرید لباس هایی با طرح و مد و رنگ سال فکر می کند و می گوید لباسی برای پوشیدن خوبه که تن خوری خوبی داشته باشد، توتنت زار نزنه، مد روز باشه و تو رو زیباتر جلوه بده؛ پوشیدن لباس گشاد بی سلیقگی رو نشون میده و مهم اینکه که همه لباستو بپسندند!
[/]

[="Black"]حال سوال این است که چرا ساناز به این نتیجه رسیده که داشتن حجاب کامل نشانه بی کلاسی و سنتی بودن است راستی مقصر اصلی کیه؟ خانواده، جامعه و یا هردو؟
همه مقصرهستیم همه ما که در تبیین دینمان و فلسفه حجاب کوتاهی کرده ایم و کار به جایی رسیده که حجاب رو به مراسم مذهبی و ختم محدود کرده ایم.
شبنم که چکمه ساق بلندش از تمیزی برق می زند با اکراه و اصراردوستش در گپ ما شرکت می کند.
شبنم می گوید طراحان لباس کشور اگر ازمدل های خارجی کپی نمی کردند شاهد پوشش هایی این چنینی نبودیم.
[/]

[="Black"]او که خود پالتوی کوتاه و مد روز پوشیده ادامه می دهد: بین مدهای جذاب، کوتاه، چسبان و مدل های بلند و گشاد با رنگ های غیر جذاب معلوم است طرحی طرفدار دارد که جذاب تر باشد.
شبنم می گوید: اگر کسی هم بخواهد لباسی متناسب با فرهنگ خود پیدا کند در بازار با مشکل روبرو خواهد شد چرا که پیدا کردن این مدل ها پیدا کردن سوزن در انبار کاه است؛ اگرهم پیدا کند جوان پسند نیست.
سارا که هم در کنار ما ایستاده، از ویترین های خالی از لباس های متناسب با فرهنگ ایرانی گلایه دارد و می گوید: مادرم چادری است و مادر بزرگم تا چند سال پیش لباس محلی می پوشید، اما حالا، این طرز پوشش را مناسب من نمی دانند چرا که این نگرش در جامعه جا افتاده که چادر و لباس محلی نشانه عقب ماندگی است.
شاید حکایت ما حکایت کسی است که خود را به خواب زده وتا خودش نخواهد بیدار کردنش محال است به هر حال این نگرش که برای متمدن بودن در دنیای امروز باید به جای افتخار و معرفی فرهنگ و تمدن خود، گذشته را قاب کنیم و میراث دار فرهنگ بیگانه شویم یعنی کتمان فرهنگ و داشته های یک ملت و از بین رفتن روح آزادگی و فراهم شدن زمینه استعمار قدرت های بزرگ.
[/]

[="Black"]آیدا دانشجوی رشته مدیریت وضع موجود را شایسته جامعه ایرانی نمی داند و می گوید: بد حجابی آنقدر در جامعه عادی شده که قباحت آن از بین رفته و کم کم به ارزش تبدیل شده است.
این دانشجو نگران از آخرعاقبت این وضعیت ادامه می دهد: امروزه غیرت به واژه ای نا آشنا در لغت نامه ذهن برخی افراد تبدیل شده و این یعنی خشکیدن رگ غیرت مردان؛ مردی که حاضرمی شود دست در دست ناموسش با آرایش و لباس نامناسب در خارج از خانه حاضر شود با دست خود بنیان خانواده اش را سست می کند.
[/]

[="Black"]وی می گوید: متاسفانه امروز دختران جوان با سرزدن به مغازه های لوکس لباسی می خرند که تعریفش را فلان کس از تبلیغ فلان شبکه ماهواره دیده، تفاوتی ندارد متناسب با شخصیت فرد باشد یانه؟ مهم این است که مد روز باشد و مارک دار!
مینا سال سوم دبیرستان هم می گوید: می خواهم مثل فلان هنر پیشه صدا وسیما باشم اگر حجاب آن مشکلی دارد پس چرا در رسانه ملی نقش افرینی می کند.
[/]

[="Black"]با این اوصاف به نظر می رسد پروژه کشف حجابی که رضا خان نتوانست به زور در ایران عملی کند امروز با گسترش بد حجابی در حال تحقق است؛ حال این سوال مطرح است که آیا حقیقت راستین حجاب فرق کرده و یا نگرش ما به حجاب و چگونگی آن عوض شده؟ مگر نه اینکه خداوند در آیه ای از قرآن «ای فرزندان آدم، برای شما لباسی فرو فرستادیم که اندام شما را می پوشاند و مایه زینت شماست و لباس تقوا بهتر است، این از آیات خداوند است باشد که متذکر شده، پند گیرید» حجاب را مایه زینت انسان دانسته و به آن امر کرده است.
امروز بدحجابی با خط بطلان کشیدن بر غیرت مردان و ایجاد بی تفاوتی درخانواده ها، خاموش، ولی به سرعت در حال نفوذ در بین جامعه ایرانی است بنابراین حک کردن نقش حجاب در ذهن دختران ایران اسلامی فقط با نصب بنر و پوستر میسر نمی شود باید چاره ای اندیشید.
[/]

من هر وقت که خودم به اون درک و فهم برسم که حجاب خوبه حجابم رو کامل میکنم بدم میاد کسی امر به معروفم کنه چون یک انسان بالغی که میدونه حجاب خوبه ولی بهش اعتنا نمیکنه دیگه نیازی به امر به معروف نداره چون دونسته گناه میکنه

جالبه بدونید اون افرادی که امر به معروف میکنن همونایی هستن که وقتی سنشون کم بود کمترین گناهشون رعایت نکردن حجاب بود !!! تازه اینا همونایی هستن که بچه خودشون بیراهه میره ولی میخوان بچه دیگران رو هدایت کنن !!!!

امر به معروف برا کسی هست که ندونه که گناه میکنه, بالغ و اگاه نباشــــــــه!!! امروزه همه خوب و بد رو از هم تشخیص میدن ..

و امر به معروف بچه ها به عهده ی والدینشون هست اگه والدین چیزی نمیگه گناهش به عهده ی والدین هست در صورتی که یکی میخواد همین والدین رو امر به معروف کنه

کل جامعه اعم از والدین و بچه ها همه به فساد کشیده شدن ..

شماها یک عمل خوبی انجا بدین که همه خوششون بیاد و تو جامعه رسم بشه 10000000بار بهتر از امر به معروف هست

مثلا درعین حال که شیک باشی با حجاب هم باشی اخلاقتم خوب باشه این باعث میشه همه ازت خوشش بیاد و به حجاب هم خوشبین باشن.

در پناه حق و حقیقت

اینقدرم سر ماهواره و غرب نندازین زمون شاه که کسی ماهواره نداشت اون موقع کی بی حجابی رو ترویج میداد؟؟؟

این که ادم ظاهری خوب و اراسته داشته باشه یک مسعله ی ذاتی هست همه دوست دارند و به نظرم اشکال نداره به شرطی که ظاهر ادم جلف نباشه در این صورت مفسده ای هم نخواهد داشت

مثلا من خودم اگرچه حجابم کامل نیست ولی همیشه سعی میکنم تمیز و شیک در عین حال متین برم بیرون همیشه جوری هم برخورد کردم که هیچوقت هیــــــــچوقت کسی جرات نکرده شماره بده چون سنگین برخورد کردم نه مثل خیلیا که لوس بازی درمیارن بیرون خودشونو نشون میدن !

دوست عزیز سلام

*شیوا*;532353 نوشت:
من هر وقت که خودم به اون درک و فهم برسم که حجاب خوبه حجابم رو کامل میکنم بدم میاد کسی امر به معروفم کنه چون یک انسان بالغی که میدونه حجاب خوبه ولی بهش اعتنا نمیکنه دیگه نیازی به امر به معروف نداره چون دونسته گناه میکنه

یک انسان بالغ و عاقل که میدونه داخل لیوانش سم کشنده ست و اونو سر میکشه ( چه بهش بگن سمه نخور و چه بهش نگن) یه مشکلی داره
یا میخواد خودکشی کنه که دیگه نمیشه گفت این آدم فکرش سالمه یا اینکه فکرش واقعا سالمه ولی به اشتباه فکر میکنه( یا کسی به اشتباه بهش قبولونده) که این سم برات خاصیت داره و کشنده نیست.
به هر حال دیگرانی که دوستش دارند بهش میگن که داخل لیوان سمه بلکه دست از خوردن اون برداره

*شیوا*;532353 نوشت:
جالبه بدونید اون افرادی که امر به معروف میکنن همونایی هستن که وقتی سنشون کم بود کمترین گناهشون رعایت نکردن حجاب بود !!! تازه اینا همونایی هستن که بچه خودشون بیراهه میره ولی میخوان بچه دیگران رو هدایت کنن !!!!

ممنونم از چنین تهمت ها یی!!!
خب میشه بفرمایید گناهای دیگه ی بنده چی بوده که کوچیکترینش بی حجابی بوده!!!!؟
ممکنه بفرمایید از بچه بنده چه خطایی سر زده؟

من نمیگم گناهی نداشتم
ولی شما هم بدونید که همه رو با یه ترکه زدن درست نیست.
درست نیست خطا و اشتباهات یه عده رو که فقط تظاهر میکنند به پای همه حتی کسانی که شاید قبلا خطایی داشتند ولی توبه کرده باشند و خطاشونو تکرار نکنند یکی کنید

این عین بی عدالتیه

*شیوا*;532353 نوشت:
امر به معروف برا کسی هست که ندونه که گناه میکنه, بالغ و اگاه نباشــــــــه!!! امروزه همه خوب و بد رو از هم تشخیص میدن .

*شیوا*;532353 نوشت:
و امر به معروف بچه ها به عهده ی والدینشون هست اگه والدین چیزی نمیگه گناهش به عهده ی والدین هست در صورتی که یکی میخواد همین والدین رو امر به معروف کنه

میشه دو مورد فوق رو بفرمایید از کجا میگید؟

به هر حال امر به معروف و نهی از منکر از فروعات دین ما هستند و قطعا خداوند در قرآن و اهل بیت علیهم السلام در احادیثشون، علما و مراجع عظام تقلید در رساله های عملیه شون و اساتید اخلاق در بیانات و کتب اخلاقیشون در موردش صحبت کردند

حالا ممکنه منبع حرفتونو مستند کنید به یکی از موارد فوق که عرض کردم

چون تا حالا چنین قید هایی برای امر به معروف و نهی از منکر ندیدم

پیشنهاد بنده مطالعه این تاپیک

http://www.askdin.com/thread20105.html

*شیوا*;532353 نوشت:
کل جامعه اعم از والدین و بچه ها همه به فساد
کشیده شدن ..

برای این آمار دقیقتون هم منبع دارید؟ ممنونم که به بنده و سایر دوستان یادآوری کردید که خودمون و والدینمون و فرزندانمون آدمای فاسدی هستیم.

*شیوا*;532353 نوشت:
شماها یک عمل خوبی انجا بدین که همه خوششون بیاد و تو جامعه رسم بشه 10000000بار بهتر از امر به معروف هست

بله با این موافقم اینم یکی از راه های خوب امر به معروف و نهی از منکر هست

*شیوا*;532353 نوشت:
مثلا درعین حال که شیک باشی با حجاب هم باشی اخلاقتم خوب باشه این باعث میشه همه ازت خوشش بیاد و به حجاب هم خوشبین باشن

بله با شما موافقم البته معنای شیک بودن باید دقیقا مشخص بشه

*شیوا*;532355 نوشت:
اینقدرم سر ماهواره و غرب نندازین زمون شاه که کسی ماهواره نداشت اون موقع کی بی حجابی رو ترویج میداد؟؟؟

یه قاعده ای وجود داره به اسم قاعده تکرار

مثلا وقتی میخوان به بچه ی پنج شیش ساله که خوندن نوشتن بلد نیست یه چیزی رو یاد بدن اون قدر براش تکرار میکنن تا ملکه ذهنش بشه

کاری که اربابان ماهواره با اقسام برنامه و فیلم ها در قالب های مختلف دارن انجام میدن

زمون شاه هم ماهواره نبود بلکه پخش زنده ارائه میکردن زناشونو میفرستادن ایران که به زنای ما یاد بدن.

*شیوا*;532355 نوشت:
این که ادم ظاهری خوب و اراسته داشته باشه یک مسعله ی ذاتی هست همه دوست دارند و به نظرم اشکال نداره به شرطی که ظاهر ادم جلف نباشه در این صورت مفسده ای هم نخواهد داشت

مثلا من خودم اگرچه حجابم کامل نیست ولی همیشه سعی میکنم تمیز و شیک در عین حال متین برم بیرون همیشه جوری هم برخورد کردم که هیچوقت هیــــــــچوقت کسی جرات نکرده شماره بده چون سنگین برخورد کردم نه مثل خیلیا که لوس بازی درمیارن بیرون خودشونو نشون میدن !

پس این وسط خدا و پیغمبر و مسلمونی و .... هیچی به هیچی؟؟؟!!!

اینکه شیک و تمیز و متین میرید بیرون خیلی عالیه ولی کی تعیین میکنه شیک به چی میگن

مولفه های یه لباس شیکی که اسلام بپسنده چیه؟

اگه بگم به اسلام ربطی نداره که میشم مصداق همون آیه که خداوند فرمودند از دین هرچه را که به نفعشان است انجام میدهند و هر چه را که برایشان سودی ندارد وا میگذارند.

دوست عزیز من هم مثل شما یک خانم هستم و دلم میخواد شیک و تمیز زیبا بپوشم ولی این شیک هایی که پشت ویترین مغازه ها میبینم و چشمم رو میگیره و واقعا از زیبایی و شیکی شون! خوشم میاد مولفه های یک پوشش اسلامی رو نداره. پس ازشون صرفنظر میکنم و دنبال شیک هایی میرم که حداقل اگه گناهای دیگه دارم تو بحث حجابم مرتکب گناه نشم و یه گناه به گناهای دیگه م اضافه نکنم بلکه خدا به خاطر این یه اطاعتی که ازش میکنم از سر گناهای دیگه م هم بگذره. ان شاءالله

سرکار ساحل ارامش یک سو تفاهمی که پیش اومده اولا این هست که من منظورم شما نیستید

من وقتی تو خیابون میبینم که یک خانومی 70 قلم ارایش کرده با ساپورت اومده بیرون و دست یه بچه 3 4 ساله رو گرفته شما انتظار دارید بچه اون خانوم با حجاب و عفاف بار بیاد؟

یا اییییییینهمه دخترایی که ساپورت میپوشن شما اونوقت باید یه موسسه ای شکیل بدین و 70 درصد دخترای جامعه رو جمع کنید و امر به معروف کنید این امکان پذیر هست؟؟؟

در ضمن منکه گفتم فلانی بچش رو نمیتونه امر به معروف کنه رفته سراغ بقیه, منظورم یه شخص مورد نظر از بستگان اینجانب هست البته این جور خانواده ها تو این جمعه کم نیستند. چرا دوست دارین بگین که همه چی عالیه و همه خوبن و همش 2-3 نفری هست که اونا هم با امر به معروف درست میشه؟؟؟!!!

باور کنید ما هم از این وضع خوشمون نمیاد فقط منظورم این هست که کار از امر به معروف دیگه گذشته...

دخترای که مانتو کوتاه میپوشن رو میگیرن ولی کسی که مانتو کوتاه میدوزه میده به بیرون رو کسی باهاش کار نداره!!!

منظورم از شیک بودن این هست که ادم ظاهرش رو حفظ کنه تقریبا میشه گفت تقیه کردن دیگه وقتی تو بالا شهر همه مانتو کوتاه میپوشن و ساپورت و ... من چرا کاری کنم که انگشت نما باشم ؟!

اگرچه در واقع اونا هستن که انگشت نما باید بشن نه من و امثال من ولی اقتضای جامعه دیگه عوض شده

البته سعی میکنم تا جای ممکن هیچ وقت نرم بیرون چون حالم بهم میخوره ازین اوضاع

چند روز پیش نشسته بودیم تو پارک از مساعل خدا شناسی صحبت میکردیم چنتا خانوم هم تو چند قدمی ما نشسته بودن تا حرفای مارو شنیدن کلی مسخره کردن و ... دخترشون هم ساپورت پوشیده بود به نظرتون تو این وضع میشه امر به معروف کرد؟؟

به نظرم تو این شرایط فقط ادم ابروی نه تنها خودش رو بلکه بقیه معتقدین رو میبره

در نهایت میتونم بگم که : مردم رو به زور نمیشه برد بهشت من اگه توانا باشم همین که خودمو جمع و جور کنم و به اصطلاح خودمو به وادی انسانیت و تکامل برسونم .

دوست عزیز

من هم میدونم که منظور شما بنده نبودم و شما فقط چیزهایی رو که با چشمای خودتون دیدید و میبینید بیان کردید ولی بیان اون به این صورت که جمع میبنید و میگید کل جامعه فاسد شدند یا همه چنین چنان یا افرادی که اینجورین چنین و چنا و اصلا استثناء قائل نمیشید عنی بنده و خیلی دیگه از افراد رو دخیل این مسائل میکنید.

من خواستم شما رو در درجه اول متوجه این مساله کنم

من میدونم که وضعیت در مناطق بالاشهر تهران و بالاشهر خیلی از شهرای بزرگ افتضاحه و شما که احتمالا اون جاها زندگی میکنید حق دارید که فکر کنید امر به معروف و نهی از منکر جواب نمیده.

ولی امثال بنده که تو مناطق معمولی و بعضا پایین شهر زندگی میکنیم گاهی چیزهایی میبینیم که مثل شما فکر نمیکنیم

چند وقت پیش توی جلسه ای برای دختران نوجوان کلیپی رو پخش کردم

این کلیپ رو ✘✘✘ تب تند __ܜܔ عاقبت دوستی های قبل از ازدواج+دانلود

بعد از اتمام کلیپ وقتی جمع داشتند از محل خارج میشدند یکی از دختر ها که ظاهر خوبی هم نداشت گفت : برای اولین بار از اینکه دوست پسر ندارم خوشحالم

این دختر وضعیت پوشش خوبی نداشت ولی ظاهرا خانواده تحت کنترل های شدید نگذاشته بودند که او هم مثل دوستانش ...

و اون از این موضوع ناراحت بود چون فکر میکرد عقب مونده

با دیدن این کلیپ برای شرایطی که داره انگیزه پیدا کرد.

اینو گفتم که بدونید خیلی ها فکر میکنند فلسفه حجاب رو میدونند

شاید هم واقعا بدونند

ولی برای عمل کردن به دانسته باید اون دانسته تبدیل به باور بشه

این دختر باید باور داشته باشه که هر جای دنیا هم که باشه باز هم حجاب به دردش میخوره

ما تو کشور اسلامی چون اطرافیانمون بی حجابند و انگشت نما میشیم سعی میکنیم هم رنگ جماعت بشیم

اون وقت دختران مسلمان توی کشور های غیر مسلمان به خاطر حجابشون از دانشگاه مدرسه محل کار اخراج میشن و حتی کشته میشن و باز هم چیزی از حجاب کم نمیگذارند

من قبول دارم که امر به معروف و نهی از منکر روی خیلی ها تاثیر نمیذاره

ولی اگر همه مردم این واجب رو انجام بدن میدونید چی میشه؟

فرض کنید خانمی از منزل بیاد بیرون و بره بازار و تا برگرده 10 نفر بهش (با روش درست) بهش تذکر بدن

این خانم دوبار سه بار این شرایط براش پیش بیاد دفعه بعد کمی حجابشو بهتر میکنه

ولو اینکه این کار از روی اعتقاد نباشه اما حداقل ظاهر جامعه حفظ میشه افراد کمتری به سمت گناه تحریک میشن

حداقل وقتی کسی میخواد از ناموس مردم حمایت کنه با چاقو شاهرگشو نمیزنن (شهید علی خلیلی) و یا مثل خانوم های محجبه ای که اخبار مضروب شدنشونو شنیدیم مورد ضرب و شتم قرار نمیگیرند.

حجاب یک امر شخصی نیست اگر من و شما بخوایم اعتقاداتمون رو رها کنیم فقط برای اینکه مسخره نشیم چیزی برامون نمیمونه

روایت داریم که در آخرالزمان دیندار موندن مثل گرفتن گوی آتش در کف دست میمونه.

من فکر میکنم تحمل رارت این گوی توی این دنیا راحت تر از تحمی حرارت آتش در آخرت باشه

من نمیگم همه چیز عالیه

بله تو مناطقی مثل منطقه ای که شما زندگی میکنید شاید امر به معروف و نهی از منکر فایده نداشته باشه ولی این مساله برای همه مناطق صدق نمیکنه

بنام خدا
حجـــاب ***

حتی در زمان حضرت محمد حضرت محمد کاری به بی حجابان نداشت وجود بی حجاب در جامعه از طرفی بهتر هست باعث بهتر دیده شدن با حجاب میشه بر فرض در کشوری آزادی کل هست مثل ترکیه یا ..و هر دختری بی حجاب با هر شکل هست بیرون میرود در بین این بی حجابان اگر با حجابی باشد بهتر میتوان فهمید او پاک هست زیرا او اختیار بی حجابی را دارد و میتواند و از انجایی که این کار را نمیکند پاک هست این یه نوع پاکی و حجاب ذاتی هست ولی حال بیاییم ببینیم که در یه جامعه حجاب اجبار است و همه به زور با حجاب هست در بین این افراد چگونه میتوان با حجاب اصلی رو منظور هم با حجاب هم با حجاب ذاتی رو پیدا کرد؟؟ ثانیا از نظر بنده حجاب ظاهری به معنای پاکی نیس خیلی از دخترای با حجاب رو دیدم که همیشه به پسر ها نگاه میکرد ولی یه دختر بی حجابی بود که اصلا به پسر ها نگاه نمیکرد هر چند این از روی غرور زیبایی هست ولی این به پاک بودن اثر مثبتی دارد لذا من خودم هم پسری هستم که با مد روز هستم ولی اصلا با دختری دوست نمیشم زیرا احساس گناه و خیانت به خدا هستم این یه پاکی ذاتی هست و برای همین حجاب به معنای پاکی و غیر پاکی نمیباشد به جای اینکه خونواده به زور به دخترشان دستور حجاب بدهند یا با حجاب تربیت کنند یکم وقت بگذارن و یکم خدا را برایش بگوین تا خودش حجاب را ترجیح دهند مقام کسی که میتواند بی حجاب باشد ولی با حجابی را بر میگزیند از کسی که نمیتواند بی حجابی را بر گزیند و با حجاب باشد بر تر است . انسان وقتی به تکامل رسید تکامل تفکر یعنی زمانی که توانست به تفکر خود غلبه کند و از انجایی که غلبه کرد میتواند به اخلاقش و احساساتش غلبه کند ان زمان باید تربیت خود را که با اشکالاتی هست رو کنار بگذارد با چیز هایی را که بهش آموختن رو کنار بگزارد و دوباره خودش را اخلاقش را بسازد مثل این هست که من خدا را میدانم هست ولی اصلا دلیلی ندارم و فقط میدانم هست چون از بچگی گفتن و حتی یه بار هم شک تردید نکردم این ها پایه تربیت هست و درکی توش نیس ولی من بعد ها این را کنار میگزارم به شک تردید وجود خدا میرسم بعد برهان و نظم و بعد درک واقعیت خدا از نظر بنده دخالت و حجاب زور کاملا اشتباه میباشد لذا ازادی کامل مثل کشور های غربی هم کاملا اشتباه میباشد کشور ما در حال حاضر جنبه این بی حجابی را ندارد بر فرض یه پسر تو خیابون بره یه دختر با شلوارک ببینه چی میشه به این جوان؟ d:

موضوع قفل شده است