فردی مذهبی در خانواده ای غیر مذهبی

تب‌های اولیه

5 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
فردی مذهبی در خانواده ای غیر مذهبی

سلام علیکم
بنده حقیر مدت ها مذهبی نبودم و بعد تصمیم گرفتم که در مسیر تبدیل شدن به مسلمان کاملی بدون فروگذاشتن امر و توصیه خداوند در کوچکترین زمینه ای ، گام بردارم.(البته برخلاف خانواده از
کودکی تایل به اسلام داشتم...هرکسی کو ذور ماند از اصل خویش بازجود روزگار وصل خویش)
بهرحال الان به وضعیت خانوادم که نگاه میکنم اینگونه است:
1. خانواده ام مذهبی نیستن و حتی خانواده ی نرمالیهم نیستن ازین باب که داداشای گرامی برای روابط غیر اخلاقی قبحی قائل نیستند
پایبندی اخلاقی ندارند
رفتار شایسته با پدر مادر ندارند، هزینه های تحمیلیشان به پدر خانواده سر به فلک میگذارد... چند ده میلیونی...البته به نظر بنده حقیر تقصیر تربیت نامناسب است اما اصلا بحث من این نیست

2.پدر گرامی با زن دیگری در ارتباط هستند. و شاید در آینده مادرم را طلاق دهد یا شاید هووی گرامی را تقدیم کانون سرد خانواده کند

این جنبه های منفی اخلاقی در مقابل جنبه ی مثبت هم اینکه
پدرم با مشقت زیاد و از هیچ این خانواده را ساخت و تقریبا از نظر مالی چیزی کم نذاشت و
هم پدر ،هم مادر ، هم تمام فرزندانشان تحصیل کرده هستند بطوریکه هم فرزند المپیادی و نمونه ی کشوری داشتند وهم فرزندی با رتبه تک رقمی در کنکور ارشد مهندسی
و والدین ارجمندم از نظر فلسفی وتحصیلی بشدت متجرب و آگاه هستند

بهرحال فرض براین بگذارید ک خانواده ام ازنظر دانشی ،اطلاعات انیشین را دارا هستند ولی ازنظر اخلاقی در سطح بسیار پایینی از روابط مشترک انسانی
بهرحال سوال من اینست که:
1.چگونه دختری مذهبی با دیدن چنین وضعی راضی به ازدواج با بنده میشود.... اصلا غیر مذهبیشم چگونه خواهد شد. چرا که ازدواج تنها پیوند بین دوفرد نیست...خانواده بسیار مهم است
2.چگونه هم ب خودم هم ب دیگران ثابت شود که خصوصیات زشت خانواده ام در من وجود دارد و اینکه طبق روایات این ژن معیوب را من چطور به نسل بعد منتقل نکم.
3... کلی سوال دیگه ام هست اما فعلا همین ها بس است..
ممنون

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد امیدوار

sall;524944 نوشت:
سلام علیکم
بنده حقیر مدت ها مذهبی نبودم و بعد تصمیم گرفتم که در مسیر تبدیل شدن به مسلمان کاملی بدون فروگذاشتن امر و توصیه خداوند در کوچکترین زمینه ای ، گام بردارم.(البته برخلاف خانواده از
کودکی تایل به اسلام داشتم...هرکسی کو ذور ماند از اصل خویش بازجود روزگار وصل خویش)
بهرحال الان به وضعیت خانوادم که نگاه میکنم اینگونه است:
1. خانواده ام مذهبی نیستن و حتی خانواده ی نرمالیهم نیستن ازین باب که داداشای گرامی برای روابط غیر اخلاقی قبحی قائل نیستند
پایبندی اخلاقی ندارند
رفتار شایسته با پدر مادر ندارند، هزینه های تحمیلیشان به پدر خانواده سر به فلک میگذارد... چند ده میلیونی...البته به نظر بنده حقیر تقصیر تربیت نامناسب است اما اصلا بحث من این نیست

2.پدر گرامی با زن دیگری در ارتباط هستند. و شاید در آینده مادرم را طلاق دهد یا شاید هووی گرامی را تقدیم کانون سرد خانواده کند

این جنبه های منفی اخلاقی در مقابل جنبه ی مثبت هم اینکه
پدرم با مشقت زیاد و از هیچ این خانواده را ساخت و تقریبا از نظر مالی چیزی کم نذاشت و
هم پدر ،هم مادر ، هم تمام فرزندانشان تحصیل کرده هستند بطوریکه هم فرزند المپیادی و نمونه ی کشوری داشتند وهم فرزندی با رتبه تک رقمی در کنکور ارشد مهندسی
و والدین ارجمندم از نظر فلسفی وتحصیلی بشدت متجرب و آگاه هستند

بهرحال فرض براین بگذارید ک خانواده ام ازنظر دانشی ،اطلاعات انیشین را دارا هستند ولی ازنظر اخلاقی در سطح بسیار پایینی از روابط مشترک انسانی
بهرحال سوال من اینست که:
1.چگونه دختری مذهبی با دیدن چنین وضعی راضی به ازدواج با بنده میشود.... اصلا غیر مذهبیشم چگونه خواهد شد. چرا که ازدواج تنها پیوند بین دوفرد نیست...خانواده بسیار مهم است
2.چگونه هم ب خودم هم ب دیگران ثابت شود که خصوصیات زشت خانواده ام در من وجود دارد و اینکه طبق روایات این ژن معیوب را من چطور به نسل بعد منتقل نکم.
3... کلی سوال دیگه ام هست اما فعلا همین ها بس است..
ممنون

بسمه تعالی
با تقدیم سلام و تحیت و نیز عرض خوش آمد محضر جنابعالی

دوست و برادر گرامی از حضور شما در انجمن و جمع دوستان خوشحالیم و تحول اخلاقی را به شما تبریک می گوییم. ان شاء الله که در این مسیر نورانی ثابت قدم باشید.

_ حق با شماست! در امر ازدواج نمی توان از خانواده قطع نظر نمود، اما نباید فراموش کرد که محوریت با خود فرد است. در صورتی که فردی از شایستگیهای لازم برخوردار باشد و در مقام اثبات این شایستگیها برآید، حساسیت دختر و خانواده وی نسبت به موضوع خانواده تحت الشعاع قرار خواهد گرفت. آنچه که از اهمیت برخوردار است این است که حضرتعالی از استقلال و مدیریت لازم در سطح ارتباط با خانواده برخوردار باشید.

_ ژن معیوب ارتباط چندانی با مواردی که مورد اشاره قرار دادید ندارد. به این دلیل که تاثیر ژن در موارد غیر اختیاری است و نه اموری که از روی اختیار و انتخاب ( موارد مورد اشاره ) محقق می شوند. مستحضرید تاریخ مملو است از افرادی که مسیر انتخابی شان متفاوت با خانواد خود بوده است ( عدم تاثیر ژن ) و البته خود جنابعالی نیز مثال بارزی از این واقعیت هستید. و چه بسا به خواست خدا، خانواده محترم نیز تحت تاثیر مجالست با شما رفتارهای ناشایست خود را اصلاح کنند.

بنابراین به خدای بزرگ توکل داشته باشید، خود را نگران نکنید و مراقب باشید در دام وسواس و سختگیری نیفتید!

در پناه خدای متعال موفق و سربلند باشید

و آخر دعوانا ان الحمدالله رب العالمین

كاملا دركت ميكنم منم الان دقيقا وضعيت شما رو دارم ولي خدا خودش بهم ارامش داده

من به اين نتيجه رسيدم رو مواضع دينيم محكم بمونم بقيه بيشتر راه ميان تا هي مراعات حالشون رو كنم بعدم در رابطه با ازدواج مطمئن باشيد خدا فردي رو سر راه تون قرار ميده كه هم كفو شما باشه ، فقط بايد صبور بود راهي كه خدا پشتت باشه هر چي هم سخت باشه ولي ته دلت ارومه

سلام دوست خوبم
حضورت رو تو انجمن تبریک می گم و البته خیلی بیشتر این عقاید و همت و تلاشت رو تبریک می گم.

دلیلی اصلی پست دادنم این بود که بگم به نظرم نباید خیلی از بابت ازدواج نگران بود، چون دخترانی هم پیدا میشن که مذهبی ن ولی خانواده نه چندان مذهبی ای دارن. می تونید با اونا ازدواج کنی. اونا که شرایطت رو بهتر درک میکنن.

ان شاء الله موفق باشی Wink

موضوع قفل شده است