جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: كجايند 313 يار وفادار...

 1. #1

  عضویت
  جنسیت مهر ۱۳۸۸
  علاقه
  اهل بیت علیهم السلام
  نوشته
  1,895
  حضور
  3 ساعت 48 دقیقه
  دریافت
  5
  آپلود
  0
  گالری
  39
  صلوات
  13019

  كجايند 313 يار وفادار...
  چه ارتباطي ميان ظهور امام زمان (عج) و وجود 313 تن از ياران اصليشان وجود دارد آيا با وجود گذشت اين همه سال از غيبت، 313 يار به طور همزمان براي آقا وجود نداشته يا مصلحت چيز ديگري است؟
  ویرایش توسط محمد : ۱۳۸۹/۰۱/۱۹ در ساعت ۱۲:۲۴
  از غم هجر مکن ناله و فریاد که دوش
  زده ام فالی و فریاد رسی می آید . . .

 2. صلوات ها 7


 3. #2

  عضویت
  جنسیت شهريور ۱۳۸۸
  نوشته
  2,643
  حضور
  1 روز 12 ساعت 53 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  11123  اشاره:
  در روایات مربوط به حضرت مهدی (عج)، روایاتی با تعبیرات مختلف نقل شده كه در آستانه ظهور آن حضرت 313 نفر از یاران او، در كنار كعبه به حضور او می‌آیند، امام مهدی (عج) در انتظار آنها به سر می‌برد، آنها نخستین انسان‌هایی هستند كه با امام عصر (عج) بیعت می‌كنند، در همان هنگام قیام حضرت مهدی (عج) شروع می‌شود و مرحله به مرحله به پیش می‌رود، و آن 313 نفر پرچمداران حضرت مهدی، و حاكمان نصب شده از طرف آن حضرت در سراسر روی زمین می‌باشند. اینك در این رابطه به مناظره زیر كه بین یك محقّق اسلامی و یك جستجو‌گر هوشمند رخ داده، توجه كنید:
  جستجو‌گر: لطفاً حدیث 313 نفر یاران مهدی (عج) را برای من نقل كنید؟
  محقّق: این حدیث با تعبیرات گوناگون نقل شده، یك حدیث نیست بلكه دهها حدیث است كه همه مربوط به همان 313 نفر می‌باشند، به طوری كه ادعای «تواتر معنوی» این حدیث شده، یعنی اصل ماجرای پیوستن 313 نفر یار فداكار به امام زمان (عج)، هنگام آغاز ظهور، به قدری نقل شده كه انسان به صحّت آن، علم پیدا می‌كند و به این نتیجه می‌رسد كه ممكن نیست جمعی دروغگو توطئه‌ای برای جعل چنین حدیثی كرده باشند.
  جستجو‌گر: به قول مولانا در مثنوی :
  آب دریا را اگر نتوان كشید پس به قدر تشنگی باید چشید
  به عنوان نمونه، یكی دو نمونه از آن احادیث را كه درباره آن 313 نفر است ذكر نمائید.
  محقّق: در تفسیر آیه 80 سوره هود ـ علیه السّلام ـ كه در آن آمده: حضرت لوط ـ علیه السّلام ـ به قوم سركش و تبهكار خود گفت: «لو ان لی بكم قوه او آوی الی ركن شدید ؛ ای كاش در برابر شما قدرتی داشتم، یا تكیه‌گاه و پشتیبان محكمی در اختیار من بود»، (آنگاه می‌دانستم كه با شما گمراهان چه كنم؟).
  امام صادق ـ علیه السّلام ـ فرمود: «منظور از «قوه» در این آیه همان قائم (عج) است و منظور از «ركن شدید»، (پشتیبانان محكم) 313 نفر از یارانش هستند».[1] و در روایت دیگر آمده ، امام باقر ـ علیه السّلام ـ فرمود: «لكانی انظر الیهم مصعدین من نجف الكوفهِ ثلاث مِأه و بضَعَه عشر رجلاً كان قلوبهم زبر الحدید ...: «گوئی به آن سیصد و چند نفر یاران می‌نگرم كه از نجف كوفه[2] بالا می‌روند، گویا قلبهای آنان (در استحكام و استواری) پاره‌ها و قطعه‌های آهن است».[3]
  جستجو‌گر: آیا در سراسر زمین، هنوز به تعداد 313 نفر، یاران شایسته امام زمان (عج) پیدا نشده‌اند تا به محضر آن حضرت بروند و ماجرای ظهور آن حضرت رخ دهد، و مردم دنیا نجات یابند؟
  محقّق: این 313 نفر مطابق روایات، دارای ویژگی‌هایی هستند كه با توجّه به آنها، روشن می‌شود كه هنوز دنیا لیاقت آن را نیافته تا چنین افرادی را از خود بروز دهد.
  جتسجو‌گر: مثلاً چه ویژگی‌هایی دارند؟
  محقّق: مثلاً در روایتی از امام سجّاد ـ علیه السّلام ـ می‌خوانیم: هنگامی كه امام مهدی (عج) در برابر جمعیّت بسیاری كه در مكّه اجتماع كرده‌اند، خود را معرّفی می‌كند و مردم را به پیوستن به خویش دعوت می‌نماید، جمعی قیام می‌كنند تا آن حضرت را به قتل برسانند. فیقوم ثلاثمأه و نیف فیمنعونه منه؛ همین سیصدو چند نفر به پا می‌خیزند، و آن حضرت را از گزند آن مخالفان، حفظ می‌كنند، و جلو مخالفان را می‌گیرند».[4] و در روایات متعدّدی در وصف آنها آمده: «...یجمعهم الله بمكه قزعا كقزع الخریف: «خداوند آنها را در مكّه به گرد هم می‌آورد، همچون قطعه‌های ابر پائیزی»[5]، (یعنی آنها تند و سریع و در سطح بالا با امكانات عالی، خود را در مكّه حاضر می‌كنند). و امام صادق ـ علیه السّلام ـ فرمود: «و كانی انظر الی القائم علی منبر الكوفه، و حوله اصحابه ثلاثمأه و ثلاث عشر رجلا عده اهل البدر، و هم اصحاب الالویه و هم حكام الله فی ارضه علی خلقه ...: «گویا امام قائم (عج) را بر بالای منبركوفه می‌نگرم كه یارانش (یعنی یاران مخصوصش) 313 نفر مرد به تعداد جنگجویان مسلمان جنگ بدر، اطرافش را گرفته‌اند، با این یاران پرچمداران وحاكمان بر مردم در زمین، از جانب خدا هستند».[6] براساس این حدیث، باید آن 313 نفر از نظر علم و كمال و شجاعت و سایر ارزشهای اسلامی در درجه‌ای باشند، كه مثلاً اگر سراسر زمین را 313 بخش و ایالت كنند، هر یك از آنها شایستگی رهبری و پرچمداری یك ایالت را داشته باشند، به تعبیر بعضی از بزرگان، مثلاً 313 نفر مانند امام خمینی (قدّس‌سرُّه) كه رهبری كشور ایران را به دست گرفت، 313 نفر چنین فردی یافت شود، و هر كدام با امكانات و نفوذ خود، بتواند عهده‌دار حاكمیّت بر یكی از ایالتهای حكومت جهانی حضرت مهدی (عج) گردد.
  جستجو‌گر: اكنون مسأله را دریافتم كه براستی هنوز این 313 نفر با این ویژگی‌ها، در سراسر دنیا، وجود ندارند، باید یك زمینه‌سازی عمیق و دامنه‌دار در سطوح مختلف به عمل آید تا جهان آماده ظهور حضرت مهدی (عج) گردد، همان‌گونه كه پیامبران در راه پیشبرد اهداف مقدّس خود به یاران آگاه، هوشمند، سیاستمدار، شجاع و پرصلابت، نیاز داشتند، امام زمان (عج) نیز باید دارای چنین یارانی باشد، دوست دارم باز از ویژگی‌های آن 313 نفر، مطالبی بشنوم.
  محقّق: در آیه 148 سوره بقره می‌خوانیم: «این ما تكونوا یأت بكم الله جمعیاً: «هر جا باشید خداوند شما را به گرد هم حاضر می‌كند». امام صادق ـ علیه السّلام ـ پس از ذكر این آیه فرمود: «منظور، اصحاب امام قائم (عج)اند كه 313 نفر می‌باشند، سوگند به خدا «امّت معدوده» همانها هستند، به خدا سوگند همگی در یك ساعت جمع می‌شوند همچون پاره‌های ابر پائیزی كه بر اثر تند باد، جمع و متراكم می‌گردند».[7]
  از خصوصیّات آنها این‌كه: از دورترین شهر و كشورها، وارد مكّه می‌شوند[8] و امام مهدی «عج») در «ذی‌طوی» (حدود یك فرسخی مكّه) در انتظار آن 313 نفر، توقّف می‌كند، تا این‌كه آنها می‌آیند و همراه آنها كنار كعبه می‌آیند[9] و آنها نخستین انسانهائی هستند كه با امام مهدی (عج) بیعت می‌كنند.[10] آنها در كنار مهدی (عج) از بالاترین امدادهای غیبی برخوردارند و دست خدا بالای سر امام مهدی (عج) و آنها است، چنان‌كه امام سجّاد ـ علیه السّلام ـ فرمود: «گویا صاحب شما ( حضرت مهدی «عج» را می‌نگرم كه همراه سیصدو اندی نفر در پشت كوفه به نجف مشرّف شده، جبرئیل در جانب راست و میكائیل در طرف چپ، و اسرافیل در پیش روی او است، پرچم پیامبر خدا ـ صلی اللّه علیه و آله ـ را برافراشته، و آن پرچم را به جانب هیچ گروهی از مخالفان متمایل نكند، مگر این‌كه خداوند آنان را به هلاكت می‌رساند».[11]
  جستجو‌گر: در مورد یاران مهدی (عج) چرا همواره از مردان سخن به میان آمده، آیا زنان در این راستا هیچ نقشی ندارند؟
  محقّق: این‌كه بیشتر از مردان سخن به میان می‌آید، از این‌رو است كه در آغاز قیام، بیشتر مسأله جهاد و جنگ و دفاع، مطرح است، كه طبعاً مردان در میدانها هستند، ولی بانوان در پشت جبهه به تلاش و حمایت از راه مهدی (عج) می‌پردازند. در مورد 313 نفر یاران مخصوص حضرت مهدی (عج) اتّفاقاً در بعضی از روایات، شركت زنان نیز مطرح شده است، از جمله امام باقر ـ علیه السّلام ـ فرمود: «...و یجییءُ و الله ثلاث مأه و بضعه عشر رجلاً فیهم خمسون امرئه یجتمعون بمكه علی غیر میعاد قزعاً كقزع الخریف: «سوگند به خدا سیصدو اندی نفر مرد می‌آیند، در میانشان پنجاه نفر زن هستند، در مكّه اجتماع می‌كنند، بی‌آنكه قبلاً وعده داده باشند، آمدنشان همانند ابرهای پائیزی است.» (كه به حركات تند می‌آیند و در آن مركز جمع می‌شوند)[12]. و از مفضّل نقل شده: امام صادق ـ علیه السّلام ـ فرمود: «سیزده زن همراه مهدی (عج) هست». عرض كردم: « این بانوان برای چه در كنار مهدی (عج) هستند؟»
  فرمود: «اینها مجروحان را مداوا می‌كنند، و از بیماران جنگی، پرستاری می‌نمایند، چنان‌كه زنان در عصر پیامبر ـ صلی اللّه علیه و آله ـ همراه آن حضرت، در جنگها این كارها را بر عهده می‌گرفتند».[13]
  جستجو‌گر: این عدّه از زن و مرد، با توجّه به قیام جهانی حضرت مهدی (عج) بسیار اندك هستند؟
  محقّق: این یاران، در آغاز كار به حضرت مهدی (عج) می‌پیوندند، ولی سپس روزبروز و مرحله به مرحله بریاران آن حضرت می‌افزاید.
  به عبارت روشن‌تر: این افراد، یاران ویژه هستند كه هسته مركزی و اعضاء اصلی مقرّ حكومت جهانی آن حضرت را تشكیل می‌دهند، مثلاً در روایتی آمده: « 360 مرد كامل الهی در بین حجرالاسود و مقام ابراهیم ـ علیه السّلام ـ با امام قائم (عج) بیعت می‌كنند، و آنها وزیران او هستند كه بار سنگین مسئولیّت‌های كشور جهانی را اداره می‌نمایند». نیز فرمود: «در جریان فتح و آزادسازی روم، هفتاد هزار نفر از یاران مهدی (عج) تكبیرگویان، شركت دارند، همزمان با غرّش تكبیر اوّل آنها، یك سوّم روم فتح می‌شود، و همزمان با غرّش تكبیر دوّم آنها، یك سوم دیگر روم، و همزمان با غرش تكبیر سوم آن‌ها، همه روم، آزاد می‌گردد».[14] و یا در نقل دیگر از امام باقر ـ علیه السّلام ـ نقل شده كه فرمود: «هفتادهزار نفر از افراد راستین و خالص از اهل كوفه به حمایت امام عصر (عج) برمی‌خیزند.[15]
  --------------------------------------------------------------------------------
  [1] . تفسیر برهان، ج2، ص 288 ـ اثباه الهداه، ج7، ص 100.
  [2] . در زمان گذشته، نجف شهر مستقلی نبوده و به عنوان قسمتی از شهر كوفه محسوب می‌شده است.
  [3] . بحار، ج52، ص343.
  [4] . بحار، ج 52، ص 306.
  [5] . اعیان الشیعه، ط جدید، ج2، ص 84.
  [6] . بحار، ج52، ص 326.
  [7] . نور الثّقلین، ج1، ص 139.
  [8] . اثباه الهداه، ج 7، ص 176.
  [9] . همان مدرك، ص 92.
  [10] . بحار، ج52، ص 316.
  [11] . اثباه الهداه، ج7، ص113 ـ اعیان الشّیعه،ط جدید، ج2، ص 82.
  [12] . بحار،ج52، ص 233 ـ اعیان الشّیعه، ط جدید،ج2،ص 84.
  [13] . اثباه الهداه، ج7، ص 150 و 171.
  [14] . المجالس السنیّه (سیّد محسن جبل عاملی)، ج5 ، ص 711 و 723 و 724.
  [15] . بحار، ج52، ص 390.


 4. صلوات ها 5


 5. #3

  عضویت
  جنسیت شهريور ۱۳۸۸
  نوشته
  2,643
  حضور
  1 روز 12 ساعت 53 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  11123  آیا امام زمان علیه السلام فقط 313 تن یار دارند؟
  آنچه که در روایات ذکر شده است این است که یاران درجه یک امام زمان علیه السلام که هرکدام قدرت اداره یک کشور را دارند سیصدوسیزده نفرند ولی امام زمان علیه السلام برای حکومت جهانی خویش نیاز به یاران عالم و متعهد بسیار زیادی دارد. معلمین، پزشکان، مهندسین- تکنسین ها، مربیان زبده و قوی، نظامیان پرتوان و شجاع و... زیادی نیاز است تا جهان را اداره کنند و باید این گونه افراد تربیت شوند.

  بعنوان مثال در حکومت امام زمان علیه السلام کسی که معلم و مربی دانش آموزان است در تمام رشته های تعلیم، تربیت، روانشناسی، جامعه شناسی، معارف اسلامی، عقایدو... باید تخصص کافی داشته باشد تا دانش آموزانی که در تمام زمینه ها رشد یافته اند تربیت نماید.


 6. صلوات ها 5


 7. #4

  عضویت
  جنسیت شهريور ۱۳۸۸
  نوشته
  2,643
  حضور
  1 روز 12 ساعت 53 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  11123  یار امام زمان(عج) برای تعجیل در فرج آقا امام زمان (عج) صلواتكجايند 313 يار وفادار...كجايند 313 يار وفادار...كجايند 313 يار وفادار...


  امير مؤمنان (ع) در اشاره به شخصيت آنان مي فرمايد:
  آنان در شايستگي و امتيازات بر اوج رفيعي هستند نه از نسلهاي گذشته کسي از آنان پيشي گرفته است و نه از آيندگان کسي به مقام آنان مي رسد

  در ستايش از اين گروه وارسته روايت بسياري وارد شده همچنين آياتي از قرآن در مورد آنان تأويل شده است، از باب نمونه در مورد آيه 148 سوره بقره که مي فرمايد:

  ... هر کجا باشيد خداوند شما را گرد خواهد آورد.  از امام صادق (ع) آمده است که:
  اين آيه به 313 نفر ياران اصلي حضرت مهدي ـ ارواحنا فداه ـ (به تعداد ياران پيامبر در
  جنگ بدر) اشاره دارد. به خدا سوگند! که آنان در شمار، اندک هستند، امّا در کارآيي و ايمان بسيارند و مانند ابر پراکنده پاييزي آنان ظرف لحظه اي در يک ساعت معيّن از سراسر گيتي در مکّه حاضر مي گردند.

  .


  ياران امام، سنگهاي زيرين انقلاب جهاني اند. همان گونه که پيامبربا همراهي مهاجران و انصار، رسالت شکوهمندش را به انجام رساند و علي (ع) با مجاهدات افسران رشيدش، حماسه هاي بزرگ آفريد، فرياد رس موعود نيز، با همکاري مردان نمونه و خود ساخته عدالت را به جهان باز خواهد آورد وراثت را به محرومان زمين خواهد بخشيد.

  منابع ديني ما، بر جايگاه والاي آن جوانمردان اشارتها دارد. [1] امامان، همواره آرزومند همراهي آن حضرت بوده اند و ياوري آن چهره پنهان کرده را به دوستان خويش، همه گاه، يادآوري مي فرموده اند:

  «خدايا، درود بفرست بر مولا و سرورم صاحب الزمان و مرا از ياران و پيروان و حاميان او قرار داده و از آنان که در رکابش، شربت شهادت مي نوشند، با شوق و رغبت بي هيچ گونه کراهت.» [2] .

  عدد ياران، سيصد و سيزده نفر ياد شده است:

  در موثقه مفضل بن عمر از امام صادق:
  «کاني انظر الي القائم علي منبر الکوفه و حوله اصحابه ثلاث مائة و ثلاث عشر رجلا علي هذه اهل البدر.» [3] .
  گويا مي نگرم قائم را بر منبر کوفه و سيصد و سيزده نفر يارانش، که پيرامونش گرد آمده اند، به شمار اهل بدر.
  اين مضمون، به طور مستفيض از ائمه به ما رسيده است
  ،

  از جمله: روايت محمد حنيفه از علي (ع) [4] روايت عبدالاعلي [5] و ابي الجارود [6] و ابي بصير از امام باقر [7] و روايت ابي خالد [8] و ابن حضرمي [9] و ابان بن تغلب [10] و مفضل بن عمرو [11] از امام صادق و...


  در متون عامه نيز، در عدد ياران مهدي، شمار ياد شده، بارها و بارها ياد شده است، از جمله: روايت ام سلمه از پيامبر [12] و روايت سيوطي از امام باقر (ع). [13] .
  محمد حنيفه از علي (ع). [14] روايت عبدالاعلي [15] و ابي الجارود [16] و ابي بصير از امام باقر [17] و روايت ابي خالد [18] و ابن حضرمي [19] و ابان بن تغلب [20] و مفضل بن عمرو [21] از امام صادق و...
  متون عامه نيز، در عدد ياران مهدي، شمار ياد شده، بارها و بارها ياد شده است، از جمله: روايت ام سلمه از پيامبر [22] و روايت سيوطي از امام باقر (ع) [23] .
  در برخي از روايات، ياران مهدي ده هزار نفر ياد شده و تا آنان گرد نيايند قيام صورت نمي گيرد.
  در صحيحه ابي بصير از امام صادق:

  «لا يخرج القائم (ع) حتي ي*** تکلمة الحلقة. قلت: کم تکلمة الحلقة. قال: عشرة آلاف.» [24] .
  تا حلقه کامل نگردد، قائم خروج نمي کند.
  گفتم: کامل شدن حلقه به چند است؟
  فرمود: ده هزار نفر.  در روايات ديگر، به جاي کامل شدن حلقه، از کامل شدن «العقد» [25] و «فئه» [26] سخن به ميان آمده است که با گرد آمدن ده هزار نفر تکميل مي شوند.
  در نقلهاي ديگر، از شمار کمتر و در برخي فزونتر از پيش نيز، ياد شده است.
  از جمله، ابن رزين غافقي از علي (ع) روايت مي کند.

  «مهدي، در ميان دوازده تا پانزده هزار ياور قيام خواهد کرد.» [27] .
  در روايت ابن مسعود، شمار بيعت کنندگان، بيش از پنج هزار نفر ذکر شده است. [28] .

  در احاديث ديگر به توده هاي انبوهي اشاره شده است که از نقاط گوناگون جهان، بويژه مشرق زمين به کمک امام مي شتابند. [29] .
  چه بسا بشود گفت: سه دسته گزارشهاي ياد شده، با يکديگر تعارض ‍ ندارند، بلکه در طول يکديگرند. در مجموع، نشانگر سير تشکل يارانند. سيصد و سيزده نفر نخستين گروندگان هستند که در انتظار ظهور موعود در مکه بوده اند. با گرد آمدن اين گروه، دعوت آغاز مي شود، پس از انتشار خبر و گزارش آن به محرمان، ده يا دوازده هزار نفر، که ستونهاي اصلي نيروهاي انقلاب را تشکيل مي دهند، به سرعت به امام مي پيوندند. با اجتماع آنان، پاکسازي حجاز آغاز مي شود. در ادامه نهضت، توده هاي انبوه، از سراسر جهان، به حضرت مي پيوندند و درگيري بزرگ و خونبار با مستکبران شروع مي شود.

  امام صادق (ع) مي فرمايد:

  «سيصد و سيزده نفر ياران با او بيعت مي کنند. او تا هنگام کامل شدن ده هزار نفر در مکه اقامت کرده سپس رهسپار مدينه مي گردد.» [30] .


  امام صادق عليه السلام در پاسخ شخصي که گمان مي برد، ياران مهدي تنها اندک شمارند و حضرت، تنها با نيروي آنان، به اصلاح جهان خواهد کوشيد، فرمود خروج مهدي به فراهم شدن امکانات بستگي دارد:
  «عن ابي بصير قال سال رجل من اهل الکوفه ابا عبدالله عليه السلام کم يخرج مع القائم عليه السلام فانهم يقولون انه يخرج معه مثل عدة اهل بدر ثلاثمائه و ثلاثة عشر رجل.» قال: و ما يخرج الا في اولي القوة و ما ي*** اولي القوة اقل من عشرة آلاف.» [31] .
  مردي از کوفيان، از امام صادق پرسيد: همراهان قائم چند نفرند؟ مردم مي گويند: بمانند اهل بدر، سيصد و سيزده نفر بيش نيستند.
  فرمود: جز به همراهي افراد قدرتمند قيام نکند، آنان هم، کمتر از ده هزار نفر نباشند. علامه مجلسي، همين معني را از روايات استنباط کرده و مي نويسد: «ياران مهدي، منحصر به سيصد و سيزده نفر نيستند، بلکه اين شمار ياراني هستند که حضرت به کمک آنان حرکت را آغاز مي کند.»
  [32] .
  شاهد بر مطلب اين که در برخي از روايات، به جاي «اصحابه» «من اصحابه» [33] آمده که نشان مي دهد شمار ياد شده، طلايه ياران امام را تشکيل مي دهند که خود را به حضرت مي رسانند و نهضت را مي آغازند و در مقابل دشمنان مکي، به دفاع از آقا مي پردازند. [34] .


  احتمال مي رود اين گروه اندک، فرماندهان و وزيران امام باشند که در آغاز هسته هاي اصلي نيروها را بر عهده دارند و پس از پيروزي، براي ارشاد و دادرسي و کارگزاري به سرزمينهاي دور و نزديک فرستاده مي شوند.
  امام صادق مي فرمايد:

  «گويا مي نگرم به قائم بر فراز منبر کوفه، يارانش در پيرامون او حلقه زده اند. آنان پرچمداران لشکرها و کارگزاران امام بر روي زمين هستند.
  [35] .

  از اين گروه، به «نقباء، «خواص» و «ذخر الله» تعبير شده است. [36] .
  رحمت به زندگیتونكجايند 313 يار وفادار...كجايند 313 يار وفادار...كجايند 313 يار وفادار...
  خدا به همراه شماكجايند 313 يار وفادار...كجايند 313 يار وفادار...كجايند 313 يار وفادار...


 8. صلوات ها 6


 9. #5

  عضویت
  جنسیت ارديبهشت ۱۳۹۱
  علاقه
  مهدی شناسی
  نوشته
  45
  حضور
  13 ساعت 16 دقیقه
  دریافت
  1
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  122

  قرار ندادن پایه رویات برای ظهور
  اونچیزی که من در این روایات دیدم سخن از یاران معدودی از حضرت عصر هست که بی اختیار در ذهن بیننده این نگرش رو زنده میکنه که امام زمان با یک معجزه با این معدود افراد به کل جهان قلبه میکنه و جنگ میکنه و زمین به دست صاحبانش میرسه...
  این یک نگرش ضعیف در خصوص آخر الزمان هست اگه در خصوص این موارد از سخنرانی های حوزه و دانشگاه (رائفی پور-عباسی و...) مشاهده بشه خواهید دید که امام عصر نزدیک به 1200 سال بین ما بوده و هست و ایشان در حال مدیریت این انقلاب هستند.
  اگر راهپیمایی 22 بهمن را هر سال ببینید میفهمید که اونایی که مشتاق این ولایت هستند و از دشمن برائت می گیرن قطعاً با حضور امام عصر هم این جمعیت که قطعاً بیش از 10 هزار نفر هستند پیرو ایشانند.
  منتها نظر من و استنباط من در خصوص 313 نفر کسانی بالغ هستند که باید در ساختار حکومت امام عصر قطعاً باشند شکی نیست که ما همیشه این افراد را از این نواحی میدانیم از کشورهای مسلمان خیز اما قطعاً امام در بین دشمنان هم رهبرانی خواهد داشت همچون آمریکا، انگلیس و ... و این نیازمند تربیت از جانب خود امام می باشد.
  استنباط بنده این است که امام عصر هم اکنون دارد مدیریت می کند و ایشان شرایط ظهورشان 99 درصد ایجاد شده منتها این دلها هست که باید از خدا بخواهد تا ایشان ظهور کنند و زمانی که ما دیدگاهمان در زندگی آخر الزمانی باشد و منتظر حضرت باشیم قطعاً خود ما سرباز ایشانیم و نباید این نظریه که امام تنها این ؟ تعداد سرباز دارد را عنوان کنیم تا امید از دلهامون پر بکشه.
  مطمئناً امام اون نیروهایی که بطور مثال باید یک معلم داشته باشد هم تربیت می کند برای ظهور برای خود شرایط و موانع سخت نگذاریم و از خدا بخواهیم که ظهور ایشان را هر چه زودتر برای آزادی بشریت و شکست سلطه شیطان محقق کند.
  اللهم عجل ولیک فرج

 10. صلوات


اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع رو مطالعه کرده اند از ۱۳۹۶/۰۵/۳۱, ۱۹:۵۱ : 0

هیچ کاربری در لیست وجود ندارد.

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
^

ورود

ورود