رویای صادقه آیت الله العظمی مرعشی نجفی قدس سره

تب‌های اولیه

1 پست / 0 جدید
رویای صادقه آیت الله العظمی مرعشی نجفی قدس سره

رویای صادقه آیت الله مرعشی نجفی رحمة الله علیه
سه شنبه سی ام خرداد 1391 11:49 ب.ظ نویسنده : فرد آخر!

به نام الله

رویای صادقه آیت الله مرعشی نجفی رحمة الله علیه، دو ماه پیش از ارتحال آن مرحوم در مورد روش دین پژوهی آیت الله صادقی

ناقل : آیت الله صادقی تهرانی

با توجه به اینکه اصلا راه قرآن و حق با خواب و این گونه چیزها تبیین نمی شود و اصلا دعوی ما بیان حق با خواب و غیره نیست ، چون خوابی است کهخود آیت الله صادقی نقل کرده اند و برای ایشان و همه یقینی بوده ، برای اطمینان قلوب پیروان مکتب اصالة القرآنی نقل می شود {همان طور که هدف از نقل چنین خوابی توسط آیتالله صادقی نیز همین بوده است}.امشب نیز در هنگام تماس با آقای نورانی شاگرد آیت الله صادقی تهرانی ، مطلبی جالب برای شما عزیزان و خودم رو دریافت کردم که از ایشان خواستم بفرمایند تا من بنویسم و برای شما بگذارم.متن زیر ، خاطره ای است که آیت الله صادقی در مورد خواب آیت الله العظمی مرعشی نقل کرده اند و آیت الله مرعشی در حضور یکی از مقلدانشان و یکی ازپسرانشان این خواب را برای آیت الله صادقی فرموده اند. این خواب در حوالی سال 1369، کمی قبل از فوت آیت الله مرعشی بازگو شده. بقیه جزئیات در متن موجود است. آقای نورانی ، متن خاطره را که خود آیت الله صادقی به عربی نوشته اند برای بنده خواندندو سپس آن را ترجمه کردند و قرار است در کتابی مهم نیز چاپ شود. این خاطره را آیت الله صادقی بعد از بعضی درس هایشان نیز به شاگردان می فرموده اند.متن خاطره که آقای نورانی ترجمه اش کرد:آیة الله صادقی تهرانی: مرحوم آیت الله مرعشی نجفی نسبت به من زمانی پریشان خاطر بود ، چون ایشان سنش از من بیشتر بود و من هم به تازگی رساله عملیه ایدر فقه نوشته بودم {در آن زمان پنج ، شش ماه بود که آیت الله صادقی رساله را نوشته بودند}.و بعضی از حوزویان درباره آن رساله چیزهایی به ایشان گفته بودند.ولکن من به عیادت ایشان یک روز در میان می رفتم و ایشان هم قبلا در چاپ کتب قرآنی مرا کمک می کرد که بهخاطر سخن های این و آن این کمک حذف شده بود.در یکی از روزهایی که به عیادت ایشان می رفتم حدودا دو ماه قبل ازارتحال ایشان ، عده ای از افراد از مشهد مقدس رضوی در حضور ایشان نشسته بودند. این اشخاص در محضر آیت الله مرعشی به من زیاد احترام کردند و گفتند : ما قبلا ایشان رادر مکه مکرمه ملاقات کرده بودیم.هنگامی که همه رفتند و یکی از افراد آن جا ماند ،

آیت الله مرعشی خطاب به من گفت : من از جوانی تا کنون اشتیاق داشتم که علامه حلی را در خوابزیارت کنم.

تا اینکه شب گذشته در خواب ایشان را زیارت کردم. دیدم که من در شهر حلّه می باشم و از افراد سوال کردم که منزل علامه حلی کجاست؟ آدرس را گرفته و سپس به سوی خانه حرکت کرده ،درب را کوبیدم ، داخل خانه شدم دیدم ایشان نشسته. عمر ایشان حدودا بیش از شصت سالبود و مانند شما بودند از نظر قیافه {یعنی مانند آیت الله صادقی} و عمامه ایشان هم مانند عمامه شما بسته شده بود و محاسن ایشان هم مخلوطی از سیاه و سفید بود همانندشما {همانند آیت الله صادقی} ، این از نظر چهره.سپس بعد از سلام خواستم که دستان ایشان را ببوسم اجازه نداد.گفت: أنت فاطمی أنت علی خیر إن شاء الله ، شرِّفنا ، قد کُنّا منتظرک {تو فاطمی هستی ، تو برخیر هستی اگر خدا بخواهد ، بفرمایید بنشینید ما خیلی وقت است منتظر توبودیم}. نشستم و علامه گفت: إنّا کنا ننتظرک لأمرٍ هام {ما منتظرتو بودیم برای امری مهم}. گفتم : این امر مهم چیست؟علامه گفت: إنَّ سماحة الشیخ محمد الصادقی الطهرانی هو یزورک هقا {آقای شیخ محمد صادقی تهرانی یک روز در میان تو را زیارت می کند} و إنَّه مشتغل لشرحمزجیّ لتبصرتی و لکنّنی و علما الشیعة بل علماء الاسلام مسئولون فی البرزخ حولفتوانا و نحن مضطربون کثیرا و إنَّ الشیخ واصل إلی باب الحج{و ایشان مشغول استبه شرح مختصر تبصرة المتعلمین بنده ، و لکن علمای شیعه بلکه علمای اسلام کلا ، دربرزخ مورد سوال قرار گرفته اند پیرامون فتاوایشان و ما بسیار مضطرب هستیم و شیخرسیده است به باب حج} . سپس آقای مرعشی فرمود: من به علامه گفتم: محور اصیل آقای شیخ ،قرآن است و فتاوایش موافق قرآن است. آیا شما از فتاوای او می ترسی؟قال العلامة: لا هذا هو الأصل ، إلا إنَّنا هنا نکون فی مخمصةٍ و فی البرزخمسئولون عن ذلک : لماذا ترکنا المحور الأصیل القرآنی و ابتینا بفتاوی غیره و نحنهنا تحت أسئُلَةٍ شدیدة و أنا لا أعترض علی الشیخ أنَّه یفتی وفق القرآن و لکننیأن تطلب منه أن لا تکون تعبیراته فی مجالس درسه شدیدتاً علینا أتَرَجّی منک أنتسلم علیه منی و تقول دیر بالک {علامه گفت نه ، اصل همین است که باید محور قرآنباشد إلا اینکه ما در این جا در مخمصه قرار گرفته ایم و در برزخ در این رابطه ازما سوال می کنند : که چرا شما محور اصیل قرآنی را ترک کردید و فتاوای دیگری دادیدغیر از آن و ما این جا تحت سوال شدید قرار داریم و من اعتراضی به شیخ ندارم که اوفتوی می دهد موافق قرآن و لکن درخواست می کنم که شما از ایشان بخواهید که تعبیراتایشان در مجالس درسشان در مورد ما شدید نباشد ، امید دارم از شما که سلام من را بهایشان برسانید و بگویید ما را ملاحظه کنید -دیر بالک یعنی ما را ملاحظه کن که جملهای محاوره ای در لهجه اهل حلّه است-}.آقای مرعشی گفتند: من به علامه گفتم :آقای صادقی ، مولف این کتابت بصرة الفقهاء {که حاشیه بر کتاب علامه حلی است} سی جلد کتاب در تفسیر قرآن بهقرآن و سنت نوشته و همچنین کتاب های دیگری و الآن هم مشغول است به شرح و نقد برتبصرة ی شما ، فلذلک لابد أن ندعو لهبالخیر {و به همین خاطر باید حتما ایشان را دعا به خیر کنیم} و شما هم آمینبگویید. سپس آقای مرعشی گفتند: من دعا کردم برای آقای صادقی ، علامه هم آمین گفت. سپس برخواستم ازمحضر او و خداحافظی کردیم.آیت الله صادقی می گوید: من یقین کردم از دو جهت که این رویا مانند بیداری محسوسصادقه است . اول اینکه من دو ماه قبل از وفات آقای مرعشی ، یک روز در میام می رفتمبه دیدار ایشان و زیارت ایشان و علامه هم به این اشاره کرده {کما أشار به العلامة}.دوم اینکه علامه گفت در آنچه گفت که شیخ رسیده است به باب حج {واصل إلی بابالحج} در حالی که این قضیه را احدی جز من خبر نداشت و این قضیه مصادف شده بودبا خواب آقای مرعشی که علامه حلی را در خواب دید.من این رویا رابه این جهت نقل می کنم تا مطمئن شود قلوب کسانی کهجدیدا انس گرفته اند با فقه مظلوم قرآنی ؛ شاید خدای متعال چیز جدیدی را بعد ازاین ایجاد کن {لعلَّ الله یحدث بعد ذلک أمرا}.آقای نورانی سپس گفتند: شاید کسی بگوید این ها را فقط یک نفر نقل کرده{آیت الله صادقی}! می گوییم: اولا همان یک نفر {آقای صادقی} عادل بوده ، ثانیا پسرآقای مرعشی هم شاهد است و آن شخصی هم که آن جا نشسته بوده از افراد مسلمان هست اوهم شاهد است. این پسر آقای مرعشی را به اسم نمی شناسم {همانی هست که کمی چاق هست وچشمان آبی دارد} ، او جریان خواب را می داند ولی آقای محمود مرعشی {مسئول کتابخانهآیت الله مرعشی} را نمی دانم.من خودم دیدم که این پسر آقای مرعشی پیش حاج آقای صادقی بود آمده بود حاج آقا رازیارت کند و به خانه ایشان آمد ، حاج آقا فرمودند: جریان خواب را یادتان هست؟فرزند آقای مرعشی هم گفت: بله ، بله ، بله... التماس دعا از عزیزان برای همه قرآنیان مخصوصا آقای نورانی

برچسب ها: رویای صادقه پیرامون آیت الله العظمی صادقی تهرانی ،علامه حلی ، آیت الله مرعشی نجفی ، خاطرات آیت الله صادقی ، فقه ٍقرآنی ، معذب بودن در برزخ ، ارتحال آیت الله مرعشی نجفی ، تبصرة الفقهاء بین الکتاب و السنه ،
آخرین ویرایش: پنجشنبه یکم تیر 1391 12:28 ق.ظ (این مطلب ازانقلاب قرآنی وبگاه شاگردان راستین آیت الله العظمی دکتر محمد صادقی تهرانی نقل شده است و بنده فایل صوتی (با صدای خود آیت الله صادقی تهرانی)در این موضوع را دارم دوستان میتوانند فایل صوتی را از اینترنت دانلود کنند