من باید نماز های این دو ماه اخیر رو مجددا به جابیارم؟؟

تب‌های اولیه

8 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
من باید نماز های این دو ماه اخیر رو مجددا به جابیارم؟؟

[="Blue"]

سلام من حدودا یکی دو ماه بود که عبارت ولا الضالین در سوره حمد رو با حرف ظ تلفظ می کردم.تا اینکه اتفاقی دیشب دیدم که باید با ض تلفظ کنم.میخواستم ببینم که من باید نماز های این یکی دو ماه رو بخونم؟اگه تعدادشو ندونم چه کنم؟اگه شک داشته باشم که در بعضی نماز ها طبق عادت گذشته ض تلفظ کرده باشم چطور؟؟
مرجع تقلید:آیت الله العظمی مکارم شیرازی
:tashakor:
[/]

[=arial]

با نام الله

[=arial]

[=arial] کارشناس بحث: استاد نور

با سلام و عرض ادب

لازم است طورى بخوانید که بگويند عربى صحيح است و همچنین هرگاه کلمه يا تلفّظ آيه يا ذکرى را صحيح مى دانسته و مدّتى در نمازها خوانده وبعد مى فهمد غلط بوده، نمازش اعاده ندارد، هرچند احتياط مستحب اعاده يا قضاى آن است.

آیه الله مکارم،توضیح المسائل،م915و916

[="Blue"]

نور;525352 نوشت:
هرگاه کلمه يا تلفّظ آيه يا ذکرى را صحيح مى دانسته و مدّتى در نمازها خوانده وبعد مى فهمد غلط بوده، نمازش اعاده ندارد،

من قبلا میدونستم که باید با حرف «ض» تلفظ کنم نمیدونم چیشد که تصمیم گرفتم با حرف «ظ» این کلمه رو تلفظ کنم.:Gig:
با این وضعیت نباید نماز هارو اعاده کنم؟؟
متشکرم از پاسختون...[/]

313;528097 نوشت:
من قبلا میدونستم که باید با حرف «ض» تلفظ کنم نمیدونم چیشد که تصمیم گرفتم با حرف «ظ» این کلمه رو تلفظ کنم.
با این وضعیت نباید نماز هارو اعاده کنم؟؟
متشکرم از پاسختون...

با سلام و عرض ادب

اگر تلفظی که شنیده می شود به اهل لغت عرب صحیح شنیده شود کفایت می کرده است و نمازها قضا ندارد.

آیه الله مکارم،توضیح المسائل،احکام نماز

[="Blue"]

نور;528670 نوشت:
با سلام و عرض ادب

اگر تلفظی که شنیده می شود به اهل لغت عرب صحیح شنیده شود کفایت می کرده است و نمازها قضا ندارد.

آیه الله مکارم،توضیح المسائلريالاحکام نماز

متشکرم.من چون خانم هستم باید به صورت زمزمه مانند بخونم و میشه گفت تقریبا نمیشه فرقشو تشخیص داد!پس نمازهام درسته دیگه ان شاء الله.
متشکرم که وقت گذاشتین.سپاسگزارم....[/]

313;528673 نوشت:
متشکرم.من چون خانم هستم باید به صورت زمزمه مانند بخونم و میشه گفت تقریبا نمیشه فرقشو تشخیص داد!پس نمازهام درسته دیگه ان شاء الله.
متشکرم که وقت گذاشتین.سپاسگزارم....
بنظر من مهم نیته آدمه....و اینکه بفهمی چی می گی با خدا....وگرنه برای من بشخصه هیچ اهمیتی نداره بدونم درست خوندم باض یا ظ...اگه بخوای به این چیزا فکر کنی دیگه از یاد خدا در نماز پرت می شی...مهم اینه که تو می دونی ظالین یعنی گمراهان...چون من در نماز تمام تمرکزمو می زاررم به فکر خدا بوودن همین باعث میشه به هیچ چیز دیگه فکر نکنم

313;528673 نوشت:
متشکرم که وقت گذاشتین.سپاسگزارم....

با سلام و احترام

مهم این است که وقتی بلند می خوانید بگویند صحیح تلفظ کردید اگر همان تلفظ را آهسته بگویید هم صحیح است و البته از دقت هایی که منجر به وسواس می شود باید اجتناب شود.

موفق و موید باشید

موضوع قفل شده است