دوستان محترم لطفا بیدار شوید.. مبادا که........

تب‌های اولیه

65 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
دوستان محترم لطفا بیدار شوید.. مبادا که........

بسم الله الرحمن الرحیم
سلام علیکم
نماد و پرچم شیعه در جهان چادر وحجاب است, عده صف کشیده اند تا این میراث فاطمی رابا اهل خانه اش به آتش بکشند...
رفقا خوابید??
مبادا که خواب باشیم و صدای شکستن پهلو بیدارمان کند..
مبادا گرفتاری و مشغله و تکلیف تراشی های بیجا و بی مورد برای خودمان باعث شود صدای آه مادر, اینبار از کوچه های ایران شنیده شود...
مگه این کشور ولی و سرپرست ندارد?شما از کجا خط میگیرید.. ولی فقیه , نایب امام زمانمان حرف هایشان روی زمین است.. شما رو به خدا سرچ بزنید و گفته های آقا رو راجب امر به معروف و نهی از منکر دریافت کنید, جملات آقا بوی التماس میدهد, چقدر بگوید واجب فراموش شده و ما بیدار نشویم.. منتظرید باز هم صدای این عمار آقا در بیاد??
من کاری با صفحه هرزگی های یواشکی در فیس بوک ندارم
کاری با دولتی که میگوید ما نباید مردم را با شلاق به بهشت ببریم!!!!!!!ندارم
کاری با فراخوان کشف حجاب یکم تیر ندارم
کاری با کم کاری برخیاز مسولین ندارم
امامم به من دستور داده که باید امر به و معروف و نهی از منکر کنم
امامم وقتی گفت نیروهای خود جوش مردمی من باید تکلیفم را بدانم
شما رو به خدا بیدار بشیم

[=arial]بنده خودم طلبه ام و از همجنس های خودم هم گله دارم..
چرا برخی از روحانیت قم را رها نمیکنند?منظورم با کسانی نیست که مثل مدیران محترم این سایت قم هستند و کار کشوری انجام میدهند.. منظور عافیت طلبانی که بخاطر نفس در قم مانده اند...
چند روز پیش یک روحانی در شهر ما به دو خانم تذکر داد,او را کتک زدند و عمامه اش را پخش خیابان کردند.. خطاب به روحانیت معظم متراکم در قم میگویم, سنگر شهرستان ها به شما نیاز دارد, شما هم بیدار شوید

[=arial]خواهران متدین از شما بیشتر گله است, بارهاو بارها دختران متدین و با حجاب کاملی را دیده ام که از کنار مدل های افتضاح بد حجاب بی تفاوت رد میشود..
شما اگر تذکر ندهید آقایون باید وارد صحنه شوند که حتما میدانید بی مفسده نخواهد بود,خطاب به بعضی از خانم ها میگویم, من خواهش نمیکنم از شما, بلکه شمارا دعوت میکنم به جای تکلیف تراشی های بی مورد که تن به تحصیل در دانشگاه های مختلط را با توجیح تکلیف میدهید یا اشتغال را تکلیف الهی خود میدانید, به نص آیه قرآن,دستور و تکلیف مستقیم الهی یعنی امر به معروف و نهی از منکر بپردازید
همه باید اقدام کنند و هرکسی باید از خودش شروع کند.. یکی از خواهران شما در چهارراه ولیعصر به خانمی که روی صندلی کشف حجاب کرده تذکر لسانی میدهد و چند نفری چادر و روسری از سر او میکشند.. یک نفر بسیجی پیراهنش را روسری آن خانم میکند.. شاید اگر شما و ما بیدار بودیم و همه مقابل منکر می ایستادیم هرگز به خودشان جسارت اینگونه رفتار را نمیدادند

[=arial]ما همه مسولیم, خبر دارید مانتو های بدون دکمه و شنل مانند که از جلو کاملا باز هستند به صورت گسترده وارد بازار شده??
خبر دارید در شهر قم , بالای یک پل هوایی , رو به حرم حضرت معصومه سلام الله علیها یک دختر شیطان صفت کشف حجاب کرد?
خبردارید ساپورت های رنگ پا و طوری پشت ویترین مغازه ها آمده?
خبر دارید در مناطقی که بنده شخصا دیدم , خانم ها در ماشین کشف حجاب را آغاز کرده اند??
خبر دارید مانتو هایی که آستین کوتاه هستد و اصلا آستین ندارند که وقتی تذکر میدهی پایین بکشند به شدت مد شده??
خبرداریدساپورت هایی آمده که بسیار نازک هستند و اجل جان جوان ها شده??
خبر دارید در بعضی مناطق خانم برای خرید از سوپر مارکت نزدیک خانه کاملا بی حجاب میرود.. همین چند روز پیش دوستانمان یک مورد را گرفتند که با تاپ و شلوارک ماشین را پارک کرده بود و رفته بود قنادی شیرینی بخرد
اینها رو نگفتم که اشاعه فحشا کرده باشم, گفتم که بیدار شویم و از خواب غفلت بیدار شویم, گفتم که خونمان به جوش آید و شاهد بدتر از اینهایش نباشیم....

تنهاترین سردار;523812 نوشت:
همه باید اقدام کنند و هرکسی باید از خودش شروع کند.. یکی از خواهران شما در چهارراه ولیعصر به خانمی که روی صندلی کشف حجاب کرده تذکر لسانی میدهد و چند نفری چادر و روسری از سر او میکشند.. یک نفر بسیجی پیراهنش را روسری آن خانم میکند.. شاید اگر شما و ما بیدار بودیم و همه مقابل منکر می ایستادیم هرگز به خودشان جسارت اینگونه رفتار را نمیدادند

با این وضعیت چطور امر به معروف و نهی از منکر کنیم؟؟؟
آیا واقعا تذکر لسانی فایده ای داره؟؟
شما چه روش هایی پیشنهاد میکنید؟؟

[=arial]خواهران متدین از شما بیشتر گله است, بارهاو بارها دختران متدین و با حجاب کاملی را دیده ام که از کنار مدل های افتضاح بد حجاب بی تفاوت رد میشود..
شما اگر تذکر ندهید آقایون باید وارد صحنه شوند که حتما میدانید بی مفسده نخواهد بود,خطاب به بعضی از خانم ها میگویم, من خواهش نمیکنم از شما, بلکه شمارا دعوت میکنم به جای تکلیف تراشی های بی مورد که تن به تحصیل در دانشگاه های مختلط را با توجیح تکلیف میدهید یا اشتغال را تکلیف الهی خود میدانید, به نص آیه قرآن,دستور و تکلیف مستقیم الهی یعنی امر به معروف و نهی از منکر بپردازید

دست نوشته يك خانم :
سالهاست که زن بودن را فراموش کرده ایم.سالهاست دیگر همسران فداکار و مادران دلسوزی نیستیم.در عوض راننده های خوبی شده ایم،حسابداران خبره،مامور خریدان زرنگ،مدیران توانمند،باربران قوی،استراتژیست های باهوش،اما دیگر خودمان نیستیم.ما گم شدیم ، چه کسی ما را به دنیای خشن و خالی از لطافت مردان کشاند؟شانه هایمان،بازوانمان و زانوهایمان هنوز زنانه اند.هنوز برای مرد شدن ساخته نشدند.و افسوس اینکه به مرد بودنمان افتخار می کنیم.از یادمان رفته زن بودن اوج غرور است.صبرمان ،عواطفمان،هنرمان ارزشمندتر از هر آنچه است که به دست آوردیم.دلم برای نوه هایمان میسوزد چه کسی میخواهد به دخترانمان مادر بودن را بیاموزد.میدانید خانه از مادران خالی شده
است و مردان چه لذتی میبرند از این گم شدن،از این خالی شدن خانه، دیگر دغدغه خرج و برج را ندارند،نگران خرید و دیر رسیدن بچه ها، آینده خانواده و.......به لطف مرد شدن ما آنها فرصت زیادی برای راحت زندگی کردن پیدا کرده اند.نکند آدرس را خودشان اشتباه داده اند؟ ما خیلی نزدیک به خدا بودیم .؟همه شاهد بودند بهشت زیر پایمان بود ولی حالا ؟؟!!دلم برای زن بودنمان تنگ شد

بنده کاملا با شما موافقم خصوصا که بحث راجع به وضع شهرستان ها که متاسفانه طلبه های ما بعد از اتمام
یا برای ادامه تحصیل که به قم میرن اما برنمیگردند به شهر خودشون پس اگه قرار باشه همه ی ادامه راهای اماما اینگونه صحنه ها رو خالی کنند
و فقط به قشر خاصی مثل خودمون توجه بشه پس این مردم کی میخوان اصلاح بشن برخی مردم از روی ندونستن اینگونه شدن برخی قلبهای پاکی دارند فقط کافیه آگاهشون کنیم
موافقم که عده ای خوابن و باید بدارشون کرد اما اونهاییکه خودشون رو زدن به خواب نمیشه بیدارشون کرد . تشکر

تنهاترین سردار;523804 نوشت:
نماد و پرچم شیعه در جهان چادر وحجاب است, عده صف کشیده اند تا این میراث فاطمی رابا اهل خانه اش به آتش بکشند...
رفقا خوابید??
مبادا که خواب باشیم و صدای شکستن پهلو بیدارمان کند..
مبادا گرفتاری و مشغله و تکلیف تراشی های بیجا و بی مورد برای خودمان باعث شود صدای آه مادر, اینبار از کوچه های ایران شنیده شود...
مگه این کشور ولی و سرپرست ندارد?شما از کجا خط میگیرید.. ولی فقیه , نایب امام زمانمان حرف هایشان روی زمین است.. شما رو به خدا سرچ بزنید و گفته های آقا رو راجب امر به معروف و نهی از منکر دریافت کنید, جملات آقا بوی التماس میدهد, چقدر بگوید واجب فراموش شده و ما بیدار نشویم.. منتظرید باز هم صدای این عمار آقا در بیاد??
من کاری با صفحه هرزگی های یواشکی در فیس بوک ندارم
کاری با دولتی که میگوید ما نباید مردم را با شلاق به بهشت ببریم!!!!!!!ندارم
کاری با فراخوان کشف حجاب یکم تیر ندارم
کاری با کم کاری برخیاز مسولین ندارم
امامم به من دستور داده که باید امر به و معروف و نهی از منکر کنم
امامم وقتی گفت نیروهای خود جوش مردمی من باید تکلیفم را بدانم
شما رو به خدا بیدار بشیم

یا بصیر . . .

سلام علیکم

حق با شماست؛

به عنوان 1فرد موافق حجاب و مفتخر به چادرم: بنده هم گله دارم،

از خیلی ها،

و از مذهبی ها به مراتب بیشتر!!!

ای کاش ادعاهامون رو کمتر کنیم،

ای کاش هرکس اول خودش رو درست کنه،اول خودش رو بشناسه و اصلاح کنه و بسازه،

اونموقع دعوت اسمش میشه "دعوت ِ عملی"

اونموقع کسانی که واقعاً خواهان "انسان" شدن هستن "خود به خود" جذب میشن...

+ امر به معروف و نهی از منکر از واجبات هست؛ ولی "با راه و روش درست"

یا علی مدد

هوالناظر

خواهران متدین از شما بیشتر گله است

سلام اگه ما به خانم های تو خیابون متذکر بشویم میدونید چی میشه ؟؟؟!!!

اینجور میشه!

تنهاترین سردار;523809 نوشت:
چند روز پیش یک روحانی در شهر ما به دو خانم تذکر داد,او را کتک زدند و عمامه اش را پخش خیابان کردند.. خطاب به روحانیت معظم متراکم در قم میگویم, سنگر شهرستان ها به شما نیاز دارد, شما هم بیدار شوید

واسه خانم ها خیلییییی بدتره اون آقای روحانی هست ، چون علاوه بر کشیدن چادرش مورد توجه یه عالمه مرد و نامرد میشه!

"بنظر که بهتره خانم ها امر به معروف و نهی از منکر رو در جا و مکان مخصوص خودش انجام بدن"

با سلام..
منم با تذکر دادن علنی مخالفم...
هر چیزی راهی داره، ما تو خیابون به خانمه بگیم روسریتو درست کن مشخصه به شخصیتش بر میخوره..چرا اینقدر سطحی مسائل رو نگاه میکنیم؟!!
همین که من خودم حجابم کامله + توی اجتماع فعالم+ حد و مرز خودمو رعایت میکنم؛ خودش یه امر به معروف و نهی از منکر..
در ضمن امر ب معروف و نهی از منکر چندین شرط داره ؛ که متاسفانه اکثر اونایی که تذکر میدن؛ بسیار بد تذکر میدن "و به سادگی شروطش رو تادیده میگیرن!!"

لطفا درست بیندیشیم

با سپاس:Gol:

سلام علیکم

اینا محصول ماهواره است. الان فقط مطالبات بعضی از خانمها بیحجابی نیست. غربزدگی غوغا میکنه. از این بالاتر میخوان. آزادی جنسی میخوان ...

چنان تندروی میکنند که آدم احساس میکنه برای عذاب خدا عجله دارن.

همجنس بازی و چند همسری برای زنان از آشکارترین آسیب های شبکه های ماهواره ای

sajedeh.com/new.aspx

[=arial]

*ماه من*;523856 نوشت:
با سلام..
هر چیزی راهی داره، ما تو خیابون به خانمه بگیم روسریتو درست کن مشخصه به شخصیتش بر میخوره..چرا اینقدر سطحی مسائل رو نگاه میکنیم؟!!
همین که من خودم حجابم کامله + توی اجتماع فعالم+ حد و مرز خودمو رعایت میکنم؛ خودش یه امر به معروف و نهی از منکر..
در ضمن امر ب معروف و نهی از منکر چندین شرط داره ؛ که متاسفانه اکثر اونایی که تذکر میدن؛ بسیار بد تذکر میدن "و به سادگی شروطش رو تادیده میگیرن!!"

[=arial]لطفا درست بیندیشیم

[=arial]

بسم الله الرحمن الرحیم
نظر بنده حقیر و شمای بزرگوار اصلا اهمیتی ندارد
نص آیه قرآن
دستور ولی
احکام فقهی
به ما اینگونه دستور میدهد

[="Tahoma"][="Navy"]سلام
ممنون از ایجاد تاپیک که یکی از دغدغه تقریبا همه در جامعه است.

باید از راه درست و طبق دستور دین وارد عرصه نهی از منکر شد، نه از راه ارضای نفسانی.

راههای رفته قبلی جواب نداد پس تکرار و تجربه دوباره آن غلط محض است،

دوستان مذهبی و مسلمان باید با رفتار اسلامی در همه زمینه ها پذیرش امر خطیر امربمعروف و نهی از منکر را بالا ببرن ،

باید از زیربنا شروع کرد از خانواده و مدرسه و.... نه فصلی و نفسانی .[/]

آرامش;523830 نوشت:
آیا واقعا تذکر لسانی فایده ای داره؟؟

بله فایده داره
خیلی اثر داره اکثرا به خاطر بی اطلاعی و غفلت و تقلیدهای کورکورانه هست که ان شاءالله با تذکر لسانی رفع میشه
اسماء;523851 نوشت:
سلام اگه ما به خانم های تو خیابون متذکر بشویم میدونید چی میشه ؟؟؟!!!

اینجور میشه!

هدف ،میتونه انگیزه بده به انسان ، خداوند وقتی شاهد هست که چطور تلاش میکنی چطور با لحن خوش و با نرم خویی و با عفت کلام و رعایت موازین میخواهی به راه درست متذکر شوی پشتیبان تو خواهد بود
این انگیزه خودش میتواند ترس ها را بریزد تا در راه خدا و جرئت بدهد شجاعت بدهد تا در این راه قدم برداری
شاید منتظر همان یک کلام تو باشد
شاید موعظه نشنیده باشد هرچند با این که خداوند فرمود " حجت را تمام کردیم,,,,"
شاید اثر گذارد هر چند دیر
شاید دلش خوش باشد به هدایت سرباز کوچک امام زمان (عج)

امام رضا جان (ع)فرمودند : رحم الله من احیا امرنا
خدا رحمت کند آن کس که امر ما اهل البیت را زنده بدارد ...
شاید لبخندی بنشانی به رضایت بر لبهای مبارک امام زمانت

تنهاترین سردار;523859 نوشت:
[=arial]
بسم الله الرحمن الرحیم
نظر بنده حقیر و شمای بزرگوار اصلا اهمیتی ندارد
نص آیه قرآن
دستور ولی
احکام فقهی

حق با شماست اما امر به معروف امروز با امر به معروف چندسال پیش خیلی تفاوت کرده. الان کار خیلی سختتر شده.

اون موقع اگر هر آدم متدینی تذکر میداد میشد حالا کار چنین سخت نمیشد

متاسفانه امروز چنان برخورد میکنند که گویا مملکت ارث باباشونه. میخوان کاری کنند که مردم مسلمان در برابرشون تسلیم بشند و یادشون بره که این مملکت اسلامیه

با این اوصاف باید برای امر به معروف راههای از پیش تعیین شده ای را آموزش داد. این امر نیاز به کارشناسی و برنامه ریزی داره. اگر دولت حمایت نمیکند نکند باید این یک خیزش مردمی باشه.

تا قبل از این هر کس را میدید غربت خفه اش میکرد
اشک میلغزید و بغض میجوشید
چیزی نمی گفت
حواسش به خودش بود
نگاه نمیکرد که هیچ ..میترسید چشمش بیافتد..
مهربانی موج میزد از نگاهش اما لبی به سخن عشق نمیگشود
بی تفاوت نبود ولی دغدغه داشت راه های دیگری در سر داشت
با خود میگفت تقصیر من است کوتاهی کردیم که اینطور شد
بعد از آن همّت خواست خدا را
و خدا
کمی محبّت ریخت توی دلش
حواسش بود آبروی طرفش نرود
نجوا میکرد با هم وطنش هم کیشش آخر او هم مثل خودش شیعه بود
از احوالات امامش میگفت
برای طرفش احترام قائل بود
میگفت دل مولا خون میشود
آنقدر میگفت
اشک طرف در میآمد
آبرویش نه اما آرایشش شستشو میشد
دیگر نمیخواست کسی ببیندش
((چشمانش پف کرده بود حجابش را جلو کشید و صورتش را پنهان کرد گفت، خدا فقط تو مرا ببین ،مراببین و به فرشته هایت فخر کن
نشانم بده زود قبولم کن دیدی زود حرف ناهی را پذیرفتم... ))

بعد ها خودش شده بود سرباز دلسوز غیرتمند
میآمد و دوستان و همراهانش را هدایت میکرد
آن قدر شجاعت به خرج داده بود که راه باز شده بود برای خوبی برای موعظه برای سخن گنج گفتن
توی دلش میگفت نترس کسی تو را سیلی نخواهد زد
کسی نتوانست حسین علیه السّلام را درک کند
کسی لیاقت شهادت را نخواهد پذیرفت :Sham:

[=arial]بسم الله الرحمن الرحیم
بنده و دوستانم گروهی تشکیل دادیم متشکل از افراد مختلف از جمله طلبه و دانشجو و استاد دانشگاه.. هم کار فرهنگی انجام میدیم و هم تذکر لسانی میدیم, به این شکل که توی یک خیابون به صورت گروه های سه نفر سه نفر قرار میگیریم و قدم میزنیم(البته با هماهنگی با پلیس امنیت اخلاقی), و به این صورت به افراد بد حجاب تذکر میدیم, یه خانم تا به ته خیابون برسه از ده تا گروه سه نفره تذکر میشنوه ..
به قول آقا به اولی سیلی میزنه, به دومی فحش میده, اما بالاخره ناچاره رعایت کنه..
آقا میفرمایند بگید و رد بشید برید واینسید ببینید طرف چی میگه... ما انجام دادیم واقعا جواب گرفتیم..
فقط به دوستان توصیه میکنم مطابق با فرمایشات آقا پیش بروند قطعا ضرر نمیکنند

تنهاترین سردار;523859 نوشت:
نص آیه قرآن
دستور ولی
احکام فقهی

آقای عزیز ؛
من میگم اگه میخواید تذکر بدید، شرایطشو رعایت کنید.. اخلاقشو داشته باشید..شخصیت طرف مقابلو خورد نکنید.. امر به معروف و نهی از منکر محمدی داشته باشید:Gol:
آیا این حرفم، مخالفت با قرانه؟!!

مگه از شرایط امر به معروف این نیست که احتمال بدیم حرفمون تاثیر داشته باشه؟؟؟
واقعا این آدم ها آدم های قدیم نیستن
که لااقل همون لحظه روسریشونو جلو بکشن !برای چند دقیقه!!
تازه اگه خیلی لطف کنن کتکت نزنن و چادرتو از سرت نکشن و فحشم بهت ندن
دیگه خبری از حیا نیست با وقاحت تمام جلوت وایمیسن جوابتو میدن!!!

جنبش دانشجویی حیا

اینجا داستان ها و نمونه های خیلی خوبی هست

تنهاترین سردار;523877 نوشت:
آقا میفرمایند بگید و رد بشید برید واینسید ببینید طرف چی میگه... ما انجام دادیم واقعا جواب گرفتیم..

اینکه ضرر نمیکنید واقعا خیلی مهمه
یه روز به علت کسالت و... با خودم فکر میکردم این کارها چه تاثیری میتونه داشته باشه اگر صحبتی نکنیم هم کمتر اعصاب بقیه به هم میریزه هم اونهاییکه راحتن راحتن!
همین طور که به میله اتوبوس تکیه داده بودم دیدم یه خانم داره به هرچی چادری هست توهین میکنه
چند نفر دیگه هم ازش حمایت کردند همین طور با تعجب نگاه میکردم حالا که ما صحبتی نکردیم که مردم روانشون بپریشه!
مشکل چیه؟
هیچ
خانم ها
توی brt به تفاهم رسیده بودن که هرچی چادری هست باید از رو زمین برداریم باید کاری کنیم که کسی چادری نمونه!
نتیجه این که اگر فراموشمون بشه ممکنه دست به کار بشن و هرچه زودتر ارشادمون کنن یا به زور متوسل بشن واسه برداشتن حجاب خود و آزادی بقیه ! آزادی هم اجباری شده اونم از چه نوعش!!!!

هوالناظر

ستاره زهراء;523865 نوشت:
هدف ،میتونه انگیزه بده به انسان ، خداوند وقتی شاهد هست که چطور تلاش میکنی چطور با لحن خوش و با نرم خویی و با عفت کلام و رعایت موازین میخواهی به راه درست متذکر شوی پشتیبان تو خواهد بود
این انگیزه خودش میتواند ترس ها را بریزد تا در راه خدا و جرئت بدهد شجاعت بدهد تا در این راه قدم برداری
شاید منتظر همان یک کلام تو باشد
شاید موعظه نشنیده باشد هرچند با این که خداوند فرمود " حجت را تمام کردیم,,,,"
شاید اثر گذارد هر چند دیر
شاید دلش خوش باشد به هدایت سرباز کوچک امام زمان (عج)

امام رضا جان (ع)فرمودند : رحم الله من احیا امرنا
خدا رحمت کند آن کس که امر ما اهل البیت را زنده بدارد ...
شاید لبخندی بنشانی به رضایت بر لبهای مبارک امام زمانت

سلام

نه این حرف شما فقط حرف هست!

آیا شما تا حالا تو خیابون به خانم های بد حجاب تذکر دادید؟ یا خیر؟

من دوستان بد حجاب هم داشته ام که در عین رفاقت گهگاه گوشزد هم کرده ام!

لا تکلف الله الا نفسها ، هر کس به اندازه خودش...چند نفر رو بخایم تذکر بدیم؟؟؟!!!

فعلا در حد خودمون اساسی باید نظام برنامه ریزی بکنه البته اگه بکنه!

[=arial]

ستاره زهراء;523895 نوشت:
جنبش دانشجویی حیا

اینجا داستان ها و نمونه های خیلی خوبی هست

اینکه ضرر نمیکنید واقعا خیلی مهمه
یه روز به علت کسالت و... با خودم فکر میکردم این کارها چه تاثیری میتونه داشته باشه اگر صحبتی نکنیم هم کمتر اعصاب بقیه به هم میریزه هم اونهاییکه راحتن راحتن!
همین طور که به میله اتوبوس تکیه داده بودم دیدم یه خانم داره به هرچی چادری هست توهین میکنه
چند نفر دیگه هم ازش حمایت کردند همین طور با تعجب نگاه میکردم حالا که ما صحبتی نکردیم که مردم روانشون بپریشه!
مشکل چیه؟
هیچ
خانم ها
توی brt به تفاهم رسیده بودن که هرچی چادری هست باید از رو زمین برداریم باید کاری کنیم که کسی چادری نمونه!
نتیجه این که اگر فراموشمون بشه ممکنه دست به کار بشن و هرچه زودتر ارشادمون کنن یا به زور متوسل بشن واسه برداشتن حجاب خود و آزادی بقیه ! آزادی هم اجباری شده اونم از چه نوعش!!!!

به قول یکی از رفقا:
اگر با کارهای بد دیگران کار نداشته باشی به زودی با کارهای خوب تو کار خواهند داشت
البته ایشون از واژه اگر گیر ندی گیر میدن استفاده میکردند
واقعا همینه .. عاقبت ترک نهی ار منکر دقیقا همینه

ستاره زهراء;523895 نوشت:
خانم ها توی brt به تفاهم رسیده بودن که هرچی چادری هست باید از رو زمین برداریم باید کاری کنیم که کسی چادری نمونه!

:aatash:اونوقت کسی اونجا چیزی نگفت؟؟؟؟؟؟؟؟؟

شاید به این دلیل عصبانی بودن که از خانمای چادری تذکر شنیدن؟!!!

من فک میکنم به جای تذکرات خیابانی که معمولا و در اکثر اوقات تاثیری نداره و بعضا نتیجه عکس میده !!!
از اقوام و دوستانو همسایه های خودمون شروع کنیم
اون هم از طریق مهربانی ، اخلاق خوب
مثلا برای همسایه طبقه چهارمون که یه خانم پولدار با وضع حجاب نامناسبه غذا یا خوراکی های خاص ببریم!!!!!!!

بله بر اساس تجربیات هم اگر بخوایم آمار بگیریم حداکثر بخوایم بد بینانه هم بگیم 50 درصد کاری به کارمون نداشتن ولی مگه سنگن یا استغفر الله ناشنوان؟
میشنون ...یه حرف زده شده
اگر به امید الهی باشه و نیت متمرکز باشه
و همون گفتن و رد شدن باشه
همون مقداری که میبینید کافیه ،خب باید گفته بشه
بحثی نیست که باید به یک نفر چندبار تذکر داده بشه !
آقای استاد پناهیان میفرمودن : قرار نیست اگر یک نفر یه شبهه ای مطرح کرد همه تمام وقتشون رو صرف کسی بکنن که خودش رو زده به بی خیالی و نادانی
درصورتی که انرژِی هست اون رو صرف انسان های با استعداد کنید
فعلا به لطف خدا شهید نشدیم

خداروشکر هم وطن های نصیحت پذیری داریم منتها مادربزرگ کم داریم
شما باور نکن ((این ضرب المثل های غیر کاربردی رو... کو گوش شنوا !؟.... همرنگ جماعت ووووو ...

به امید حمایت بودجه داران مملکت و برنامه ریزان دولت ساز

آرامش;523909 نوشت:
مثلا برای همسایه طبقه چهارمون که یه خانم پولدار با وضع حجاب نامناسبه غذا یا خوراکی های خاص ببریم!!!!!!!

بله کارخیلی خوبیه
که خیلی هم باب شده در عوض انسان مومن بودن روی بحث انسان بودن تاکید داشتن ...
الان خیلی افراد به اخلاقیات تکیه دارند تا به اعمال عبادی فردی
درسته این یه بحث جدا هست که مسلمون خوش اخلاقی باشیم یا نماز خوندن و ...و کلا حق الناس مهمتر از حق الله
ولی این فقط برای قدم اول هست
دقیقا همون چیزی شما اشاره کردید تنها وقتی اخلاق خوبی داشته باشیم تاثیر گذار هست و نتیجه خوبی میگیریم
وقتی خودمون عامل به اوامر الهی باشیم
باید از روش خودشون استفاده کنیم (خوش بر خوردی) طوری که تاکید دارن اونهایی که رعایت میکنن فقط یه ظاهره
پس باید چنین افرادی رو شرمنده ی رفتار خوب خودمون کنیم مثلا اون لحظه ای که میگن اکثر چادری ها حق الناس رو رعایت نمیکنن واکنش مهمه اون لحظاتی که دست رو نقطه ضعف میگذارن و به مقدسات توهین میشه باید با لطافت و شجاعت تمام پاسخ داد.
هیچ کسی خوشش نمیاد مثلا در سر کلاس درس هم حتی جلوی دیگران بهش تذکری داده بشه
چه برسه توی این موارد حساس که باید خیلی جوانب رو بسنجیم تا مبادا این امر نه تنها بی فایده یا پناه بر خدا مضر بشه بلکه با رعایت حال و موازین این کار رو بهترین و مفید ترین و حیاتی ترین کار جامعه باقی بمونه. ان شاء الله

ستاره زهراء;523910 نوشت:
و همون گفتن و رد شدن باشه
همون مقداری که میبینید کافیه ،خب باید گفته بشه

آیا صرفا باید گفته بشه؟؟؟
حرفمونو بزنیم بریم؟
نباید ببینیم در چه شرایطی میگیم؟به کی میگیم ؟ و...؟

بله مسلما خودمون باید عامل به اوامر الهی باشیم
اصلا ما تا خودمونو درست نکنیم تا نیت خالص نداشته باشیم نمیتونیم روی کسی تاثیر بزاریم
به قول همون آقای پناهیان اگه نمازخونا درست نمازشونو بخونن بینمازا نماز خون میشن یا اگه خوبا خوبتر بشن بدا خوب میشن(نقل به مضمون)

منظورم بیانات مقام معظم رهبری درمورد امر به معروف بود که ننشینیم منتظر نتیجه و نباید این کار رو ترک کنیم .
البته که باید شرایط رو در نظر بگیریم .
هرچند تا بحال خیلی کم گذاشتیم
خداوندا ببخش اگر نفساتیات گاهی به کارهامون وارد شد .

بسم الله الرحمن الرحيم
با سلام و احترام

قبل از هر چيز، از خودم گله دارم
از كوتاهي هايم، از بي تفاوتي هام

از اينكه افراد مختلفي رو مي بينم كه حريم خداوند و پيامبر(صلي الله و عليه و آله و سلم) و اهل بيت(عليهم السلام)‌را مي شكنند
اما من....

خدايا!
ما رو ببخشش و بيدار و هشيار و مسوليت پذير كن.

*ماه من*;523856 نوشت:
با سلام..

لطفا درست بیندیشیم

بسم الله الرحمن الرحيم

با آخرين جمله شما كاملا موافقم.

اما بياييم درست انديشيدن را درست معني كنيم.

معيار و ملاك درستي و نادرستي چيست؟ با كدوم سنجه بايد اندازه بگيريم و سنجيده رفتار كنيم؟

آيا وقتي نائب امام زمان(عجل الله تعالي) كه از همه ما به مراتب عالم تر و آگاه تر به مسائل ديني و اجتماعي هستند، از ما ميخواهند كه نسبت به اين امر مهم اقدام كنيم
باز هم مجالي براي تامل و درنگ باقي مي ماند؟!

اينكه عملان بايد درست و منطقي باشد و خودمان هم عامل باشيم،‌حرف صحيحي است، اما آيا كافي هم هست؟!

آيا رسول مكرم اسلام و اهل بيت(عليهم السلام) تنها به نشان دادن الگو اكتفا ميكردند و اگر فساد و گناه علني مي ديدند از تذكر دادن و حتي برخورد كردن طفره مي رفتند؟!

اينكه شرايط امر به معروف بايد رعايت شود صحيح است، اما به اين بهانه بايد اصل امر به معروف و نهي از منكر را بايد ترك كرد؟!

بياييم، كمي به خودمان بياييم!

تا كي در خواب بمانيم و شاهد به تاراج رفتن دين و فرهنگ و غيرت مان باشيم!

سلام درود به دوستان گرامیبی پرده می­رم سر اصل مطلب .
دوستان کمی تعمل و درنگ لطفا و شدیدا از انفعال دوری کنید!!! به خدا ما هم دغدغه حجاب داریم ما هم دلمان برای امر الهی که بر زمین مانده می­گیرد شما طلبه­ها و دوستان این پست تنها نیستید ولی برای یک بار هم که شده بیاید درست و بدور از تعصب و عاقلانه تحلیل و بررسی کنیم بعد راهکار عملی بدیم بابا کی گفته برای امر به معروف باید الکی خونی به زمین بریزه بابا اگر قرار باشه خونی ریخته بشه، گوشی با گوشه واره پاره بشه، دستانی قلم بشه، کاروان اسارتی به را بیفته ما حاضریم ولی بعدش آیا کشتی نجات خواهیم شد؟ درست فکر کنیم خواهشا به این فکر نیفتید که منظورم اهمال، سهل انگاری، حلال شمرده حرام، دست روی دست گذاشتنه !! نه باید کاری بکنیم اما چه کارش مهمه؟ الکی هم شلوغ بازی در نیاریم این مقوله مسئله یی نیست که بشه با بعضی از پیشنهاد های دوستان عملی بشه امر به معروف و نهی از منکر باید برای رضای خدا باشد ببینیم رضای خدا در چیست؟ ببنید سیره اهل بیت در این موارد چگونه است امکان نداشت اهل بیت این امر را انجام بدهند بعدش شخص متحول نشد کمی اخلاص خواهشن !! الکی تعصب غلط و کورکورانه به خرج ندهیم.

بنده حقیر فکر می کنم به جای پیشنهاد بعضی از دوستان که راهکار عملی دادند باید طرحی نو دراندازیم. البته و صد البته تحلیل وبررسی و دلایل بروز این رفتار در جامعه ما نباید مورد غفلت قرار بگیره اما چون دوستان بحث به سمت رفتار عملی بردن گفتم یه پیشنهاد بدم شاید مفید باشه.

حالا که مسئولین ما خوابند یا خودشون خیلی وقته که به خواب زدن ما باید درست عمل کنیم بدون اینکه خونی از دماغ کسی بیاد البته اگر لازم باشه خونم هم میدیم ولی پیشنهاد این حقیر در این برهه حساس :

بالاخره تو هر قوم یا فامیل، یه آدم مذهبی که پیدا می شه که دغدغه حجاب داشته باشه یا اگر نداره ما، شما طلبها، بچه مذهبی ها و ... باید اول اونارو بیدار کنیم اونا رو بیدار کنیم. بیاید ببینیم ما تو فامیلمون چند تا بدحجاب داریم برا ی بهتر شدن حجاب اونا چکار کردیم؟ چندتا از خانوادهای ماها ساپورت پوشن بیاید از خودمون شروع کنیم هر کی تو فامیل و محله خودش شروع کنه. یاد سفارش اون پیرمرد هنگام مرگ می­افتم که به بچه هاش اینجوری سفارش می کرد: یه روزی که جونتر بودم می­خواستم تمام دنیارو عوض کنم بزرگتر که شدم فهمیدم نمی­شه گفتم کشورم متحول کنم سنم بالاتر رفت دیدم بازم نمی تونم ... خلاصه تا اینکه حالا که تو بستر مرگ افتادم به این نتیجه رسیدم از اولش باید خودم عوض می کردم. تعبیر و تفسیرش به عهده خودتون.

اگه هر کدوم از ما با کسایی که ارتباط داریم وجزو اقوام نزدیک ما هستند مسئله رو روشن کنیم دستهای پنهان رو برای اونا آشکار کنیم این خودش یه انقلابی می شه در سطح ملی حالا نمی خواد تو خیابون به زن مردم تذکر لسانی بدیم جلوی زن و خواهر و خواهرزاده و بردارزاده بچه خودمون بگیرم هرکدومه مون، با فامیل و اقواممون از راهش وارد بشیم هم تاثیر پذیریش بیشتر هم بقول دوستان مفسده کمتری داره ای کاش مجال این بود از دلایل بروز این نمودهای اجتماعی پرده بر می داشتیم.

تیتر وار:

عدم برنامه ریزی و کار فرهنگی (مسئولین پول پرست و جاه طلب)

برخوردهای نامناسب و انفعالی( شاید بعضی ها یادشون نیاد چهاراه زدن موی پسرا عقد زورکی دخترا رو تو مینی بوس کردن اونارو !!! حالا کاسه چه کنک چه کنم دست گرفتن همون احمقا هنوز بعضی هاشون سر کارن)

اختلاط بی مورد وغیر ضرور زن و مرد.

بالا رفتن سن ازدواج عوض شدن سبک زندگی بعضی ها

بیکاری و مشکلات مالی

عدم آشنایی خانوده ها باتربیت درست و اسلامی

...

و من الله توفیق.

*ماه من*;523856 نوشت:
با سلام..

لطفا درست بیندیشیم

با سلام خدمت دوستان اینکه شما میگید که شد هر کس به دین خود دیگه اون که شما می فرمایید من با رفتار خود نشان میدهم بله ، نه در هر جایی جواب بده
وقتی دخترخانم با لباس منزل در خیابان با اون وضع آرایش داره راه میره یا پسره و دختره همدیگر و بغل کردن و ........ بوقققققققققققققق شمای محترم بیا و از جلوش با چادر و حجاب کامل رد شو حتما جواب میده!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
دوستان تذکر شفاهی لازم است ولی شرایطی داره
از بس هیچی نگفتیم مثل زمان قبل انقلاب دیگه هر جایی نمی توانیم بریم
خدا عاقبت بخیرمان کند.

با احترام:

یاسین;523999 نوشت:
بسم الله الرحمن الرحيم

خب خدا رو شکر..ولی من برخلاف شما با همه ی حرفاتون موافقم!!

یاسین;523999 نوشت:

معيار و ملاك درستي و نادرستي چيست؟ با كدوم سنجه بايد اندازه بگيريم و سنجيده رفتار كنيم؟

آيا وقتي نائب امام زمان(عجل الله تعالي) كه از همه ما به مراتب عالم تر و آگاه تر به مسائل ديني و اجتماعي هستند، از ما ميخواهند كه نسبت به اين امر مهم اقدام كنيم

اينكه عملان بايد درست و منطقي باشد و خودمان هم عامل باشيم،‌حرف صحيحي است، اما آيا كافي هم هست؟!

آيا رسول مكرم اسلام و اهل بيت(عليهم السلام) تنها به نشان دادن الگو اكتفا ميكردند و اگر فساد و گناه علني مي ديدند از تذكر دادن و حتي برخورد كردن طفره مي رفتند؟!

اينكه شرايط امر به معروف بايد رعايت شود صحيح است، اما به اين بهانه بايد اصل امر به معروف و نهي از منكر را بايد ترك كرد؟!

الان برداشتتون این نباشه که من ، یکی از اون بی حجابا هستم ، نه ... درست برعکسش... هرکسی منو میبینه اولین سئوالی که توی ذهنش میاد این هست که تحصیلات حوزوی دارم؟ "زهی خیال باطل:)"
درستی از نظر من اینه:کسی که ادعای دین اسلام داره باید یه شباهتایی با پیامبرش داشته باشه...خدا وکیلی ، حزب اللهی های ما توی خیابون به پیامبر چقدر شبیهن؟!! البته جمع نمی بندم ها ، چون اگه جمع ببندم خودمم میشم یکی از اونا در صورتی که به هیچ وجه این گونه نیست:)
مگه نباید اول آدم خودشو درست کنه، بعد دیگران؟!! خب من فکر میکنم کسایی که تذکر میدن خودشون بیشتر مستحق این تذکرن"الله اعلم"
اینکه میفرمایید دین کمرنگ شده؛ یکی از دلائلش خود ما نیستیم؟!! راه و روششمون، اخلاق تندمون و .. دین گریزی رو بیشتر نکرده؟!!بله ما کوتاهی کردیم که آدما با دیدن ما فقط به یاد قیامت و برزخ و شب اول قبر و..میفتن ودیگر هیچ.

من یه دعایی رو خیلی دوست دارم و اون اینه: اللهم اصلح کل فاسد من امورالمسلمین

با سپاس

[=arial]

یاسین;523999 نوشت:

بسم الله الرحمن الرحيم

بسم الله الرحمن الرحیم
سلام
تشکر میکنم از استاد یاسین گرامی بخاطر پست بسیار بجا و مناسبشون و دوستان گرامی
همونطور که استاد فرمودند , وقتی ما ملاک داریم نباید بر سر نظرهای شخصی با یکدیگر با هم بحث کنیم.
----------------------------
یک پیشنهاد و خواهش
ازسایت اسک دین, مدیران, اساتید و همکاران اجرایی دعوت میکنم نرم افزاری جامع در زمینه امر به معروف و نهی از منکر تولید کنند, خلا آن واقعا حس میشود
میشود در آن نرم افزار
بحث فقهی
آیات و احادیث و روایات
روش های صحیح و غلط
و دیگر مطالب متنوع را گنجاند
ان شا الله که مورد رضای خدای متعال قرار بگیرد

مجنون یاس;524039 نوشت:
وقتی دخترخانم با لباس منزل در خیابان با اون وضع آرایش داره راه میره یا پسره و دختره همدیگر و بغل کردن و ........ بوقققققققققققققق شمای محترم بیا و از جلوش با چادر و حجاب کامل رد شو حتما جواب میده!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

بزرگوار ؛ ما امتحان کردیم جواب داددددددددددد..
[SPOILER]ترم اول دانشگاه، که کسی ما رو نمیشناخت ، همه فکر میکردن من از خواهراااااااان حراستم!! دوستان ارازل ، تا منو میدیدن زهره ترک میشدن:(

[/SPOILER]

اللهم عجل لولیک الفرج

سلام

حجاب؟

عریانی؟

حقیقتا بخاطر چیست؟

آیا این موضوع اصل اسلام است؟
یا شاد کردن دل مومنین و کمک کردن به آرامش ایشان؟

من با کار بر روی حجاب مخالف نیستم

اما

بجای اینکه اینقدر بگویید چادر حضرت زهرا(س)

یک بار بگویید منش ایشان
منش همسرشان
منش اولادشان
و از همه مهم تر منش پدر گرامیشان

که سلام و درود خداوند بر محمد مصطفی و خاندان ایشان

تا کی حجاب؟

چرا بد حجابی؟

ریشه اش؟

می خواهید نظر منو بدانید؟

چه زمانی انسان مایل به عریانی میشود؟
و وجودش سراسر خواهش می شود؟

من با لب سیر ها کار ندارم
آنان که خود تشنگی کشیده اند درد تشنگان را در می یابند
آنان که خود گشنگی کشیده اند درد گشنه گان را می شنوند

چرا یک زن با وجود همسرش تمایل به بد حجابی می کند؟

چرا یک جوان با آنکه خدا را می خواهد اما مایل به عریانی است؟

وقتی علما ما اگاهان ما حجره نشینی و درس طلبگیشان را در خلوت جست و جو می کنند چه کسانی در متن جامعه به درد مردم می رسند؟

روحانیون محترم
طلاب گرامی

یک سوال

چند درصد از وقتتون رو صرف گذراندن با یک جوان می کنید؟
چقدر بفکر همنشینی با یک ظاهر العصیان می کنید؟

چقدر پای صحبت های یکی از همین افراد می شینید تا محبت تون رو به دلش بنشانید؟
(البته دیگر شروط امر به معروف هم لازمه و شرایط دارد)

یه سوال؟

اگر در حالت اعتکاف باشید و پای حق الناسی مطرح باشد
مردم کمک بخواهند

حکم خروج از اعتکاف چیست؟

کمک کنید به ایجاد آرامش

یا علی

التماس دعا
[SPOILER]حجاب خوبه اما اگر عامل اصلی برطرف نشه خطر بازگشتش وجود دارد امر به معروف خوبه اما سه شرط رفق و رق و عدل باید باشد

[/SPOILER]

این نظر منه اگر خطاست بهم بگویید اگر درست است پس تلاش کنید تا عامل اصلی اول رفع بشه

اون موقع حجابم خوب میشه

بیاییم احکام اللهی رو همانگونه که به پیامبر نازل شد و خدا در طی 23 سال به نبی اش (ص) نازل کرد عمل بشه
این راهیه که به نظر من میاد

السلام علیکم و رحمة الله و برکاته

حضرت امام حسین علیه السلام، قیام بزرگ و تاریخی خود را "امربه معروف و نهی از منکر" نامید.
امام در راه امربه معروف و نهی از منکر، جان و مال و ناموس خود را فدا کرد.

ما حاضر نیستیم به خاطر این کار، یک توهین یا یک تمسخر بشنویم.
ما حاضر نیستیم یکی بهمون اخم کنه.
بعدش می ریم و زیارت عاشورا می خونیم و میگیم: "اللهم ارزقنا شفاعة الحسین" !!!!!!!!!!!!!!!

یکی از دوستان نوشته "به جای اینکه بگویید حجاب حضرت زهرا، بگویید منش ایشان"
باید عرض کنم که حجاب هم جزء منش ایشان است و هرگز از سیره ی ایشان جدا نیست.
حجاب یک مسئله ی مستقل از اسلام نیست بلکه از اجزاء اصلی آن است.

عجب است...
خانمهایی که انقدر شکایت دارند از اینکه "حقوق زنان، نادیده گرفته می شود... زن درجامعه ی ما تحقیر می شود و نمی دونم چی چی"
چرا خودشان، خود را تحقیر می کنند؟
آیا با بدحجابی، خود را به ابزاری برای تهییج جنسی و تلذذ دیگران تبدیل نکرده اند؟ آیا از انسان بودن، فاصله نگرفته اند؟
آیا شخصیت والای خود را تحقیر نکرده اند؟
امان از نادانی....

سلام و درود

1نکته رو دوست دارم به پُست قبلیم اضافه کنم و اون اینه:

بیاید در خلوت ِ خودمون، از "خودمون" بپرسیم :

فلانی، تو واقعاً "هدفت" از امر به معروف/نهی از منکر چیه؟

فکر میکنم سوال مهمی باشه...

من ِ نوعی معتقدم اساس امر به معروف اینه که جامعه به سمت "کمـــال" بره...

بنابراین: هدفم "تاثیر خوب گذاشتن" هست

نه صرفاً "رفع تکلیف" یا "انجام وظیفه"

+ توجه داشته باشیم که درمورد بحث حجاب: همه بدحجابان تاثیر نمیپذیرن،

عده ای تاثیر میپذیرن که اون هم بستگی به "نحوه برخورد" ما داره

مثالی واقعی بزنم:

یکی از دوستان بنده که حجاب چندان کاملی نداره، همیشه میگه: من بین چادریها فقط تو & خونوادت رو قبول دارم،

چون میبینم ظاهر و باطن همین هستید و "فیلم" بازی نمیکنید و "پرمدعا" نیستید

[SPOILER]توی پرانتز بگم خدای بالای سر شاهده قصدم از اوردن این مثال چیز دیگه ست[/SPOILER]

خب ایشون هرازگاهی میگه الکی مومن ها زیاد هستن و فقط بلدن بگن موهاتو بکن داخل و فلان و فلان...

* ایشون دوست بنده هست، حتی اگر دوست هم نبود من به خودم اجازه نمیدم که با "لحن از خود متشکر!" بهش تذکر بدم و یا اهانتی کنم!

پس روشم در مقابل همچین فردی اینه:

میگم مقنعه چه رنگی دوست داری؟
یه ساق دیدم خیلی قشنگه تازه اومده
یکم مقنعه رو بیار جلو ببینم چه شکلی میشی... چقدر حجاب بهت میاد Smile
وای بیا توی آینه خودتو ببین چقدر معصوم تر شدی
یکم روسریتو بیار جلوتر چون موهات شاخ شاخی شده باد میاد!
حیف توئه: همه که لیاقت ندارن زیباییهای تو رو ببینن_
.
.
.

+ "شخصیت" و "منش" خیلی مهمه... زهـــــرایی باشیم...

+ خطاب به بعضی بانوهای چادری:

1. اگر چادرتون بلنده یکم کوتاه ترش کنید نکشه روی زمین

>> اینطوری غیرازینکه کنترلش سخت تره، از دید بقیه جلوه بدی داره...چادر جارو نیست...!

2. "تمیز" ، "مرتب" و " آراسته " بودن خیلی اهمیت داره... شلخته نباشیم!

3. اگر توی دانشگاه،خیابون، محل کار، 1خانومی که زیاد حجاب مناسبی نداره میاد که از شما سوالی بپرسه:

با لحن "دوستانه" و "لبخند" جوابش بدید...

+ فکر میکنم در جریان باشید که خیلیهاشون دید و تصور خوبی از ماها ندارن...پس دامن نزنیم!

اینطوری هم برای ارتباطهامون بهتره و هم شاید بتونیم تاثیر خوبی داشته باشیم...

[SPOILER]

د- شيوه هاي عملي امر به معروف و نهي از منكر

هدف عمده و اساسي در امر به معروف و نهي از منكر محقق شدن معروف و زدوده شدن منكر است. براي نيل به اين هدف به نظر مي رسد كه بايد به دنبال بهترين و مؤثرترين راهكارها و شيوه هاي عملي بوده باشيم كه در اين راستا موارد زير پيشنهاد مي گردد:1- شيوه عملي: اولين و مؤثرترين شيوه در امر به معروف و نهي از منكر تبليغ عملي است. يكي از مهمترين عوامل موفقيت پيامبر اكرم(ص) و ائمه(ع) در ترويج و گسترش مكتب، توجه به اين شيوه بوده است. پيامبر اكرم(ص) در اغلب كارها از قبيل كندن خندق، ساختن مسجد و برنامه هاي فرهنگي و اجتماعي و .... قبل از اينكه ديگران را تشويق به اين كار كند خود پيشقدم مي شد، همچنانكه امامان معصوم(ع) به اين طريق عمل مي كردند.2- احترام به شخصيت افراد: دومين اصلي كه در تأثير امر به معروف و نهي از منكر در خور توجه است، احترام به شخصيت افراد مي باشد. مرتكبان منكر تا وقتي كه متجاهر به گناه نشده اند، و به طور آشكار خود را نيالوده اند محترمند و نبايد به هتك حرمت آنها پرداخت.3- ارشاد تدريجي: معمولا ما انتظار داريم كساني كه در گرداب منكرات غوطه ور شده اند يك دفعه آنها را از گرداب در آوريم و يك مسلمان ايده آل بسازيم؛ در حالي‌كه تربيت امري تدريجي است و فضايل و رذايل هيچ‌كدام يك مرتبه در جان انسان‌ها به وجود نمي آيند. در حقيقت مي توان گفت كه از علل نزول تدريجي قرآن توجه به اين نكته مهم است، چرا كه قرآن كتاب تربيتي است و براي هدايت انسان‌ها به سوي كمال مطلوب نازل شده است.4- نرمخويي و محبت: از شيوه هاي مهم و مؤثر در امر به معروف و نهي از منكر، نرمخويي و محبت است؛ خصلتي كه موفقيت پيامبر(ص) بنا به تصريح قرآن كريم مرهون آن بوده است.5- تشويق به ارزش‌ها: يكي از امتيازات مكاتب الهي تشويق به خوبي‌ها و ارزش‌هاست. پيامبر مكرم اسلام(ص) از عامل تشويق در جهت پيشبرد اهداف استفاده‌هاي زيادي مي‌كرد. براي كساني كه دو ركعت نماز براي خدا مي‌خواندند جايزه تعيين مي كرد.‌(20) پست‌هاي حساس سياسي، فرهنگي و نظامي را به افراد لايقي مي سپرد و به اين ترتيب، امت را به نيكي و پاكي دعوت مي فرمود. براي نمونه اسامه بن زيد هجده ساله را به عنوان فرمانده لشكر منصوب فرمود و....6- ايجاد فضاي امر و نهي: شكي در اين مسئله نيست كه محيط هر چند نقش زيربنايي ندارد ولي در پرورش فضايل و رذايل نقش اساسي دارد. رسالت انبيا نيز مبتني بر اين اصل بود كه محيط را به گونه‌اي آماده سازند تا خود مردم عدالت را بر پادارند:"ليقوم الناس بالقسط".‌(21) بنابراين پيامبر اكرم(ص) مي فرمايد: "كلكم راع و كلكم مسئول عن رعيته".7- برخورد عملي با مرتكبان منكر: به طور كلي اگر در كنار شيوه هاي گذشته اين شيوه را مد نظر نداشته باشيم بدون شك امر به معروف و نهي از منكر بي نتيجه خواهد ماند.
ه- مراتب امر به معروف و نهي از منكر

1- مرحله انزجار قلبي: علماي اسلام براي امر به معروف و نهي از منكر مراتب و درجات و همچنين اقسامي قائل شده‌اند. اولين درجه و مرتبه نهي از منكر، هجر و اعراض يا انكار قلبي است و اين در مواردي است كه ما با شخصي كه با او صميميت داريم قطع رابطه كنيم و نسبت به او سردي نشان دهيم و اين برخورد، براي او تنبه تلقي شود، يعني تحت يك زجر و شكنجه روحي قرار گيرد و اين عمل ما در جلوگيري از كار بد او تأثير داشته باشد؛ در غير اين صورت چه بسا فردي كه از قطع رابطه ما استقبال كرده و او هم قطع رابطه كند و آزادتر دنبال منكرات و كارهاي زشت برود در چنين مواردي اين كار درست نيست.2- مرحله زباني: درجه دومي كه علما و دانشمندان براي نهي از منكر ذكر كرده اند، مرحلة زبان است. چه بسا آن بيماري كه دچار منكري است، به دليل جهالت و ناداني و تحت تأثير يك سلسله تبليغات قرار گرفته است، احتياج به مربي، هادي، راهنما و معلم دارد تا با او تماس بگيرد و با كمال مهرباني با او صحبت كند، موضوع را با او در ميان بگذارد تا معايب و مفاسد را برايش تشريح كند تا آگاه شود و بازگردد.3- مرحله عمل: مرحله سوم عمل است. گاهي طرف در درجه و حالي است كه نه اعراض و هجران و نه زبان و بيان بر او تأثير نمي‌گذارد. در اينجا بايد از راه عمل وارد شد. وارد عمل شدن نه تنها به زور گفتن نيست، كتك زدن و مجروح كردن نيست، البته مواردي هم هست كه جاي تنبيه عملي است كه آن هم از شئون حكومت اسلامي است و شهروندان جامعه اسلامي از پيش خود حق اعمال اين تنبيهات را ندارند. امر به معروف عملي اين است كه نبايد تنها به گفتن قناعت كند و فكر كنيم همه چيز را گفتن درست مي شود. گفتن، شرط لازم است ولي كافي نيست. بايد عمل كرد و آنچه مربوط به شهروندان است برخورد عملي غيرمستقيم است. ‌(22)[/SPOILER]

یا زهـــرا

مجنون یاس;524039 نوشت:
با سلام خدمت دوستان اینکه شما میگید که شد هر کس به دین خود دیگه اون که شما می فرمایید من با رفتار خود نشان میدهم بله ، نه در هر جایی جواب بده
دوستان تذکر شفاهی لازم است ولی شرایطی داره
خدا عاقبت بخیرمان کند.

*ماه من*;524054 نوشت:
بزرگوار ؛ ما امتحان کردیم جواب داددددددددددد..
[SPOILER]ترم اول دانشگاه، که کسی ما رو نمیشناخت ، همه فکر میکردن من از خواهراااااااان حراستم!! دوستان ارازل ، تا منو میدیدن زهره ترک میشدن:(

[/SPOILER]

سلام علیکم

سکوت در برابر منکرات باعث جرات گنهکاران در انجام گناه میشه. پس اگر زهره ترک هم شوند موقتیه و چیزی رواصلاح نمیکنه.

این اشتباهه که بگیم شما فقط با حجاب از جلوشون رد شو اینکار خودش نهی از منکره .

خیر چنین سکوتی باعث میشه آنچنان جری بشند که اگر بعدا یک محجبه بهشون تذکر داد وحشیانه بهش حمله کنند و چادر از سرش بکشن و جوری با متدینین برخورد کنند که به انزوا روند...

نمیشه همان روش گذشته را که اکثر متدینین داشتند یعنی "تذکر ندادن " را در پیش بگیریم و انتظار داشته باشیم اینبار دیگه جواب بدهد..

بقول دوستمان :

تنهاترین سردار;523906 نوشت:
اگر با کارهای بد دیگران کار نداشته باشی به زودی با کارهای خوب تو کار خواهند داشت

آرامش;523909 نوشت:
من فک میکنم به جای تذکرات خیابانی که معمولا و در اکثر اوقات تاثیری نداره و بعضا نتیجه عکس میده !!!

سلام علیکم

این پیشنهاد عالیه اما از آنجا که همه چنین کاری رو نمیکنند لازمه در خیابان هم تذکر داده بشه.

درتفسیر آیه شریفه :

الرجال قوامون علی النساء بما فضل الله بعضهم علی بعض

بعضی از علما بر این عقیده اند که مردان واجب هست که هم همسرشان را در رفتن بیرون از خانه کنترل کنند ،هم زنانی را که (احیانا همسران بی غیرت دارند) امر به معروف کنند...

ضمنا نیکی با زنان بدحجاب هم باید مشخص باشه از سر تایید ایشان نیست و قصدمان عمل به دستورات الهی در این زمینه است

[="Tahoma"][="DarkGreen"]

لبیک یا علی النقی;524080 نوشت:

اللهم عجل لولیک الفرج

اصل ریشه هر چیزی است

آیا حجاب جز دستورات ابتدایی اسلام است؟

عجب است...
خانمهایی که انقدر شکایت دارند از اینکه "حقوق زنان، نادیده گرفته می شود... زن درجامعه ی ما تحقیر می شود و نمی دونم چی چی"
چرا خودشان، خود را تحقیر می کنند؟
آیا با بدحجابی، خود را به ابزاری برای تهییج جنسی و تلذذ دیگران تبدیل نکرده اند؟ آیا از انسان بودن، فاصله نگرفته اند؟
امان از نادانی....

میشه بگویید خدای حکیم وقتی دستور میده به پیامبرش(ص) که به زنان و مردان دستور بده حجاب و نگاهشون رو کنترل کنند

مردم را با چه لفظی خطاب می کنه؟

میشه بگویید این کلمات شما با کدام یک از ایات حجاب تناسب داره؟

حجاب ایشان یک چیز

منش و بر خورد هم یک چیز دیگر

باید دید آیا حضرت زهرا (س) با لفظ تند و بد افراد را دعوت می کرد؟

یا حضرت علی(ع) چگونه مردم را دعوت می کرد؟

بگذارید دونمونه از روش های امر به معروف را بگویم

ماجرای سلام نکردن حضرت علی(ع) را که شنیده اییم؟

یا ماجرای آن جوانی را که مبتلا به یک انحراف جنسی بود چگونه امام با ایشان بر خورد کرد؟

اگر نشنیده ایید یک گذری می زنم

حضرت علی(ع) به زنان جوان سلام نمی کرد مبادا دلش بلرزد (البته امام معصوم است و در مقام اموزش است این حدیث و می توانید از بخش حدیث اصل روایت و نفسیر ان را جویا شوید)

و اما ماجرای دوم

جوانی که دچار ان انحراف شده بود امام تعذیرش کرد و برای او از بیت المال همسر گرفت

دقت کنید

از ماجرای دوم چه نتیجه ایی میشه گرفت؟

بنظرتون بدرد جامعه فعلی ما نمی خورد؟[/]

هو الناظر

خطاب به رستگاران

ببینید اتنفاقا حجاب چون یکی از بزرگترین نماد های اسلام هست باید روش خیلی تاکید بشه در اصل میتونم بگم تو جنگ نرم دشمنان نگاه میکنن ببینن زنان

ظاهرشون چطور شده ایا تحت تاثیر کاراشون قرار گرفتن یا نه...علی لعنه الله علی القوم الکافرین و الظالمین.

نکته مهم ، اینه که ما عزممون تو همین تذکر فردی به دوستامون و همون جمله که گفتم لا تکلف الله الا نفسها ...هم کم هست ،

اگه کسی حواسش به رفتارش ، اعضای خونوادش ، دوستاش باشه ان شاءالله حداقل میشه گفت تاثیری بذاره ،

اما وزارت فرهنگ و ارشاد باید بصورت کلی کار کنن که الان که دیگه نور علی نور شده!!!

:hey:

السلام علی من اتبع الهدی
از نظر علمی ثابت شده که رشد عقلی و شخصیتی دختران بسیار زودتر از پسرهاست.
حتی گفته اند رشد شخصیتی یک دختر یک روزه به اندازه ی پسر یک ماهه است.
علت اینکه دختران، زودتر مکلف می شوند هم همین است(البته یکی از دلایلش این است).

ولی آیا دختر بدحجاب، قدر شخصیت خود را می داند؟
آیا شخصیت والای خود را حفظ کرده؟
مسلما کسانی که به بدحجاب ها نگاه می کنند، به خاطر شخصیت آنها نیست. فقط به خاطر ظاهرشان است.
مسلماً کسی جذب شخصیت و عقل آنان نمی شود. فقط و فقط ظاهر آنان مورد توجه است و بس.

بنابراین همانطور که در نوشته ی قبلی خود درهمین تاپیک عرض کردم...
دختران بدحجاب، شخصیت والای خود را تحقیر می کنند.....
به همین سادگی......

نه حرف تندی زده شد و نه به کسی توهین شد و نه حرفهایم تناقضی با قرآن داشت...

[="Tahoma"][="Teal"]

یکی از بهترین راه های ترویج فرهنگ عفاف و حجاب به طور گسترده ( کاملاً عملی و تجربه شده بر روی 2000 بدحجاب )

این طرح که در تالار ایده های سایت برنامه سمت خدا نیز ثبت شده است علاوه بر اینکه امکان امر به معروف و نهی از منکر در سطح گسترده را دارد بلکه این امکان نیز وجود دارد که به افرادی که همیشه تذکر دادن به ایشان برایمان کاری بسیار سخت و مشکل می بود و گاهاً از این واجب الهی فرار می کردیم به این روش به سادگی و آسانی هرچه تمام تر تذکر دهیم.

روش کار : روش کار به این صورت است که باید ابتدا فایل های زیر را که کاملاً از هر نظر روانشناسی و کارشناسی شده جهت تاثیرگذاری بر روی افراد بدحجاب تهیه شده را از لینک زیر دانلود نموده و چاپ کرده و در پاکت قرار داده و سپس ترجیهاً توسط خواهران در بقاع، مساجد، مراسمات و ... به افراد بد حجاب داده شود.
* این طرح در نوروز 93 در یکی از بقاع شاخص استان فارس با یک میلیون نفر زائر با موفقیت کامل اجرا شده و 2000 عدد پاکت عفاف و حجاب به افراد بدحجاب تقدیم شد که آثار مثبت آن مشاهده می شد. بخش مهم و تاثیر گذار این محتوا حکایات افراد بسیار بدحجابی است که با یک تلنگر بیدار شده و اکنون محجبه و چادری اند در کنار یک برگ احکام حجاب و عاقبت افراد بدحجاب تهیه شده است.
براي مطالعه كامل طرح و انجام آن روي لينك زير كليك كنيد

[/]

ای کاش برخی ازمردمی که درخوابندبیدارشوند.ای کاش خودشون یه فکری بحال خودشون بکنن.امان ازدل امام زمان وامان ازدل نائبش....

سلام علیکم و رحمة‌الله و برکاته،
اینقدر سرسری گرفتیم که دیگه کار از دست بدر شده، تو روایت مبارکه داریم که اینکه امام زمان علیه‌السلام بیان از آسمان ۴۰ روز باران میاد یک تفسیرش این است که امام حد خدا را جاری خواهند کرد و برکتی که جاری کردن یک حد از حدود خدا در زمین دارد از برکت بارش ۴۰ روز باران بیشتر است ...
الأن با امر به معروف زبانی فکر می‌کنید چقدر کارها پیش بره؟ توی همین سایت بعضی‌ها می‌خواهند آدم رو درسته غورت بدهند، تو خیابان که برخی برخوردهای عملی هم می‌کنند! یکی باید بلند بشه مثل شهید خلیلی که به تأسی از امام حسین علیه‌السلام برای امر به معروف قیام کردند و شهادت را هم در آغوش گرفتند.
دقت کردید که تو این وضعیت بددین‌ها و بی‌دین‌ها چقدر بدتر شده‌اند و ایمان مؤمنین چقدر عمیق‌تر شده؟ قدیم‌ترها مردم خیلی یک‌دست‌تر بودند ولی الآن دو جبهه شدند یکی خیلی این‌وری و یکی خیلی اون‌وری. تو هر فتنه هم یک عده از این‌وری‌ها اون‌وری می‌شوند و بعد هم اون‌وری‌تر می‌شوند ... ما مدام داریم غربال میشیم و خدا بخیر کنه با فتنه‌های آخرالزمان ... بعضی‌ها رو الأن آدم می‌بینه که در جوانی به چه ایمان‌هایی رسیده‌اند ... چه بصیرتی دارند ... آدم بهشون غبطه می‌خوره ... واقعاً خوش‌بحالشون ...
شاید الأن اینکه ما نهی از منکر کنیم و بعد امر به معروف کنیم بیشتر جنبه‌ی شخصی برای خود ما داره تا در بعد اجتماعی، قراره خودمون را با این وظایف بسازیم، تسلیم بودنمون به خدا رو باید در خودمون نهادینه کنیم. پس بهتره نیتمون را خالص کنیم و انتظار اثری هم از کارمون نداشته باشیم، مرد وظیفه باشیم نه منتظر حصول نتیجه، حالا اگر یک نفر هم واقعاً به خودش اومد دیگه میشه لطف اضافه! ولی سخته آدم این صحنه‌هایی که گفتید را ببینه و عصبانی نشه و نیتش خدایی بمونه! خوش‌بحالتون که وارد این کار شدید ...
حدیثی از رسول خدا صل‌الله‌علیه‌وآله را جایی دادم که جوانان از امت من در اوقات فراغت خود جهاد می‌کنند ... خوشابحال شما دوست عزیز، ای کاش چند ساعتی از عمر شما در عمر ما محاسبه می‌شد که تمام عمرمون به بطالت نگذشته باشه و صرف رفع نیازهای شخصی نشده باشه.
خدا خیرتون بده

[SPOILER]کاش دولتیها هم می‌فهمیدند که در بعضی موارد جلوی این بی‌بندوباری‌ها را که نگرفتند کمک هم بهشان کرده‌اند، ولو با ندانم‌کاری و سوء تدبیر، ولو با کم‌کاری ...[/SPOILER]

داستان قوم نوح علیه‌السلام را خوانده‌اید؟ از زمان آدم علیه‌السلام که قابیل و فرزندانش با لات‌بازی قدرت و ثروت را به دست گرفته‌بودند و شیث علیه‌السلام و بقیه همیشه در تنگنا بودند و در تقیه بودند همیشه هر حجت الهی به مردم، به برادران و پسرعموهایش و عموزادگان می‌گفت که صبر پیشه کنید که نوح علیه‌السلام ناجی قوم از دست ستمگران خواهد بود ... بعد حضرت نوح علیه‌السلام آمد و مؤمنین خوشحال بودند، ولی حضرت نوح علیه‌السلام ۹۵۰ سال نبوت داشت و همان سال اول که طوفان شروع نشد همه نجات پیدا کنند. چند صد سال مؤمنین هی می‌گفتند که پس فرج چه شد؟ حضرت ناجی علیه‌السلام هم مثل پدران خود می‌فرمودند که باز صبر پیشه کنید که فرج نزدیک است. یکجا دیگر آن اواخر مؤمنین طاقتشان طاق شد رفتند و گفتند از خدایت بخواه که فرج را برساند. حضرت به خلوت رفتند و دعا کردند. وحی آمد که به قوم خود بگو خرما بخورند و هسته‌هایش را بکارند! حضرت نوح علیه‌السلام که این خبر را به مؤمنین گفتند همه وا رفتند، ما فرج خواستیم و تو می‌گویی خرما بخوریم هسته‌اش را بکاریم؟ یک سوم مؤمنین همانجا گفتند ظاهراً کل قضیه سرکاریه و ول کردند و رفتند و کافر شدند. بقیه خرما خوردند و هسته‌اش را کاشتند! در جایی دور از دریا ... در کوهپایه‌های کوهی که در محل فعلی شهر نجف قرار داشت ... هسته‌های جوانه دادند و تنومند شدند و خرما دادند ... مؤمنین رفتند پیش حضرت نوح علیه‌السلام که آنچه خدایت دستور داد را انجام دادیم حالا از خداوند بخواه که وعده‌اش را عملی کند ... حضرت باز به خلوت رفتند و دعا کردند، وحی آمد که به مؤمنین بگو از خرمای درختانی که کاشته‌اند بخورند و باز هسته‌هایشان را بکارند و رشد دهند! حضرت فرمان خدا را رساندند و باز یأس و انکار قسمتی از قوم. باز یک سوم مؤمنین کافر شدند و گفتند این وعده‌ی سر خرمن است ... آن یک سوم باقی‌مانده باز مطیع بودند و چنان کردند و مدام مورد تمسخر کافران بودند که کشاورز شده‌اید و ... درختان که تنومند شدند و خرما دادند باز رجوع کردند به پیامبر خدا که خدا را برای فرج بخواه. حضرت این بار عرض کردند که خدایا اگر از اینجا بدون آنچه که می‌خواهند بازگردم ترسم این است که همینها هم ایمانشان را رها کنند و دیگر مؤمنی در دین تو باقی نماند! وحی آمد که درختان را ببرید و از آن کشتی بسازید! وسط شهر دور از دریا، در کوهپایه‌ی یک کوه. حضرت این را گفتند و مؤمنین مشغول به کار شدند، باز مورد تمسخر بودند، اول به ایشان می‌گفتند که حالا دیگر نجار شده‌اید و بعد به ایشان می‌گفتند که الأن هم ملوان شده‌اید! دور از دریاها! اما وحی خدا آمد که چوب درختان قدیم‌تر را برای کف کشتی، بعدی‌ها را برای دیواره‌های کشتی و آخری‌ها را برای سقف کشتی استفاده کنید ... کشتی ساخته شد ... وعده‌ی خدا از اول هم برای فرج بود ولی مردم آن را سرکاری پنداشتند، دین خدا را رها کردند چون اعتمادی به خدا و پیامبرش نداشتند، مردم غربال شدند ... ما هم باید غربال شویم ... هر کسی لیاقت شرکت در بدنه‌ی قیام آخرین منجی را ندارد ... لیاقت را باید ایجاد کرد ... باید به خدا ایمان داشت .... باید اعتماد داشت ... باید به قیام مهدی فاطمه یقین داشت در دورانی که وجود او را منکر می‌شوند و مورد تردید قرار می‌دهند ... باید با چنگ و دندان خودمان را در صف مؤمنین نگاه داریم ... ارزشش را دارد ...
خدا کمکان کند که شیاطین هم از گمراه کردنمان ناامید نیستند ... وای اگر خودمان هم به رستگاری امید زیادی نداشته باشیم ...

السلام علی من اتبع الهدی
جناب owari به نکته ی مهمی اشاره فرمودند....

واقعاً وقتی حرف از حجاب می زنیم، برخی از این علیامخدرات!!! درهمین فضای مجازی، قصد بلعیدن مارا دارند. دیگر چه رسد به دنیای حقیقی.
از سهل انگاری خودمان بوده...
انقدر با تساهل و تسامح با پدیده ی شوم بدحجابی برخورد شد که حالا بعضیها طلبکارهم شدند.
تا حرف از حجاب میشه شاهد این جملات یاوه هستیم:
((به جای بدحجابی، تورم را حل کنید.... به جای حجاب فاطمه بگید منش فاطمه.... حالا چندتا تارمو بیرون باشه خیلی بد میشه.... حالا چندتاتارمو بره عقب، همه چی حل میشه؟.... چرا مردها حجاب نداشته باشن؟؟؟...)) و قص علهذا....
خداوند ما را از آفت خانمانسوز جهل، نجات دهد

شمعی در تاریکی;523831 نوشت:
سالهاست که زن بودن را فراموش کرده ایم.سالهاست دیگر همسران فداکار و مادران دلسوزی نیستیم.در عوض راننده های خوبی شده ایم،حسابداران خبره،مامور خریدان زرنگ،مدیران توانمند،باربران قوی،استراتژیست های باهوش،اما دیگر خودمان نیستیم.ما گم شدیم ، چه کسی ما را به دنیای خشن و خالی از لطافت مردان کشاند؟شانه هایمان،بازوانمان و زانوهایمان هنوز زنانه اند.هنوز برای مرد شدن ساخته نشدند.و افسوس اینکه به مرد بودنمان افتخار می کنیم.از یادمان رفته زن بودن اوج غرور است.صبرمان ،عواطفمان،هنرمان ارزشمندتر از هر آنچه است که به دست آوردیم.دلم برای نوه هایمان میسوزد چه کسی میخواهد به دخترانمان مادر بودن را بیاموزد.

n@rcis;523845 نوشت:
ای کاش هرکس اول خودش رو درست کنه،اول خودش رو بشناسه و اصلاح کنه و بسازه،

.امین.;523857 نوشت:
همجنس بازی و چند همسری برای زنان از آشکارترین آسیب های شبکه های ماهواره ای

sajedeh.com/new.aspx

نقل قول:
استاد پناهیان بزرگوار

ﻣﯿﺪﺍﻧﯿﺪ ﺩﺭ ﻗﻄﺐ ﺷﻤﺎﻝ ﮔﺮﮒ ﻫﺎﺭﺍ ﭼﻄﻮﺭ ﺷﮑﺎﺭ ﻣﯿﮑﻨﻨﺪ؟

ﺭﻭﯼ ﺗﯿﻐﻪ ﺍﯼ ﺧﻮﻥ ﺭﯾﺨﺘﻪ ﻭ ﺁﻥ ﺭﺍ ﺩﺭ ﻗﺎﻟﺐ ﯾﺨﯽ ﻗﺮﺍﺭ ﻣﯿﺪﻫﻨﺪ ﻭ ﺩﺭ ﻃﺒﯿﻌﺖ ﺭﻫﺎ ﻣﯿﮑﻨﻨﺪ . ﮔﺮﮒ
ﺁﻥ ﺭﺍ ﻣﯿﺒﯿﻨﺪ – ﺧﻮﻥ ﺭﺍ. ﻟﯿﺲ ﻣﯿﺰﻧﺪ .ﯾﺦ ﺁﺏ ﺷﺪﻩ ﻭ ﺗﯿﻐﻪ ﺯﺑﺎﻥ ﮔﺮﮒ ﺭﺍ ﻣﯿﺒُﺮﺩ . ﮔﺮﮒ ﺧﻮﻥ ﺑﯿﺸﺘﺮﯼ
ﻣﯿﺒﯿﻨﺪ ﻭ ﺗﺼﻮﺭ ﻣﯿﮑﻨﺪ ﺷﮑﺎﺭ ﺧﻮﺑﯽ ﺑﺪﺳﺖ ﺍﻭﺭﺩﻩ … ﺑﯿﺸﺘﺮ ﻟﯿﺲ ﻣﯿﺰﻧﺪﻭﺧﻮﻥ ﺧﻮﺩ ﺭﺍ ﻣﯿﺨﻮﺭﺩ … ﺁﻥ
ﻗﺪﺭ ﺍﺯ ﮔﺮﮒ ﺧﻮﻥ ﻣﯿﺮﻭﺩ ﮎ ﺗﻮﺳﻂ ﺧﻮﺩﺵ ﻣﯿﻤﯿﺮﺩ.ﻭ ﺍﯾﻦ ﮐﺎﺭﯼ ﺍﺳﺖ ﮐﻪ ﻣﺎﻫﻮﺍﺭﻩ ﻭ ﺷﺒﮑﻪ ﻫﺎﯼ
ﺿﺪ مسلمان ﻣﺎﻧﻨﺪ ﻣﻦ ﻭ ﺗﻮ ﻭ ﺟﻢ ﺗﯽ ﻭﯼ ﻭ ﺍﻣﺜﺎﻟﻬﻢ ﺑﺎ ﺷﻤﺎ ﻣﯿﮑﻨﻨﺪ … ﺧﻮﺩﺕ ﺧﻮﺩﺕ ﺭﺍ ﻣﯿﮑﺸﯽ …
ﺗﺼﻮﺭ ﻣﯿﮑﻨﯽ ﮔﺮﮒ ﺩﺍﻧﺎﯾﯽ ﻫﺴﺘﯽ ﻭﻟﯽ ﺗﻮ ﻗﺮﺑﺎﻧﯽ ﯾﮏ ﺳﯿﺴﺘﻢ ﮐﺜﯿﻒ ﺷﺪﯼ …
ﻟﻘﻤﻪ ﻫﺎ ﻭ ﻧﮕﺎﻩ ﻫﺎﯾﻤﺎﻥ ﺭﺍ ﺣﺮﺍﻡ ﻧﮑﻨﯿﻢ…

اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وآلِ مُحَمَّدٍ وعَجِّلْ فَرَجَهُمْ

ستاره زهراء;523895 نوشت:
نقل قول نوشته اصلی توسط تنهاترین سردار

آرامش;523926 نوشت:
اصلا ما تا خودمونو درست نکنیم تا نیت خالص نداشته باشیم نمیتونیم روی کسی تاثیر بزاریم
به قول همون آقای پناهیان اگه نمازخونا درست نمازشونو بخونن بینمازا نماز خون میشن یا اگه خوبا خوبتر بشن بدا خوب میشن

یاسین;523999 نوشت:

مجنون یاس;524039 نوشت:
خدا عاقبت بخیرمان کند.

*ماه من*;524052 نوشت:
من یه دعایی رو خیلی دوست دارم و اون اینه: اللهم اصلح کل فاسد من امورالمسلمین

حضرت امام حسین علیه السلام، قیام بزرگ و تاریخی خود را "امربه معروف و نهی از منکر" نامید.
امام در راه امربه معروف و نهی از منکر، جان و مال و ناموس خود را فدا کرد.

ما حاضر نیستیم به خاطر این کار، یک توهین یا یک تمسخر بشنویم.
ما حاضر نیستیم یکی بهمون اخم کنه.

هرچند خوب رفتار کنیم اما این حرکت فی نفسه ناراحتی طرف مقابل رو غالبا به همراه داره

با این کار آبروی هرچی شیعه هست میبرند انقلاب رو زیر سوال میبرند آبروی هرچی خانم هم خیلی خانم ها برده اند...
n@rcis;524085 نوشت:
بیاید در خلوت ِ خودمون، از "خودمون" بپرسیم :

فلانی، تو واقعاً "هدفت" از امر به معروف/نهی از منکر چیه؟

فکر میکنم سوال مهمی باشه...

من ِ نوعی معتقدم اساس امر به معروف اینه که جامعه به سمت "کمـــال" بره...

بنابراین: هدفم "تاثیر خوب گذاشتن" هست

نه صرفاً "رفع تکلیف" یا "انجام وظیفه"

این دقیقا همون سوالیه که ما باید هر روز از خودمون بپرسیم که هدف معین بشه

owari;524232 نوشت:
دقت کردید که تو این وضعیت بددین‌ها و بی‌دین‌ها چقدر بدتر شده‌اند و ایمان مؤمنین چقدر عمیق‌تر شده؟ قدیم‌ترها مردم خیلی یک‌دست‌تر بودند ولی الآن دو جبهه شدند یکی خیلی این‌وری و یکی خیلی اون‌وری. تو هر فتنه هم یک عده از این‌وری‌ها اون‌وری می‌شوند و بعد هم اون‌وری‌تر می‌شوند ... ما مدام داریم غربال میشیم و خدا بخیر کنه با فتنه‌های آخرالزمان ... ب

چرا اینقدر بی اخلاقی در جامعه زیاد شده
چرا اینقدر دو دسته شدیم
چرا حق از باطل مشخص نیست
چرا ما ساکتیم
چرا زود در گیر میشویم
چرا مشغول خود شدیم و از دشمن غافلیم
چرا دل را رها نمیکنیم ((میخواهیم برای دل خودمان کاری کنیم؟؟چرا برای خدا هوی و هوس را کنار نگذاریم ، برای خدا شب را به روز و روز را با دغدغه های امام زمان به شب نرسانیم ؟
چرا اینقدر بی حجابان و بی غیرتان و چشم چرانان و بد دهان شده اند ؟چرا جرئت کردند خود را اکثریت معرفی کنند و به بقیه به چشمی دیگر نگاه کنند؟ چرا سعی کردند طردمان کنند ؟ بد خلق نشانمان بدهند خوفناک جلوه یمان دهند ...
چرا سرمد نبودیم در علم در اندیشه در عمل چرا تنها بودیم دو دسته بودیم دستخوش تحولات زمانه شدیم ؟
چرا اسیر تحجر و تجدد شمردند ؟
چرا شک کردیم به خود ؟چرا تنها شدیم و دست یاری رسان ومدکارمان را ندیدیم؟

[h=2]راهكارهاي قراني براي جلوگيري از بدحجابي و بي حجابي [/h]

[=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]۱- [=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]ارائه يك چهار چوب صحيح براي پوشش زن [=Times New Roman][=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]- معرفي افراد محرم و نامحرم در قران كريم در سوره نور (24) آيه 31 ، كه شامل محارم رضاعي نسبي و سببي مي باشد.

[=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]3- آشكار نكردن زينتها
كه در اين باره مي توان گفت كه اسلام دستور به زينت نكردن نداده است بلكه از زينت كه باعث جلوه گري و خودنمائي زن در برابر مردان نامحرم مي شود نهي نموده است.
[=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]
قران كريم در اين باره مي فرمايد:
[=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]«... لايبدين زينتهن ...»
[=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]زنان زينتهاي خود را آشكار نكنند

[=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]4- تبيين حد و مرز زينت در برابر افراد
كه به سه قسم تقسيم مي شود:
الف: زينت براي غير محارم كه آشكار نكردن زينتهاي پنهان است و نگاه به زينتهاي آشكار در صورتي خالي از اشكال است كه خالي از هر گونه قصد لذت و ريبه باشد اين حد زينت در آيه مباركه الاماظهر منها استثنا شده است و دو قسمت زير با رالالتبعولتهن از دستور لايبدين زينتهن استثنا شده است.

ب: زينت براي شوهر، كه زينت علي الاطلاق مي باشد و شامل تمام بدن مي باشد.

ج- زينت براي ساير محارم
از ابي جعفر عليه السلام وارد شده :

[=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]«واما زينته المحرم فموضع القلاده فما فوقها و الدملج مادونه والخلخال و ما اسفل منه و اما زينه الزوج فالجسد كله»

[=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]قسمت سوم ، مربوط به زينت براي ساير محارم است كه شامل محل گردنبند و بالاي ان، بازوبند و زير ان و خلخال و انچه پائين آن است مي شود. بنابراين بايد به اين مهم توجه داشته باشيم كه از پوشيدن لباس حلقه آستين، دامنهاي كوتاه با پاهاي برهنه و يقه هاي باز بيش از حد متعارف حتي در برابر محارمي به جز شوهر مانند پدر ، برادر عمو و دايي .... خودداري كنيم و جواز نگاه كردن به زينتهاي باطني زنان ان هم در محدوده اي كه در روايات نقل شده براي محارم غير شوهر به شرطي است كه فسادي در بين نباشد.

5- نهي از تبرج مذموم
در قران كريم در اين باره امده است «... و لاتبرجن تبرج الجاهليه الاولي....» منظور از تبرج زنان در جاهليت اولي، جلوه گري زنان در قبل از اسلام بوده است كه در تمامي اين دوران به دليل عدم رعايت دستورات پيامبران زنان دچار چنين معضلي شده كه سبب به وجود آمدن پيامدهاي بد بسياري براي جامعه نيز شده است. در تفسير قمی روايتي باشند كه از امام صادق عليه السلام از پدرش در ذيل آيه ... و لاتبرجن تبرج الجاهليه الاولي ... آمده است و اين است كه «به زودي جاهليت ديگري ميآيد» و در تفسير التبيان آمده است كه منظور از جاهليت اخري زماني است كه مردم همان گونه عمل كنند كه قبل از اسلام عمل مي شده است.
امروز شاهد اين تبرج ها و جلوه گري هاي مذموم هم در مردان و هم در زنان هستيم. در روايات از چنين مرداني با چنين خصوصياتي ياد شده است: يتزينون بزينه المراه لزوجها و يتبرجون تبرج النساء و از چنين زناني اين چنين ياد شده است نسوه كاشفات عاريات متبرجات. من الدين داخلات في الفتن مائلات الي الشهوات مسرعات الي للذات مستحلات للمحرمات جهنم في جهنم خالدات.

6- راهكار عدم حضور غير ضروري زن در جامعه
با توجه به آيه شريعه:

[=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]و قرن في بيوتكن و لاتبرجن تبرح الجاهليه الاولي...[=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]دخترانی در خیابان های ایران

[=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]در خانه هايتان بنشينيد و آرام گيريد و بي حاجت و ضرورت از منزل بيرون نرويد و مانند دورة جاهليت پيشين ارايش و خودارائي مكنيد.
[=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]زنان مؤمنه به پيروي از اين آيه مباركه بايد از هرگونه حضور غير ضروري در جامعه خودداري كند تا الگو و نمونه براي ساير زنان مسلمان باشند.

7-راهكار ترويج فرهنگ غيرت در مردان
پيامبر اكرم (صلی الله علیه وآله و سلم) مي فرمايد : چگونه مردي است در حالي كه تزئين مي كند همسرش و خارج مي شود از خانه اش به حالتي كه تزئين كرده و عطر زده و شوهرش بر اين امر راضي باشد پس مي سازد براي همسرش آن زن هر قدم خانه اش در آتش.

8-راهكار حفظ نگاه

[=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]قل للمومنين يعضوا من ابصارهم... و قل للمومنات يغضضن من ابصارهن

[=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]حفظ نگاه توسط زنان و مردان مومن يك مبارزة منفي با زنان جلوه گر مي باشد و چون چنين زناني را مورد بي توجهي قرار دهند يك اثر تربيتي دارد آنها متوجه خواهند شد كه تنها با اين وضع مورد توجه بيمار دلاني قرار خواهند گرفت كه خود فاقد ارزش انساني هستند.

9-تبيين فلسفه حجاب براي جامعه
حجاب ماية ارزش احترام زن مي باشد و مايه حفظ عفت و عصمت زن است. حجاب ماية تحكيم پيوند زوجين مي شود حجاب سلامت جامعه را در بردارد حجاب حق الهي است و مسلمان تسليم امر الهي مي باشد حجاب پرچم پاكدامني و عفاف براي زن است. حجاب سبب امنيت زن در جامعه مي شود حجاب عاملي براي موفقيتهاي معنوي است و حجاب ...

10-آگاهي افراد از مضرات سوء بدحجابي
بدحجابي باعث عدم امنيت زن در جامعه مي شود، بدحجابي عاملي براي بلوغ زودرس جوانان است، بدحجابي باعث بي ارزش شدن زن در جامعه مي شود بدحجابي باعث بالا رفتن آمار طلاق، تلف كردن وقف استحاله شدن در فرهنگ بيگانه، فلج كردن نيروي كار در جامعه، تبديل شدن زن به موجودي مصرفي استعمار كشيده شدن كشور و ... مي شود، و علاوه بر ان عذابهاي اخروي را نيز به دنبال دارد.

متاسفانه وضعیت نابهنجار دختران

[=arial]بسم الله الرحمن الرحیم
سلام
نظرات دوستان عالی بود
عده ای از دوستان آسیب شناسی کردند, عده نقد و عده ای پیشنهاد و راهکار ارایه کردند
خوشحالم که دوستان دغدغه دارند اما آیا این کافیست?
ان شا الله دوستان بیشتری وارد بحث شوند و همچنین از نظرات و راهکار های اساتید هم بهرمند شویم

دوستان یک پیشنهاد

با سلام خدمت همه دوستانی که دغدغه دینی دارند و نگران فرهنگ جامعه خود هستند.

دوستان بزرگوار، مسئله اصلی ما ترویج فرهنگ اسلامی است. البته من عمیقاً اعتقاد به تذکر لسانی و امر به معروف و نهی از منکر زبانی دارم

ولی ترویج فرهنگ اسلامی فقط با این یک مورد حاصل نمی شود.

ما در کنار توجه به مسئله تذکر لسانی (که یکی از مصادیق امر به معروف و نهی از منکر است ) و رو بنا و یکی از ظواهر

فرهنگ اسلامی است باید به زیر بنا و نهادینه کردن مسئله فرهنگ اسلامی توجه ویژه کنیم.

اما یک پیشنهاد

تأسیس شبکه معارف تلویزیونی

با توجه به تهاجم فرهنگی دشمنان اسلام و شبکه های اینترنتی و تلویزیونی آن ها و هجمه شبهات دینی و اخلاقی و مانند آن، آن چه که بسیار مورد نیاز است حداقل تأسیس یک شبکه تلویزیونی در رابطه با معارف دین است (البته من منکر سایت های خوب دینی در اینترنت نیستم ولی شبکه تلویزیونی در رسانه ملی تأثیر بسیار بیشتری خواهد داشت و تلویزیون همیشه جزء پر مخاطب ترین ها بوده است ).شاید به ذهن بیاید که شبکه قرآن در تلویزیون موجود است و نیاز به این شبکه نیست.جواب این مطلب این است که اولاً شبکه قرآن،اهتمام اصلی این شبکه بر قرآن است و ثانیاً شبکه معارف پیشنهادی، کارآیی دیگری دارد.
نمای کلی شبکه معارف تلویزیونی تقریباً مانند شبکه معارف رادیویی می باشد. کلیات برنامه های شبکه معارف تلویزیونی از این قرار است:1- مشاوره های اعتقادی واخلاقی و احکامی و تربیتی و خانوادگی توسط متخصصین این رشته ها 2- پاسخ گویی به شبهات دینی(اعتقادی و اخلاقی و ...) 3- بیان معارف دینی در قالب سخنرانی و مناظره و پرسخ و پاسخ _ به عقیده بنده این شبکه اگر تأسیس شود یکی از پربیننده ترین شبکه ها خواهد بود و تا حدی به نیازهای روز پاسخگو می باشد.طبیعی است که مسئولین این شبکه افرادی بسیار متدین و متخصص باید باشند

دوستان بزرگوار، نظرات خود را بیان کنید.

[=Times New Roman][="Arial"]خدایا چرامردم ازخواب غفلت بیدارنمیشن؟چرافکر میکنن غربی ها عاشق چشموابرو شیعه هان.چراخطروهابیت ویهود وماسونواحساس نمیکنن.همه خونواده ها فکر میکنن خطربرایبقیه است.توروخدا چشماتون روباز کنید.خطرتابیخ گوش بچه هامون اومده توروخداحواسمونو جمع کنیم .ازکنارخیلی ازمسائل بسادگی عبور نکنیم.ای کاش مدرسه ومهدکودک هایی بود که ادم خیالش همه جانبه ازتربیت بچه اش راحت میبود.مدارسی که والدین دانش اموزاش همگی ازماهواره بیزارباشن همگی توخونه عفت کلام داشته باشن.شایدسایروالدین برای تربیت بچه خودشون اهمیتی قائل نباشن ولی باقی بچه ها چی؟بچه هایی که تمام دغدغه والدینشون تربیت صحیح یه بچه شیعه است.
[=Times New Roman]

موضوع قفل شده است